Wpis Nr. 40 – Ewangelizacja Nowego Wieku


 

 

Wiele osób uważa że Watykan ukrył przed nami prawdę i przekazał nam dzieła ocenzurowane natomiast wszystkie ukryte zostały nie poddane cenzurze…

Jest to półprawda ponieważ Rzym rzeczywiście nadzorował Inkwizycje przeciwko konkurencji bądź osobom które na podstawie Biblii wskazywały na Rzym jako antychrysta.

 

 

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_ksi%C4%85g_zakazanych

 

Z upowszechnieniem wynalazku ruchomej czcionki drukarskiej zaczęło się pojawiać coraz więcej nowych tłumaczeń Biblii i traktatów protestanckich. Rada Frankfurtu, za namową arcybiskupa Moguncji utworzyła w roku 1486 pierwszy urząd kontroli publikacji. Kilkadziesiąt lat później, kardynał Caraffa w 1543 roku zadekretował, że nie wolno drukować książek bez pozwolenia Inkwizycji.

Kościół rzymskokatolicki od chwili prawnego uznania przez Cesarstwo Rzymskie jego istnienia w IV wieku sam lub za pośrednictwem sprzyjającej mu władzy świeckiej wydawał zakazy przechowywania i czytania różnych dzieł postrzeganych jako heretyckie. Cesarz Konstantyn pod karą śmierci zażądał od poddanych oddania wszystkich dzieł napisanych przez Ariusza i jego zwolenników. Podobnie też Teodozjusz II oraz Walentynian III w 435 roku nakazali spalenie wszystkich ksiąg Nestoriusza oraz w innym dekrecie ogłosili najsurowsze kary dla wszystkich, którzy nie oddadzą pism manichejskich.

Początki średniowiecznego indeksu sięgają czasów, gdy waldensi przetłumaczyli Biblię na język prowansalski. W celu zwalczania tego ruchu oraz herezji albigensów synod prowincjonalny w Tuluzie w 1229 roku wydał zakaz posiadania jakiejkolwiek części Pisma Świętego przez laików w diecezji tuluskiej[2]. Wraz z nadejściem odrodzenia oraz reformacji Kościół rzymskokatolicki znalazł się w ogniu silnej krytyki ze strony przeciwnych mu autorów, których dzieła były masowo rozpowszechniane dzięki wynalezieniu druku w połowie XV wieku.

Aby zatamować „potężną powódź skażonych ksiąg” Kościół stworzył listy zakazanych publikacji, która obowiązywałaby wszystkich katolików. Jednym z zadań utworzonej w 1542 roku Inkwizycji, było przeciwdziałanie rozpowszechnianiu pism podważających nauczanie Kościoła. Kiedy w 1555 roku Generalny Inkwizytor, Giovanni Pietro Caraffa, został papieżem Pawłem IV, polecił sporządzić wykaz dzieł, których nie wolno rozpowszechniać, posiadać ani czytać. W ten sposób w roku 1559 po raz pierwszy ukazał się powszechny indeks ksiąg zakazanych. Umieszczono w nim tytuły dzieł oraz nazwiska autorów rozpowszechniających nauki niezgodne z nauczaniem Kościoła.

Na mocy bulli papieskiej Pawła IV z 5 stycznia 1559 odwołano wszelkie pozwolenia na czytanie zakazanych dzieł. Spowiednicy mieli obowiązek dowiadywać się, kto je czyta i rozpowszechnia – chodziło szczególnie o publikacje luterańskie. Od zakazu nikt nie był zwolniony, pod groźbą ekskomuniki obowiązywał on urzędników kościelnych, biskupów, arcybiskupów, kardynałów, patriarchów, a także panujących i cesarzy.

 

Dzisiaj czasy Inkwizycji bezpowrotnie odeszły lecz nastąpiła inna forma Inkwizycji – wojna dezinformacyjna.

Nie można zablokować przepływu informacji więc postanowiono by wszystkie formy mediów (Telewizja, Radio, Internet) stały się oceanem kłamstw.

Do tego celu opłacono wielu trolli i wielu mówców którzy na pewnym etapie swej działalności mają rozpowszechniać kłamstwa czyli kontrolowana opozycja.

Jak wielu wie wszystkie religie w większym czy mniejszym stopniu zostały stworzone po to by odwrócić uwagę od Boga i wpuścić w maliny oraz w celu kontroli nad ludzkimi masami.

Na przykład wiele religii Chrześcijańskich atakuje Katolicyzm z łatwością obnażając oczywiste błędy by zyskać na wiarygodności. W zamian podsuwają własne nauki bo skoro oni kłamią to ja mam rację.

Jeszcze inni atakują w ogóle Chrześcijaństwo oparte na listach rzekomego apostoła Pawła by skierować nas na religię New Age, która jest niejednowymiarowa.

Najczęściej podaje się literackie bajki rodem z Kod Da Vinci że Kościół nas oszukał i to wszystko nie wygląda tak jak nam przedstawiono a Chrystus nie oddał życia tylko uciekł  ze swoją żoną Marią Magdaleną do Galii by założyć ród Illuminatów czy też Merowingów.

 

Wywyższa się także współczesne dzieła ponad Ewangelię Jana i Mateusza twierdząc iż są one wolne od cenzury.

Najczęściej są to powyższe teksty:

 • Esseńska Ewangelia Pokoju
 • Ewangelia Piąta
 • Ewangelia Judasza
 • Ewangelia Marii Magdaleny
 • Żywot Issa

 

 

Przypomniały mi się te superprodukcje jak Kod Da Vinci i tym podobne
One nam chcą za wszelką cenę wmówić jak to Watykan nas oszukiwał przez lata nie mówiącże Isus założył w Galii z Marią Magdaleną ród Illuminatów  a najlepiej żeby w ogóle nie istniał…
Tego typu dzieła zostały napisane na zlecenie Masonerii, dzięki nim wiemy o ”Illuminatach”

https://publicdisorder.wordpress.com/2011/02/23/potomkowie-dawida-i-jezusa-laurence-gardner-e-book-2/
Cóż jak widzę że ktoś podpiera się Sithinem…. czyli opozycja wobec prawdy macali w tym palce

https://publicdisorder.wordpress.com/2010/12/08/potomkowie-dawida-i-jezusa-laurence-gardner-e-book/

https://publicdisorder.wordpress.com/2011/02/22/krew-z-krwi-jezusa-gardner-laurence-e-book/

Tam widziałem strzał w stopę z tym Boagernesem z Ewangelii Marka i typowe zażydzaniem…
Nie mam czasu i chęci by wiele tych rzeczy korygować nie ma to sensu,

Ale cel tych rzeczy wydaje się być prosty – taki sam jak Zeitgeist, trochę prawdy a trochę bzdur które mainstream może z łatwością obalić
A tutaj jest takie wybielenie naczelnych rodów ”Illuminackich” które pochodzą od samego Dawida czyli znowu Kabała i wiedza okultystyczna
Tam Izraelici są nazywani Isis Ra Elitami a Nefilimowie Aryjczykami czyli ludem szlachetnym…
Wszystko je wspak jak to przewidział Crowley….

Co do agendy New Age i syjonistycznej Hasbary
Jak się przetrawi wiele materiałów, proroctwa to wiele znanych promotorów New Age czy Syjonizmu albo Lucyferyzmu bez owijania w bawełnę przyprawia o odruch wymiotny.

Znając prawdę łatwo jest wychwycić kto mówi nieświadomie a kto sieje trucizny typowo oparte ”nie wiadomo na czym”
Praktycznie żaden taki pastor czy poszukiwacz prawdy nie mówi prawdy szczególnie na YT czy FB bo… nie da się ze względu na cenzurę
Normalni ludzie o tym wiedzą i po skasowaniu jednego drugiego kanału przechodzą gdzie indziej albo starają się mówić bardzo delikatnie ale to kosztuje sporo nerwów

Pozostają głównie tacy jak Jones czy Icke i to nawet nie bo YT usuwa jednych i drugich
A typowi zażydzacze, syjoniści, najpierw starają się zyskać zaufanie by spokojnie forsować kłamstwa zamierzone

Co innego kiedy ktoś został oszukany dał się nabrać kłamcom a co innego kiedy ktoś celowo wprowadza w błąd za datki czy inne fanty.
Typowi ściemniacze cytują nam Listy Pawła i wersety wyrwane z kontekstu:
Tu se wezmę pół zdania tam se wezmę połowę by zaatakować Boga, trzodę, Prawo.
Tymczasem powinno się cytować w odniesieniu co całości wypowiedzi a ludzie cytują wyrwane zdania wskazując na rzekome błędy czy dowody na to jacy oni są święci a reszta grzeszna…

Tak zwane niezależne media są tak niezależne jak media z małymi wyjątkami
Owszem są uczciwi ale duża część to tacy którzy tylko mówią że mówią jak jest.
Niektórzy przestali ufać mass mendiom więc stworzono kolejne media… alternatywne
Podają więcej prawdy lecz forsują również bzdury czy neutralizują poważne tematy
Przykładem ”niezależności” mediów jest sytuacja kiedy taka gwiazda alternatywna (pomyślałem o królu kraju z przed stu lat) skacze z jednego kanału na drugi..
Przeciętny Janusz nie będzie w stanie stworzyć stacji TV
Owszem stronę czy forum może założyć każdy. Na wordpress sprawa jest dziecinnie prosta ale jeśli chodzi o zwykłego Janusza to mało szans że stworzy poważne forum na setki osób itp.
Grafiki może zrobić jak się na tym zna albo wyszukać albo zapłacić
Większym problemem jest sprzęt jak kamerka czy oświetlenie, zwykły człowiek używa sprzętu który działa jako tako, no chyba że prosi o datki albo jest nadziany
Stworzenie takiej profesjonalnej stacji nieco kosztuje i do tego potrzeba więcej niż jeden mówca
Skądś te pieniądze mają skoro zamiast na witrynach dawać darmowe skórki dają te płatne (na wordpress skórki kosztują od 150 do nawet ponad 300 zł)
A można mieć za darmo też dobre skórki

Z tego powodu wielu ”mistrzów” popiera fałszywy izrael, fałszywe doktryny i żebractwo
Jednych pieniądz czyni niewolnikami a innych pieniądz czyni wolnym
Z tego powodu wielu alternatywnych unika omawiania kontrowersyjnych tematów
Prowadzają jednak definitywne kłamstwa jak Ewangelia Miłości, zażydzenia Jahwe Jehowa Yeshua itp
Czasem sam używam terminu szalom… dla żartów
W wszystkie religie jednoczą się w Ekumenii wspierając wiele praktyk spiskowych czy teorii…

New Age…

Czym właściwie jest ten New Age ?

O dziwo ktoś na wikipedii napisał prawdę!

New Age (z ang.Nowa Era, wymowa: [njuː eɪ]; także , Nowy Wiek[1]) – złożony i wielowymiarowy alternatywny ruch kulturowy[2], zapoczątkowany w latach sześćdziesiątych XX wieku[1], wyrosły z przekonania, że ludzkość, pogrążona w głębokim kryzysie, znajduje się w punkcie zwrotnym pomiędzy dwiema epokami („erami”)[3].

Uwaga: jest to termin bardzo wieloznaczny[a], często będący etykietą (zachęcającą lub zniechęcającą) służącą do oceny zjawisk, a nie do ich nazywania[5]. Często służy także do prowadzenia walk ideologicznych[b].

