Wpis Nr. 24 – TetraDramatyczna Propaganda JotHaWuHa

 

Nie chcę specjalnie tworzyć wielkiego referatu na ten temat, sam tytuł mówi za siebie tak więc króciutko.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram

Uznaję ten materiał za komentarz czy dopowiedzenie do tego materiału

http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm

http://www.zbawienie.com/tetragram.htm

 

2 Księga Mojżeszowa 3:(13) A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć? (14) A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: Jestem” posłał mnie do was!

2 Księga Mojżeszowa 20:Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.

 

 

 


KOPIUJ WKLEJ Komentarz ze starych postów

W tym przypadku miałem na myśli dyskredytację na zasadzie Ekumenizmu, New Age czyli nie dosłowne wypchnięcie.

 

Ostatnio próbuje się zdyskredytować Biblię na milion sposobów, każdy z tych New Age-owców jak Icke czy naukowców (czyt. nieuków) jak Dawkins przedstawia inny dowód. No panowie zdecyduje się i uzgodnijcie między sobą a nie każdy daje inne argumenty często ze sobą sprzeczne. 🙂

”Specjaliści” twierdzą że nauka obala w większości Biblię jako plagiat mitów Sumeryjskich w Babilonie przez żydów…

Ale Talmud nie powstał w Babilonie za czasów Nebuchadnezzara a po zmartwychwstaniu Isusa, Idumejczycy przejeli gnozę po swojemu a niejacy Amoraici spisali Talmud jako rozszerzenie do Tory i Tanachu…

Mity Sumeryjskie są w wielu momentach PODOBNE do Biblii ale nie nie mówią tego samego, nam chca niektórzy wmówić że ”żydzi czyli iluminaci” zrobili z okrutnego Enlila, Boga Jahwe zaś z dobrego i sprawiedliwego Enkiego, złego szatana…

Jednym z czołowych propagatorów mitów oraz bogów Sumeryjskich którzy przedstawiali się jako Annunaki jest niejaki Z. Sitchin
Nikogo oczywiście nie dziwi skąd wziął te tablice itd.

Jeśli ktoś ma ochotę poczytnąć z dziedziny Nju Ejdż: https://publicdisorder.wordpress.com/2011/08/11/zaginiona-ksiega-enki-zecharia-sitchin-e-book/

Ktoś może pokazywać nam rzekome dowody przeciw Biblii, ja mogę pokazać drugie tyle dowodów potwierdzających Biblijną Historię.

Na internecie jest tego mnóstwo – New Age promujący Ufo, illuminati itd przedstawiający Biblię albo jako baśń Sumerów albo jako mity.

Najwidoczniej dużo ‘’przyjaciół słowian’’ nie jest wcale lepsza od ujawnionych wrogów… Inaczej mówiąc aby przedstawiać wszystko na opak zwalczać prawdę, to trzeba ją znać.
To wyjaśnia dlaczego Księga Izajasza, Jeremiasza i Daniela w Tanachu jest zmasakrowana.
NT nie licząc Saula, 1 List Piotra (Marka) i 2 Ewangelie zawiera niewiele ściem, naliczyłem ze trzy kłamstwa zazwyczaj promujące albo trójcę albo imiennie Pawła.

Aniołowie zbuntowani są aż tak zdesperowani że mogą się pokazać jako UFO, Annunaki (dwa n), Agartha, Atlantyda… wszystko na raz, ale wątpię by było tak jak to głoszą na, religie, <strong>jak to zostaniemy oszukani przez antychrysta i będziemy porwani</strong> niczym w bajkach o ufo.

Dogmat o porwaniu (porywa to się ludzi dla okup) jest wymysłem rzekomego apostoła Szaula dla mieszkańców Salonik.

Już wystarczy że ludzie wierzą albo w Ufo albo w reptilian albo w illuminati albo że Hitler był głównym organizatorem III Rzeszy a dobrze wiadomo że to <strong>Himmler był głową III Rzeszy i prawdziwym pomazańcem</strong>.

Okultyzm plus pomieszane bajki z prawdą: Atlantyda (czytaj potop), Król Artur (czytaj legendy), Aryjczycy. Sprawa Aryjczyków jest o wiele trudniejsza bo albo to byłi Izraelici albo Persowie albo Nefilimowie itp.

Swoją drogą słowo nefilim jest słowem hebrajskim podobnie jak Isus (Iisous czyli Sotir czyli Zbawiciel) czy Jan. Nosisz imię hebrajskie żydowskie – jesteś SATANISTĄ bo nosisz imię JAHWE. Oczywiścię nie mówię tego na poważnie!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nefilim
Nefilim (<strong>hebr. נפלים lub נפילים</strong> – giganci lub upadli)
[Oni przedstawiają nam Starohebrajskie/Protohebrajskie Izraelickie słowa jak Isus, Immanuel, Elohim, Jewe, Daniel itd za pomocą odmiennego alfabetu wmawiając nam że język Mojżesza i Heroda to jedno i to samo – kłamstwo

Wystarczy porównać bo wyraźnie widać że Starohebrajski/Protohebrajski alfabet i Grecki są ze sobą spokrewnione a Aramejski i żydowski odstają…

Tak wygląda logika wielkich wrogów żydów. Pod pozorem walki z Talmudem zwalcza się ST. Owszem ST był pisany w języku Hebrajskim ale ten język Hebrajski nie miał nic wspólnego z współczesnym ‘’Hebrajskim’’ czyli językiem Asyryjczyków którzy torturowali ludzi.

Są dwa różne języki o tej samej nazwie i w tym jest problem. Łatwo jest odrzucić wiele ksiąg z powodu braku rozumienia tych prostych rzeczy. Tak jak to nam mówią że amen/amin to słowo Hebrajskie. Bzdura bo Egipsko-Aramejskie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Amon_(b%C3%B3g_egipski)
Hammon to Egipski Zeus czy jak kto woli Iove. Ra to słońce czyli egipski Helios.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ra

Jeśli komuś przeszkadza że Nefilim to słowo hebrajskie (Izraelickie) to może używać greckiego słowa Gigant.
Bez 1 Henocha bardzo ciężko zrozumieć wiele rzeczy dlatego naucza się w religiach o jednym jedynym aniele o imieniu Szatan i jego demonach…. Nie widziałem u Henocha przekłamań w kwestii układu ziemskiego się nie wypowiadam..

Isus używał w swoich przemowach przenośni tak aby każdy zrozumiał to co mówi a mógł wprost ‘’ty masz tatusia Azazela, ty masz tatusia Asbela itd. Najwidoczniej ci Idumejczycy z Sanhedrynu byli czymś w rodzaju genetycznych brudasów, trochę genów anioła, trochę giganta, trochę Idumejczyka, trochę Hetyty itd.

Ci ”przyjaciele” albo atakują ST jako rzekome dzieło żydów w Babilonie albo NT jako rzekome dzieło Konstantego mitraistę który żył ponad 300 lat po Krystusie. <strong>Prawie </strong>nikt nie pokazuje prawdziwą naturę Boga i jego Syna.

Hmm, a może zrobić materiał o Mistrze, przepraszam Mitrze pół litrze ?

Wiele rzeczy wychodzi na jaw dopiero teraz, dopiero teraz wychodzi że Tanach i Torą zostały stworzone aby zniszczyć przekład ST cytowany w tamtym okresie – Grecka Septuaginta łac. 70.

Wyszło że nasz Stwórca to nie Jehowa czy jakiś Jahwe a Bóg (gr. Theos, łac. Deus, hebr. Jewe/El, arab. Allah) a jest to rzeczownik a nie imię. Wyszło że Einstein, Kopernik, Augustyn, Piłsudski itd to nie były żadne autorytety, a największym zagrożeniem dla chrześcijan nie jest Islam czy Judaizm a Chrześcijaństwo z Pawłem na czele.

Dla muzułmanów największym zagrożeniem jest Islam a dla Judejczyków Judaizm, dla Ateistów Ateizm itd.

Problem apostolstwa Szaula obnaża praktycznie całe Chrześcijaństwo, głównie Protestantyzm promujący Bóstwo Mesjasza, Tanach i zbory jako dzieło stworzone aby zagłuszyć, zamknąć mordę prawdzie, jaka tkwi w Prawie Bożym.


