Zwój Świątynny (Śwt)


Zwój Świątynny oznaczony jako 11Q19 lub 11QTa – rękopis należący do zwojów znad Morza Martwego znaleziony w Qumran w 1956 roku w grocie 11 znajdującej się około dwa kilometry na północ od stanowiska archeologicznego Chirbet Qumran. Zwój tej składa się z 18 arkuszy pergaminu, z których każdy posiada trzy lub cztery kolumny tekstu. Rękopis został napisany w języku hebrajskim pismem kwadratowym z czasów Heroda. Jest on datowany na pierwszą połowę I wieku n.e. Zwój Świątynny należy do dokumentów nieznanych przed odkryciem w Qumran.

 

Zwój Świątynny

(określana też jako „11Q”)

 


„Temple Scroll” (Zwój Świątyni 11Q)


Tak mówi Pan odważny:
Zrobię z tobą coś wspaniałego. Oto wydalony przed tobą wszyscy Amorytów i Kananejczyków, Hetytów i girgashai Prez i hevei i Jebuzejczyków. Ćwiczcie się – nie wchodźcie w sojusz z mieszkańcami kraju, do którego wchodzicie, aby nie byli uwięzieni dla was. Ołtarze rozbijają je, miażdżą słupy, przecinają dęby i palą bożków bogów ogniem. Nie wkładaj pieniędzy na ich srebro i złoto: przez nich cię kuszą, gdyż wszystko to jest brudne w Moich oczach. Nie bierz ich do swojego domu, bo zostaniesz przeklęty, zbezczeszczony przez paskudną, obrzydliwą obrzydliwość. I nie bijcie innych bogów: Pan – Moje imię, jestem Bogiem zazdrosnym! Ale strzeżcie się, nie wchodźcie w sojusz z tymi, którzy mieszkają na tej ziemi. Abyście nie uprawiała nierząd z bogami obcymi, a więc nie wymagają ofiary do nich lub na ich ołtarzach do jedzenia, i że nie ma ich córek dla swoich synów i córek ich nie uprawiała nierząd z bogami obcymi z.
Arka Przymierza

Półtora łokcia jest wysokością arki z pokrywką, jej długość wynosi dwa i pół łokcia, a jej szerokość wynosi półtora.
Produkujemy dwa cheruby na obu końcach: jeden koniec – jest jedną cheruba na drugim końcu – kolejny cherubin ze skrzydłami rozpostartymi na środku skrzyni, tak, że skrzydło zasłonięte pokrywę i między skrzydłami – w górę z arki – twarze naprzeciw siebie do przyjaciela.
I uczyń zasłonę ze złota.
Tabela ofert

Stwórz stół z drewna akacjowego na dwa łokcie, szerokość jednego łokcia i półtora wysokości. Ubierz ją czystym złotem i zrób z niej frędzel.
Ugniatać do dwóch środków na bochenek mąką, piec dwanaście bochenków chleba, położyć na stole w postaci dwóch piramid i kopcu soli na nich, i czystego kadzidła – ale będzie to kadzidło z chleba w upamiętnienie całopalenie Pana, że spalamy go w szabat, dzień szabatu na ołtarzu kadzideł.
I podczas mieszania, jesteś ponieść stary chleb i świeże na stole spoczywa, wysypka na nim kadzidło, i nie może odejść ode mnie ten chleb, ale na wieki będzie przymierzem dla potomków cały Izrael w swoich pokoleń, w tym chleba kapłanom i niech je jeść święte miejsce.
Pół-świecznik

Wytwarzają światło młotkiem z czystego złota – łodygi i gałęzie i miski z pąkami i kwiatami z sześciu oddziałów na obu stronach wyciągnął, trzy oddziały na jeden, trzy po drugiej stronie pnia, trzy miski z migdałów – kwiat z bud na pierwszej gałęzi, na drugiej gałęzi – trzy miski migdałów, kwiat z pączkiem, i tak na wszystkich sześciu gałęziach wyciągniętych z łodygi. I na łodydze – Cztery miski: a gałęzie paroyu pączek kwiatu i migdałów, w ramach czterech oddziałów kwiat pączek i sześciobiegową jak kwiat pączek, ale trzy pąki na każdej gałęzi, z których sześć wyciągniętym z łodygi.
Produkujemy dla lekkich siedem lamp, kleszczom i gałki czystego złota o wadze dwóch talentów, siedem lamp, tak aby błyszczeć, lampy jego.
I postaw świecznik na stole w świątnicy, a kapłani, synowie Aarona, ustawią lampy, aby zawsze palić, to jest prawo wieczne, dla wszystkich pokoleń.
Czas poświęcenia

Oni poświęcać na ołtarzu w czasach Jahwe – sabatów i nowych księżyców, w pierwszym miesiącu, w pierwszym dniu, w święto Paschy i święto Przaśników, w dniu, kiedy fala snop jęczmienia w sedmits wakacje kiedy podnieść pierwsze snopy żniw pszenicy, i tirosh życie – młody libacja wina, a okres Jichar – libację świeżego oleju, a przez sześć dni drzewa ofiary, w dniu Nowego Roku i dzień sądu, w święto Kuczek i świątecznych zgromadzeń.
Codzienne ofiary

Przynieś na ołtarz jednorocznych baranów bez skazy, dwa razy dziennie – jako ofiarę na zawsze.
Jednym z baranów zaoferowania w godzinach porannych (drugiego barana, przynieść wieczorem), ale miarą mieszanki mąki z ćwierć oleju, ale jedna czwarta wina – to całopalenie zawsze, jako miłą woń dla Pana. A skóra barana jest dla kapłana, to jest część kapłana, który przyniósł ofiarę.
Drugi baran, powinien zaoferować wieczorem, podobnie jak fakt, że rano – na całopalenie na ofiarę, zawsze waszych pokoleń – dla wdzięcznej wonności Panu.
Sobota i Nów

A w soboty przynoszą jednoroczne barany, w których nie ma wad. I wlej do tej sobotniej ofiary dwie miary mąki rozpuszczonej w oleju. Wylejcie je na swoją wieczną ofiarę Panu.
Aw dni nowiu przyniesie Panu ofiarę byków – parę byków wybrany, baran siedem rocznych jagniąt bez skazy, mąkę – trzy środki na polmery oleju tak polmery wino za napój dla każdego byka, mąki dwóch środków o jedną trzecią środki ropy, ale jedna trzecia wina dla każdego barana, a miara mąki i jedna czwarta ropy i czwartej wina dla każdego z siłowników.
Sprowadź te ofiary na zawsze, bo Pan jest przyjemnym zapachem, przyprowadź ich każdego miesiąca.
Lata

A pierwszego dnia pierwszego księżyca, na pierwszym nowiu przed wszystkimi księżycami roku, przynoszą też koziołki za ich grzechy do oczyszczenia, niech więc będą odkupieńczą ofiarą. I przynieście jedno cielę bez skazy, jednego barana i siedmioletnie barany – to jest oprócz codziennej ofiary – a mąka z masłem jest o połowę miara na byka, a wina do libacji są półśrodkami, Pana jest przyjemnym zapachem. I dwie miary mąki i jedna trzecia masła i jedna trzecia wina do libacji jednego barana na ofiarę całopalną, Pana jest przyjemnym zapachem. I miara mąki i ćwiartka oliwy i ćwiartka wina do libacji każdego z tych siedmiu baranów i kudłatej, ofiary oczyszczenia.
Rok Szabatu

W siódmym roku przynieść shaggy Koziołki dla oczyszczenia i przebaczenia według zwyczaju, a ponadto – jak owce, każdy dzień na owcach i owce – kosz z chlebem: staranować jeden kosz. Siedem dni będziecie oferować dodatkowo owiec codziennie i chleb w koszu.
Prawą nogę jako ofiary RAM wy Pan, tłuszczu wnętrzności i nerek, oraz tłuszcz w nerkach, a owodni i tłuszczu resztkowego całą, który znajduje się powyżej kości, jak również w wątrobie – jest oferowanie oferowanie Napój według zarządzenia.
Zrób ciasto z białego chleba, bochenek chleba z koszem chleba i położyć je na wierzchu tłuszczu, a tłuszcz na prawej nodze ofiary. Więc poświęć barany i chleb w koszykach.
Więc robi to całopalenie Pana – niech słodki smak do spalania Pana na ołtarzu swoich ofiarnych tusz siedem kolejnych dni przekraczających zwykłych ofert.
A kiedy służyć pełna ceremonia wzrośnie do najwyższego kapłana Pana, niech noszą ojców stroju swoich przodków, powinien przynieść byka ludzi a nawet byka wszystkich kapłanów, Pierwszy – byka za wszystkich kapłanów, a ręce kłaść starszych ierei- głowę byka, a
za nimi arcykapłan, i niech kapłanów ubój byka przed Panem.
I niech kapłanów we krwi byka zanurzyć palce, niech rogi rozmazie ołtarza, posypać krwią rogi ołtarza, cztery rogi, a krew mazistej płata prawego ucha, a palec jego prawej ręki i prawej nogi arcykapłana, a krew z ołtarza posypkowej jego ubrania – i
powinien być święty, tak długo jak żyje arcykapłana, arcykapłan, i jeden z martwych, ale nie wpłynie w przyszłości, nawet ojca lub martwej matki, bo jest on konsekrowany przez wzgląd na Boga, Pana, bo przyniósł na ołtarzu ofiarę dla niego pierwszy tłuszcz z bykami pieczenie, wnętrzności tłuszczu, wątroba i nerki, tłuszcz z nerek i czepku, bo złożył ofiarę i mokrą ofiarę według zwyczaju, bo spalić na ołtarzu, przynosząc całopalenie, na miłą woń dla Pana. I ciało, a skóra na oborniku byka spalić na stosie poza dzielnicy Temple – w oddali, w niepoświęconych miejscu, spalić to do głowy i nóg, ze wszystkimi jego wnętrzności, ale tłuszczu i tłuszczu spalonego na ołtarzu za grzechy ludu.
Niech go weźmie następnie z drugiego byka, który jest dla ludzi, dla dobra ogólnego przebaczenia, krwi i tłuszczu, i – jako pierwszy byka, a to – w palcach krew świateł, rogi ołtarza namaścić, posypać na ołtarzu, czterech rogów, a jego tłuszcz z libacją na ołtarzu za grzechy ludzi.
Wielkanoc i święto świeżego chleba