Część zwolenników ruchu New Age uważa, że dzisiejsze czasy to ostatni etap świata, jaki znamy. Po przejściu tego świata w nową rzeczywistość (Nową Erę), ma nastąpić złoty wiek ludzkości[1].

Bliżej nieokreśloną, ale raczej niedaleką przyszłość zwolennicy New Age wyobrażają sobie jako czasy, w których nie będzie konfliktów, granic państwowych, zaś ludzkość będzie żyła w ogólnoświatowej wspólnocie kierowanej przez wspólny Rząd Światowy[1].

To czas, w którym ludzie całkowicie przewartościują swoje spojrzenie na otaczający ich świat. Zgodnie z tym przekonaniem nastanie wtedy kres wszelkich systemów religijnych oraz ich instytucji, zaś ludzi będzie jednoczyć wzajemnie zrozumienie, pozbawione wszelkich podziałów[1].

Według niektórych głosicieli New Age dobiega końca tzw. era Ryb (interpretowana między innymi symbolicznie jako epoka chrześcijaństwa), zaś na jej miejsce ma nastać era Wodnika[1].

Wyznawcy tej doktryny wierzą, iż ludzkość doznaje duchowego wejścia w nową epokę, przypisane konkretnemu znakowi zodiaku, co ma według nich następować co około 2150 lat[1].

New Age jako kierunek filozoficzny może być scharakteryzowany jako monizmpanteizm, a także skrajny etyczny indywidualizm i woluntaryzm. Zakłada, iż wszyscy są jednością, a poczucie odrębności jednostki od świata i innych istot jest uświadomieniem sobie własnego ego przez umysł[1].

Ruch ten zaleca wiele praktyk mających na celu zjednoczenie ze światem. Są to np. medytacjakoncentracjaafirmacjajogareiki i channeling – przekazy rzekomo pochodzące od obcych cywilizacji poprzez osobę będącą w transie (np. przekazy Kasjopean, Plejadian, Ra, WingmakersWniebowstąpionych Mistrzów)[1]. Zaleca, lecz nie nakazuje.

Zwolennicy New Age deklarują, iż uznają wolną wolę każdej istoty ludzkiej za najwyższe dobro i szanują każdą decyzję każdego człowieka. Ideologia New Age głosi, że każdy jest równy każdemu[1].

New Age jest także często łączony z psychologią perennis (psychologią wieczną) o której mówił, między innymi, Aldous Huxley mając na myśli wiedzę o duchowości i jedności człowieka ze światem, bliskiej temu, o czym mówi panteizm.[potrzebny przypis]

New Age odrzuca zorganizowaną strukturę, będąc zinstytucjonalizowanym ruchem religijnym. Wszystkie doktryny oraz rytuały mają charakter oddolny, wychodząc bezpośrednio od jego członków. Z tego też powodu w New Age nie ma osób duchownych[1].

Założenia kultury duchowej New Age]

opracowano na podstawie materiału źródłowego[1]
 • Wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, jest jednością (jednią).
 • Wszystko jest emanacją kosmicznej energii, którą można nazwać na przykład Bogiem albo Absolutem.
 • Wszystko, co istnieje, posiada moc (współ)tworzenia rzeczywistości.
 • Najwyższym dobrem i celem istnienia jest miłość, w najszerszym rozumieniu.
 • Nauka nie jest w stanie wytłumaczyć wszystkiego, ponieważ jest tylko niedoskonałym instrumentem naszego poznania. Alternatywne metody mogą być niekiedy skuteczniejsze od naukowych.
 • Życie ziemskie jest tylko stanem przejściowym, jednym z etapów rozwoju. Śmierć nie jest finalna, to tylko proces transformacji energii w inną formę.
 • Człowiek, tak jak i wszystko inne, jest uduchowiony, posiada nadfizyczną jakość.
 • Świat zmieni się, gdy ludzkość osiągnie odpowiedni poziom rozwoju duchowego.
 • Najważniejszym narzędziem człowieka jest wolna wola. Może on dokonywać w każdym momencie życia dowolnego wyboru, bez narażania siebie na osąd, krytykę bądź aprobatę (o ile czyni to świadomie i zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania).

Jak widać diabeł bezczelnie kopiuje plany Boga, ale nieudolnie.

Zdołał jednak przemycić kłamstwa w postaci zachęty do kontaktów… z demonami i upadłymi aniołami jako naszymi rzekomymi stwórcami. Pewnych ludzi tak….

W tych religiach nie ma Boga ale jest jeden wielki bóg i wszystko jest bogiem wszystko ma cząstkę boską może się degradować lub ewoluować w kierunku zaleceń ofisa z Edenu ”jesteś bogiem”

Jak widać New Age bardzo promuje uniwersalną miłość oraz wolną wolę, dlaczego ?

Przecież są to puste słowa

Celem jest odciągnięcie ludzi od Boga i Przykazań na rzecz ”róbta co chceta”

 

 

Widać jak na dłoni jaki jest cel wielu uduchawiarzy którzy sami się przyznają iż są prowadzeni przez pewnego gościa (oczywiście innego) z innego wymiaru… czyli demona jako duchowego mistrza.

Przodujący akolici Nowego wieku są szczególne znane z propagowania wszelkich form okultyzmu, czarów i magii.

Charakterystyczne kłamstwa wygląda pozornie na totalną nieznajomość Biblii czy pozostałych dowodów. Najczęściej wystarczy samemu otworzyć Biblię czy sprawdzić pozostałe dowody by rozbić kłamstwa w drobny pył bez większego wysiłku.

 

Najgorsi są ci którzy dążą do tego by ludzie początkujący w poznawaniu prawdy… żeby ich odciągnąć od tego i żeby za wszelką cenę nie sprawdzali źródeł
”Nie nie nie nie patrz tam ja tu mówię to są wszystko bzdury”

 

Wszystko wygląda to na ruch niezależny i alternatywny pozornie obnażających elity tymczasem wiele gwiazd jawi się jako nasi przyjaciele by forsować kłamstwa i przygotować nas na nadejście Chrystusa… kosmicznego!

Dlatego wzbudzają naszą sympatie do pewnych duchowych bytów astralnych że niby istnieją złe a także dobre demony.

Co ciekawe ludzie ci nie są cenzurowani tak jak ludzie ukazujący ich pokrętną logikę, dziwne…

 

Przeglądałem pobieżnie książki (The Inner Zodiac) znanego dezinformatora New Age – Tsarion, tego od terminu kabalistycznego Is Ra El / Judeo-Christian occult
Wierzy w miliardy lat stwarzania, wychwala Egipt i Celtów jako Aryjczyków, zachwala także horoskopy zodiakalne
Cytuje mnóstwo autorów, to i tak lepiej niż podobny do Tsariona jegomość.. Tsarion za to podaje cytaty ale ja tam wolałbym je sprawdzić tylko… nie chce się

New Age broni, Alfabet Thotha, Tarota Blavatsky i Crowleya

I fajny fragment być może skrócony lecz wiekszość znich tego naucza
”Christ will be born born within you”
Czyli każdy jest Chrystusem

Widzę że facet zna nieźle kabałę (daje cytaty promujące kabałę)
Kabalistyczny Alfabet, Drzewo Życia, Tablice Hermesa (są chyba u mnie), Numerologia Pitagoreańską

Nawet Elifasa Lewiego zacytował, tego od Bafometa

Dobre, oskarża Biblię o okultyzm tymczasem sam przedstawia nam produkty pochodzące z Kabały czyli ci ludzie są KA BA LIS TA MI
Czyli kontrolowana opozycja przeciwko New World Order
New Age to także NWO….

Tu jego witryna może kiedyś poczytnę
http://www.michaeltsarion.com/about.html
http://www.michaeltsarion.com/inner-zodiac.html
Ja czytam z PDF’u

Oczywiście ci ludzie muszą nam podać nieco prawdy nie mogą tylko kłamać i kłamać

Ale podaje nam gościu takie cytaty:

 

Wraz z pojawieniem się werbalnej i pisemnej komunikacji, ludzkość doświadczyła przesunięcia poznawczego z polifrenicznego, holarchicznego sposobu myślenia do monofrenicznej, hierarchicznej mentalności znanej dzisiaj. Mitografowie odpowiedzialni za powstanie Judeochrześcijaństwa doszli do wniosku, że Słowo Boże zastąpiło bardziej starodawny ObrazBoga. W Przykazaniach mamy zakaz „rytych obrazów”, to znaczy przeciw symbolom boskości. Interesujące, że ten szczególny zakaz pojawia się wcześniej niż w przypadku morderstwa.

Nie uczynisz sobie rytego obrazu ani żadnego podobieństwa do wszystkiego, co jest na niebie w górze, lub na ziemi poniżej, lub pod wodą ziemi (Wyjścia 20: 4)

… Według Dziesięciu Przykazania, sztuka, jest zatem bardziej niebezpieczna od morderstwa – Leonard Shlain ( The Alphabet Versus the Goddess )

Żydowskie prawo zabrania robienia jakichkolwiek podobnych obrazów. Nawet Żydzi w obecnym czasie nie pozwolą, aby jakiekolwiek rzeźbione postacie zostały ustawione jako pomniki – James Hewitt Brown ( teologia gwiazd i astronomia masońska )

Co to są ryte obrazy? To są zdjęcia . Są obrazami bogów lub, bardziej poprawnie, archetypów. Irlandia, Egipt i Indie były pokryte takimi obrazami, a wszystkie starożytne kultury rozumiały, że językiem ojczystym Ducha była symbolika. Rozumieli także, że nocne niebo było tablicą, na której „bogowie” przekazywali inicjowanym ludziom, którzy umieli poprawnie odczytać i zinterpretować to, co zostało przekazane.

Aby Kult Słoneczny mógł skutecznie zastąpić gwiezdne i księżycowe kulty, musiał istnieć całkowity zakaz ikonicznych obrazów. Ten rażący akt kolonizacji miał kilka motywacji. Służyło ono tłumieniu, a ostatecznie wykorzenianiu pogan i ich drogom, a także pozwalało ich niszczycielom na odpowiednie i wypaczanie ich symbolicznego kanonu. Innymi słowy, archiwum symboli, które kiedyś służyło podnoszeniu duszy człowieka, służy teraz przeciwstawnemu celowi.

Uważa się, że Stary Testament opiera się na Torze. Jednak nie jest powszechnie wiadome lub łatwo przyznać, że żydowska Tora sama opiera się na aryjskim tarocie. W rzeczywistości słowa Tora i Tarotpochodzą z tego samego źródła, co oznacza „droga” lub „prawo”.

Księga Rodzaju odnotowała, że ​​w liczbie mnogiej dla Tarota był Torot. Dlatego Tora reprezentuje pojedynczy zbiór instrukcji lub wskazówek w formie książkowej, a Tarot oznacza liczbę mnogą, zawierającą 22 indywidualne karty z instrukcjami lub wskazówkami. Słowo Torot stało się Tarotem w języku angielskim, podobnie jak Isztar stał się Wielkanocą – Tony Bushby ( Tajemnica w Biblii )

Pozostałości oryginalnych projektów tarota można dziś zobaczyć w ruinach świątyni Teb, stolicy Egiptu w 2000 r. Pne, szczególnie w starożytne sufity w salach pałacu w Medinet-Abou. Co więcej, 22 główne karty znajdują się równolegle w Księdze Umarłych, wyryte w kamiennych kryptach jako winiety lub szkice słów tysiące lat temu – ibid

Pierwotnie terminy oznaczały starożytną gwiezdną boginię Taurt (wymawiane Tah Urt). Jej nazwisko może być również tłumaczone jako Tauret, Taweret, Tarut i tak dalej.