 

 

 

 

TETRA GRAM

KIEDY BIAŁE STAJE SIĘ IAUE A 

 

Przekręt z Tetragramem polega na tym że Baalowie Tradycji (Masoreci) ich poprzednici Tannaici (jak Paweł i Gamaliel) oraz Amoraici (ci od Talmudu Babilońskiego) przerobili ze słowa Bóg (Jewe, ) na YHVH. A Jhvh jest dla nich synonimem Baala, którego kult mocno Biblia potępia

Większość świąt które Chrześcijańskie grupy obchodzą są czysto pogańskie. Podono Poganie to Boganie, no tak! Boga…nie! Wszystko czczone jako bóg ale Bóg jak Bóg omijany.

Istnieją różne formy słowa Bóg – Jehowa/Iehowa/Yehowah, Jahwe/Yahweh/Iahwe, Iah/Yah/Jah, Yhvh/Jhwh, HaShem, Iehofah ] negatywne
Ale są też neutralne – Hwhy to znaczy się Iaue, Jewe, Eeve,
Jest jeszcze Ehovea, Cihova, Yahuh,
bibliepolskie.pl/_kopie/emszt_20171120_formy_imienia_bozego.pdf

Ze słowa Bóg zrobiono imię własne dla Boga używane masowo przez masonów czy innych mistyków

Pyk, wykorzystano wieloznaczność pojęcia i bęc.

Judaizm jako religia jest wręcz nierozerwalny z Syjonizmem, Talmudem i Kabałą – wszystko sprzeczne z Biblią, ale o co chodzi ?

Po prostu Biblię interpretuje się (narzuca się) w sposób błędny i rzekome imię własne Stwórcy jest tego dowodem.

No ale czy Bóg ma imię ? Rodzice nadają nazwy dzieciom czyli tak jakby swojej własności.

Adam ponadawał nazwy zwierzętom ponad stał ponad nimi…

Jest z Tetragramem takiż oto problem:

W źródłach skażonych wpierających Tetragram na końcu imion proroków dodaje się końcówkę Yah (Yeremiah, Isaiah, )

Kim Jest Jah ?

Niestety ale Iah/Jah/Yah to egipski bożek księżyca natomiast Jahwe/Jhwh jest symbolicznym imieniem Baala, męża Aszery. Propaganda Jothawuha, tak to określam.

Jah, Jahwe, Jehowa czyli sztuczne imiona. Przepraszam, Jah to bóstwo księżyca w Egipcie i nawet jeden z faraonów miał na imię Ahmose (Jahmes). Jahmes brzmi prawie jak Jahwe. Jehowah to wydłużenie od YHVH ale takie twory nie występują w starożytności w Biblii.

Najbliższe formy to Jewe, Jabai, Eeve, Iaue. I te starohebrajskie słowo iaue znaczyło zawsze Bóg. W ogóle język Aramejski rozprzestrzenił się dopiero za panowania Imperium Asyryjczyków. Pytanie, w jakim języku mówili wcześniej Moabici, Edomici, Kananejczycy ? No przecież nie po Aramejsku.

Tak tu jest ten pan:

Znalezione obrazy dla zapytania iah egyptian god

 

Co nam mówi English Wikipedia ?

Iah ( egipski : Jˁḥ , transliteracja jako Yah , Jah , Jah (w) , Joh lub Aah [2] ) jest bóstwem księżycowym w starożytnej egipskiej religii . Jego imię oznacza po prostu „Księżyc”. Od okresu Nowego Królestwa (od XVI do XI w pne) był mniej widoczny niż inni bogowie z połączeniami księżycowymi, Thoth i Khonsu . W wyniku funkcjonalnego połączenia między nimi mógł zostać zidentyfikowany z jednym z tych bóstw.

Czasami uważano go za dorosłą postać Khonsu i coraz bardziej go wchłaniał. Iah nadal pojawiał się w amuletach i okazjonalnych innych przedstawieniach, podobnych do wyglądu Khonsu, z tymi samymi symbolami księżycowymi na głowie i od czasu do czasu takimi samymi ciasnymi ubraniami. Różnił się zazwyczaj nosząc pełną perukę zamiast dziecięcego pufa , a czasami Atefem na czubku innego symbolu. [3] W miarę upływu czasu Iah stał się również Iah-Djuhty, co znaczy „bóg nowiu”. [4]

Iah został również zasymilowany z Ozyrysem , bogiem umarłych, być może dlatego, że w swoim comiesięcznym cyklu księżyc wydaje się odnawiać. Iah wydaje się również przyjmować księżycowy aspekt Thoth, boga wiedzy, pisania i obliczeń; segmenty księżyca zostały użyte jako symbole cząstkowe na piśmie. [5]

Jedna królowa została nazwana Ia .

 

Jest jeszcze inny bożek księżycowy ale w Kanaanie:

Yarikh (również napisany jako Jerah , Jarah lub Jorah , hebrajska pisownia ירח) jest bogiem księżyca w religii Kanaanejskiej, którego epitety są „iluminatorem niebios”, „iluminatorem miriadów gwiazd” i „panem sierpa”. Ten ostatni epitet może pochodzić z wyglądu półksiężyca. Yarikh został uznany za dostawcę nocnej rosy i poślubił boginię Nikkal , a jego wilgoć sprawiła , że jej sady rozkwitły na pustyni. Miasto Jerycha było centrum jego kultu, a jego nazwa może pochodzić od imienia Yarikh, lub od kananejskiego słowa oznaczającego księżyc, Yareah . [1]

 

Cóż, Aten czy Re odpowiadał za słońce a Jah za księżyc i czas według Egipskich tyranów.

Jeszcze lepszy materiał:

http://www.landofpyramids.org/aah.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HalleluJah

Mówi nam się że wyraz Alleluja jest wiernym odzwierciedleniem Biblijnego słowa, jest jeden zgryt.

Alleluja (hebr. הַלְלוּיָהּ hallelujah, czy też halelu-Jáh) – wychwalajcie Jahwe. Biblijna aklamacja, wychwalająca Jahwe i jednocześnie zwrot nawołujący do jego wychwalania. Zwrot ten jest użyty dwadzieścia cztery razy w Starym Testamencie, głównie w Księdze Psalmów oraz cztery razy w greckiej transliteracji w Nowym Testamencie. Po raz pierwszy pojawia się w Psalmie 104:35. Z wyjątkiem Psalmu 135:3 wprowadza i (lub) kończy psalmy, w których się znajduje. W Apokalipsie św. Jana: „na niebie mówiących: Allelu-Ja! Zbawienie i chwała i moc Bogu naszemu jest” (Ap. 19,1 Biblia Wujka 1599 r.), „jak gdyby głos wielkiego tłumu w niebie – mówiących: Alleluja!” (Apokalipsa św. Jana Biblia Tysiąclecia 1965 r.). Alleluja stanowi tu wprowadzenie do serii hymnów[potrzebny przypis].

Zwrot ten stał się częścią chrześcijańskiej liturgii kościelnej oraz szerzej – kultury (np. wejście do języka potocznego jako okrzyk radości, tekstów piosenek w muzyce rozrywkowej czy też życzeń na kartkach pocztowych lub na wystawach sklepów w okresie związanym ze Świętami Wielkanocnymi): „Wesołego Alleluja!”, (co przez większość ludzi rozumiane jest błędnie jako „Wesołych Świąt”), a znajomość prawdziwego znaczenia tego zwrotu – „Wychwalajcie Jahwe!” jest rzadko spotykana[potrzebny przypis].

W liturgii katolickiej mszy świętej Alleluja występuje bezpośrednio po drugim czytaniu[1]. Zwykle towarzyszy mu werset przed Ewangelią. Podczas wielkiego postu śpiew Alleluja przed Ewangelią jest zastępowany aklamacją Chwała Tobie, Słowo Boże (w 1., 3. i 5. niedzielę Wielkiego Postu, w dni powszednie po tych niedzielach oraz w dni od Środy popielcowej do niedzieli) lub Chwała Tobie, Królu wieków(w 2. i 4. niedzielę Wielkiego Postu, w dni powszednie po tych niedzielach oraz w Wielkim Tygodniu do Wielkiego Piątku włącznie)[potrzebny przypis].

Hallel – psalm 113 (małe) i psalmy 114-118 (duże), które śpiewano podczas wieczerzy paschalnej. Psalmy od 113 do 118 znane w pismach żydowskich jako „Egipski Hallel”. Według Miszny były śpiewane w świątyni lub synagodze podczas Paschy. Pierwsza część to albo Psalm 113 (według szkoły Szammaja) albo Psalm 113 i 114 (według szkoły Hillela), była ona śpiewana po drugim kielichu wina podczas Paschy.