Czternastego dnia pierwszego miesiąca po zmroku obchodzić Paschę Pana: aby doprowadzić go w tym czasie ofiary wieczornej, a wszystko – od dwudziestu lat i powyżej – niech jedzą w nocy, a kto w świętych sądów tych, niech do swoich namiotów usuniętych.
Piętnasty dzień – świętego zwołania, i niech nikt nie pracuje w tym dniu, i święto Przaśników siedem dni, Pan niech trwa. Przynieś te dni codzienną ofiarę: parę wołów, owiec, siedem baranów, bez skazy, ale koza kudłaty za grzechy ofierze napoju według zwyczaju – byki, owce, barany i Kudłaty i siódmego dnia poświęcić Panu – w tym dzień, więc nikt nie pracował.
Niech wezmą kudłaty jako ofiary na odpuszczenie grzechów, napój według zwyczaju: miara mąki i oleju kwartał i ćwierć wina na drinka, a oni będą odpuszczone wszystkie grzechy społeczności, jest proste – to jest prawo wieczne, dla wszystkich pokoleń, bez względu na to, gdzie mieszkają. I niech wprowadzą jedną owcę w ciągu dnia, kiedy fala snop jęczmienia, dzień „Omer”.
Siódme wakacje

Wtedy można liczyć siedem kompletnych sabaty na dzień dźwignąć oferty, pięćdziesiąt dni przed pierwszym dniem siódmego sabat, i wszędzie, bez względu na to, gdzie mieszka, znowu przynieść że ofiary dziennie Jahwe: mąki chleba z nowym zaczynem, pierwszego zgromadzenia Pana, białego chleba, na dwa środki na bochenek chleba i dwanaście lat, nawet przynieść przywódców plemion Izraela, ofiary pierwszej kolekcji, ofiara napój ofiary, ofiary według zwyczaju. A kapłani, którzy przynieśli ofiary – według zwyczaju, napoju, chleb z pierwszego zbioru – nawet kapłanów dziedziniec jeść ofiary nowego chleba z pierwszego zbioru, a następnie – nowy chleb dzienny niedojrzałe chleb i starsze, i zorganizować zgromadzenie święte. Oto prawo zawsze, dla wszystkich pokoleń: że żaden pracował i nie pracować w tym dniu, na tej sedmits wypoczynkowych, święto raz pierwszy opłaty.
Nowe wino

Wtedy liczyć na dobę ofert dla innej ofiary Jahwe – od festiwalu pierwszego zbioru pszenicy siedem tygodni, siedem pełnych tygodni, liczyć, a na pięćdziesiątego dnia po siódmym szabatu, przytrzymaj nowego wina do picia – czterech środków ze wszystkich pokoleń Izraela, jedna trzecia plemię niech tacy wino, a przywódcy tysięcy Izraela – dwanaście owiec jako ofiarę Panu z ofiarą według zwyczaju: dwie miary mąki i oliwą na ofiarę napoju, jedna trzecia środków ropy dla każdego barana, ale wybrany parę byków, ale z każdym z bykami – siedem roczniak ovno wi kudłaty kozioł odpokutować za grzechy ludzi, z ich ofiary mokre byki, barany, a na wszystkich czternastu rocznych baranów.
Tuk wnętrzności swoich pozwalają na ołtarzu spalony – cały tłuszcz wnętrzności nimi, a także nerek i wątroby, a może usunąć tłuszcz, który obejmuje je, a płat i zad – ponad tłuszczu zad, to wszystko pozwolić na ołtarzu z libacji spalone całopalenie z miłe zapach przed Panem.
I niech wszystkie uplifted ofiary będą z libacjami, zgodnie z zasadami. I umieścić go na swoje ofiary kadzidła, palić kadzidło na ołtarzu pamiątkę, a reszta niech jedzą ofiary na dziedzińcu, z przaśny chleb zjadane przez kapłanów. Ale nie jedzą co kwaszonego dzień – jeść swoje ofiary przed wschodem słońca, wszystkie ofiary otrzymały solą, niech będzie to „przymierze soli” jako przymierze wieczne.
Doprowadzić dobrowolne ofiary Panu, ze barany owiec, tak – pierś i prawa noga, szczęka, żołądek, a przednie nogi aż do łopatek, to twoja ofiara, a udział kapłanów – nóg, klatki piersiowej, żuchwy, żołądka, przedramiona. To ich akcje zawsze zgodnie z prawem synom Izraelskim, i Lewitów – ostrze jest prawo zawsze dla nich i dla ich potomstwa.
I niech dają przywódcom tysiące udziałów z baranów i tryków. Każdy kapłan barana tak baran, jak i lewici, baran i barana, i do liderów – baran i barana, każdy pułk z dwunastu pokoleń Izraela, które jedli tego dnia na dziedzińcu przed Jahwe.
I niech piją – pierwsi kapłani, potem Lewici, a za nimi liderzy tysięcy Izraela, dowódcy pułków chorążych, wybitni ludzie najpierw pili, a potem lud – od dużych do małych. Niech wszyscy piją młode wino, nie jedząc niedojrzałych jagód, gdyż w tym dniu można się dobrze bawić i pić najlepsze wino, młode wino wszystkim synom Izraela przed obliczem Jahwe. To jest prawo wieczne dla wszystkich pokoleń: rok po roku, gdziekolwiek mieszkają, aby się radowali w tym dniu, wylewając napój młodego wina na ołtarzu Jahwe.
Świeży olej

Teraz liczą się w tym dniu siedem razy siedem tygodni, czterdzieści dziewięć dni, siedem soboty – aż do dnia po siódmym szabacie, a na pięćdziesiątej dzień przynosi świeży olej z siedliska armie Izraelitów polmery świeży olej z każdego pokolenia. I niech podnesut to czysty olej poświęcenia pierwszego zbioru na ołtarzu przed Panem. Trzy miary mąki rozpuścić ten olej, biorąc jego polmery i nagrać go z tłuszczem ofiary w ofercie według zwyczaju jako całopalenie, z miłej wonności Panu, niech lampy spalić ten olej.
I tak książęta podnesut i znamenosnye prezesów tysięcy byki, barany i czternaście rocznych jagniąt pić ofercie – informacje na temat baranów i owiec i tak zabije lewitów i kapłanów – Synowie Aarona pokropił krwią ofiar na ołtarzu Pana, niech zapuka ołtarzu spalonego, tłuszczu ofiary z libacją, z przyjemnym zapachem przed twarzą Jahwe.
I być wywyższony owiec i ofiary baranów jego wolności: prawo podudzie, przednie nogi i klatki piersiowej, niech najpierw, a potem szczękę i żołądek udziału księdza w Karcie, a Lewici da ostrze. I przydzielono część synów Izraela, że Izraelici dał kapłan barana barana Tak, i Lewitów i barana, a wraz z nim barana, a każde plemię – barana i barana, aby jeść je w zewnętrznym dziedzińcu przed obliczem Pana.
Tutaj jest ustawa wieczysta dla wszystkich pokoleń, bez względu na to, gdzie żyli: jeść ofiarę z libacji świeżych oliwek, olej z oliwek nowej kolekcji w Dniu Pojednania oleju świeżego, po całej ziemi raz w roku, przed Panem radości – wszyscy synowie Izraela, gdzie żył , to jest prawo dla wszystkich pokoleń.
Ofiara drzew