Taurt był antytapiem późniejszych bogów nieba i ziemi, takich jak Apt, Wadjet, Nekhbet, Isis, Hathor i Nuith itd. Ona jest oryginalną Maryją Panną. Męscy bogowie, tacy jak Atum, Amen, Ptah, Ozyrys, Anubis i Thoth, itd., Byli jej dziećmi. Nawet władający faraon był jej ziemskim emisariuszem. Kilka kart z Major Arcana, takich jak Wysoka Kapłanka, Cesarzowa, Sprawiedliwość, Gwiazda i Wszechświat, odnosi się bezpośrednio do Taurt lub podobnych gwiezdnych bogiń starożytności.

Jak powiedzieliśmy, tłumienie symbolicznych motywów służyło wzmocnieniu demagogów judeo-chrześcijaństwa. Religijna indoktrynacja służyła odłączeniu ludzi od natury, ich najwyższego nauczyciela i przewodnika. W dzisiejszych czasach większość ludzi uważa się za jednostki, gdy są one zupełnie przeciwne. Ich zależność od siebie jest prawie całkowita. Duchowo człowiek nie szuka wskazówek; patrzy na księży, pastorów, guru i ekspertów wszelkiego rodzaju. Im więcej człowiek patrzy na zewnątrz, unikając introspekcji, tym słabiej staje się psychicznie. I to spotyka się z aprobatą establishmentu. Mędrcy uwielbiają psychicznie okaleczonych mężczyzn, zbyt narcystycznych, posłusznych i self sadystycznych, aby stwarzać zagrożenie dla ich władzy. Kiedy człowiek niepokoi się o wewnętrzną bezpłodność, otrzymuje dużą księgę słów. Biblia udziela mu instrukcji. Mówi mu, co ma robić, a co tłumić i potępiać. Mówi mu, co jest dobre, a co złe.

Dzięki niezwyciężonej sile tradycyjnego posłuszeństwa, bezwładność ogólnego umysłu, wzmocniona przez łatwowierność ignorancji, masy przemknęły pod wpływem wiktymizacji, która jest jednocześnie żałosna i tragiczna … Religijna myśl oddzieliła się od natury i poszukiwań w bezmierne obszary uczuć, myśli i zastanawiania się nad tym, jakie zrozumienie mogą je przynieść … Religia nie jest królestwem wiedzy, a nawet myśli, ale czysto wierzeń, jak dla mas … Cały ten chaos w religijnym obszarze uczestniczył, akcentował, jeśli nie w dużej mierze zainspirowany, jeden z najbardziej zaskakujących fenomenów w historii rasy. To była – i jest – obecność, siła i wpływ – książki! – Alvin Boyd Kuhn ( Ostateczny kanon wiedzy )

Oczywiście tam, gdzie są słowa, są obrazy. Nie można oddzielić się od drugiego. Kiedy na przykład fragment Biblii jest czytany na głos, przywołuje obrazy w naszych umysłach. Dzieje się tak, ponieważ umysł myśli magicznie, czy też powinniśmy mówić w wyobrażeniu . Największe słowa, napisane przez poetów, są „wielkie” ze względu na ich zdolność przekazywania obrazów. Nie jesteśmy więc poruszeni słowami tak bardzo, jak poruszają nas obrazy, które rodzą. A obrazy, które nas poruszają, są wyczarowane w świadomości. Dlatego słowa są jedynie nośnikami obrazów.

Człowiek, który rozumie symbol, nie tylko otwiera się na obiektywny świat, ale jednocześnie wychodzi z sytuacji osobistej i pojmuje uniwersum … dzięki symbolowi indywidualne przeżycie zostaje „przebudzone” i przemienione w akt duchowy – Mircea Eliade
Tarot rzeczywiście zawiera tajemnicę wszystkich takich transmutacji osobistości do ciał syderycznych i na odwrót. „Koło Enocha” jest archaicznym wynalazkiem, najstarszym ze wszystkich, ponieważ znajduje się w Chinach. Eliphas Levi mówi, że nie było narodu, ale go posiadało, a jego prawdziwe znaczenie zostało zachowane w największej tajemnicy. Jest to powszechna pamiątka – HP Blavatsky

Życie każdego człowieka ma swój własny rytm, ruch i czas trwania. Dlatego też nikt nie doświadcza Rytów w ten sam sposób. Charakter ego danej osoby i forma, którą obrządek otrzymuje, są ujawniane na wykresie wróżbiarskim. Na podstawie naszej Karty Taroskopowej otrzymujemy bezcenne wskazówki na temat rodzajów doświadczeń, jakich możemy się spodziewać, gdy wkraczamy w fazę transformacji. Wgląd, który czerpiemy z wykresu, pozwala nam wykorzystać to, co najlepsze. Uzyskujemy lepsze zrozumienie naszych wyzwań i lekcji.

Dla materialistycznych ludzi różne Rytuały Przejścia doświadczają niewygodnych, a nawet niepokojących odchyleń od słonecznego świata ego. Są uważane za nieprzyzwoite przerwy w rutynie lub przebicia w bańce normalności. Ze względu na te objazdy i czasy, kiedy przewody się krzyżują, robimy bardzo dziwne rzeczy. Reguły gry wyparowują, a nawet wyglądają groteskowo, a doświadczenia z przeszłości, jak porady innych ludzi, stają się równie przydatne jak drogowskazy w mieście-widmo.

Proces Indywiduacji znany był pod innymi nazwiskami alchemikom i mistykom. Opisali proces w przenośni jako „ćwiartowanie” lub „quaternity”. W dyscyplinie Świętej Geometrii, uprawianej przez Pitagorasa, Agryppę, Witruwiusza, da Vinci’ego i innych mędrców, przedstawiono motyw znany jako „Obrysowywanie koła”. W Piśmie chrześcijańskim udoskonalono stan świadomości w Księdze Ezechiela jako „poczwórną wizję Boga”. W Nowym Testamencie zarodkowanie czterech półkul jest podtekstualnie odnoszone w obrazowaniu ukrzyżowania Jezusa na Golgocie lub Skull Hill . W rzeczywistości zjawisko to można znaleźć w wielu tradycjach na całym świecie.

 

Już nawet to nie pasi, chodzi o to że Bóg zabronił bałwochwalstwa a nie sztuki. Nie wiem sztukę można kult aktu płciowego aniołów z kobietami ziemskimi…. i to ma być ta natura ?

Boga wielbić nie wolno ale kamyczki czy dzieło boże już tak jako dzieło powstałe w wyniku ewolucji…

Bujdy dla gojów…

 

 

Podczas Rytuału Przejścia Cesarskie Ja próbuje dać nam możliwość wyjścia poza „poziomą” sferę istnienia. W terminach mistycznych mamy szansę dokonać proaktywnej zmiany z Karmicznej na Dharmicznążycie. Kiedy w karmie króluje ignorancja. Śmierć i Diabeł są stałymi towarzyszami. W życiu karmicznym niewiele jest ochrony przed burzami losu. Istniejemy, ponieważ uczymy się opierać się na poręczach dostarczanych przez społeczeństwo. Uczymy się polegać na tzw. Prawach i przywilejach nadawanych przez ziemskie władze. Jeśli dary tego świata nadchodzą, uważamy się za zadowolonych. Jeśli się nie zamanifestują, stajemy się neurotyczni i przygnębieni. Uderzamy w innych i kończymy przeklinaniem siebie.

Biada wam, nauczyciele prawa i faryzeusze, wy obłudnicy! Zamykasz Królestwo Niebios na twarzach mężczyzn. Wy sami nie wchodzicie, nie pozwolicie tym, którzy próbują wejść – (Mt 23)

Choćby tysiąc razy narodził się Chrystus w Betlejem, ale nie w tobie, dusza twoja będzie opuszczona;Krzyż na Golgocie daremnie się spogląda, Chyba że w głębi duszy jest ustawiony ponownie – Angelus Silesius

Imitatio Christi na zawsze będzie miało tę wadę: czcimy człowieka jako boski wzór, ucieleśniający najgłębszy sens życia, a potem z czystej naśladownictwa zapominamy o tym, by prawdziwe głębokie znaczenie obecne było w nas – Carl Gustav Jung

Wróżbiarskie sztuki astrologii, tarota, kabały i numerologii są jedynymi narzędziami diagnostycznymi, zapewniającymi wgląd w Rytuały Przejścia. Byli na tym świecie na długo przed wysokimi cenami, psychologami i doradcami, którzy są dobrzy w leczeniu, ale niewiele dobrego w zapobieganiu.

Uczenie się tworzenia i interpretowania własnej mapy taroskopowej jest przyjemne i wzmacniające. Oddawanie lektur innym ludziom jest jednym z najlepszych sposobów służenia ludzkości. Oczywiście sztuki są jedynie instrumentami odsłaniającymi anatomię psychiki klienta. Ujawniają to, co ukryte przed świadomą świadomością.

Tarot można uważać za katedrę. Poszczególne karty działają jak piękne witraże katedry, a spready można porównać do „światła”, które z różną intensywnością przechodzi przez okna. Adept czytelnik po prostu odnosi się do swojego klienta, co stara się ujawnić jego własna Cesarska Jaźń. Od doczesnych spraw domowych po wielkie pytania życia, Divination Arts udzielają odpowiedzi i wskazówek.

Ale ci ludzie są mocno zacofani, dwudziesty pierwszy wiek i nadal wierzą w wróżby, tarota i inne bajki o Annunaki tymczasem Nasa szeroko znana z propagowania Ateizmu zaprasza papieża do konwersacji, tego który wierzy w mity pastuchów ?
Do tego w polityce…
Boga nie ma ale państwa ”Izrael” nie dotyczy multi kulti, nie dotyczą prawa międzynarodowe i jeszcze roszczą prawo do ziemi z mitów pastuchów i cały świat się z tym zgadza
No większych paradoksów chyba nie ma…
Szatana nie ma ale nauki wielbicieli świetlistego Lucyfera fajne….
Nie wiem czy warto było zniżać się do poziomu tego gostka, niech najpierw się ucywilizują.

 

 

 

 

 

Niestety zamiast wielkich dzieł jak 1 Ks Henocha, 2 Ks Henocha, 2 Ks Ezdrasza, 2 Ks Barucha otrzymujemy te poniższe imitacje.

Zajmijmy się trzema dziełami współczesnymi

Autorzy tych dzieł za wszelką cenę chcą nam przedstawić Isusa jako orędownika New Age.
Wegetarianizm się jednak mocno promuje wśród celebrytów i środowisk alternatywnych jako element niezbędny do uzyskania wyższego poziomu duchowego.