Psalmy te rozpoczynają się słowami: Alleluja. Chwalcie słudzy Jahwe, chwalcie imię Jahwe: Niech imię Jahwe będzie błogosławione odtąd i aż na wieki., a kończą słowami: Wysławiajcie Jahwe, bo dobry; bo łaska Jego na wieki!

 

Otóż Biblia została spisana głównie w dwóch językach – Grecki (NT) i Starohebrajski (ST) a najlepszy przekład ST istnieje także w języku greckim jako Septuaginta.

Ani razu LXX nie używa imienia Jah, Iah, Yah jako formy imienia Boga.

Jak widać tłumaczy się nam HalleluJah jak Chwalcie Pana… tylko że Pan to jest Adon a Jah to jest bożek egipski…

Z Pewnością Jan czy inni pisarze NT nie mogli używać masowo wyrazów Starohebrajskich czy Aramejskich używano greki jako głównego języka.

Starożytni Hellenowie używali podobnego słowa Eleleu 

  1. a cry of pain or lamentwoealas

Inaczej mówiąc lament w stylu biada nam itd.

Sądzę że wyraz Eleleu pochodzi od Starohebrajskie wyrazu o podobnej wymowie – Hellowie zniekształcili

Niewielkie są szanse żeby Jan znał język Starohebrajski albo Aramejski w stopniu komunikacyjnym, mógł znać pojedyncze słowa jak my ze Staropolskiego ale normalnie używano wówczas greki.

Czyli Jan najwidoczniej użył greckiego Słowa w tym przypadku

Objawienie 19:(6) I usłyszałem jakby głos licznego tłumu i jakby szum wielu wód, i jakby huk potężnych grzmotów, które mówiły: Alleluja! Oto Pan, Bóg nasz, Wszechmogący, objął panowanie.

Ale gdyby zamiast Chwalcie Jah użyto wyrazu Eleleu ?

 

Jakim językiem porozumiewał się Mojżesz?

Mojżesz używał języka StaroHebrajskie

https://en.wikipedia.org/wiki/Paleo-Hebrew_alphabet

Z niego powstał alfabet Fenicki, z niego Grecki z Greckiego Łaciński i tak dalej.

Zarówno Mojżesz jak i Jan nie chcieli wielbić egipskiego bożka Iah/Aah czy Jah.

Głównym źródłem tego typu oszustwo są teksty rabiniczne czyli osób które nie byli nigdy Izraelitami. Obficie obdarowali nas przeróźnymi imionami rodem z Egiptu, Chaldei i Kanaanu – Jah, Amen, Jahwe, Jehoszafat, Jeszua, Jeszurum, Korach i wiele innych.

Kananejskie mity opisują Jahwe nazywanego także Baalem jako naczelnego ich boga wraz z jego żonką Aszerą

https://www.focus.pl/artykul/czy-zydowski-pan-bog-mogl-miec-zone-dlaczego-nie

Najwyraźniej ten Jahwe nie ma nic wspólnego z Panem Niebios, z Bogiem Izraela.

Za czasów Heliasza toczyły się ostre spory pomiędzy wyznawcami właśnie Baala Jahwe a Bogiem który sam o sobie mówił ”Jestem Który Jestem”. Dlaczego więc nie podał imienia ?

2 Księga Królewska 2:23-24

(23) Stamtąd poszedł do Betelu. A gdy szedł drogą, mali chłopcy wyszli z miasta i naśmiewali się z niego, mówiąc doń: Chodź no, łysy, chodź no, łysy!

(24) Obróciwszy się więc i spojrzawszy na nich, przeklął ich w imię Pana. Wtedy wyszły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały z nich czterdzieści dwoje dzieci.

 

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?p=12314&sid=2c3b90bf79e6c61c57b5cadd2cdd8ff1

Nam się jaki to niedobry Bóg wybił 42 dzieci. Tymczasem jest to kolejne przekłamanie gdyż cała akcja dotyczy Elizeusza podczas zmagań z prorokami Baala.

I te ”dzieci” to nic innego jak synowie proroków Baala bądź/i adepci Baala czyli młodzież w wieku 20-30 lat.

Co ciekawe akcja dzieje się niedługo po wzięciu Heliasza do nieba niczym drugiego Henocha, i ci młodzieńcy jawnie naśmiewali się z Elizeusza w żałobie – ogolił się na znak żałoby.

Jest to kolejne błedne – celowo, tłu(ma)czenie.

Septuaginta mówi nam tak:

22 A woda uzdrowiona była aż do dnia tego, według słowa Elisaie, które mówił. 23 I wstąpił stamtąd do Baethel, a gdy szedł drogą, z małego miasta wyszły małe dzieci, i szydził z niego, i rzekł mu: Idź, łysy, idź w górę. 24 I obrócił się za nimi, i ujrzał je, i przeklął je w imię Pańskie. A oto wyszło dwa drewno z lasu, i wyrwali z nich czterdzieści i dwoje dzieci. 25 I wyszedł stamtąd na górę Karmel, i wrócił się stamtąd do Samaryi.

Czyli ci młodzieńcy Baala wiedzieli o wniebowzięciu Heliasza i szydzili z Elizeusza w formie zaczepki w stylu ”no dalej, idź do nieba”

Podobno Elizeusz był potomkiem tego samego Korego który zbuntował się Mojżeszowi co jeszcze bardziej wskazuje na pe

 

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aszera

Słowo aszera ma w Starym Testamencie dwa określenia. Odnosi się zarówno do bogini o tym imieniu, jak i do filaru, drzewa lub słupa kultowego, który jest bogini poświęcony.

Liczne wzmianki biblijne, jak i znaleziska archeologiczne świadczą o występowaniu kultu Aszery w starożytnym Izraelu na dosyć dużą skalę. Bogini czczona była, według Starego Testamentu, jako towarzyszka Baala. Nie musi tu chodzić o konkretne bóstwo męskie, gdyż słowo Baal (Pan) pełniło także funkcję terminu ogólnego stosowanego na określenie różnych bogów. Znaleziska archeologiczne potwierdzają teorię, że Aszera czczona była także jako towarzyszka, czy małżonka Jahwe.

Także biblijna Królowa Nieba, której kult krytykował Jeremiasz, może być utożsamiana albo z Aszerą albo z Asztarte. Według Johna Daya, nie ma poświadczeń dla łączenia Aszery z Królową Nieba czy niebiosami w ogóle dla pierwszego tysiąclecia przed Chr. Jest to jednak kwestia dyskusyjna. Aszera była prawdopodobnie czczona w starożytnym Izraelu jako małżonka Ela, a w Judzie jako małżonka Jahwe i być może jako Królowa Nieba. Księga Jeremiasza opisuje praktyki kultowe towarzyszące świętowaniu ku czci Królowej Nieba (Jr 7, 17-18; 44,17).

Figurki Aszery często występują w materiale archeologicznym, co świadczy o popularności jej kultu aż do czasów niewoli babilońskiej. Znajduje się także (choć dużo rzadziej) napisy łączące Jahwe z Aszerą. Podczas wykopalisk prowadzonych na Synaju w 1975 r., przed wycofaniem się wojsk izraelskich z tego regionu odnaleziono w Kuntillet Ajrud (hebr. „Horvat Teman”) ostrakon z VIII w. przed Chr. inskrybowany: „Berachti etkhem l’JHWH Szomron ul’Aszerato” (hebr: בירכתי אתכם ליהוה שומרון ולאשרתו), czyli: „Błogosławię ci przez JHWH z Samarii i jego Aszerę”. Inna inskrypcja z Chirbet el-Kom niedaleko Hebronu głosi: „Błogosławiony bądź Urjahu przez JHWH z Samarii i jego Aszerę, niech on ochroni cię przed wrogami”.

Słowo aszera (אשרה) używane jest także na określenie słupa kultowego ustawionego ku czci Aszery czczonej jako boska matka. W liczbie mnogiej przyjmuje w tym znaczeniu gramatyczną formę rodzaju męskiego (aszerim). Symbol ma zapewne znacznie falliczne. W Księdze Sędziów zawarta jest opowieść o Gedeonie. Ma on zniszczyć słup – aszerę znajdujący się obok ołtarza Baala. Podwójne znaczenie słowa aszera rodziło problemy translatorskie i dyskusje, w którym miejscu dany tekst odnosi się konkretnie do bogini, a w którym do jej symbolu kultowego. Dyskusyjne jest także etymologiczne łączenie Aszery z Athirat/Aszratu. Nie ma także pewności, czy w Judzie i Izraelu pod imieniem Aszery czczono zawsze jedną boginię, czy więcej lokalnych bóstw żeńskich.