Potem przynieście Jahwe ofiarę z drzew, a jednocześnie dwa kozy kudłaty przy stole z libacjami.
Byka, barana, jednorocznego barana wpuszczają każde kolano po kolanie – wszystkie dwanaście pokoleń synów Jakuba pozwoliło im zabrać je na ołtarz z ofiarowaniem za codzienną ofiarę.
Pierwszego dnia kapłan złoży wielką ofiarę dla Lewitów, a następnie złoży ofiarę dla pokolenia Judy. Dla kadzenia przed nim niech kudłaty ubite, a wywyższy krew ofiary na ołtarzu w specjalnym zbiorniku, smarujemy wszystkie cztery rogi ołtarza palcami, posypać krew bazy i cały ołtarz, na każdej stronie. I spalić tłuszcz arcykapłana, tłuszcz wnętrzności i tłuszczu, który obejmuje wątrobę i nerki – usuwa tłuszcz z nich, wziął dławicy, spalić tłuszcz na ołtarzu tym razem z ofiarą. A na ofiarę całopalną jest libacja z przyjemnym zapachem dla Jahwe.
Doprowadzić byki, jeden po drugim, palenie, i owiec, jeden po drugim, i baranów, i nawet będę zwiększać ofiary mokrą ofiarę w ustawie do końca wszystkich pokoleń, przed obliczem Pana.
I podobnie, jak ofiara Lewitów, plemię Judy złoży ofiarę, zgodnie z tym samym statusem, co plemię Lewiego, plemię Judy przynosi ofiarę za nimi.
A na drugi dzień na początku synowie Beniamina, a potem pokolenia Józefa, synowie Efraima i Menasze, ofiara. Trzeciego dnia – zwłaszcza ofiary Reuven, a potem szczególnie – kolano Szimona. Czwartego dnia – ofiar Iszszara i Zvuluna, piątego dnia synowie Gada i Aser zostaną poświęceni, a dnia szóstego – ofiary Dana i Naftalego.
Nowy Rok

Pierwszego dnia siódmego miesiąca odbędziesz uroczyste spotkanie z ofiarą całopalenia z przyjemnym zapachem przed Panem.
Doprowadzić byka wyboru, baran barany rocznych, jako całość, a kudłaty kozła na ofiarę za grzech napój zgodnie z rozporządzeniem, o przyjemnym zapachu – oprócz miesięcznych i codziennej ofiary, kiedy przynoszą tę ofiarę. Niech będzie dzień trzeciej ofiary – jest to wieczne przymierze dla wszystkich pokoleń, gdzie nie żyli byś świętować w dniu tym, radujcie się, nie pracują i nie przeszkadza, niech będzie ten dzień jako sabat.
Dzień Sądu

Dzień Sądu w tym miesiącu to dziesiąty dzień.
W tym dniu wypróbujcie swoje dusze, gdyż dusza tego, który nie będzie tego dnia badać do samej istoty, oddzieli się od swego ludu.
I poświęcenie Panu w tym czasie przynieść byka do owiec, ale siedem rocznych baranów, i za grzechy kozła kudłaty innych niż te, które ponoszą grzechy tego sądnego dnia. Niech te legendy z libacją, zgodnie z zasadami, wszystko zgodnie z zasadami: byk, baran i barany z kudłatymi. I na odpuszczenie grzechów, przynieść parę wołów jako pojedyncze ofiary: dla siebie i dla domu swego ojca niech oferują arcykapłana.
I arcykapłan miotali na dwóch kozłów Kudłaty jeden dużo Jahwe, a drugi – Azazel. I uboju kości kudłaty pod wywyższyć Jahwe swoją krew w złotej misce, a wraz z krwią byka, który jest dla ludzi, dla całej społeczności, jak to możliwe, a wraz z krwią kozła. Koza jako tłuszczu w napoju ofiary spalić na ołtarzu, a mięso i skóry spalony, wraz z częściami byka, wniesionych za grzechy ludzi na odpuszczenie społeczności, więc będzie łatwiej. A on zmyć krew z rąk i stóp najwyższego kapłana, i grzechy pójdzie i spadnie na głowę kozła na sekundę, wszystkie grzechy synów Izraela, a wszystkie ich przestępstwo i wykroczenie zostanie przeniesiony na czele Kudłaty i wygnać jego służyć Azazel pustyni, a koza wszystkie grzechy Zabiorą, a ich grzechy zostaną przebaczone Izraelitom.
Następnie przynieść ofiarę według zwyczaju: byk, owce i barany synów Izraela – to prawo zawsze, dla wszystkich pokoleń. I jak w dzień – tylko jednego roku, dzień pamięci, tak że nikt nie pracował tego dnia i nie działa, ponieważ jest to sabat sobota, a więc ktoś, kto będzie działać i nie będzie szybko – dusza ekskomunikowany od ludzi. Sobotni odpoczynek w tym dniu i święte zgromadzenie poświęcone upamiętnieniu: we wszystkich miejscach zamieszkania, aby nikt nie trudził się.
Święto Namiotów

Piętnastego dnia tego samego miesiąca, spędzić zwołanie święte: nie pracują, nie przeszkadza, a całopalenia na miłą woń Jahwe, siedem dni święto Pańskie.
W pierwszym dniu Ofiary wybrano trzynaście byki, parę baranów, baranków rocznych czternaście, bez skazy, ale koza kudłate grzechy mąki zmieszane z olejem – trzy środki polmery i polmery wina za napój na byki, dla wszystkich trzynaście, a ofiara z mąki i oleju – dwie miary trzeciego środka, i wina na libacja jednej trzeciej środków dla każdego barana – tak jak owce i tyle mąki – a ponad jedna czwarta ropy i działanie wina na drinka do każdego barana, i więc dla wszystkich czternastu baranów i dla kudłatego – oprócz codziennej ofiary . I niech wyleją przyjemny zapach na ołtarz całopalenia dla Pana.
A w drugi dzień dwanaście byków przynieść parę baranów czternastu baranów, i dla grzechów Kudłaty – oferując ofiary mokre według zwyczaju: byki, barany i jagnięta do całopaleń do kudłaty miłą woń przed Panem.
Na trzeci dzień – jedenaście cielców, baranów dwa, czternaście jagniąt, ale kóz Kudłaty jednym – oto twoja ofiara ofiara napój zgodnie z rozporządzeniem w sprawie byków, owiec, kóz i baranów.
Na czwarty dzień – dziesięć byków, parę baranów, jagniąt, kóz rocznych czternaście Kudłaty za grzechy kozłów pić ofercie – byki, barany na dla baranów i Kudłaty – wszystko według zwyczaju.
Piąty dzień – dziewięć byki, barany para, czternaście jagniąt i jedną kozę za grzechy shaggy ofiary – Wszystkie napoju, wszystko według zwyczaju – do byków, baranów i jagniąt na Kudłaty.
A w szóstym dniu – osiem wołów, baranów para, czternaście jagniąt, jeden za grzechy kozłów kosmatych – doprowadzić je do ofiary napoju według zwyczaju na byki, barany i jagnięta z Kudłaty.
I na siódmy – siedem cielców, baranów dwa, czternaście jagniąt, jedna koza za grzechy shaggy poświęcił napój ofercie, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie byki, barany, jagnięta i Kudłaty.
A ósmego dnia wszystkie trudy i dzieła, które macie, przestaną istnieć. Potem ofiarujcie ofiarę całopalną Pańską przyjemnym zapachem: jeden byk, jeden baran, siedem baranów i kozę kudłatą za grzechy za ofiarę. Ofiara z byka, owce, barany i Kudłaty jako obowiązku Jahwe przynieść te ofiary w kategoriach, między innymi śluby i dawania, i ich napoju na swoich ofiarach w domu mieszkania, a na nim – moje imię.
Codzienne ofiary zgodnie z prawem, zgodnie z rozporządzeniem – wieczna ofiara z dzieci Izraela, oprócz Dayan – wszyscy podnesut ofiary mokre, a wszelkiego rodzaju prezenty, których podnesut mnie do woli i własnej wolnej woli.
I będę z nimi na wieki, i będę uświęcać świątynię Mojej obecności swej chwały, która zamieszka w świątyni – My chwałę aż do dnia błogosławieństwa, który Ja wzbudzę świętą świątynię mojej drodze i przygotować wszystkie dni przymierza, które ja uczynił z Jakuba w Betel, i Uświęcę świątynię Moją chwałą.
Budynki na dziedzińcu

Skonstruować północ struktury świątyni do podnoszenia kształt kwadratu, od rogu do rogu – dwadzieścia łokci do ściany ukryte – siedem łokci, a ściany zrobić grubości Cztery wysokości łokcia sam – czterdzieści łokci, ale wewnątrz kąta narożnika – dwanaście łokci
i kwadratowy filar na środku czterech łokci szerokości, a wokół – wznoszące się schody.
I w drodze do tego budynku, otwórz drzwi, które otwierają się na dach świątyni. Drzwi wejściowe – wyjście na dach, przez który sanktuarium na górze tylnej, a cały dom pokryty odzysku złota: ściany, drzwi i dach, wewnątrz i na zewnątrz struktury i słup zostanie pokryta i kroki – wszystko czynili, jak Ja wam przykazałem.
Zbuduj umywalkę mieszkalną na południowym-wschodzie – kwadratową konstrukcję, boki dwudziestu jeden łokci, odległość do ołtarza – pięćdziesiąt łokci, wysokość – dwadzieścia. Czy drzwi na wschód, północ i zachód. Szerokość wejścia jest na cztery łokcie, a wysokość na siedem łokci.
Uczyńcie w nich nisze o szerokości łokcia, cztery łokcie wysokości od ziemi, wyłożone złotem, aby kapłani wkładali swoje ubrania tam, kiedy przychodzili do nich na górze domu, gdy przybyli, aby służyć kapliczce.
I wykopać rów w domu ablucji. Niech rowy odejdą od umywalki w tunelu, zejdą i zejdą do podziemia, aby woda wpadła do niej i wewnątrz ziemi się rozprzestrzeniła, i żadna z osób z tych wód nie dotknęła się, gdyż krew ofiar została z nimi zmieszana.
Kapłani nie będą uświęcać mojego ludu w szatach, w których służą. Więc budować wschodnią budynku – dom dla dań, w wysokości toaletach, w odległości siedmiu łokci z murów, całą strukturę i urządzenie jak w umywalni: dwoma wejściami – Północnej i Południowej, jeden przeciw drugiemu, o takim samym rozmiarze jak wejście do umywalka. A wokół tego domu wszystkie ściany wewnątrz ustalenia ślepe nisze w dwóch łokci szerokości i głębokości, wysokość wynosi cztery, na basenach i łopaty i akcesoriów ministrantów.