Nieco dziwne że jest to promowane masowo a chodzi tu o ideologię nie dietę bo dzisiaj dobrze mieć dietę zbalansowaną bogatą we wszystkie niezbędne pierwiastki.
Chodzi o te dzieła:

 

 

1 Ewangelia Życia Doskonałego

Autor oczywiście znał treść wszystkich czterech i po swojej myśli zrobił taki miks.
Nie wiem jak można uznawać za natchnione dzieła XIX i XX wieku ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_%C5%9Awi%C4%99tych_Dwunastu
Fajnie się czyta i to wszystko
Polecam dotyczać do końca na wikipedii
Nawet Watykan oficjalnie się od tego odcina ponieważ dzieło zostało zdemaskowane jako podróba New Age
Niby fajnie o zwierzętach ale jest to połączone z nieśmiertelną duszą i cyklem wcieleń a jak się z tego wyzwolisz poprzez przeróźne praktyki to idziesz do nieba czy stajesz się człowiekiem duchowym

 

 

2 Ewangelia Esseńczyków

Tak zwana Ewangelia Esseńczyków
Oni pewnie nawet nigdy nie słyszeli o czymś takim

Wystarczy przeczytać pierwszą stronę i co mamy ?
Pomieszanie z poplątaniem wspominki o języku Aramejskim świadczą o współczesnym istnieniu
Dodatkowo występują elementy New Age które Esseńczycy nie mogli praktykować wystarczy spojrzeć na pisma z Qumran. Oni się raczej zajmowali przepisywaniem ksiąg i oraniem Pawła niż New Age.
Ale dzieło zawiera kilka fajnym elementów które możnaby podciągnąc pod dobro

„I pod cieniem niebios Boga wyswobódźcie się od pokus waszego ciała i waszej duszy, pochodzących od Szatana. Odnówcie siebie i pośćcie. Gdyż mówię wam prawdziwie, że Szatan i jego plagi mogą być odrzucone tylko poprzez post i modlitwę. Idźcie sami i pośćcie w samotności, i nie pokazujcie swego postu nikomu. Żyjący Bóg zobaczy to i wielka będzie wasza nagroda. A pośćcie dopóki Belzebub i wszystkie jego zło odejdą od was, a wszystkie anioły naszej Ziemskiej Matki przyjdą i będą wam służyć. Gdyż mówię wam prawdziwie, jeżeli nie będziecie pościć, nigdy nie uwolnicie się z mocy Szatana i wszystkich chorób, które pochodzą od Szatana. Pośćcie i módlcie się żarliwie, wykorzystując moc żyjącego Boga do swego leczenia. W czasie gdy pościcie, unikajcie Synów Człowieczych a szukajcie aniołów naszej Ziemskiej Matki, gdyż ten kto szuka, znajdzie.”

Super że wspomniano o poście i odnowie ale nie wiadomo do czego i po co… jest tam coś o Bogu ?
Czy raczej zalatuje Pawłem
Nie widzę innej możliwości niż traktować te dzieła jako dodatki pozabiblijne
Nie można więc te dzieła umieścić w kanonie należy je czytać tak jak inne książki literackie fajne rzeczy wychwytywać wirusy odrzucać i nie ma problemu

 

Esseńska Ewangelia Pokoju czy jak tam zwał wygląda na nowoczesne dzieło rodem z Kod Da Vinci czy to co jest pisane na zlecenia masonerii jakoby Isus założył z żoną ród Illuminati
Któraś z tych trzech dzieł to promuje i promuje także doktryny New Age mówiąc że rzekomo Rzym wybrał to co mu pasowało co jest bzdurą
Bo skoro było 12 uczniów to wszystkie ich dzieła musiały być ze sobą zgodne a skoro te dzieła wnoszą bzdury ponadto autor nie jest znany

Tak jak ta Ewangelia Barnaby, jakiś gostek który przeszedł na Islam pod koniec średniowiecza to napisał w polemice z Pawłościaństwem
Jeszcze głupszy będzie gostek który broni Islamu za pomocą tego dzieła to jest szczyt głupoty ponieważ to dzieło atakuje także doktryny Islamu.

https://zapytaj.onet.pl/Category/036,002/2,13063313,Czy_Essenska_Ewangelia_Pokoju_jest_prawdziwa.html

Tak jak wcześniej pisałem że te trzy dzieła (Żywot Issa, Ewangelia Piąta, Esseńska Pokoju) są dziełem współczesnym (neoApokryfy) podejrzewam że na czyjeś zlecenie by kosztem nawet Katolicyzmu wypromować New Age czyli NWO od strony religijnej, NWO znów jest Ekumenizmem od strony politycznej.

Rzekomo znalazł Esseńską Ewangelię Pokoju w latach 20 w bibliotece watykańskiej w tłumaczeniu Aramejskim i ”Hebrajskim” a klasztor później zniszczono. Sprawa śmierdzi ponieważ Aramejski język w tych czasach został wyparty przez Grekę, język Syryjski (dialekt Aramejskiego w Septuagincie Syryjskiego) był jednak taki ale w formie lokalnej. Język Syryjski był używany dopiero po śmierci apostołów głównie na terenie Syrii.
Dzięki właśnie tekstom Syryjskim (tak sądzę) Amoraici i Tannaici spisali Talmud w narracji Anty.
Teksty w języku ”Aramejskim” i ”Hebrajskim” mocno więc podpadają ponieważ masy używały greki
Co do tego tekstu, on promuje doktryny nie znane Esseńczyków jak i naśladowcom Chrystusa.
Ta koncepcja Ziemskiej Matki zalatuje takim New Age, Gaja matka ziemia te klimaty.
Także wegetarianizm (jako ideologia) jest znany głównie z okultyzmu. Stosowanie lewatywy z pewnością nie było znane Esseńczyków ani Talmudystom ani Pawłościanom… no chyba że tekst został rzeczywiście sfabrykowany w XX wieku…

 

 

 

 

Najwyraźniej ktoś chciał zabłysnąć poprzez tę grupę.

Fragment:

A módlcie się każdego dnia do waszego Niebiańskiego Ojca i Ziemskiej Matki, aby wasza dusza stała się tak doskonała jak święty duch waszego Niebiańskiego Ojca jest doskonały, i żeby wasze ciało stało się tak doskonałe jak ciało waszej Ziemskiej Matki jest doskonałe. Gdyż jeśli rozumiecie, czujecie i wykonujecie przykazania, wtedy wszystko o co się modlicie do waszego Niebiańskiego Ojca i waszej Ziemskiej Matki będzie wam dane. Gdyż mądrość, miłość i moc Boga są ponad wszystkim.

W ten sposób zatem módlcie się do waszego Niebiańskiego Ojca: „Ojcze nasz, któryś jest w niebie, uświęcone niech będzie twoje imię. Twoje królestwo przychodzi. Twoja wola spełniona będzie na ziemi tak jak jest w niebie. Dajnam dziś nasz codzienny chleb. A daruj nam nasze długi, tak jak my przebaczamy naszym dłużnikom. A nie prowadź nas na pokusy, ale ocal nas od złego. Gdyż twoje jest królestwo, moc i chwała, na zawsze. Amen.”

A w ten sposób módlcie się do waszej Ziemskiej Matki: „Matko nasza, która jesteś na ziemi, uświęcone niech będzie twoje imię. Twoje królestwo przychodzi, a twoja wola spełniona będzie w nas, jak jest w tobie. Gdy wysyłasz każdego dnia swoje anioły, wyślij je także do nas. Wybacz nam nasze grzechy, gdy my odpokutowujemy wszystkie nasze grzechy przeciw tobie. A nie prowadź nas w chorobę, ale ocal nas od wszystkiego zła, gdyż twoja jest ziemia, ciało i zdrowie. Amen.”

A wszyscy modlili się razem z Jezusem do Niebiańskiego Ojca i do Ziemskiej Matki.”

 

Jest to czyste pogaństwo dla mass i w tym przypadku nie ma Boga ale jest matka ziemia i ojciec niebo czyli modlitwa do ziemi i nieba… nie ma więc tego który miałby odebrać wiadomość.

Niebezpieczne dzieło dla osób które nie mają rozeznania w Biblii.

Celem tego dzieła jest wywyższenie Hinduizmu i New Age.

http://pomazancowy.blogspot.com/2015/01/ewangelia-essenska-ewangelia-pokoju.html

Za pomocą tego dzieła akolici New Age pozyskują nowych wyznawców postaci zagubionych chrześcijan zrażonych do religii. Na początku mówią że jest to wielkie odkrycie prawdy w narracji jeszcze Chrześcijańskiej. Po prostu mogą powiedzieć że w tych dziełach jest zawarta wiedza tajemna i prawdziwa a po to by powoli wciągnąć w okultyzm.

Tego typu dzieła mają skłonić do przyjęcia tezy że podstawowe doktryny religijne jak Wegetarianizm (ideologiczny) czy Panteizm jest zgodny z Septuagintą. Pokazują że tam zawarta jest prawdziwa nauka Chrześcijan ponieważ te wirusy są skierowane do osób z otoczenia Chrześcijańskiego, w przypadku Muzułmanów tego typu dzieła powoływałyby się że Mahomet tak powiedział…

Na początku daje się bardzo atrakcyjny i dostosowany do rybek robaka w postaci mówienia wielu elementów prawdziwych by rybka nadziała się na haczyk.

W tym przypadku haczykiem jest zachęcanie do New Age czy też do kontaktów z istotami ”z wyższych wymiarów”

Po jakiś czasie okazuje się że Isus nie jest Wybrańcem a jednym z wielu źródeł światła, wówczas mędrzec nie ma znaczenia gdyż możesz wielbić kogo chcesz jako źródło światła np. Budda albo jakiś inny guru.

Dochodzą do tego przeróżne praktyki jak Medytacja Transcendentalna, Hipnoza, Joga, Reiki, Uzdrawianie rękami i wiele innych jawiących się jako rzekomo Biblijne prowadzące nas do rzekomego oświecenia, uduchowienia i wyższych wibracji.

Tego typu bajki są propagowane głównie przez wilki w owczych skórach które posługują się kłamstwem czy techniką na kameleona w myśl listów Pawła tylko po by pozyskać nowych wyznawców.

Wykorzystują więc znane postacie tylko w celu werbunku jako przynętę dla osób z nieugruntowaną wiedzą.

I mówią że była prawda ale Kościół ją zafałszował ale my mamy niezmienione słowa Chrystusa przełożone z języka Aramejskiego (phi).

Oczywiście w okultyzmie chrystusem czyli wybrańcem można określić również szmatana a Boga diabłem.

Diabeł jak by to powiedzieć alegorycznie posiada dwa konta – jedno jako Satanael (wróg Boga) a drugie jako Fosforos (niosący światło).

Diabeł poprzez swoich pracowników wykorzystuje ludzkie słabe punkty by wciągnąć ich w religie i kontakty z demonami.

Wegetarianizm promowany przez te ”Ewangelie” jest zasłoną dymną, ta dobroć jest zasłoną dymną gdyż wszystkie religie posiadają dwie odmienne doktryny odpowiednio dla mass i dla elit.

Hinduizm na przykład wykorzystuje Metempsychozę i Wegetarianizm w celu kontroli nad społeczeństwem poprzez system klasowy.

Nie każdy kupi satanizm w czystej formie jaki on jest więc diabeł poprzez swoje pożyteczne narzędzia podsuwa badziewie w wielce kosztownym i starannie zapakowanym pudełku.

Jako rybę daje rzeczy które dla konkretnej grupy są do przyjęcia np. aby zwerbować Chrześcijan na New Age kuszą Chrystusem kosmicznym który imituje Isusa z Nazaretu, lecz jest on mierną podróbą i to okazuje się dopiero później.

Często próbuje się wcisnąć takie banialuki że Isus był żydem, Rzymskim agentem, Bogiem rewolucjonistą, hipisem, żonatym i tak dalej

W większości przypadkach zrzuca się winę na Rzym usprawiedliwiając przy tym Sanhedryn albo na ”ściema rzymu”

Oczywiście kwestia małżeństwa Krzewiciela jest wysoce nielogiczna gdyż celem Isusa nie było założenie dynastii a wyjaśnienie prostych rzeczy oraz złożenie siebie w ofierze jako baranka ofiarnego przyszłego władcę Królestwa Bożego na ziemi które zmiecie wszystkie inne rządy.