Większość biblijnych wzmianek o Aszerze pochodzi z tradycji deuteronomistycznej. Praktycznie wszystkie są nacechowane wrogością (por. Pwt 16,21). Autorzy tej tradycji zwykle oceniają postępowanie królów Izraela i Judy według wierności kultowi Jahwe i stosunku do innych bóstw, w tym do Aszery. Stosunek ten miał być różny. Na przykład Manasses miał ustawić słup Aszery w świątyni jerozolimskiej i m.in. przez to został uznany za władcę, który czynił „to co złe w oczach Pana” (2Krl 21,7). Z kolei Ezechiasz usunął wyżyny (miejsca kultowe) i połamał słupy kultowe Aszery (2 Krl 18,4). Został zaliczony w poczet dobrych i sprawiedliwych władców. Reformę religijną skierowaną przeciw kultowi bóstw poza Jahwe przeprowadził także król Judy Jozjasz. Według części biblistów, to na czasy jego panowania można datować tradycję deuteronomistyczną, co wyjaśniałoby jej wrogi stosunek do Aszery i innych bóstw.

Najwidoczniej poprzez manichanacje rabinicznych ekspertów Biblijnych połączono Boga Izraela z Jahwe czyli Baalem, dowody ?

Proszę Bardzo!

Masoreci (hebr. ‏‎, czyt. baʽalé hammasoráh, „panowie tradycji”) – żydowscy uczeni Tory, którzy między VI a XI wiekiem stworzyli system zapisu samogłosek w alfabecie hebrajskim oraz opracowali oficjalny tekst Biblii hebrajskiej znany jako tekst masorecki. Działalność masoretów była skupiona wokół dwóch głównych szkół masoreckich – babilońskiej i palestyńskiej, różniących się sposobem zapisu znaków samogłoskowych.

Zauważmy że wyraz/imię Baal u nich oznacza Pan, tymczasem pan powinno być prawidłowym tłumaczeniem ze słowa adon/adonaj.
Czy więc możemy wierzyć ludziom którzy traktowali egipskiego Jah czy Kananejskiego Jhvh/Baal jako swego Pana ?

 

 

 

Atakuje się także Septuagintę jakoby była  dziełem gnostyka Orygenesa albo wpiera się Tanach jako oryginał. Oczywiste kłamstwo bo Orygenes wraz z Tannaitami i ich następcami przerabiał święte teksty na własną modlę – usuwali m.in. wzmianki o Mesjaszu. Na siłę wciska nam się skażone teksty niejasnego pochodzenia.

Wyjaśniałem wielokrotnie iż apostołowie oraz Mesjasz posługiwali się Biblią Grecką Septuagintą, nie Wulgatą czy tekstem Masoreckim Tanachem ”Hebrajskim”

 

Tetragram jako imię bronią nam Kabaliści, Mistycy czy też ludzie otwarto atakujących Biblię, ukrywających tożsamość 12 plemion Izraela i broniących rozszczenia Edomu.

Strasznie nam narzuca tak zwany Hebrajski język chociażby poprzez wciskania nam Ewangelii Mateusza po Hebrajsku z Tetragramem i innymi Jahwe-izmami jako coś lepszego.

Jednakże Jan apostoł oraz ST mówi w kontekst języka Hebrajskiego mieli na myśli Staro-Hebrajski podobny do Fenickiego, Pra-Słowiańskiego itd.

Ten współczesny to dialekt Aramejskiego, Syryjskiego czyli język Asyrii i Chaldei… nie trzeba mówić co zrobili z Izraelitami. Najwcześniejsze wzmianki o tym dziele pochodzą z XIV według źródeł nam przedstawianych czyli nie jest to oryginalny tekst. Jaki jest sens tłumaczenia dzieła na inny język i traktowanie tego jako oryginał ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Mateusza_z_dzie%C5%82a_Szem_Toba

 

Większość co atakuje Biblię zazwyczaj nazywa Boga imieniem Jahwe, Jehowa,
Gdyby to były rzeczywiste imiona Stwórcy to mielibyśmy je zapisane w NT oraz w Septuagincie.
Egipsko-Aramejski (Syryjski-Asyryjski-Babiloński) Tanach czyli przekręty żydowskich ekspertów nie wchodzą w grę ponieważ zostały oparte na nieznanym nam źródle.

ST podaje przyczyny gniewu Bożego i wyroku na narodach:
Egipcjanie zajmowali czarami, produkowali gigantów i gnębili lud pasterzy

Kananejczycy zajmowali się czystym wielbieniem szatana i gdyby nie Bóg to za jakieś kilka pokoleń Kanaan stałby się pustkowiem. Kananejczycy nawet wobec swoich nie mieli żadnego szacunku, jak nie było obcych to swoich składali w ofierze.

Izraelici przejęli większość tych ohydnych zwyczajów z kultem solarnym w świątyni. Jak miał się Bóg czuć ? Stwarzasz ziemię, dajesz ludowi niebo na ziemi.

Wiedzą kto im pomógł a oni zamiast dziękować tobie wielbią przedmioty które stworzyłeś…
Dajesz człowiekowi własnoręcznie wykonany zegarek a on wielbi kogoś innego albo zegarek…

Prawdziwego Stwórcy niewielu zna z powodu ospałych bądź zakłamanych pasterzy duchownych.
Nie mówią nam czego od nas oczekuje Stwórca ale zajmują się zbieraniem na tacę.

Druga grupa to ludzie którzy wyszli z Babilonu tj. Ponownie Narodzeni, przebudzeni, poszukiwacze wiedzy.
Niby odrzucają podstawowe dogmaty KRK jak czyściec, kult świętych, Trójca itd.
Idealnym przykładem jest prof. Walter Veith który z jednej strony wyjawia przekręty Watykanu a z drugiej strony połyka wielbłąda o imieniu Ellen G. White i jej doktryny. Czy opinie Ellen White, Veitha , mnie czy kogokolwiek innego mogą zbawić czy tylko są pożyteczne ?

Ale ci dezinformatorzy (nie mam na myśli zwykłych trolli), oni wiedzą gdzie jest Prawda dlatego ją zwalczają. Nie dlatego że niewiele rozumieją a są mistrzami w sianiu zamętu.

I wszelką cenę staraja się powiązać bluźnierczą Kabałę z Torą, używając  kabalistycznego określenia Is Ra El.

Że niby Historia to His Tora, żydowska księga. Bo to jest taka sugestia że 2000 lat temu gadano po angielsku. Po staropolsku mówiono Istoryja. 🙂
Jakoś nie mogę pojąć że do tych kasowników nadal niewiele dociera, oni wiedzą albo czują że Słowianie są trzonem narodu Izraela ale ludzie niewiedzą i na tym bazują. Dlatego obżydzają nam Prawo a szczególnie Dekalog jako coś starego, złego, więzienniczego. Atak na Prawo jest atakiem na Boga i za to może czekać jedynie śmierć.

Albo się podporządkujemy i nie będziemy kraść, zabijać, kłamać, wielbić posągi itp by żyć albo się zbuntujemy w dniu Exodosu by iść na pływanie do jeziorka z siarką, na śmierć wieczną.

Oni wiedzą że Bóg nienawidzi zła ale kochają kłamstwo, dlaczego ? Tylko Biblia daję odpowiedź a zwłaszcza Ewangelia i Apokalipsa Jana
http://www.zbawienie.com/poznaj-Boga.htm

Czy jest jakakolwiek księga poza Biblią definiująca satanizm, synagogę szatana ?
Nie przeszkadza  ”nikomu”Słowiański politeistyczny lehicki satanizm ale dobroć Boga względem człowieka już tak.

Jeżeli Słowianie są trzonem narody wybranego, to wyjaśniałoby dlaczego chce nas zapędzić z jednej formy pogaństwa w drugą.
Wykorzystuje się wzrastające poznanie u Słowian nakierowując ich w kastrację Boga i ciemnej formy zła.