Byki nad głową by związać pierścienie zostanie następnie cięcie w doniczkach zbierających krew i wylano na ołtarz podstawy. Usuń skórki od byków, pokrojone mięso, kawałki mięsa sól Ambasador, umyć wnętrzności i łydki i sól sól i ogień na ołtarzu powinien je spalić. Byk i byk w kawałkach, z ofertą sanktuarium, z winem na libacja z niej spłoną z najlepszych kapłanów, synów Aarona na ołtarzu całopalenia z miłej wonności Panu.

Ale jeśli obumrze, a każdy kapłan kapłanów w niepoświęconych ubrania umrze także, żeby nie niszczy świątynię Boga swego, i nie będzie ponosić winy za grzech śmierć.
[…]
Niech uświęcają miejsce wokół ołtarza, sanktuarium, umywalki i basenu – tak bądźcie święci, bardzo święci na wieki wieków.
Połóż się na zachód od filarów sanktuarium przy basenie, aby odpokutować grzechy i grzeszników. Nie będzie odcinek za grzechy iereeev i kudłaty, ofiara za grzechy ludzi, by nie mieszać tych, i tych, więc dział będzie miejscem, aby uniknąć błędów podczas mieszania we wszystkich grzechach ludzi we wszystkich win.

Grubość ścian siedmiu łokci, a wysokość – czterdzieści pięć łokci do dachu, szerokość sali dwadzieścia sześć łokci od rogu do rogu. Szerokość bramy czternaście łokci, wysokość – dwadzieścia osiem łokci od progu do nadproża i na suficie do nadproża – czternaście łokci. Tam też kadź wyłożona jest cedrem, wyłożona czystym złotem, a drzwi są pokryte dobrym złotem. Od rogu do rogu bramki w stoczni sto dwadzieścia łokci, a na tym modelu – we wszystkich bramach.
Zrobić miejsce na dziedzińcu dla kapłanów, ich ofiar i najpiękniejsze owoce, dziesięciny dla zbiorów i odpokutować za ofiary, ale nie mieszać dzieci Izraela pokuty z ofiarami księży, a cztery rogi pieca sprawiają, że do ich ofiar są gotowane.
Drugie podwórze

Zbuduj drugie podwórze wokół dziedzińca. Jego szerokość jest czterysta osiemdziesiąt łokci, jedna po każdej stronie. A na wszystkich wiatrach – na południu, na morzu i na północy, grubość muru jest na cztery łokcie, a wysokość na dwadzieścia osiem łokci. Tam komórki, przymocowane do ściany, od komórki do komórki – trzy łokcie.

Człowiek idzie do wybranej społeczności i dać okup za duszę Panu – za pół szekla, zgodnie z odwiecznym prawem w pamięci wszystkich siedlisk górach dwadzieścia – jedna szekla.
Gdy zbliżysz się do hostii i dasz Mi pół sykla, dołączą do nich ci, którzy są w wieku dwudziestu lat.
A u bramy dziedzińca są imiona, imiona synów Izraela: Szimon, Lewi i Juda – od wschodu słońca; Ruben, Józef i Beniamin – z pustyni, od południa; Isaskhara, Zvulun i Gad – z morza; Dana, Naftali i Asher – na północy.
Oto miary bramy: od rogu od strony północnej do bramy Szimona – dziewięćdziesiąt dziewięć łokci. Szerokość bramy wynosi dwadzieścia osiem łokci. Od bramy Szimona do bramy Lewiego jest dziewięćdziesiąt dziewięć łokci. Od bramy Lewiego aż do bram Judy – ta sama miara …
Trzecie podwórze

Szerokość to około połowy stoczni sześćset łokci, a długość ścianki około jeden tysiąc sześćset łokci, od rogu do rogu na każdej z wiatrem, a środek ten – na wschodzie i na południu, do morza i do północy. Grubość ściany wynosi siedem łokci i niszę między bramami na zewnątrz do dekoracji. Trzy bramy na wschodzie i trzy na południu, trzy na morze i trzy na północ. Szerokość bramy były pięćdziesiąt łokci, a wysokość siedemdziesięciu, od bramy do bramy trzysta sześćdziesiąt łokci.
Od rogu do bramy Szimona trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Szimona do bramy Lewiego ta sama miara. Od bramy Lewiego aż do bramy Judy, ta sama miara, trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Judy do południowego rogu, ta sama miara, trzysta sześćdziesiąt łokci. A od tego rogu do bramy Reuven trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Reuven do bramy Józefa – trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Józefowej do bramy Beniamina trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Beniamina do rogu zachodniego trzysta sześćdziesiąt łokci i ta sama odległość od tego kąta do bramy Isaszara wynosi trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Isaszara do bramy Zibulun, trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Zabulona do bramy Gada trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Gada do północnego rogu jest trzysta sześćdziesiąt łokci. Od tego kąta do bramy Dana jest trzysta sześćdziesiąt łokci, a także od bramy Dana do bramy Naftalego trzysta sześćdziesiąt łokci,
Wieże wychodzą ze ściany siedem łokci na zewnątrz, a od ściany dziedzińca trzydzieści sześć łokci. Szerokość bramy wynosi czternaście łokci, a jej wysokość wynosi dwadzieścia osiem łokci do nadproża. Przykryj je drzewem cedrowym, koronką w złocie, złóż swoje sklepienia czystym złotem i zbuduj wewnątrz niszy.
Szerokość komórki wynosi dziesięć łokci, długość dwadzieścia, wysokość czternaście. Pokryta jest deskami z cedru. Grubość ściany wynosi dwa łokcie. Poza tym jest nisza. Szerokość jest dziesięć łokci, długość dwadzieścia, ściana o dwóch łokciach grubości. A wysokość jest czternaście łokci do nadproża, a wejście na trzy łokcie.
Zrób w każdym pokoju palenisko na dziesięć łokci od drzwi. Więc zbuduj osiemnaście nisz. A budynek ze schodami Budowanie bramy ściennych, niech etap przejść do drugiego piętra i dachu, a komórkami i niszy – drugi i trzeci – Ułożyć na dnie.
Przesłanki na Święto Namiotów

Na dachu krzyżuj je z filarami i belkami. Tutaj jest miejsce dla Namiotów wysokiej osiem łokci do budki wykonane corocznie w święto Kuczek dla starszych wspólnoty, do liderów, szefów rodzin, dla synów Izraela i szefów tysiącami i naczelników setek, to wznieść i będą tam siedzieć, dopóki nie przyjść do swojego życia poświęcić na Święto Namiotów.
O jedzeniu i piciu

Będzie miał je w dniach soboty iw dni nowego miesiąca, w dniach pierwocin zboża, moszczu i oliwy, a pod względem drzew ofiary – wszystkie te dni nie będzie, bo w przyszłym roku nie opuści.
Bo tak się stanie: od święta pierwszego spotkania będą jeść chleb do przyszłego roku, aż do dnia pierwszego żniwa. Wino będzie pijane od daty „tyrosa” do terminu „tyros” w następnym roku. Olej pierwszej kolekcji od terminu „Itzhar” do przyszłego roku, aż do tego samego okresu, aż do dnia ofiarowania na ołtarzu nowej oliwy. I wszystko, co pozostało po tym okresie, zdradzi ogień, niech się pali, nie jedz go więcej, bo jest przeklęty.
Ci, którzy mieszkają daleko od świątyni w odstępie trzech dni, które mogą pozwolić zabrać ze sobą, a kto nie może niech sprzeda i przynieść pieniądze. kupują chleb, wino i olej, woły i owce, kupić i zjeść podczas uroczystości, ale nie chce jeść z niego w ciągu tygodnia, bo to jest święte świętych dni, to jest możliwe, a tam w dni powszednie.
Pomieszczenia