Celem Chrystusa nie było zbawienie wszystkich od śmierci czy piekła (religie nauczają że od śmierci Isusa ludzie idą do piekła nieba i usunięto śmierć).

Chodzi o to że na podstawie tejże ofiary wiele grzeszników będzie mogło (o ile będą chcieli zmienić swe postępowanie) zmazać wiele swych podłości.

Po drugie Isus znał doskonale grzechy aniołów którzy żenili się z kobietami w efekcie czego rodziły one sławnych gigantów jak Herkules, Goliat, Og itd.

Ponadto człowiek który opuścił żonę i dzieci dla swojej idei no…..

Sataniści mówią nam jednak jak Chrystus nie kazał nienawidzić ojca matki i córki cytują co prawda wersety Biblijne przyciskając nogą o nogę, ale wyrwane z kontekstu albo z rąk fałszywych pisarzy jak Marek Barnaba Paweł i Łukasz

Ewangelia Marka 3:

(30) Bo mówili: Ma ducha nieczystego. (31) Wtedy przyszli matka i bracia jego, a stojąc przed domem, posłali po niego i kazali go zawołać. (32) A wokół niego siedział lud. I powiedzieli mu: Oto matka twoja i bracia twoi, i siostry twoje są przed domem i poszukują cię. (33) I odpowiadając, rzekł im: Któż jest matką moją i braćmi? (34) I powiódł oczyma po tych, którzy wokół niego siedzieli, i rzekł: Oto matka moja i bracia moi. (35) Ktokolwiek czyni wolę Bożą, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.

Cóż Markowi już podziękujemy to może apostoł Mateusz ?
Ewangelia Marka 12:

(46) A gdy On jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim porozmawiać. (47) I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą porozmawiać. (48) A On odrzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? Którzy to bracia moi?

(49) I wyciągnąwszy rękę nad uczniami swoimi, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!

(50) Albowiem każdy, kto czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.

Zobaczmy że Isus powiedział że każdy kto czyni wolę Boga czyli przestrzega przykazań ten jest jakby członkiem rodziny.
Czyli znowu mamy sąd z czynów a nie wierzeń
Ta ”Ewangelia” niby zawiera tę naukę ale znowu nie mówi co mamy czynić i jak mamy czynić ponadto ten kult Matki ziemi nie był znany Esseńczykom, to nie te drzwi!
Fragment
Szczęśliwi są ci, którzy wytrwają do końca, gdyż diabły Szatana zapisują wszystkie wasze złe uczynki w księdze, w księdze waszego ciała i waszego ducha. Mówię wam prawdziwie, nie ma jednego nawet grzesznego uczynku, który nie byłby zapisany, aż od początku świata, przed naszym Niebiańskim Ojcem.
Czyli Fosfor i upadli z Semjazą na czele są bliskimi przyjaciółmi Boga, cóż za absurd…
Wróć, gdyby było napisane że diabeł oskarża nas przed Bogiem pokazuje gojom że żyją w NwO a oni dalej nic
Fragment:
Jezus odpowiedział: Niech tak będzie, zgodnie z waszą wiarą, i usiadł wśród nich, mówiąc: Powiedziane było tym z dawnych czasów: „Czcij swego Niebiańskiego Ojca i swą Ziemską Matkę, i wykonuj ich polecenia, aby twe dni mogły być długie na tej ziemi.” A następnie po tym dane było to przykazanie: „Nie zabijaj!” Gdyż życie jest dane wszystkim przez Boga, a to co Bóg dał, niech człowiek nie zabiera. Gdyż mówię wam prawdziwie, od jednej Matki pochodzi wszystko to co żyje na tej ziemi. Dlatego ten kto zabija, zabija swojego brata. A od tego Ziemska Matka odwróci się, i wyrwie od niego swoje odżywcze piersi. A jej anioły będą go unikać, a Szatan zamieszka w jego ciele. A mięso zabitych zwierząt w jego ciele stanie się jego własnym grobem. Gdyż mówię wam prawdziwie, ten kto zabija, zabija sam siebie, a ten kto je mięso zabitych zwierząt, je ciało śmierci.
Oko za oko, ząb za ząb, dłoń za dłoń, stopa za stopę, cierpienie za cierpienie, rana za ranę; życie za życie, śmierć za śmierć”.Gdyż opłatą za grzech jest śmierć. Nie zabijajcie, ani nie jedzcie mięsa swej niewinnej ofiary, albo staniecie się niewolnikami Szatana. Gdyż taka jest ścieżka cierpień, a prowadzi ona do śmierci.
Oko za oko, dupa za pieniądze wszystko fajnie ale zalatuje prawem Karmy w taki sposób religijny jak to nauczają – reinkarnacyjny.
Nie ma nic w dekalogu na temat ziemskiej matki (Gai), to jest mieszanie prawdy z kłamstwwami
Bardzo niebezpieczne dzieło dla osób bez ugruntowanej wiedzy….

 

3 Księga Żywotu Issy

To dzieło przeczy Ewangeliom ponieważ zrzuca całą winę na Piłata a nie na Sanhedryn. Podobnie dzisiejszy Sanhedryn zrzuca winę na Piłata bo najwygodniej. prof Veith też zrzucał winę na Piłata i na Rzym, fascynujące.

Iss 13:

(1) Święty Issa nauczał lud Izraela przez trzy lata, w każdym mieście, każdej wiosce, przydrożami i na równinach; i wszystko, co przewidział, spełniło się.

(2) Przez cały ten czas przebrane sługi Piłata patrzyły na niego uważnie, nie słysząc niczego, co powiedziano na podstawie doniesień Issy z poprzednich lat przez wodzów miast.

(3) Ale gubernator Piłat, zaniepokojony zbyt wielką popularnością świętego Issy, który według swoich przeciwników starał się pobudzić lud do ogłoszenia króla, nakazał jednemu ze swoich szpiegów oskarżyć go.

To dzieło przeczy więc kanonicznym dziełom które wskazują na Sanhedryn jako głównych sprawców natomiast ten chłam zrzuca całą winę na Piłata wybielając arcyarcyarcy ancymonków

 

Ewangelia Mateusza 27:

(12) A gdy go oskarżali arcykapłani i starsi, nic nie odpowiedział.

(13) Wtedy rzekł mu Piłat: Czy nie słyszysz, jak wiele świadczą przeciwko tobie?

(14) Lecz On nie odpowiedział mu na żadne słowo, tak iż namiestnik bardzo się dziwił.

(15) A na święto zwykł był namiestnik wypuszczać ludowi jednego więźnia, którego chcieli. (16) I mieli wówczas osławionego więźnia, zwanego Isusem Bar Abbasem.

(17) Gdy się więc zebrali, rzekł do nich Piłat: Którego chcecie, abym wam wypuścił, Isusa Bar Abbasa czy Isusa, którego zowią Chrystusem?

(18) Wiedział bowiem, że z zawiści go wydali.

(19) A gdy on siedział na krześle sędziowskim, posłała do niego żona jego i kazała mu powiedzieć: Nie wdawaj się z tym sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie przez niego wiele wycierpiałam.

(20) Ale arcykapłani i starsi nakłonili lud, aby prosili o Bar Abbasa, a Isusa aby stracono.

(21) A namiestnik, odpowiadając, rzekł im: Jak chcecie, którego z tych dwóch mam wam wypuścić? A oni odrzekli: Bar Abbasa. (22) Rzecze im Piłat: Cóż więc mam uczynić z Isusem, którego zowią Chrystusem? Na to wszyscy: Niech będzie ukrzyżowany!

(23) Ten zaś rzekł: Cóż więc złego uczynił? Ale oni jeszcze głośniej wołali: Niech będzie ukrzyżowany!

(24) A Piłat, ujrzawszy, że to nic nie pomaga, przeciwnie, że zgiełk się wzmaga, wziął wodę, umył ręce przed ludem i rzekł: Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz.

(25) A cały lud odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze. (26) Wtedy wypuścił im Bar Abbasa, a Isusa po ubiczowaniu wydał na ukrzyżowanie.

 

To jest kolejna współczesna fikcja literacka, nie mogą usunąć to modyfikują
Chcą nam pokazać że Chrystus był taki jaki był ponieważ szkolił się w Indiach i to wszystko nie wygląda jak nam powiedziano (Watykan nas oszukał)
Pod pozorem walki z KRK wprowadza się na rynek takie bajki

Celem tego dzieła jest wywyższenie Buddyzmu i New Age.

Sprytny zabieg socjotechniczny, pokazujemy fikcje literackie współczesne a usuwamy rzeczywiste dzieła czy umniejszamy ich wiarygodność (Henoch)
Ciekawe że to właśnie Protestanci gorliwiej zwalczają Septuagintę, promując przy tym Tanach i Pawła.

 

Ewangelia Judasz, problem jest taki że to dzieło nie zostało napisane przez kogoś kto nienawidził Boga i chciał celowo ukryć prawdę. Po prostu ktoś chciał przekazać swoje doktryny które włożył w mowę Isusa i Judasza.
https://basileia785.wordpress.com/2018/05/21/ewangelia-judasza/

Nas się teraz ściemnia że jakieś dzieło anonimowe ma ogromną wartość… to jest dzieło literackie jakiegoś gostka który sobie coś wymyślił i koniec.
A nam mówią że powiedzmy taki Potop Sieniewicza jest ważniejszy niż kroniki na których się opierał i pisał 100% prawdę…

 

Książek które otrzymaliśmy z Channeligów czyli od demonów jest mnóstwo:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_modern_channelled_texts
Hmm założyciel Mormonów czyli Józef Smith Jr. wiadomo że mason do tego okultysta…
Sądzę że rzeczywiście miał wizję ”anioła” Moroniego (moron)…pytanie czy to był anioł Boży czy zbuntowany anioł

https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Megre
Tak się jarają jego książki a widać że pisał na zlecenie albo KGB albo demonów ponieważ New Age jest taką alternatywą

 • Księga Urantii / The Urantii Book
  Podobna sprawa co z Ewangelią rzekomych Esseńczyków czy V Ewangelia / Żywot Issa
  Współczesne łączenie prawd z bzdurami że Watykan ukrył prawdę którą my posiadamy a prawdziwy aramejski Jezus był jednym z wielu oświeconych mędrców
  Na dalszym etapie Chrystusem może zostać wszystko bo przecież ”you’re God”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozmowy_z_Bogiem_(Walsch)
Pismem automatycznym czyli pod wpływem demona, zresztą to jest new age:
”Bóg jest wszystkim – panenteizm (Spinoza).”
Rzeczywistość jest tworzona przez wolę (Schopenhauer, Thelema, wiele współczesnych postaci New Age, osobna książka poświęcona temu zagadnieniu to Sekret ).
Nikt świadomie nie pragnie być zły (Sokrates).
W Bożej naturze nie leży osądzanie lub karanie ludzi, dlatego nie ma piekła.
Człowiek składa się z umysłu, ciała i duszy [czasami też występuje podział na podświadomość, świadomość i nadświadomość] (wielu filozofów, postaci New Age, większość filozofii Wschodu, w pewnej przenośni także chrześcijaństwo [Ojciec, Syn i Duch Święty]).
Według Walscha Bóg uważa, że powinniśmy przeprowadzić określone reformy ekonomiczne i społeczne mające prowadzić do bardziej pokojowego świata, i sądzi także, że zbyt mało dbamy o przyrodę. W książce można przeczytać także, iż istnieje reinkarnacja oraz życie na innych planetach.