 

Mój AntyZEITGEIST

27 Sty 2018 o 20:49

W kwestii diabelskiej trucizny łączenia prawdy z fałszem o imieniu Zeitgeist

Autor nie uwzględnia żadnych interwencji sił paranormalnych jak demony chociaż panowie od New Age wierzą jak najbardziej Kusmitom czyli niewidzialnym duszkom (demomon).

Według autora religie powstały dlatego że człowiek małpolud zszedł z drzewa, popatrzał w wiebo i tak wymyślił sobie Religie.
Atakuje Chrześcijański które podobno za sprawą Boga usprawiedliwia zbrodnie i odrywa nas od natury. Tymczasem Bóg już dawno wydał wyrok na religie i fałszywych nauczycieli.

Wyrywa autor zdania z kontekstu aby pasowały do wcześniej przyjętej tezy i nadać im absolutnie nowych niehistorycznych znaczeń.
Wyjaśnia podobno NT a odrzuca ST, nie da się wytłumaczyć tematu kazać Isusa bez znajomości (mniej więcej) historii Starego Testamentu. Mam na myśli życiorys: Adama, Ewę, Kaina, Abla, Henocha, Noego, Ibrahima, Izaka, Izmaela, Izraela, Mojżesza itd.
Podaje autor za to mnóstwo stwierdzień nie popartych żadnymi dowodami, zeros argumentos.
Odrzuca jedne źródła a przyjmuje drugie bez realnej przyczyny.

Największy strzał w stopę to brak znajomości Biblii przez autora i brak znajomości jakichkolwiek mitów.
Tam nam usiłuje wmówić że Isus był bóstwem solarny gnostyckiej sekty Chrześcijan i wszystkie te postacie to rzekome mity.
Zapomniał powiedzieć że Gnostycyzm i Chrześcijaństwo (Pawłościaństwo) to odpowiedź na nauczanie 11 Wysłanników Isusa.
Zapomniał powiedzieć że sam Isus nigdy nie tytułował siebie Bogiem, a za to często odwoływał się do ST a konkretnie do greckiego przekładu LXX.
Zapomniał powiedzieć że Isus nie narodził się 25 Grudnia roku pierwszego, nie narodził się w stajence i nie był witany przez trzech królów.
Podobało mnie się jednak porównanie do Józefa który miał 12 synów, chociaż tą teorią podobieństwa Józefa i Isusa obala wcześniejszą teorię rzekomego podobieństwa Mesjasza do Horusów i innych Mitrów.
Józef nie miał uczniów a 13 synów, był wielką szychą w Egipcie i umarł w naturalnych okolicznościach. Podobieństwa są raczej wyszukane na siłę. Sama Biblia porównuje Isusa a Dawida czyli autor sam sobie wielokrotnie przeczy i nie wie o czym mówi.

Ale podaje nam autor różne niepotwierdzone (bądź późne) źródła dotyczące kultów jako prawdę.
Bada argumentacyjna tych filmów używa sformułowań jak:
istnieje duże prawdopodobieństwo
jest możliwe
a jeżeli

Autor strzela sobię strzał w drugę stopę nazywają Biblię ”astro-teologiczną literacką hybrydą”.
Zapomniał podać wersów zakazujących studiowanie astrologii i magii.
Nazywają Boga różnie od psychopatów, tyranów, jaszczurów, nieudaczników…. a czy ”ich Bóg” poinformował dlaczego jest tyle złego itd ?

Według Biblii Isus zawisł na wiosnę czyli 22 grudnia nie ma nic wspólnego z Mesjaszem. Większość tych porównań to mocno naciągane bajeczki. Jeśli pamiętamy o zakazie studiowania astrologii.

Atakuje się nie tyle religie i diabła co Boga za to że Biblia zabrania czarowania, politeizmu, mordowania, kradzieży itd.

Nie podał nam żadnych większych źródeł przeciwko Biblii, Bogu, Prorokom, Krzewicielowi Prawa Isusowi.
Nie powiedział za wiele o Pawle, o AmenHotepie I, o władcach Kaananu itd.

Chrystus ten rzeczywisty narodził się około września/października w przedziale 7-4 r. p.n.e. a weszła do domu nie określona liczbą mędrców ze wschodu.

Autor ani słowem nie wspomina że dla tego słońca składano ofiary (np. Aztekowie). Nie bo zachęca nas do satanizmu tj. kultu solarnego.

O Chrzcie, Eucharystii itd. wspomniałem gdzie indziej i nie mam siły się produkować.
Z tych postaci jedynie Chrystus miał więcej niż 4 uczniów, krytykował religie, mówił o Królestwie Boga na ziemi itd.
Takie podobieństwa jak życie po śmierci czy ”nie kradnij” nie są żadnymi dowodami jeżeli w każdej kulturze istnieje jakaś koncepcja życia po zyciu czy Prawo.

Tam wspomnina że Horus to dzień a Seth to noc, tymczasem Egipcjanie traktowali to raczej w przyziemny sposób.

Nie wiem skąd wziął autor postać ”Syryjskiego Mizesa” albo Horusa który miał rzekomo 12 uczniów. Nigdzie poza tego typu źródłami nie znalazłem nic, null, zero.
Przypina za to przypadkowe postacie mające zilustrować rzekomy plagiat.

A O Horusie wystarczy wystaczą dwa słowa:
Nie nigdzie napisane, żaden papirus że Izyda była dziewicą i że Horus przyjął chrzest.

Pytanie, dlaczego nie pokazują źródeł z których czerpali wiedzę ?
To proste ponieważ takie dokumenty nie istnieją i nigdy nie istniały – TO OSZUSTWO.
A… no tak sami je napisali na kolanie.
Teraz dokładnie i przyjrzyście widać jak na dłoni diabelską propagandę.
I teraz każdy kto promuje tę kłamstwa jest albo oczadziałym albo wiernym agentem.
Jeśli Biblia mówi co innego a co ludzie mówią co innego a twierdzą że tak jest, ktoś musi kłamać.

Co do Miriam, jeśli twierdzą że Matka była Virgo a Znak Panny symbolizuje sierpień i wrzesień a nie 25 Grudnia, na dodatek autor posiłkuje się skażonym Tanachem zapewnę uznaje Edomitów jako Izraelitów.

Porównuje autor słowo angielskie Son i Son. To taka sugestia że Chrześcijanie używali Angielskiego. To raczej zapożyczenie z Egiptu – kolejny strzał w stopę.
Z 12 Apostołami również strzela sobie w stopę, gdyż jest to odwołanie do 13 Synów Jakuba – 12 Plemion Izraela.

Zaprzecza Biblii czy raczej traktuje dogmaty KRK Jako Biblijne. W Biblii jest przewidziany jeden powrót Boga i Jego Mesjasza a Religie krzyżują Mesjasza cyklicznie.
Zapewne autor promuje Heliocentryzm dlatego mamy tyle śmiemy.
Według autora Poganie to Boganie.

W jakiejś 25 minucie filmu przestałem mieć jakiekolwiek wątpliwości co intencji lucyferianistów.
Wciskają nam Erę Wodnika czyli kolejne kłamstwo diabła, z tymi erami to już sam satanizm.
Straszą nas końcem świata/ery a o Królestwie Bożym ani słowa. Za to każą nam czytać alegorycznie w masoński sposób.

Najbardziej mnie rozśmiesza to że autor nawet nie wie co oznacza tytuł Chrystus. Tam bredzi że Chrystus znaczy Słońce albo Światło.
Z którego słownika te Nju Ejdżowskie bałwany to biorą, jaki towar oni wciagają żeby takie oczywiste bzdury pociskać!
Christos jest tytułem greckim znaczącym kogoś wybranego, naznaczonego literalnie ”naznaczony olejkiem”

Chrystus/Krystus oraz Chrzest/Krzest brzmi podobnie co nasze krzesanie (ognia) i krzewienie (propagowanie).

Dla tych zawodowych ściemniaczy każdy papirus opowiadając podobne do Biblijnych wydarzeń jest wiarygodny.

W tym Zeitgeisie zauważyłem kilku autorów jak Jordan Maxwell, Z Sitchin (ten od Sumerów) :

Cierpimy wiele ponieważ odrzuciliśmy Boga na rzecz bohaterów tamtych mitów. Czy któryś z tych mitów przedstawia człowieka jako istotę niedoskonałą lecz stojącą wyżej od kupki gnoju. Według tych bredni nie ma Boga ale jest okrutny ale sa Archonci/Annunaki/Grigori czyli Aniołowie.