Oddziel pokoje od bramy Szimona do bramy Judy dla kapłanów, wszyscy po prawej i lewej stronie bramy Lewiego, synom Aarona, rozdzielili sto osiem nisz, ich cele i dwa namioty, te na dachu. Dla synów Judy – od bramy Judy do rogu, pięćdziesiąt cztery nisze i cele, i krzak nad nimi. A synom Szimona – od bramy Szimona aż do rogu drugiego – nisze, komórki i namioty.
Synowie Rubena – od wewnętrznego kąta, który należy do synów Judy, do bramy Reuven – jest pięćdziesiąt dwie nisze, komórki i namioty. Od bramy Reuven do bramy Józefa – synów Józefa Efraima i Menasze. Od bramy Józefa do bramy Beniamina – do synów Khatova, od synów Lewiego. I od bramy Benyamina do rogu na zachód – do synów Benyamina. Od tego zakrętu do bramy Isaskharova – do synów
Isaskharov. Od bramy Isaszara do bramy Zvuluna do synów Zvulunowa. Od bramy Zabulona do bramy Gada, do synów Hirszona, którzy są z Lewitów. I od bramy Gada do północnego rogu – do synów Gada.
Od tego kąta do bram Dany do synów Dana. Od bramy Dana do bramy Naftalego do synów Naftali. Od bramy Naftalego do bramy Aser, do synów Mriri, od Lewitów. A od bramy Aser do rogu wschodniego do synów Aser.
W sumie dwieście siedemdziesiąt nisz są oddzielone dla plemienia Lewiego. A synowie Izraela – osiemdziesiąt pięćset i sześć nisz.
Przepisy dotyczące czystości

Kiedy przychodzą strażnicy, drugi wychodzi i idzie w lewo, a wtedy pierwszy wyjdzie, wtedy ci nie będą mieszać z nimi broni. Ten stoi, a ten przemija i nie będzie zamieszania.
Mężczyzna, który zdarzył się w nocy, nie przyjdzie do świątyni przed trzema dniami. On wypierze ubranie i wykąpie się pierwszego i trzeciego dnia, ponownie obmyje swoje ubranie, a słońce wzejdzie, a potem przyjdzie tylko do świątyni. Nie przyjdą w grzechach i nieczystości w mojej świątyni.
Przez całe życie nikt nie ślepi i nie zbezcześci miast, w których mieszkam, bo Ja jestem Jahwe na zawsze wśród synów Izraela.
Każdy, kto oczyścił z wygaśnięcia, policzy siedem dni swej czystości, a siódmego dnia prać ubrania, umyje się w wodzie przy życiu, a potem przyjdzie do miasta, w którym znajduje się świątynia.
Żaden trędowaty i wariat nie przyjdzie do niego, dopóki nie zostaną oczyszczeni.

Żaden nieczysty ptak nie może być wewnątrz Mojej świątyni, kiedy w nim jestem.

Poświęćcie moją świątynię, będą się bali Mojej świątyni, w której ja
… …
Ustanawiam specjalne miejsca, w których mieszkańcy mogą wyjść na północny zachód od miasta. Istnieją budynki, koryta i doły, w których znajduje się kał. Niech wejdą i nie będą widoczni z miasta przez trzy tysiące łokci.

W mieście Moja świątynia będzie jasna i czysta. Wszystko w nim będzie czyste. Wszystko, co do niego wejdzie, będzie czyste. Wino, masło i jedzenie będą czyste. Skóry czystego bydła, które w innych miastach nie przyniosą, bo w miastach będą na nich pracować, ale w mieście, w którym nie ma mojej świątyni.

Nie niszczyć miast, w których osiadłem w świątyni mojego imienia, gdyż w skórach przynieś wino, masło i żywność do miasta, w którym znajduje się świątynia. Niech nie zanieczyszczają mojej świątyni skórami wniebowstąpienia i obrzydliwością niesioną w obcych krajach.
Oczyszczę więc skórę: Moja świątynia oczyści moją świątynię, a w miastach innych miasta te zostaną oczyszczone. Cała czystość świątyni jest w skórach. Przyprowadźcie ich, ale nie zanieczyszczajcie Mojej świątyni i miasta skórami obrzydliwości.
Prawa żywnościowe

Kormoran, bocian, czapla ze swoją rasą, dudek i nietoperz, a także wszystkie owady, które latają – są dla ciebie obrzydliwością.
Ale latające owady, które będziesz miał: szarańcza z jej rasą, krykiet z rasą i konik polny z jego rasą – będziesz je miał, z kolanami do skoku na ziemię lub skrzydełkami.
Jakakolwiek padlina, drób i bydło nie jedzą, ale sprzedają goja. Nie jedzcie złych rzeczy, bo jesteście ludem świętego Jahwe, waszego Boga, waszymi synami są Jahwe, wasz Bóg.
Prawa zmarłych

Nie drap się, nie gol między oczami umarłych, a zadrapanie duszy nie przedstawia się w twoim ciele. Nie napiszcie na sobie napisu z tatuażem, bo jesteście świętym ludem dla waszego Boskiego Jahwe.
Nie kalaj swojego kraju. Co inne narody nie robią: grzebią zmarłych wszędzie, nawet wewnątrz domów. Ale oddzielasz obszary w swoim kraju i tam, pomiędzy czterema miastami organizujesz miejsca pogrzebów.
Jeśli ktoś umrze w twoim mieście, dom, w którym zmarli, siedem dni zostanie splugawiony. Każdy, kto jest w domu, i każdy, kto przyjdzie do domu, będzie nieczysty, a wszelki pokarm będzie nieczysty przez siedem dni. Wszystkie narzędzia zostaną splugawione, a wszystko, co jest w ich obecności, będzie nieczyste. Iw dniu kiedy odprowadzają zmarłych, niech podmetut dom, oczyścić go z oleju brudu, wina i wody, ściany i drzwi niech zarysowania, zamki, ościeżnice, progi i nadproża przemyć wodą – w dniu, kiedy porwać umarłych – i oczyścić dom i wszystko narzędzia i wióry oraz stupa, wszystkie narzędzia wykonane z drewna, żelaza i miedzi.
Teraz wszystkie narzędzia, które mają – czyste, ubrania, torby i wyprane skóry. Wszyscy, którzy byli w domu, i wszyscy w domu przychodzili, niech się myją wodą. Umywają swoje ubrania pierwszego dnia, a trzeciego dnia pozwalają im nalać wody i umyć je. Siódmego dnia, niech po raz drugi wyleją na nie wodę, obmyjcie się i umyjcie ich ubrania i rzeczy, a wieczorem zostaną oczyszczeni z umarłych.
Osoba, która dotknęła otwartego miejsca kości zabitego mieczem, martwą osobą, jego krwią lub trumną, niech dokona oczyszczenia. Jeśli nie, zgodnie z prawem tej doktryny, jest brudny, a jego nieczystość spoczywa na nim. Każdy, kto się go dotknie, niech myje swoje ubranie i myje się, a wieczorem jest czysty.
Jeśli kobieta jest w ciąży, a jej dziecko umiera, to będzie tratowana jak trumna. Każdy dom, do którego wejdzie, zostanie splugawiony, a każdy, kto go dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora i wejdzie z nim do domu – siedem dni jest brudne. Pozwól mu umyć ubranie i umyć się pierwszego dnia, a trzeciego dnia pójdzie, wypierze ubranie i umyje się, a siódmego dnia znów wypierze ubranie i umyje się, a słońce wstaje i jest czysty.
Jesteście splugawieni z każdego stworzenia na ziemi: od ryjówki, od myszy, od żółwia z jego rasą, od jaszczurki, jaszczurki i orła, każdy, kto ich dotknie, zostanie splugawiony. A gdy umrą, wszystko, co z nich przyjdzie, będzie dla was nieczyste. Każdy, kto jest z nich skalany, będzie mył ubranie aż do wieczora, obmyje się wodą, a słońce wzejdzie – i jest czysty. Z tymi samymi kośćmi i częściami ciała – skórą, mięsem i pazurami – niech się myje i myje wodą, a słońce wschodzi i jest czyste.
Ostrzeż wszystkich synów Izraela przed tymi nieczystościami, a nie zostaną splugawieni przez tych, których mówię w Moim nauczaniu, nie będą splugawieni, ponieważ Ja, Jahwe, jestem wśród synów Izraela. Ty ich uświęcasz, aby byli święci, a ich dusze nie będą zanieczyszczone – ci, których oddzieliłem od brudu, niech będą święci.
Prawo Trybunału

Sędziowie i strażnicy daję wam. Przy wszystkich bramach osądzaj ludzi uczciwym sądem. Nie patrz na twarze, nie przyjmuj łapówek, nie usuwaj sądu. Za łapówkę przyjmuje się sąd, wypacza bezpośrednie słowa, oślepia oczy mędrców i szkodzi uczciwym. Odziedziczyłeś ziemię przekazaną mi na wieki, ale łapówka i uczciwy sąd, który cię prowadzi, zostaną zabite, a ty nie unikasz jego egzekucji.
W sposobach kultu

Nie działaj w swoim kraju, jak inne narody. Płoną, układają dębowe gaje, stoją posągi, dają bogom rzeźbione kamienie i kłaniają się. I nie sadzisz dębu ani drzewa przy moim ołtarzu i nie wkładasz posągu ani rzeźbionego kamienia, którego nienawidzę, tego nie robisz w swoim kraju.
Nie palcie mi jałówki, która ma wadę, bo jest obrzydliwością. Nie palcie mnie jałówek i kozłów, które mają w brzuchu, bo są dla mnie obrzydliwością. Nie podnoś cielca i jego owoców w jeden dzień i nie przebijaj matki na potomstwo.
Każdy pierworodny, który narodzi się wśród waszego bydła, oddacie Mi. Nie będziesz pracował na pierworodnym między swoimi bykami, nie odetniesz pierworodnych między barany. Nie blokuj ujścia wołu, ziarna młócenia, nie będziesz orał wołu i osła. Nie będziesz wkładał zgniłego mięsa do Mojej świątyni.
Wszystko, co polecam, nie dodawaj do tego ani nie zmniejszaj.
The Laws of Apostasy