Że nie ma Boga ale bóg jest w nas….
Do tego fałszowanie wizerunku Boga (trucie) i negacja jednej z największych tajemnic pilnie strzeżonej przez Rzym który te istoty ukrywa….
Do tego nauka
God is everything.

I to co nauczał Paweł że zyjemy Matrixie tylko że on uważał ten matrix czyli Prawo Boże jako zło od którego trza sje uwolnyc
”Physical reality is an illusion”

Inne teksty
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Gospel_of_John
Jak widać chrześcijańscy mistycy istnieją, biedni ludzie myślą że rozmawiają z samym Bogiem który przekazuje sprzeczności…
Gruba ksiązka ma z 10 tomów…

https://en.wikipedia.org/wiki/Oahspe:_A_New_Bible
A to mnie zaciekawiło
Wszystko ładnie pięknie ale napisane pismem automatycznym przez XIX wiecznego spirytyste

 

 

 

7 comments

 1. Mam 2 pytania
  W Septuaginta (cie) brak ksiąg Henocha ?
  Co sądzisz o pierwszym cudzie Pana Isusa , coś mim tu nie pasuje a jeżeli Pan Isus nie zmienił wody w wino ) tylko dał im pić wodę czystą w znaczeniu( czysta bez skazy). Biblia bardzo dużo razy pisze o wodzie , a nie o winie Chrzest był przez wodę a ne przez wino .Nie zapomnijmy o Ewa.Jana 19: 33 , 34
  Czy zastanawiałeś się lub czytałeś o takich możliwościach
  Z Panem Bogiem

  Polubienie

  • Ta obecna Septuaginta jaką znamy jest już X modyfikacją próbowano ją wiolokrotnie masakrować aż uznano że to nie ma sensu i lepszym wyjściem będzie stworzenie własnej wersji czyli Tanachu.
   To że w obecnych Bibliach nie ma 1 czy 2 Henocha to nie oznacza że ich tam nie było….
   Najwyraźniej zostały bardzo szybko wykreślone, ja nie widzę w nich większych sprzeczności w przeciwieństwie do Księgi Estery która przedstawia bardzo faszystowski punkt widzenia albo inaczej, ta księga nie mówi o Izraelitach ale o żydach i żydzie z plemienia Beniamina (sprzeczność). Fabuła skupia się na tym jak ci niedobrzy goje (Persowie) tłuką tych biednych żydów więc ci podstawili szahowi Perskiemu (znamy go z 300 Spartan) za żonę swoją Esterę.
   W ten sposób uziemiono wielu władców którzy są kontrolowani poprzez żony, sprytne
   Rzym nie ma z tym problemów ale papieże mieli mnóstwo kochanków i kochanek na boku….

   * Nie wiem nie zastanawiałem się, sądziłem że chodziło o jakieś słabe wino ale być może chodziło o to że Chrystus chciał pomóc pokazać jaką posiada moc…

   Polubienie

   • Z tego co widzę to większość wrogów Boga zawsze używa tych samych argumentów
    http://jeovanaoeopai.blogspot.com/2012/11/a-ira-do-deus-jeova-introducao-o.html
    Kurde głównym motywem witryny jest szkalowanie Boga, a bogów już nie ?
    Dobre, wszystkie niegodziwości winy wszystkich zbrodniarzy najlepiej zwalić na Boga który dokonuje odpłaty

    Nie wiem czy jest sens na polemike z kimś kto używa podstawowych oszustw jak
    – Tetragram jako imię, większość satanistów używa tetragramu
    – Edom jako lud boży
    – Budowanie sensacji że spisek i tym podobne ale ja znam prawdę

    Przypadkiem znalazłem ponownie informacje na temat Hebrajskiej Ewangelii Mateusza SzemToma
    Że Niby w tym języku Mateusz napisał a potem na grekę ktoś przełumaczył
    Mieszają strasznie tym językiem ”Hebrajskim” i ”Aramejskim” czy może te języki wywodzą się z jednego Aramejsko-Asyryjskiego
    Syryjsko-Asyryjskiego pnia 🙂

    Nam mówią że znaleziono w Watykanie oryginalny tekst Mateusza i to jest
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Mateusza_z_dzie%C5%82a_Szem_Toba
    Z XIV wieku…
    Lol!!!
    Autorem tego antychrześcijańskiego polemicznego traktatu religijnego ’Ewen Bōḥan był Szem Tob ben Izaak ben Shaprut (ibn Shaprut), hiszpański Żyd żyjący w XIV wieku. Był on lekarzem i równocześnie filozofem, co znalazło odbicie w jego polemicznym traktacie religijnym[1]. W swoim dziele często odwołując się do logiki Szem Tob podważa tezę, że Jezus jest Bogiem. Wysuwa również argumenty przeciw mesjańskiej roli Jezusa.

    I mamy wierzyć gościowi który mentalnie dorównywał Sanhedrynowi ?
    Był także stronniczy czy raczej przeciwko
    Użył Tetragramu jako imienia rabin więc zapewne był kabalarzem jak większość

    Kolejne
    Traktat ’Ewen Bōḥan został ukończony w 1380 roku oraz poprawiony w latach 1385 i 1400. Z tego względu pochodzący z tego dzieła polemicznego przekład Ewangelii Mateusza jest uważany za najstarszy zachowany przekład ksiąg Nowego Testamentu na język hebrajski. Do roku 1987 uważano, że dzieło to powstało pierwotnie w języku greckim lub być może po łacinie, a dopiero później zostało przetłumaczone na hebrajski. Jednak w roku 1987 prof. George E. Howard udowodnił, że pierwotnym językiem dzieła był hebrajski[4].

    Czyli wcześniej uważano że pierwotnie Mateusz użył greki nie licząc łojców kościoła jak Euzebiusz czy Hieronim

    http://livredemattityahoutemoignagedeyeshoua.blogspot.com/
    ”Szem Tow Skrypt ten jest bardzo interesujący, ponieważ w tekście na kilka punktów, gdy udowodni, że nie może być kopią tekstu greckiego. Jest to kopia w języku hebrajskim najbliżej oryginalnego tekstu, który mamy dzisiaj w tej Ewangelii. Legenda: Święte imię Boga Izraela, Jahwe jest obecny w tekście oznaczone tym symbolem w tekście „ה czyli” Haszem „(nazwa) zastępczy termin używany przez obłudy i ortodoksyjnego judaizmu dziś za każdym razem, gdy Święty Tetragrammaton”

    Czyli chodzi o uwiarygodnienie Tetragramu jako imienia oraz tożsamości narodowej Idumejczyków
    Bez tego imienia Judaizm praktycznie ląduje na twardą powierzchnię parkietu i oznacza to że owi eksperci nie różnią się od uczonych w piśmie

    Fragment z powyższego linku
    ”„Mateusz, zwany także Lewi, apostoł i były celnik, skomponował Ewangelię Chrystusa na pierwszy opublikowane w Judei po hebrajsku przez wzgląd na tych obrzezanych, którzy wierzyli, ale później został przetłumaczony na język grecki, którego autor jest niepewna. sama hebrajski został zachowany do dziś w bibliotece Cezarei, którego broszura zbiera się tak pilnie. miałem również okazję do głośności że m ‚ został opisany przez chrzescijanami z Berei, miasta Syrii, którzy go używają. w tym, należy zauważyć, że wszędzie tam, gdzie ewangelista, czy na własny rachunek lub w osobie naszego Pana, Zbawiciel przytacza świadectwo Starego Testamentu, nie wynika upoważnienie tłumaczy Septuaginty ale hebrajskim. (…) „”

    Taa tylko czemu większość cytatów pochodzi właśnie z Septuaginty a nie Tanachu ? Czy może są ślepi ?

    Ponownie wikipedia
    Przekład ten w 20 miejscach zawiera skrót słowa ha-Šēm, który funkcjonuje jako substytut tetragramu imienia Bożego יהוה (JHWH) w następujących miejscach: 1:22,24; 2:13,19; 3:3; 4:4,7,10; 5:33; 15:8; 21:9,12,42; 22:31,32,37,44; 27:9; 28:2,9. Termin ha-Šēm pojawia się nie tylko tam, gdzie Mateusz cytuje ze ST, ale również w typowo hebrajskich regularnych, narracyjnych frazach, w których obecność imienia Bożego była czymś naturalnym[6]. Są to następujące miejsca: 1:22, 1:24, 2:13, 2:19, 21:12, 22:31, 28:2, 28:9. Natomiast w 22:32 termin ha-Šēm wchodzi w zakres cytatu.

    Angielskojęzyczny międzywierszowy przekład The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures (1969) wydany przez Towarzystwo Strażnica, oficynę wydawniczą Świadków Jehowy, powołuje się na hebrajski tekst Ewangelii Mateusza z dzieła Szem Toba (oznaczony w tym dziele symbolem J²) jako dodatkowe uzasadnienie decyzji o wprowadzeniu imienia Bożego do tekstu głównego Nowego Testamentu Pisma Świętego w Przekładzie Nowego Świata[7]. Powołano się tam również na 20 innych przekładów NT w języku hebrajskim, które zawierają w tekście głównym tetragram יהוה.

    HaShem jest typowo rabinistycznym określeniem
    Oo i świadkowie Jehowy się Talmudyzują… cóż, łatwiej Protestantom odrzucać Przykazania wielbiąc Pawła niż Katolom…

    Z innej beczki znalazłem także fińską stronę z apokryfami i o dziwo jest ”4 Księga Henocha”
    http://www.apokryfikirjat.com/4enoch.htm

    I tak ma większą wiarygodność niż 3 Henocha czyli tekst talmudyczny zamiast Boga wielbią Metatrona (Demiurg) i Rabbiego Iszmaela

    O dziwo większość igieł i stogów siana znam….