Czy te mity mówią czym jest dobro, czym jest zło | Są miernikiem moralności ?
Odpowiadają kto jest winny zła, kto wprowadza nas w błąd ?
Dla jednych gender jest dobre bo im coś tam podpowiada że jest gender jest git, czy to co robiono podczas Trzech Wojen Światowych (Nr.3 trwa nadal i nie widać zakończenia).

Cel tych bredni jest prosty jak konstukcja cepa w przeciwieństwie do nielogicznych pierdół jakie nam wciskają.
Za wszelką cenę odciągnąć nas od Stwórcy i jego Prawa.

Chrześcijaństwo kpi z Zakonu twierdząć że mamy Ewangelię Miłości negując większość proroctw.
Islam kpi z Zakonu twierdząc że mamy Prawo Szariatu (głównie Wahhabici)
Judaizm kpi z Zakonu za pomocą swego postępowania, Talmudu i Kabały.

Zakon był reakcją Boga na to co się stało (oczywiście Bóg to wszystko wiedział ale dał człowiekowi wybór). Przecież ani Adam ani Kain ani Jahmes nie musieli sie zbuntować przeciw Bogu.

Autor usiłuje nas przekonać że Biblia skradła wierzenia Egipskie – a wcześniej pisałem o tym jak siły ciemności ucierpiały w Egipcie. Nazywają Boga satanistą a sami nie byli lepsi. Twierdzą że to wszystko mity a sami podają swoje bajki.
Ludzie negujący ST nie mają nic sensownego do przekazania.
Nie wspominają ani słowa o herezjach 13 apostoła Pawła!

Nie odciągają nas od innych religii tylko od Boga czyli Zło ma coraz mniej czasu a Lud Boży za słabo daje się wciągnąć w Lechicki Lucyferianizm Solarny.

PS. Coś czuję że będę musiał zająć się jeszcze sprawą Elizeusza który skazał na śmierć ”dzieci” za nazwanie go per łysy.
Tłumacze mieli problem ze słowem dzieci. Jak wiemy wówczas trwała wojna pomiędzy prorokami Boga Wszechmocnego a Baalem YHVH.
Te dzieci mogły oznaczać uczniów tychże proroków Baala. Jeśli to byli adepci, kapłani Baala to sprawa wydaje się logiczna i niekoniecznie to były małe dzieci a dorosłe młode chłopy.

Ludzie, dlaczego oni tak porównują NT do mitów pogańskich <strong>a nie pokazują dokumentów gdzie rzekomo Horus miał 12 uczniów</strong> itd. Czy może takich dokumentów nigdy nie było a gdyby były to Chrześcijanie nie byli by zwalczani przez Rzym jeśliby Jezus miałbyś kolejnym Horusem bo po co zwalczać klona… hmmm

Niech pokażą te manuskrypty, niech pokażą trójcę w Biblii, niech pokażą gdzie w Biblii jest podany rok urodzenia i śmierci Mesjasza no i że Isus nazywał siebie Bogiem. Nie pokażą bo bazują na łatwowierności innych.

Najwięcej bzdur rozpoczęło się od tego Zeitgeistu, a wystarczy sprawdzić kto był autorem, kto promotorem i do czego nas się zachęca..
Kluczem do zrozumienia Biblii jest rozpoznanie fałszywego apostoła Pawła, wtedy dokładnie widać że były dwa stronnictw ”Chrześcijan” i ci źli wygrali dlatego zamiast wspólnot mesjańskich mamy Kościoły i Zbory.

Krzyż nie był symbolem Chrześcijaństwa a pogaństwa, bardzo negatywny symbol związany ze słońcem. Symbol Słońca świecącego czy Czarnego to nadal symbol upadłych którzy chcą być wyżej od Stwórcy ale im się to nie udaje zbytnio.

Najlepsze że kiedy podpierają swój przekaz Biblią wtedy wszystko trzyma się kupy, kiedy jednak mielą Biblię wrzucają wszystko do jednego wora.
Przecież tylko w Objawieniu Jana mamy o synagodze szatana, na dodatek temat Gigantów oraz kształtu ziemi naprowadza nas na Biblię. Lucyfer także naprowadza na Biblię oraz na łacinę niestety a Biblia nie była pisana łaciną tylko greką i językiem Praprapra Słowiańskim (Starohebrajskim).
W Buddyzmie i w satanizmie ”Bóg” i ”Diabeł” nie są energiami przenikającymi kosmos. Kosmos, Wibracje to elementy gnostyckie, buddyjskie itd.
Wielu alternatywnych ściemniarzy promuje płaską ziemię aby przyciągnąć więcej słuchaczy częściowo oderwany z spod kontroli.

Zło ma coraz mniej czasu dlatego musimy uważać gdyż posyła ono kolejnych, coraz lepiej wytrenowanych proroków Behemota/Therionu/Bestii do Ludu Bożego Słowian.
Dezintegratorzy zawsze w którymś momencie spychają nas świadomie w przepaść.

Gadają typowo religijnym (ezoteryka, new age, czakry, wibracje to też religia) slangiem. Odciągają nas od Stwórcy, czerpią wiedzę innych do swoich celów, plączą się w zeznaniach, promują ideę samozbawienia, ewolucję człowieka ku stania się bogiem,
Jeszcze są tacy którzy głoszą że: rządzi Watykanus a watykanusem żydzi. Tak dokładnie jest odwrotnie i to Nierządnica kontroluje Bestię ale jak widać ta Bestyjka powoli uwalnia się z pod kontroli.

Możemy więc spać spokojne i czekać na kolejne tego typu dzieła miny

Antyzeitgeist 2:0 Na podstawie komentarzy 

– Zeitgeist nagina fakty aby pasowało do teorii, obala się katolickie dogmaty które nie mają z Biblią nic współnego. Gdzie jest w Biblii napisane że Isus urodził się 25 grudnia i miał 33 lata ?
Niestety ale wszystko trzeba sprawdzać samemu

– Ruch Wodnika / New Age jest kolejnym kłamstwem anielskim gdzie tak na prawdę wspiera się NWO oraz propagandę ”jesteś małym bogiem”
– Buddyzm jest bardziej diaboliczny ponieważ nie jest Teocentryczny a skupia się na człowieku. A. Crowley, A. Pike i inni głosili że każdy jest bogiem własnego życia itp. New Age to całkowite zaprzeczenie Chrześcijaństwa ale zgodne z Pawłościaństwem (wewnętrznie)
– Dzisiejsza moda na ”bycie bogiem własnego życie” nie bierze się z znikąd.

Nie zwalcza się prania mózgu i dogmatów a Muzułmanów i Chrześcijan oraz fundamenty aby odciąć nas od Boga. Drogą elimininacji wybierze się Koran który niby mówi o Bogu ale tam ktoś inny podszył się pod Allaha i jest to Iblis szatan. Zamieńmy Tetragram Jewe/Al-Lah na Bóg i wszystko staje się jasne.

– Wielbienie Heliosa (Słońca) a nie tego który to stworzył to idiotyzm
– Nie ma Boga, czyli człowiek jest bogiem i nie ma moralności, nie ma grzechu czyli żaden Panteista czy Ateista nie może nam mówić co mamy robić.

– To nie sataniści ginęli na stosach a prawdziwi Chrześcijanie, Biblię w oryginalnym języku i alfabecie Mojżesza w Aleksandrii spalili nie pobożni chrześcijanie a wierni słudzy Złego.
– Protestanci odrzucają ST (Boga) a stawiają na NT i Jezusa jako Boga a w rzeczywistości stawiają na Gnostyckie nauczanie Pawła.

– Na logikę, człowiek potrzebuje Boga i Prawa czyli kogoś kto nas pokieruje
– Niewielu się zastanawia która to religia jedyna jest uznawana przez Boga czyli jaką ‚religię” promował Mojżesz, Abraham, Enoch, Noe itd.
– Jak ktoś nazywa ci Boga satanistą, lepiej uciekać od tej osoby jak najdalej bo wybiela zło.
– Im więcej tych ataków tym więcej dowodów na prawdę.

 

 

SEPTUAGINTA Czyli Świadek Wierutnej Manipulacji

Celem wielu z tych bredni włącznie z New Age które albo nam narzucają Ekumenizm albo Zażydzanie ma na celu prowadzić nas w błąd i odciągnąć od Boga i myślenia za wszelką cenę.