Jeśli tam powstać między wami prorok lub snów, a dam ci znak i świadectwo i powiedzieć tak: Chodź, pozwól nam czcić innych bogów, których nie znasz, nie słuchać słów proroka, i że wspomniana marzycielem, bo jestem świadkiem, czy kochasz Pana, Boga twego przodkowie całym sercem i całą moją duszą. Pan, Bóg twój, będzie śledzić i wielbić Go boi się go słuchać, aby mu wierzyć, a prorok i marzyciel zabić, dla grzesznego słowa powiedział o Bogu twój Pan, który cię wywiódł z Egiptu, kupiony z domu, zapukał cię z drogi , zgodnie z którym nakazałem iść, tak że wypalisz całe zło w sobie.
Jeśli usłyszysz, że niektóre miasta nie było ludzi, synowie Beliala, i przynieśli ze wszystkich osadników, mówiąc: Pójdźmy i służyć bogom, których nie znają i poprosić i dobrze issleduesh – Tak, wszystko jest obrzydliwością w Izrael – i zabijesz wszystkich osadników, zniszczysz ich i ich bydło, zbierzesz majątek i spalisz całe miasto w ogniu. Stanie się wieczną górą, która nie zostanie ponownie odbudowana. Do twojej ręki niech żaden z nich nie przychodzi do mnie, abym mógł odwrócić się od gniewu.
Rozmawiałem z waszymi przodkami: Jeśli będziecie posłuszni memu głosowi i będziecie posłuszni wszystkim przykazaniom, które dziś wam daję, będzie to dla was dobre przed Panem, waszym Bogiem.
A gdy znajdziesz się przy bramie mężczyzna lub kobieta, która ma zły uczynek, opuścili przymierze i poszedł po innych bogów czcić – słońce, księżyc, całe wojsko nieba – i słyszeć to w wątpliwość, badane, a tutaj – to jest prawda, prawda, w Izraelu zrobiono tę obrzydliwość – a potem weźcie tego mężczyznę lub kobietę i kamień kamieniami.
Pójdziesz do lewitów lub sędziów tamtych dni, pytając o to, co wymyśliłeś. I będą was sądzić, i będziecie postępować zgodnie z ich nauczaniem, ponieważ powiedzą wam z księgi nauk, z miejsca, w którym ustanowiłem moje imię. I zrobisz wszystko, co ci powiedzą, zgodnie z ogłoszonym sądem, i nie odejdziesz od nauczania, które mówi o prawicy i lewicy. Osoba, która nie słuchać i robić dowolnie, tak aby nie słuchać tego, który stał przede mną kapłana lub sędzia – umrze, a ty vyzhzhesh zło w Izraelu, i wszyscy ludzie będą wiedzieć i nie zrobi złego woli.
Prawa cara

Przychodzicie do ziemi, którą wam daję, będziecie w niej żyć i powiecie: Króla nade mną położę jak wszystkie narody. A król wybierze, można go wybrać z braci powołanych króla – nie jest obcy, który nie jest bratem do ciebie, ale nie powinien mieć zestaw koni, a on nie wróci do walki ludzi z Egiptu, aby wiele koni, srebra i złota.
Więc mówię ci, nie będzie go kobiety, które uszkodzone serce jego, srebro i złoto nie będzie wiele, zasiądzie na tronie królestwa i napisze do niego to nauczanie kapłanów w książce.
Oto nauka, że napisze mu kapłaństwo, w dniu, kiedy synowie Izraela poświęcisz go od dwudziestu do sześćdziesięciu lat ich bannerów na głowach, kapitanów tysięcy, setek, dziesiątek lat pięćdziesiątych i we wszystkich miastach.
I wybierze sobie spośród nich tysiąc ludzi z plemienia – z nim będzie dwanaście tysięcy wojowników, którzy nie zostawią go w spokoju i nie zaczną walczyć z niewiernymi. Wszyscy wybrani będą ludźmi prawdy, którzy boją się Boga, którzy nienawidzą bezprawia, odważni w wojnie. Będą z nim zawsze – dzień i noc, będą go chronić przed obcymi ludami. A wraz z nim także dwanaście przywódcy ludu, od kapłanów i lewitów dwanaście dwanaście, którzy będą siedzieć z nim w sądzie, i przez wzgląd na nauczanie, a nie wzrośnie powyżej serca.
Żona mu nie będzie, bo od niewiernych córki z domu ojca, zabrać małżonka z rodziną swego ojca i nie ma drugą żonę, ale ona będzie z nim po wszystkie dni swego życia. Jeśli ten umrze, to bierze inny z domu ojca.
A gdy król dowie się o ludziach, którzy chcą skrzywdzić Izraela, wyślą z nim jedną dziesiątą żołnierzy, by wyruszył na wojnę, przeciw wrogom, a oni razem z nim wyjdą. Jeśli wielki lud pojedzie do ziemi Izraela, jedna piąta wojowników zostanie wysłana. Jeśli ludzie w głowę króla, z rydwanów i jeźdźców, a wielu ludzi, zostanie wysłany do naszego króla trzecia żołnierzy, a dwie trzecie pozostanie na straży miasta i granicy z oddziału wroga nie przeszło w głąb lądu. I nawet jeśli wojna nasili się, a połowa ludzi ją wyśle, druga połowa ich miast nie opuści.
Gdy pokonać wroga, zgniatać, uderzać aż do zniszczenia, a następnie podjąć zdobycz, i da królowi dziesiątą część kapłana – jeden promil, i Lewitów – jedną setną wszystko zrobione, a pozostałe sekcje między żołnierzy i ich bracia, którzy pozostali w miastach na baczności.
Jeśli król idzie na wojnę, a wraz z nim piątą część armii – wszyscy mężowie waleczni, bohaterskich wojowników, którzy unikają spraw grzeszne, a winy i grzechu – że przed wydaniem kapłana wielkiego, do kwestionowania Urim i Tummim, wszystko dzieje się według słowa króla, a Izraelici, którzy są z nim, będą stanowili radę serca aż do czasu, kiedy zwróci się on do sądu Urima i Tummima.
A teraz Izraelici w krajach swoich wrogów jęczą, krzyczą z ciężkiego jarzma, wzywają i nie słyszą, płaczą i nie odpowiadają z powodu swoich złych uczynków. Ukrywam przed nimi twarz – będą padać ofiarą ognia i rabunku, a nie ma zbawiciela od zła. Zerwali przymierze ze Mną i Moim nauczaniem, ich dusza została splugawiona, oni są winni.
Ale następnie włączyć go do Mnie całym swym sercem i całą duszą, na rękach wroga zapisywane mam je według tej doktryny, kupiłem je z ręki nienawiści, przyniósł je do ziemi ich ojców, kupione, mnoży i szczęśliwy dla nich, jestem ich Bogiem, a oni mi – ludziom.
Albowiem król, którego oczy i serce odstąpiły od Moich rozkazów, nie ma potomka na tronie ich przodków, gdyż jego potomstwo na zawsze zostanie odrzucone przez rząd Izraela. Jeśli przestrzega moich praw, zachowuje moje rozkazy, to słuszne, a jego syn zasiadający na tronie królestwa Izraela nigdy go nie odrzuci. Będę z nim i uratuje go przed wrogami, przed tymi, którzy domagali się jego duszy. Będę rządził w jego woli – jego wrogowie nie będą nim rządzić, naprawię go wyżej, a nie poniżej, zrobię swoją głowę, nie mój ogon, on będzie w swoim królestwie przez wiele dni, a potem jego synów.
Prawa wojny

Przybywasz do kraju, który ci daję. Nie ucz się robić abominacji innych narodów. Nie znajduj się w swoim środowisku, aby prowadzić przez ogień syna lub córkę, pokazując cuda, czarnoksiężnika i czarnoksiężnika, czarnego maga i powodującego umarłych, gdyż obrzydliwością w moich oczach jest każdy, kto to robi.
Jeśli przyjdziesz do miasta, aby z nim walczyć, i zawołasz go do pokoju, a jeśli otrzymasz odpowiedź i otworzysz się, wtedy wszyscy ludzie, którzy w nim są, zapłacą ci hołd. A jeśli nie zawrze z tobą pokoju, zacznie walczyć, a ty zwyciężysz, dam ci to miasto dla siebie. Zniszczysz w nim wszystkich ludzi, pozostaną kobiety, dzieci i bydło, a będziesz rabował i jadł zdobycz wrogów, które ci dałem.
Więc zrobisz z miastami, które są daleko. Nie pochodzi ono od miast narodów, są one z miast tych narodów, które oddaję w posiadanie. Zwyciężysz Hetytów, Amorytów, Kananejczyków i Heves, Jebusytów, Girgaszów i Preseas, jak wam nakazałem. I nie uczysz się obrzydliwości, które robią dla swoich bogów.
O urodzie uwięzionej