    Polubienie

  • Pobieżnie coś słyszałem,
   Jakoś odrzuca mnie od tych osób, nie wiem coś mnie odpycha
   Jestem za wolnością wypowiedzi ale jakoś te wypowiedzi średnio mi leżą, są to są.
   Różne mają wierzenia często takie ”dziwne” jak Isus jest bogiem, lewakiem lub synem Lucyfera wymyślonego przez Konstantyna, przed kamerą są słodcy a kiedy wychodzi coś po nie ich myśli zmieniają się nie do poznania, potrafią pogryźść
   Teoria Czarnego Mesjasza (syna lucyfera) jest ciekawa, w kinematografi ujdzie sam bym chętnie wykorzystał taki motyw ale w życiu nie pasuje gdyż każdy anioł współżyjący z kobietami tracił swoje przywileje… a oni jeszcze się tym chwalą poprzez obeliski, piramidy, 33, krzyże w koronie itp.
   A druga strona czyli Bóstwo Chrystusa…
   Protestanci odrzucają Trójce a w zamian wywyższają ”drugą osobę trójcy” ponad Boga.
   Więć każde wywyższenie Ojca ponad Syna traktują jako totalny atak na istotę Jezusa Chrystusa, Walter Veith i te inne.
   Ale znowu Isus nigdy nie nazywał się Bogiem, tak mówili wrogowie i o tym jest takżę w Ewangelii Jana – rozdziały 8 i 10
   Isus mówił ja i Ojciec jesteśmy jedno (10:30) ale werset wcześniej jest że Bóg jest wyższy czyli chodzi o to że dwie istoty działają zgodnie czyli są jednym w takim sensie.
   Proroctwa także nie przewidują Boga-człowieka, tylko wybrańca który miał nieść narodom Prawo nawet w 2 Barucha jest o nadejśćiu Królestwa Mesjasza…
   Ale walka o istotę Mesjasza jest takim typowym faryzeizmem, skłócą się sprzeczają i dalej nic z tego nie wychodzi
   Bardziej mnie przeraża kiedy obrońcy Pawła i jego chrystusa gardzą Prawem mówiąc że nie ważen jest przestrzeganie Prawa tylko łaska
   Przecież Izraelici nie zostali wygnani za wiarę tylko za naśladowanie obyczajów ludów Kanaanu…

   Próbowałem słuchać tego Popko i dziwie się że ludzie dają takiemu kasę.
   Bardziej mnie zniechęcają wszelkiej maści uzdrowieciele, wróżbici, jasnowidze, czarnowidze, magowie, astrologie… uduchawiacze
   Szczególnie twierdzący, że objawia bądź objawiła im się pewną istota z wyższych wymiarów i tym podobne.
   Jeszcze jak nie pokazują tego uduchowienia, mają napady szału nie pokazują włąsnym postępowaniem tego że zostali ”wybrańcami” Boga. Są wybrańcami tych ”jasnych duchów”
   Albo kreują się na takich wybrańców męczenników albo są rzeczywiście wybrani przez owe astralne byty, nazwa nie ma znaczenia.
   Taka druga fala, która przygotowuje się do walki z Nierządnicą a później z Bogiem

   Owszem są ludzie oszukani, święcie przekonani że ich zabobony są prawdą ale są też ludzie opłacani czy wierni słudzy tacy z idei…
   Na szczęście Chrześcijanie nie garną się do tych rzeczy, mają swoją sekte… coś za coś

   Mam takie wrażenie że wielu youtuberów ezoteryków się zna jak łyse konie, było nawet zdjęcia jak wszyscy siedzieli przy jednym stole ale skasowane
   Możliwe że wiele konfliktów jest sztucznie generowana dla zysków i popularności albo… tak są uduchowieni że najpierw wzajemnie łechtają swoje ego że później się obsmarowywują
   Wszyscy się mylą, tylko ja mam rację…

   W kwestii łaski i doktryn
   Nie widziałem żeby ktoś na poważnie przedstawił jakieś błedy w kwestii rozpoznania proroctw, od tego wszyscy uciekają jak od ognia.
   Poglądy każdy może obalić nie ma ludzi doskonałych
   Są rozpowszechniane róźne błędy świadomie lub nie na temat Elohim jako bogowie, oryginalność Tanachu i wiele innych.
   Uczciwi ludzie po poznaniu dowodów raczej zmieniają zdanie bo to nie daje im spokoju

   A ściemniaki bazują na tym że wiedza widzów jest niewielka i wystarczy gadać z pozycji eskperta jak na tym wykładzie gościa pracującego dla Watykanu co tłu(ma)czył ponownie teksty masoreckie i wymieniał te błędy. Dla mnie jest to dowodów na fałszerstwo Tanachu a dla większośći może takie coś przeważyć zresztą owi eksperci powołują się na takie argumenty jakie im pasują, troche tu troche tam..
   Na przykład ktoś nam wyjaśnia że Biblia to dzieło [x] różne padają wymysły a samemu berze co pasuje naginając do swoich tez.
   Z takimi specjalistami… lepiej ich zostawić w spokoju dyskusja to strata czasu
   Jakoś nie mogę tego pojąć że można przez wiele czasu zajmować się tematem i dalej niczego z tego nie rozumieć
   Oczywiście w większość przypadkach nie chodzi o osoby które wiedzą a te które nie wiedzą
   Do tego taki lider garnie się do przywództwa, to wyjaśnia dlaczego inaczej postępuje z nowicjuszami a inaczej ze stałymi
   Dlatego promowany jest ekumenizm – Budda, Mahomet, Isus, Krysza itp. Archetypowo
   Jak w tej Ewangelii Esseńczyków najpierw pokazują to co jest ludziom znane i powszechnie to akceptują.
   Jak się przechwyci klienta wtedy pokazuje się prawdziwe oblicze…

   Oczywiście poglądy nie świadczą o człowieku tak jak czyny,
   Piętnować kogoś że jest katolikiem albo nie jest, to tak nie działa.
   Jak ktoś pozna prawdę to z Babilonu wyjdzie ale to trzeba na spokojnie kontrola jest bardzo silnie zakorzeniona.
   Lepiej jest skupiać się na poglądach czy konkretnych modelach na przykład zachowań niż wyśmiewać innych, kpiny czy ciosy poniżej pasa nie są najlepszym wyjściem.
   Szkoda że dużo osób nie stawia na postępowanie czy na Boga ale na ludzi i pieniądze, bo jak coś powiedzą nie tak to nie będzie pieniędzy.
   Nam się mówi żeby czynić na chwałę Bożą, ale czy można krzywdzić na chwałę Bożą ?

   CDN

   Co do tego pana
   Po tytułach filmów z kanału stwierdzam że mogę być ciekawe informacje ale są też jakieś przekazy (channeligi)
   Lemuria, Repti… ja już to słyszę od lat, hmm tak pobieżnie

   Isus ale w wykonaniu Księgi Urantii (jest gdzieś u mnie link na głównej) czyli dzieło pochodzące z channeligu od demonów, phi
   Okej gdyby nie to (nie oglądałem)

   Podobnie mówi wielu ezoteryków i Chrześcijan:
   – ST, Bóg ? Okrutny żydowski jaszczur wybił biednych Kananejczyków, mity
   – NT, Bóg ? Tak, Jezus jest naszym panem, Bogiem, mistrzem oświeconym..

   Tak wielu postępuje że odrzuca Boga na rzecz Mesjasza, pozornie nielogiczne…

   Pobieżnie sprawdzam i widzę że coś bym tam wyłuskał zresztą nawet Icke czy Jones… mówią wiele prawd przeciwko systemowi a są przez ten sam system chwaleni (zapraszani do mediów)

   Ale ten Aron, hmm…

   Z jego bloga
   http://aronjasnowidzdiagnosta.blogspot.com/p/strona-gowna.html
   Cóż nic za darmo, ale

   Możliwość diagnozowania otrzymałem w listopadzie 2013 roku dzięki medytacjom i kontaktom z Istotami Wyższymi i po roku czasu od momentu uruchomienia mojego potencjału duszy postanowiłem założyć bloga aby podzielić się z Państwem tym co mnie spotkało, owody na to że mój potencjał działa były na stronie na facebooku ,jednak ta została zablokowana natomiast wśród znajomych tu na Google ,znajdą Państwo ludzi z którymi miałem kontakt ,którzy mnie znają i możecie z nimi porozmawiać aby dowiedzieć się więcej na mój temat i czy faktycznie pomogła im rozmowa ze mną,również prowadzę kanał na YOUTUBE gdzie można porozmawiać w komentarzach z ludżmi .Mój „dar” potencjał polega na tym że dzięki medytacjom i połączeniu w jedną całość mojej świadomości (rozum,), podświadomości i duszy mam kontakt z istotami ,swiatem duchowym ,czasami światem zmarłych ,kontakt z duszami ludzi ,otrzymuje przekazy dla ludzi, inforamcje na temat poprzednich wcieleń które mają bardzo duże przełożenie na nasze życie teraźniejsze oraz medytacje otworzyły mi drogę do istot duchowych ,obcych i wiedze przekazuje na swoim kanale na youtubie i blogu. W większości przypadków potrafię odpowiedzieć na pytanie, które często stawiają sobie ludzie :Dlaczego mnie to spotkało ? dotyczy to nieszczęść ,zdarzeń ,wypadków związanych z doświadczeniem duszy ,sytuacji bez wyjścia ,chorób ,itp

   Nie mam powodów by uważać że facet mówi nieprawdę.
   Wiadomo przynajmniej czym jest medytacja transcendentalna na uzyskaniu kontaktu ze światem duchowym….
   Te istoty nie są nam przyjazne i nigdy nie były, najpierw ogłupiają swego człowieka a później opętują albo/i robią z takich swoje medium.
   I to nie tylko działa w duchowości, w Chrześcijaństwie zaszczepiono listy Pawła czyli charyzmaty i mówienie językami.
   http://detektywprawdy.pl/2015/04/06/uwaga-kundalini-1z3-zwodnicze-duchy-wtargnely-do-kosciola/
   Nie tam że New Age weszło oba twory są oparte na tych samych fundamentach czyli darach od pewnych duchowych istot.

   Polubienie

 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zrzeszenie_Wolnych_Badaczy_Pisma_%C5%9Awi%C4%99tego
  Ale oni zakładali zbory… czyli podążali za Pawłem, w nieco mniejszym stopniu
  Samo słowo zbór ze zburzeniem się kojarzy
  Odrzucali idolatrie czy KRK, ale wierzyli w kidnapping 144 tys swoich, tymczasem mowa jest o 144 tysięcy po 12 z każdego narodu Izraela – Rubenici, Aseryci i tak dalej.
  Niby idzie to w dobrym kierunku ale nadal jeszcze wiele (im) pozostało…
  Oczywiście dla Boga nie liczy się jak wysoko jest nas poziom duchowy, to kolejny wymysł religii że ”jedność” osiągamy poprzez przeróźne praktyki jak Joga itp.

  Czytałem nieco pobieżnie na temat różnych sekt zwalczanych przez KRK
  https://sekty.wordpress.com/raport-o-sektach/

  Mniejsza z Jaraszkiem, zresztą słuchałem starego wykładu o Darwinizmie… zupełnie inny człowiek i teraz tylko sobie zaprzecza, bardziej dobijają jednak źródla….

  Pytanie zachodzi, dlaczego KRK a zwłaszcza Rydzyki, Dominikanie, Ubeki, Jezuici etc interesowali się przeróźnymi religijnymi cudakami ?
  Czy chcieli nas ochronić przed okultyzmem czy chcieli ochronić tych ludzi przed wyssaniem many ?
  Przecież nie tyle KRK co Watykan oraz Ubeki czy Zieloni mają mnóstwo kasy więc takie Świątynie Ludu nie są groźne dla systemu… Chociaż, Jim Jones był podobno przez Hezuitów sterowany (czytać książki),
  Praktycznie Inwizycja nie musi walczyć dla kasy bo ma, władzę też ma nawet jeśli powstanie milion takich podgrup czy Charyzmatyków..
  Czy może chodzi o kontrolę (mass) i eliminati konkurencji ?
  Nawet w Katolicyzmie istnieją pozornie oderwane grupy również wielbiące Magma Mater czy świętych
  Prawdę mówiąc wszystkie religie włącznie z KRK to są sekty czy jak na tej stronie in-sekty.
  Ponieważ samo słowo oznacza oderwanie się od głównego pnia..
  Islam to mieszanka Katolicyzmu, Talmudyzmu i pogaństwa (kult Hubala)
  Buddyzm to raczej styl życia, taki lekki doktrynalny satanizm pod płaszczem ateizmu.
  Hinduizm jest przykładem religi stworzonej przez upadłych… zboczeńców.
  Katolicyzm także jest oderwany od pnia, mówią że są następcami Piotra… a cytują czarownika przy którym niejeden dzisiejszy wymięka
  https://sekty.wordpress.com/sekty-katolickie/

  Ale najczęściej widać te sekty złe. Objawia się to poprzez: pedofilie, przekręty, datki, straszenie
  Ach… kiedyś miałem wykład na ten temat
  Ale może też być ”dobra sekta” nie wiem ludzie ochodzą z kościoła i zaczynają studiować wszystko po swojemu w domach, w takim wydaniu ”sektą” może być nawet grupka przyjaciół.. i wszyscy są traktowani równo
  Bo co innego kiedy mówimy o hierarchi religijnej gdzie jeden wielce nawiedzony gostek decyduje o tym co inni mają robić, uważa że ma monopol na prawdę…. nie tylko Rydzyk takich przykładów jest pełno
  A co innego kiedy mówimy o hierarchi społecznej (jak zwał tak zwał) pod względem wzrostu, masy, zwinności, umiejętności itd.