Ci którzy tak zawzięcie atakują Boga czy Biblie nie za wiele rozumieją z tego co omawiają a dlatego że są nastawieni na wyłapywanie pozornych błędów w Biblii polegających na nieznajomości różnych przekrętów u tłumów.

Ludzie negujący Biblię, oni wszyscy posługują się tymi samymi argumentami które można z łatwością obalić ale trzeba choć trochę znać prawdę.

 

Jeżeli imię Boga nie zostało ani razu wymienione w Septuagincie oraz w Chrześcijańskich Pismach Greckich to oznacza że Stwórca nie ma na imię Jehowa albo Jahwe.

Isus konsekwentnie nazywa Boga… Ojcem!

Jeżeli alfabetem Mojżesza był Protohebrajski podobny do Fenickiego to oznacza że Żydzi mają niewiele wspólnego z Izraelitami a są w to dużej mierze Idumejczycy i Kananejczycy, dlaczego więc mało który z Antysyjonistów mówi kim są Edomici ?

Jeżeli Septuaginta jest najwierniejszym przekładem ST to oznacza że nie mamy co szukać w źródłach rabinicznych i Judaizm nie jest religią opartą na Biblii a na Babilońskim Talmudzie i na Kabala. Quaballah, z końcówką Ah tak jak Egipski bożek księżyca Iah

Iah ( egipski : Jˁḥ , transliteracja jako Yah , Jah , Jah (w) , Joh lub Aah [2] ) jest bóstwem księżycowym w starożytnej egipskiej religii . Jego imię oznacza po prostu „Księżyc”. Przez Nowe Królestwo (od XVI do XI wpne) był mniej widoczny niż inni bogowie z połączeniami księżycowymi, Thoth i Khonsu . W wyniku funkcjonalnego połączenia między nimi mógł zostać zidentyfikowany z jednym z tych bóstw.

Czasami uważano go za dorosłą postać Khonsu i coraz bardziej go wchłaniał. Iah nadal pojawiał się w amuletach i okazjonalnych innych przedstawieniach, podobnych do wyglądu Khonsu, z tymi samymi symbolami księżycowymi na głowie i od czasu do czasu takimi samymi ciasnymi ubraniami. Różnił się zazwyczaj nosząc pełną perukę zamiast dziecięcego pufa , a czasami Atefem na czubku innego symbolu. [3] W miarę upływu czasu Iah stał się również Iah-Djuhty, co znaczy „bóg nowiu”. [4]

Iah został również zasymilowany z Ozyrysem , bogiem umarłych, być może dlatego, że w swoim comiesięcznym cyklu księżyc wydaje się odnawiać. Iah wydaje się również przyjmować księżycowy aspekt Thotha, boga wiedzy, pisania i obliczeń; segmenty księżyca zostały użyte jako symbole cząstkowe na piśmie. [5]

 

No to ładnie….

 

Kim jest Kim był Jahwe 

Nam się połączyło Boga Stwórcę z bożkiem Kanaanu o imieniu Jahwe, Yahweh, YHVH

http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/jhwh-jahwe-i-jehowa-to-imiona-szatana,2813.html

 

„Baal (#H1180) Numer Stronga od Ba’al mój mistrz Baali, symboliczne imię dla… Jehowa – Baali.”

Żydowska Encyklopedia („Adonai i Ba’al) ujawnia: „Imię Ba’al jest najwyraźniej odpowiednikiem dla Yhwh.”

 

Ciekawe że na internecie czy w w grupach mistycznych bardzo popularne są naczyjniki z tetragramem jak to:

Znalezione obrazy dla zapytania tetragrammaton

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Edom

”Natura religii Edomitów jest w dużej mierze nieznana przed ich nawróceniem na judaizm przez Hasmoneans . Dowody epigraficzne sugerują, że narodowym bogiem Edomu był Qaus (קוס) (znany również jako „Qaush”, „Kaush”, „Kaus”, „Kos” lub „Qaws”), ponieważ Qaus jest przywoływany w formule błogosławieństwa w listach i pojawiają się w imionach osobistych znalezionych w starożytnym Edomie. [50] Jako bliscy krewni innych Semitów lewantyńskiej , mogą one być czczony takich bogów jak El , Baal , Qaus i Aszery . Najstarsze biblijne tradycje stawiają Jahwe jako bóstwa południowego Edomu, a mogły wywodzić się z „Edomu / Seira / Temanu / Synaju”Potrzebne źródło ] Istnieje tradycja żydowska wywodząca się z Talmudu, że potomkowie Ezawa ostatecznie zostaną Rzymianami, a w większym stopniu wszyscy Europejczycy. [51] [52]

Jeżeli Yahweh był naczelnym bogiem Edomu i Kanaanu to oznacza że nie może być Bogiem Biblijnym.
https://en.wikipedia.org/wiki/Qos_(deity)

Tam można poczytać że Idumejczycy wielbili Jahwe Baala ale to nadal nie jest Pan Zastępów.

 

Qos (hebrajski: קוס / קוש , [1] także Qōs , Qaus , Koze ) był narodowym bogiem Edomitów . [2] Był on idumańskim rywalem Jahwe i strukturalnie równoległym do niego. W ten sposób „Benqos” (syn Qō) odpowiada hebrajskiemu „Beniyahu” (synowi Jahwe). [3] Imię pojawia się tylko raz w Starym Testamencie (jeśli wykluczymy możliwą aluzję w nieczytelnym w inny sposób tekście z Księgi Przysłów [4] ) w Księdze Ezdrasza jako element osobistego imienia Barqos (‚Qōs lśniły „), [5]odnosząc się do „ojca” rodziny lub klanu być może Edomitów / Idumejczyków nĕtînîm lub pomocników świątynnych powracających z niewoli babilońskiej . [6] Rzeczownik często pojawia się w połączeniu z nazwami na dokumentach odzyskanych z wykopalisk w Elefantynie , gdzie mieszana populacja Arabów, Żydów i Idumejan żyła pod ochroną persko-mezopotamskiego garnizonu.

Qōs może oznaczać łuk . [7] Spekuluje się, że ten bóg mógł być wymienny z Jahwe , Baalem , Haddu / Hadadem i Duszarą , te pięć nazw jest epitetem dla wspólnego bóstwa. W przeciwieństwie do głównego boga Ammonitów ( Milkom ) i Moabitów ( Chemosh ), Tanach powstrzymuje się od wyraźnego nazywania Qōs Edomitów [6] i Jahwe pochodzącymi z Seir w regionie Edomu . [6] [8]Wyjaśnienie może być wyjaśnione, według niektórych uczonych, przez bliskie podobieństwo Jahwe do Qō, przez co odrzucenie tego ostatniego jest trudne. [7] Zarówno Qō, jak i Jahwe są prawdopodobnie słowami wywodzącymi się z języka arabskiego [7], a Knauf i inni twierdzą, że YHWH jest północno-arabskim słowem, od semickiego root hwy , co znaczy „on wieje”. [7] [9] Knauf konkluduje, że oba są typologicznie podobne:

formy syryjsko-arabskiego boga-pogody, wśród których atrybutów łuk jest tak samo częścią burzy. [7]

Ostatnio pojawił się pogląd, że Jahwe był pierwotnie boga hutnictwa Edomitów / Kenitów . [10] Zgodnie z tym podejściem, Qō mogło być raczej tytułem dla Jahwe, niż imieniem. [9] Kolejną kwestią łączącą Jahwe z Qō, poza ich wspólnym pochodzeniem na tym terytorium, jest to, że kult Edomitów tych drugich miał wspólne cechy tego pierwszego. W ten sposób odkrywamy, że Dō’êḡ Edomczyk nie ma problemu z wielbieniem Jahwe, okazuje się, że jest w domu w żydowskich sanktuariach, obrzezanie było praktykowane w Edomie. [1] Qō zostali utożsamiani z Quzah„Łucznik” w północnym panteonie arabskim, czczony zarówno jako góra, jak i bóg pogody. Podobieństwo nazwy pozwoliłoby na asymilację Qō do arabskiego boga tęczy, qaws quzaḥ . [11]

Wydaje się, że kult Qō pierwotnie znajdował się w rejonie Hisma w południowej Jordanii i północnej Arabii, gdzie góra, Jabal al-Qaus, wciąż nosi tę nazwę. [6] Wszedł do Panteonu Edomitów już w VIII wieku pne M. Róża spekuluje, że przed nastaniem Qō Edom wielbił Jahwe – związek nawiązujący do wczesnych egipskich odniesień do YWH w krainie Shasu [12] – a następnie ten pierwszy pokrył to drugie i przejął władzę tam, gdzie Idumeanie utracili autonomię pod rządami Persów, być może rekompensując zniszczenie narodowej niepodległości, mechanizm podobny do wzmocnienia kultu Jahwe po upadku królestwa żydowskiego. [6]Qō jest opisane jako „król”, jest związane ze światłem i definiowane jako „potężne”. Jego prace są opisane jako takie, w których „zdobi, pomści, błogosławi, wybiera (?) Daje” [3].