Jeśli poszedł na wojnę z wrogiem, i dałem je w swoje ręce, a ty jesteś więźniem, aby zobaczyć piękno i żona niej chciał doprowadzić go do swojego domu, Obrey głowie, obrzezać paznokcie a wraz z nimi jej niewoli znaki. I niech miesiąc siedzi, płacząc za ojcem i matką. A potem przyjdziesz do niej jako mąż i będzie twoją żoną.
O przestępcach

Jeżeli dana osoba ma syna buntowniczy, kto nie słucha ojca i matki, i zwrócił się do niego ze słowami, a on nie chce słuchać, a potem złapał matkę i ojca i doprowadzić go do starszych w mieście, do bramy i powiedzieć: to jest nasz syn, zbuntowany, nie słucha naszego głosu, tylko je i pije, a mieszkańcy miasta obmywają go kamieniami. Umrze, ale ty wypalisz zło, a wszyscy synowie Izraela usłyszą i przestraszą się.
Informator, który uważa, że jego ludzi do nieznajomego i czyni zło, umrze u ujścia dwóch świadków, według słowa trzech świadków będzie wisiał na drzewie i umiera.
Jeśli morderca ucieknie do nieznajomego i przeklnie jego lud – synów Izraela, powiesić go na drzewie. Umrze, a jego martwe ciało nie będzie wisiało na drzewie nocy, tego samego dnia, pochowajcie go. Albowiem oni są przeklęci przez Boga wiszącego na drzewie i nie plugawiacie ziemi, którą wam daję za posiadanie.
Znaleziono bydło, gniazdo ptaków i nowy dom

Nie będziesz obserwował wilka, owiec ani brata. Przyprowadź ich do brata. Jeśli twój brat nie jest blisko, nie znajdziesz go, będą z tobą, dopóki się nie zapyta.

Jeśli znajdziesz gniazdo ptaka na drzewie lub na ziemi, a tam są pisklęta lub jaja i matka z nimi, nie weźmiesz matek i piskląt. Uciekniesz przed matką i weź pisklęta, abyś czuł się dobrze i żyłeś przez wiele lat.

Jeśli zbudujesz nowy dom, zbuduj balustradę na dachu i nie będzie krwi w twoim domu, bo nikt nie spadnie z niej.
O kobietach

Jeśli mężczyzna wziął kobietę i był jej mężem, ale nie lubił jej i uczynił ją złym imieniem, mówiąc: Podszedłem do niej, ale nie odnalazłem jej z dziewictwem, wtedy ojciec lub matka tej kobiety zaprowadzi ją do starszych, którzy siedzą przy bramie. A jej ojciec powie najstarszemu: dałem mojej córce, by poślubiła tego człowieka, ale on jej nie kochał i mówił o niej złych rzeczy, że nie znalazł dziewictwa mojej córki. Starsi w mieście wezmą tego człowieka, pojmą go i ukarzą go, i dadzą sto srebrników swemu ojcu, albowiem utworzył złe imię dla dziewicy izraelskiej.
Mężczyzna nie weźmie żony ojca, nie weźmie żony brata, syna ojca lub matki, ponieważ ona jest dla niego nieczysta. Mężczyzna nie weźmie swojej siostry, córki ojca lub matki, ponieważ ona jest nieczysta. Mężczyzna nie weźmie siostry ojca lub siostry matki, ponieważ jest obrzydliwością. Mężczyzna nie weźmie córki brata lub siostry, ponieważ ona jest dla niego nieczysta.
* * *Tłumaczenie A. Volokhonsky

Uwagi

(Karta wojny, rozdział "O zasadach i czasie"). Pięćdziesięciu dwóch to dwunastu starszych kapłanów i tyle samo starszych lewitów, arcykapłana, jego zastępca i dwadzieścia sześć głów rodzin (chred), według liczby tygodni w roku słonecznym od 364 dni. Rok Essen był inny niż w Judei. 
Pozostałe lata - z 49-lecia rocznicy - siedmioletnia rocznica jest w całości sobotnią i nie liczy się. Z czterdziestu dwóch lat sześć to sobotnie okresy siedmioletnie. Jeden rok to lato Boga zdeterminowane na świętą wojnę. Zostało 35 lat: sześć na treningi, dziesięć na wojny przeciwko potomkom Ham i Jafeta, a Sima ma dziewięć lat, ponieważ sam Izrael jest dziesiątym narodem od jego potomków.

(Sekcja "Zasada, jak stać w czołówce"). Bramy bitwy - luka w rozwiniętej strukturze falangi, przez którą kolumny wychodzą z tylnych rzędów.

(Sekcja, której początek został utracony). Ciemność to "dziesięć tysięcy", oddział wojskowy mniej więcej odpowiadający rzymskiemu legionowi. W armii synów światła składał się z czterech tysięcy żołnierzy piechoty i ośmiuset konnych koni.

(Zwój świątyni, do sekcji "Wielkanoc" i dalej). Według I. Yadina, święta odbywają się w następującym porządku kalendarzowym. Pierwszy dzień roku to środa. Wielkanoc to czternasty dzień pierwszego miesiąca. Zbiór snopków jęczmienia przypada na dzień 26, w tym samym miesiącu, w niedzielę. Wiązka snopka pszenicy jest piętnastego, trzeciego miesiąca; pierwsze wino - trzeci, piąty miesiąc; Pierwszy olej jest 22, szósty miesiąc, wszystkie w niedziele. Ofiara drzew trwa od 23 do 30 dnia szóstego miesiąca, wraz z upływem szabatu. Nowy Rok - pierwszy dzień siódmego miesiąca. Dzień Sądu to 10. siódmy miesiąc. Od 15 do 22 tego samego miesiąca - Święto Namiotów. 
Jednym słowem niosę esron wszędzie, gdy chodzi o mąkę, a guin, mówiąc o winie i oleju. Esron miał około 4,5 gin - 6,5 litra. 
Kropki oznaczają miejsca, w których zniszczony tekst uniemożliwia spójne tłumaczenie.

Tak mówi Jahwe odważny:
Zrobię z tobą coś wspaniałego. Oto wydalony przed tobą wszyscy Amorytów i Kananejczyków, Hetytów i girgashai Prez i hevei i Jebuzejczyków. Ćwiczcie się – nie wchodźcie w sojusz z mieszkańcami kraju, do którego wchodzicie, aby nie byli uwięzieni dla was. Ołtarze rozbijają je, miażdżą słupy, przecinają dęby i palą bożków bogów ogniem. Nie wkładaj pieniędzy na ich srebro i złoto: przez nich cię kuszą, gdyż wszystko to jest brudne w Moich oczach. Nie bierz ich do swojego domu, bo zostaniesz przeklęty, zbezczeszczony przez paskudną, obrzydliwą obrzydliwość. I nie bijcie innych bogów: Jahwe – Moje imię, jestem Bogiem zazdrosnym! Ale strzeżcie się, nie wchodźcie w sojusz z tymi, którzy mieszkają na tej ziemi. Abyście nie uprawiała nierząd z bogami obcymi, a więc nie wymagają ofiary do nich lub na ich ołtarzach do jedzenia, i że nie ma ich córek dla swoich synów i córek ich nie uprawiała nierząd z bogami obcymi z.
Arka Przymierza

Półtora łokcia jest wysokością arki z pokrywką, jej długość wynosi dwa i pół łokcia, a jej szerokość wynosi półtora.
Produkujemy dwa cheruby na obu końcach: jeden koniec – jest jedną cheruba na drugim końcu – kolejny cherubin ze skrzydłami rozpostartymi na środku skrzyni, tak, że skrzydło zasłonięte pokrywę i między skrzydłami – w górę z arki – twarze naprzeciw siebie do przyjaciela.
I uczyń zasłonę ze złota.
Tabela ofert

Stwórz stół z drewna akacjowego na dwa łokcie, szerokość jednego łokcia i półtora wysokości. Ubierz ją czystym złotem i zrób z niej frędzel.
Ugniatać do dwóch środków na bochenek mąką, piec dwanaście bochenków chleba, położyć na stole w postaci dwóch piramid i kopcu soli na nich, i czystego kadzidła – ale będzie to kadzidło z chleba w upamiętnienie całopalenie Jahwe, że spalamy go w szabat, dzień szabatu na ołtarzu kadzideł.
I podczas mieszania, jesteś ponieść stary chleb i świeże na stole spoczywa, wysypka na nim kadzidło, i nie może odejść ode mnie ten chleb, ale na wieki będzie przymierzem dla potomków cały Izrael w swoich pokoleń, w tym chleba kapłanom i niech je jeść święte miejsce.
Pół-świecznik

Wytwarzają światło młotkiem z czystego złota – łodygi i gałęzie i miski z pąkami i kwiatami z sześciu oddziałów na obu stronach wyciągnął, trzy oddziały na jeden, trzy po drugiej stronie pnia, trzy miski z migdałów – kwiat z bud na pierwszej gałęzi, na drugiej gałęzi – trzy miski migdałów, kwiat z pączkiem, i tak na wszystkich sześciu gałęziach wyciągniętych z łodygi. I na łodydze – Cztery miski: a gałęzie paroyu pączek kwiatu i migdałów, w ramach czterech oddziałów kwiat pączek i sześciobiegową jak kwiat pączek, ale trzy pąki na każdej gałęzi, z których sześć wyciągniętym z łodygi.
Produkujemy dla lekkich siedem lamp, kleszczom i gałki czystego złota o wadze dwóch talentów, siedem lamp, tak aby błyszczeć, lampy jego.
I postaw świecznik na stole w świątnicy, a kapłani, synowie Aarona, ustawią lampy, aby zawsze palić, to jest prawo wieczne, dla wszystkich pokoleń.
Czas poświęcenia