  I nie tylko infiltrowano Chrześcijaństwo!
  Hinduizm czy Sufizm (ezoteryczny Islam)
  http://www.ryszard-matuszewski.com/pl/przesladowanie_przez_katolicyzm,643,,list.html

  No i znowu Ramajaszekl, mniejsza o to później dopowiem

  Nie co dziwne że działo się w latach 90 gdzie Ubeki i KRK oficjalnie usunęło się w cień, a jednak nie…

  Dawno dawno temu tym zajmowali się Dominikanie
  https://sekty.wordpress.com/sekty-katolickie/dominikanie-inkwizycyjna-sekta-psow-panskich/
  Ładna nazwa lecz któż jest tym Panem ?
  W tekstach masoreckich, zresztą sama ich nazwa wskazuje że tym Panem równie dobrze może być Baal.

  Dziwne że Luter uniknął spalenia na stosie w tych czasach, najwidoczniej stworzono Protestantyzm jako pozorna opozycja wobec KRK, no ale obie grupy cytują nagminnie Pawła.

  Niedawno coś wspominałem na temat ZielonoŚwiątkowców
  https://sekty.wordpress.com/zielonoswiatkowcy/
  I rzeczywiście Rzym nie bał się ich nauczania za wyjątek atakowania Rzymu jako Babilonu, reszta nauk jak Charyzmaty były bardzo na rękę.

  Hmm, Baptyści to wiadomo gorliwi Syjoniści a Zielonoświątkowcy

  Zacytuje z tego
  O tym, że kościół zielonoświątkowy ma swoje korzenie w amerykańskim spirytyzmie nie mówi się dzisiejszym wiernym, podobnie jak i o tym, że część protoplastów ruchu zielonoświątkowego z końca XIX i początku XX wieku było znanymi homoseksualistami. Początki działalności zielonoświątkowców to grupy ludzi którzy metodami takimi jak w seansach spirytystycznych próbowali wywoływać ducha Jezusa Chrystusa i uzyskać od niego wiedzę w postaci przekazów channelingowych. Osoby te wpadały w trans, a że pochodziły ze środowisk protestanckich, to przemawiający przez takie media rzekomy Jezus Chrystus posługiwał się wyuczonymi cytatami biblijnymi. I tak powstały dogmaty dzisiejszego kościoła zielonoświątkowego, którego wierni zwykle nie są poinformowani, że podlegają działaniu jakiś duchów wywołanych pierwotnie na fali rozkwitu spirytyzmu. Instrumenty zatem, jakimi posługują się grupy zielonoświątkowe, także ich cele nie wywodzą się z chrześcijaństwa ani nie mają także chrześcijańskiego charakteru, chociaż posługują się imieniem Jezusa Chrystusa oraz bardzo wybiórczo – Biblią.

  Oczywiście nie tylko kościół pentekostalny jest z pochodzenia ‚chrześcijaństwem’ spirytystycznym, podobnie jest w przypadku założycieli świadków Jehowy czy uzdrowicielskiego ruchu Mary Baker Eddy. Założyciel świadków Jehowy oprócz badania Biblii uprawiał także magię pochodzenia egipskiego na bazie mody badania piramid i wywoływania starych egipskich bogów związanych z dawnymi kultami egipskimi. Wszelka amerykańska religijność rodem z XIX wieku w postaci setek, a nawet tysięcy rozmaitych nowych kościołów chrześcijańsko podobnych jest w mniejszym czy większym stopniu związana z ówczesną modą na wywoływanie duchów, demonów, świętych oraz samego Jezusa Chrystusa, a nawet Boga metodami spirytystycznymi. Nowa fala tej mody rozpoczęła się w latach 60-tych XX wieku i znana jest jako rewolucja seksualna, która usankcjonowała niebiblijne formy seksualizmu takie jak homoseksualizm. Zachodzi zatem poważne pytanie, czy Jezus Chrystus wywołany w seansie spirytystycznym w XIX wieku jest tym samym Jezusem, który żył dawno temu w Izraelu jako uznany założyciel chrześcijaństwa i czy jego spirytystyczne, channelingowe wywoływanie przez Biblię surowo, pod karą śmierci zakazane nie jest aby grzechem ciężkim i dla dusz zielonoświątkowców śmiertelnym z powodu tego, że de facto wywołuje się tak nie Jezusa Chrystusa a jakiegoś demona, szatana, który się podszywa.

  Najwidoczniej większość religii ma korzenie w okultyzmie….
  Biedni są tylko ludzie…

  Z różnymi uzdrowicielami, jasnowicielami np. jak ten powyżej Jasnowidz jest taka sprawa:

  Mt 7:
  (15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, a wewnątrz są wilkami drapieżnymi!

  (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
  (21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.
  (22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów?
  (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

  To jest nawet gorsze niż jakaś Hasbara gdyż ci tylko neutralizują a takie osoby mają za zadanie aby naiwni niestety ludzie nabrali zaufania do demonów pod róźnymi nazwami, poprzez channelingi i tak dalej.
  Metod jest mnóstwo…
  Taka reklama innych wymia-rów

  Dlatego tak niewielu porusza kwestię Pawła, nie dają wspólnej wizji tylko wyrywki czy straszaki albo miksy.
  Miksy w tym sensie że wszystkie religie archetypowo razem jak ten potwór małpa Teresa z Kaltuty, mówią bardzo przekonująco ale ich celem jest uniwersalny kosmiczny chrystus i o tym przekazał dużo W. Veith choć jego interpretacjom proroctw nie ufam. Ciekawe ale mają sporo luk.
  Nie są to ludzie wysoko uduchowieni tylko wyspecjalizowani we wszystkim po trochu szczególnie w trudnej do zrozumienia gadaninie, specyficzny slang podobny do kościelnego.

  Isus nam jednak podał w jaki sposób demaskować chwasty – obłuda.

  Szokuje mnie jednak wciąż to jak bardzo to wszystko jest ze sobą spójne, jedynie z chronologią jest mały problem
  Lecz tajemnica Boża została rozwiązana – Królestwo Boże na ziemi
  Zostały także rozwiązane plany upadłych – NWO

  I co najlepsze Paweł czy ”eksperci” nie są do tego w ogóle potrzebni, jedynie pokora…
  Ludzie mają coś w sobie takiego jak szukanie wiedzy, a wielu ”wysoko uduchowionych” nie szuka prawdy bo twierdzi że już ją odkryło…

  Polubienie

 3. W międzyczasie znalazłem nieco informacji (pobieżnie) nt. religii Antrovis
  https://antypedofilskie-bractwo-himawanti.blogspot.com/2016/07/pedofilia-ideologia-i-zboczenie.html
  Różnie to się mówi generalnie chodzi o walkę tych sekt z większą sektą – Katolicką
  I jak człowiek na to patrzy to Rzym rzeczywiście trzymał ręce na pulsie wybijać konkurencje, a z drugiej strony ta konkurencja nie jest wcale lepsza.
  Dużo informacji nt. ksieży-zboczeńców, ciekawe.

  Z drugiej strony
  http://www.himavanti.org/pl/c/dewiacje-wypaczenia/antrovis-edward-mielnik-shoko-asahara-projekt-cheops-ufo-swiry-ntv-koniec-swiata-reptilianie-i-zaburzenia-psychiczne

  Hmm takie pomieszanie z poplątaniem New Age (2012, oczekiwanie na nadejście kosmitów) i nie tylko, te wątki mnie ciekawią
  144 Tys a zwłaszcza to
  ”Okazało się, że są „Oni” zamaskowanymi istotami z planety Hebra, których prawdziwym celem było i jest wprowadzenie naszej planety w strefę antymaterialną kosmosu (anihilacja i samounicestwienie), gdzie jako przynętą kusiły nowe nieśmiertelne ciała satanistyczne ciała gadów reptiliańskich prosto z Oriona.”
  ”Ostatniemu cyklowi wedle mielnikowców z Antrovisu dał początek Jezus, który był synem Hebrajczyka i Polanki. ”
  ”W latach 90-tych XX wieku członkowie Antrovisu kolportują broszury (np. „Życie bezosobowe”, „Tworzenie narzędzi ludzkich”). Dowiadujemy się z nich bredni, że na Ziemi pojawili się przybysze z planety Hebro (Hebrajczycy) z kosmitą zwanym Jahwe (tak zwyrodniała sekta lucyferyczna przerobiła w swoich urojeniach Boga na kosmitę). Lucyferyczna sekta Antrovis głosi rychły koniec świata i początek nowej epoki. ”

  Nawet dobry materiał.

  I to
  ”Słowianie i Hebrajczycy, zanim wylądowali na terenie dzisiejszej ziemi polskiej, przemierzyli wspólnie siedem ziemskich cykli. W ostatnim z nich, trwającym ponad dwa tysiące lat, Hebrajczycy skrzyżowali się z Polanami, Czechami i Słowakami. W tym okresie najwidoczniejsza była walka prawa z wolną wolą. Nietrudno domyślić się jakie wydarzenie dało początek ostatniemu cyklowi, w którym również i my żyjemy. Otóż ponad dwa tysiące lat temu na świat przyszedł Jezus. Wedle nauczycieli ruchu Antrovis, był on synem Hebrajczyka Gotlieba oraz Polanki, uprowadzonej przez Hebrajczyków spod góry Ślęży. Nazwisko Gottlieb tylko jakieś takie dziwnie niemieckie jest zamiast hebrajskie.

  „W zamierzeniach hebrajskich miał wprowadzić wolną wolę do zamysłu praw; a stał się pomostem łączącym Hebrajczyków ze Słowem (Słowianami). […] Misji Jezusa w dziejach niepodobna porównać z rolą jakiegokolwiek innego mistrza. Tylko Jezus wzniósł pomost pojednania między skrajnie opozycyjnymi pierwiastkami Wszechświata.””

  Niestety jest to propaganda Fosforyczna, diabelska celowe pomieszanie prawd z bzdurami.. Nie bez powodu połączono Hebrajczyków i Słowian a następnie zamieszano i zakręcono

  I co ciekawe podobno do tej ekipy należeli – przemiły lawirujący treścią Nacht oraz kpina mężczyzny z wulgarną facjatą przez wielu uznawany za agenta mającego rozbijać tematy alternatywne poprzez branie czyiś mądrych rzeczy by zestawić je ze swoim wariactwem…

  Nawet ciekawy i treściwy materiał, choć ile z tego prawdy możliwej do zweryfikowania ?
  Bonus
  http://www.katolicki.net/index.php/czytelnia/599-czciciele-kosmitow.html

  Jak dla mnie jest ukazanie starć pomiędzy Bestią a Nierządnicą a pomiędzy tym normalni ludzie.
  Obie jednak siły zgodnie milczą stosując taktykę ciszy….
  Czasem ktoś próbuje zastraszyć piekłem czy wyzwać od Chrześcijanina, nic więcej i dobrze.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.