Costobarus I , którego imię oznaczało „Qōs jest potężny” [11], był rodowitym Idumejczykiem wywodzącym się z rodziny kapłańskiej związanej z tym kultem. [13] Po objęciu przez Heroda dowództwa nad (στρατηγὀς) Idumea, Costobarus, wspierany przez Kleopatrę , ostatecznie próbował zdobyć królestwo z Judei Heroda. Aby zdobyć lokalne poparcie dla jego dezercji, ożywił stary kult Qō, być może po to, aby poprowadzić ludność Idumei, wciąż przywiązaną do swoich tradycyjnych bogów, by go poprzeć. [14] Nazwa powtarza się w języku Nabataean w inskrypcji w Khirbet et-Tannur, gdzie jest on reprezentowany przez flanki byków, siedzi na tronie, dzierżąc w lewej dłoni wieloramienny piorun, sugerujący funkcję boga pogody. [11] Jest także na ołtarzu w Idumean Mamre . [14]

Nazwa bóstwa została użyta jako element teoforyczny w wielu imionach Idumean [15], w tym w imionach królów Edomów, Qōs-malaku , dopływu Tiglath-Pileser III i Qōs-gabar [16], dopływu Esarhaddona . [17]

 

 

Generalnie chodzi powtórzem jeszcze raz o to że ze słowa Bóg zrobiono nam imię własne.

 

Co do słowa Hallelujah króciutko jest to ewidentne skażenie skażenia, jak to wygląda ? Eleeluee > Eleleu > Eleluih > Al (El>Al) leluiah. Hellenowie przerobil Starohebrajski wzrot Elelohe Israel/Eleluee na okrzyk wojenny Eleleu a Tannaici, Amoraici, Baalowie Tradycji (Mareci) przekształcili w Arabski sposób El an Al, dodali końcówkę -ia i zmienili znaczenie wyrazu na Chwalcie Jah.

Chodzi o to iż istnieją trzy języki biblijne: Protohebrajski vel. Starohebrajski > Z tego języka powstały wszystkie inne, najbliższy był alfabet Fenicki Syryjski vel. Aramejski, używany przez Syryjczyków, Asyryjczyków, Chaldejczyków Helleński Koine.

Inaczej mówiąc język Grecki jest dalszym etapem języka Fenickiego, który jest dalszą modyfikacją pierwotnego języka Starohebrajskiego.

Może kiedyś bardziej zagłębię się w ten temat, jest on bardzo prosty acz mam wrażenie że niewielu zaczaiło temat używania obcych zwrotów w Biblii.

 


Tetragram W Islamie 

W Islamie także używa się Tetragramu jako imienia własnego Boga i jest to – Allah

W Islamie Allah to inna wersja Jhwh… i podaje się owe słowo jako imię własne Boga.

Sama postać podająca się za Allaha to już zupełnie inna bajka.

Śmieszne trochę skoro Baal jest bogiem słońca a Hubal był bogiem księżyca, czyli co gender ?

Wiele źródeł wskazuje na to że Hubal był pierwowzorem dla Islamskiego Allaha (chodzi o ten drugi aspekt)

Hubal (ar. هبل) – bóstwo arabskie sprzed czasów islamu[1], bóstwo nieba i księżyca[2], najwyższy bóg panteonu mekkańskiego, naczelny bóg Kurajszytów[1], obecny także w wierzeniach Nabatei czy Palmyry[2].

Imię Hubala pojawia się na inskrypcjach po aramejsku pochodzących z I wieku. Sprowadzenie jego posągu do Al-Kaby przypisuje się Amrowi Inn Luhajjowi, którego wskazuje się w legendach jako twórcę politeizmu arabskiego.

Z kolei Hiszam Ibn Al-Kalbi uważa, że kult Hubala wprowadzony został w II wieku przez Huzaję, będącego przodkiem Kurajszytów – plemienia, z którego wywodził się prorok Mahomet[1].

Kurajszyci dysponowali posągami swych bóstw na zewnątrz Al-Kaby i w środku. Statua Hubala, zwana od nazwiska człowieka, który ją tam postawił, Hubalem Huzajmy, stała wewnątrz świątyni i osiągała największe rozmiary ze wszystkich posągów, stosownie do pozycji bóstwa w panteonie. Jej posąg zrobiony był z czerwonego karneolu.

Przedstawiał boga w postaci człowieka. Brakowało mu prawej ręki, już w czasach, gdy wzięło go we władanie wspomniane plemię. Kurajszyci rozwiązali ten problem, tworząc dlań nową rękę ze złota[1].

W świątyni Hubala istniała wyrocznia. Zajmowano się w niej przepowiadaniem przyszłości i radzeniem przy pomocy strzał. Przed posągiem Hubala leżało 7 strzał. Na jednej z nich widniał napis „czystej krwi”, inna nosiła na sobie wyraz „obcy”.

Strzały te służyły do ustalenia ojcostwa. Przynoszono ofiarę dla Hubala i rzucano strzałami – w zależności od tego, która z nich wypadła zależało ojcostwo dla dziecka. Były też strzały zarezerwowane dla spraw dotyczących małżeństwa lub śmierci.

Wyrocznię pytano także przed podjęciem wyprawy bądź wykonaniem jakiejś pracy. Podobnie jak w przypadku niepewnego ojcostwa, rzucano strzałami i zależnie od tego postępowano. Niekiedy pytano także o los swego dziecka, np. uczynił tak Abd al-Muttalib, chcąc dowiedzieć się o przyszłość swego syna Abd Allaha[1].

Imię Hubala nie zostało wymienione w Koranie. W związku z tym łączono go z Allahem. Próbowano w ten sposób dowieść, że nawet za czasów Dżahiliji Arabowie znali pojęcie boga będącego najwyższym królem świata, nawet jeśli jeszcze nie jedynego. Uczeni arabscy łączyli też Hubala z Baalemsemickim bóstwem natury[1].

 

 

Swoją drogą, może nie na temat ale ciężko o tym nie wspomneić

Gdyby diabeł chciał to mielibyśmy w Polsce wielokrotnie większą ilość pseudo-muzułmanów i pseudo-ukraińców dosłownie potop emigrantów. Możnaby było wykreować sytuacje sprzyjającą rozmnażaniu – wysoki socjal czy cokolwiek żeby ich tutaj masowo ściągnąć, ale nie… tak zwani Syryjczycy z Afryki i Bliskiego Wschodu 🙂 🙂 🙂 idą do krajów Protestanckich jak Niemcy, Anglia, Szwecja.

Francja to akurat przykład państwa kolonialnego

Pytanie dlaczego nie są odsyłanie do innych krajów… Japonia, Indonezja, Tajlandia, Wyspy Wielkanocne, Etiopia, Kosowo, Edom, Grenlandia, Wyspy Owcze… Watykanus, chociaż nie… do Włoch już tak.

Odpowiedź jest prosta, ponieważ najwięcej Izraelitów przebywa w Europie, ponadto Europa to kolebka cywilizacji.

W Polscę rolę rewolucjonistów wedle planów Pice’a jako Islamistów pozujących na Muzułmanów pełnią Banderowcy pozujący na Ukraińców (celowo rozróźniam).

Sam Islam został wykreowany jako przeciwwaga dla Chrześcijan żeby jedni i drudzy się ze są żarli – Islam w roli opresora a Chrześcijaństwo w roli pokrzywdzonego a Judaizm w roli V Kolumny, a jak…

Wiele z tego w pewnym stopniu jest Biblijnym prawem karmy

Dla przykładu wypędzenie 10 Plemion Izraelitów – zostali wysłani na północ z powodu jednostronnego złamania prawa i wszelkie nieszczęścia sygnalizują ważność Prawa – skutki nieprzestrzegania prawa Boga przez ogół. Tak samo Klimat obecnej Palestyny wskazuje na to że kraina nadal jest obłożona klątwą…

 


 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.