Oni poświęcać na ołtarzu w czasach Jahwe – sabatów i nowych księżyców, w pierwszym miesiącu, w pierwszym dniu, w święto Paschy i święto Przaśników, w dniu, kiedy fala snop jęczmienia w sedmits wakacje kiedy podnieść pierwsze snopy żniw pszenicy, i tirosh życie – młody libacja wina, a okres Jichar – libację świeżego oleju, a przez sześć dni drzewa ofiary, w dniu Nowego Roku i dzień sądu, w święto Kuczek i świątecznych zgromadzeń.
Codzienne ofiary

Przynieś na ołtarz jednorocznych baranów bez skazy, dwa razy dziennie – jako ofiarę na zawsze.
Jednym z baranów zaoferowania w godzinach porannych (drugiego barana, przynieść wieczorem), ale miarą mieszanki mąki z ćwierć oleju, ale jedna czwarta wina – to całopalenie zawsze, jako miłą woń dla Pana. A skóra barana jest dla kapłana, to jest część kapłana, który przyniósł ofiarę.
Drugi baran, powinien zaoferować wieczorem, podobnie jak fakt, że rano – na całopalenie na ofiarę, zawsze waszych pokoleń – dla wdzięcznej wonności Panu.
Sobota i Nów

A w soboty przynoszą jednoroczne barany, w których nie ma wad. I wlej do tej sobotniej ofiary dwie miary mąki rozpuszczonej w oleju. Wylejcie je na swoją wieczną ofiarę Panu.
Aw dni nowiu przyniesie Panu ofiarę byków – parę byków wybrany, baran siedem rocznych jagniąt bez skazy, mąkę – trzy środki na polmery oleju tak polmery wino za napój dla każdego byka, mąki dwóch środków o jedną trzecią środki ropy, ale jedna trzecia wina dla każdego barana, a miara mąki i jedna czwarta ropy i czwartej wina dla każdego z siłowników.
Sprowadź te ofiary na zawsze, bo Jahwe jest przyjemnym zapachem, przyprowadź ich każdego miesiąca.
Lata

A pierwszego dnia pierwszego księżyca, na pierwszym nowiu przed wszystkimi księżycami roku, przynoszą też koziołki za ich grzechy do oczyszczenia, niech więc będą odkupieńczą ofiarą. I przynieście jedno cielę bez skazy, jednego barana i siedmioletnie barany – to jest oprócz codziennej ofiary – a mąka z masłem jest o połowę miara na byka, a wina do libacji są półśrodkami, Jahwe jest przyjemnym zapachem. I dwie miary mąki i jedna trzecia masła i jedna trzecia wina do libacji jednego barana na ofiarę całopalną, Jahwe jest przyjemnym zapachem. I miara mąki i ćwiartka oliwy i ćwiartka wina do libacji każdego z tych siedmiu baranów i kudłatej, ofiary oczyszczenia.
Rok Szabatu

W siódmym roku przynieść shaggy Koziołki dla oczyszczenia i przebaczenia według zwyczaju, a ponadto – jak owce, każdy dzień na owcach i owce – kosz z chlebem: staranować jeden kosz. Siedem dni będziecie oferować dodatkowo owiec codziennie i chleb w koszu.
Prawą nogę jako ofiary RAM wy Pan, tłuszczu wnętrzności i nerek, oraz tłuszcz w nerkach, a owodni i tłuszczu resztkowego całą, który znajduje się powyżej kości, jak również w wątrobie – jest oferowanie oferowanie Napój według zarządzenia.
Zrób ciasto z białego chleba, bochenek chleba z koszem chleba i położyć je na wierzchu tłuszczu, a tłuszcz na prawej nodze ofiary. Więc poświęć barany i chleb w koszykach.
Więc robi to całopalenie Jahwe – niech słodki smak do spalania Jahwe na ołtarzu swoich ofiarnych tusz siedem kolejnych dni przekraczających zwykłych ofert.
A kiedy służyć pełna ceremonia wzrośnie do najwyższego kapłana Jahwe, niech noszą ojców stroju swoich przodków, powinien przynieść byka ludzi a nawet byka wszystkich kapłanów, Pierwszy – byka za wszystkich kapłanów, a ręce kłaść starszych ierei- głowę byka, a
za nimi arcykapłan, i niech kapłanów ubój byka przed Panem.
I niech kapłanów we krwi byka zanurzyć palce, niech rogi rozmazie ołtarza, posypać krwią rogi ołtarza, cztery rogi, a krew mazistej płata prawego ucha, a palec jego prawej ręki i prawej nogi arcykapłana, a krew z ołtarza posypkowej jego ubrania – i
powinien być święty, tak długo jak żyje arcykapłana, arcykapłan, i jeden z martwych, ale nie wpłynie w przyszłości, nawet ojca lub martwej matki, bo jest on konsekrowany przez wzgląd na Boga, Jahwe, bo przyniósł na ołtarzu ofiarę dla niego pierwszy tłuszcz z bykami pieczenie, wnętrzności tłuszczu, wątroba i nerki, tłuszcz z nerek i czepku, bo złożył ofiarę i mokrą ofiarę według zwyczaju, bo spalić na ołtarzu, przynosząc całopalenie, na miłą woń dla Pana. I ciało, a skóra na oborniku byka spalić na stosie poza dzielnicy Temple – w oddali, w niepoświęconych miejscu, spalić to do głowy i nóg, ze wszystkimi jego wnętrzności, ale tłuszczu i tłuszczu spalonego na ołtarzu za grzechy ludu.
Niech go weźmie następnie z drugiego byka, który jest dla ludzi, dla dobra ogólnego przebaczenia, krwi i tłuszczu, i – jako pierwszy byka, a to – w palcach krew świateł, rogi ołtarza namaścić, posypać na ołtarzu, czterech rogów, a jego tłuszcz z libacją na ołtarzu za grzechy ludzi.
Wielkanoc i święto świeżego chleba

Czternastego dnia pierwszego miesiąca po zmroku obchodzić Paschę Pana: aby doprowadzić go w tym czasie ofiary wieczornej, a wszystko – od dwudziestu lat i powyżej – niech jedzą w nocy, a kto w świętych sądów tych, niech do swoich namiotów usuniętych.
Piętnasty dzień – świętego zwołania, i niech nikt nie pracuje w tym dniu, i święto Przaśników siedem dni, Pan niech trwa. Przynieś te dni codzienną ofiarę: parę wołów, owiec, siedem baranów, bez skazy, ale koza kudłaty za grzechy ofierze napoju według zwyczaju – byki, owce, barany i Kudłaty i siódmego dnia poświęcić Panu – w tym dzień, więc nikt nie pracował.
Niech wezmą kudłaty jako ofiary na odpuszczenie grzechów, napój według zwyczaju: miara mąki i oleju kwartał i ćwierć wina na drinka, a oni będą odpuszczone wszystkie grzechy społeczności, jest proste – to jest prawo wieczne, dla wszystkich pokoleń, bez względu na to, gdzie mieszkają. I niech wprowadzą jedną owcę w ciągu dnia, kiedy fala snop jęczmienia, dzień „Omer”.
Siódme wakacje

Wtedy można liczyć siedem kompletnych sabaty na dzień dźwignąć oferty, pięćdziesiąt dni przed pierwszym dniem siódmego sabat, i wszędzie, bez względu na to, gdzie mieszka, znowu przynieść że ofiary dziennie Jahwe: mąki chleba z nowym zaczynem, pierwszego zgromadzenia Pana, białego chleba, na dwa środki na bochenek chleba i dwanaście lat, nawet przynieść przywódców plemion Izraela, ofiary pierwszej kolekcji, ofiara napój ofiary, ofiary według zwyczaju. A kapłani, którzy przynieśli ofiary – według zwyczaju, napoju, chleb z pierwszego zbioru – nawet kapłanów dziedziniec jeść ofiary nowego chleba z pierwszego zbioru, a następnie – nowy chleb dzienny niedojrzałe chleb i starsze, i zorganizować zgromadzenie święte. Oto prawo zawsze, dla wszystkich pokoleń: że żaden pracował i nie pracować w tym dniu, na tej sedmits wypoczynkowych, święto raz pierwszy opłaty.
Nowe wino

Wtedy liczyć na dobę ofert dla innej ofiary Jahwe – od festiwalu pierwszego zbioru pszenicy siedem tygodni, siedem pełnych tygodni, liczyć, a na pięćdziesiątego dnia po siódmym szabatu, przytrzymaj nowego wina do picia – czterech środków ze wszystkich pokoleń Izraela, jedna trzecia plemię niech tacy wino, a przywódcy tysięcy Izraela – dwanaście owiec jako ofiarę Panu z ofiarą według zwyczaju: dwie miary mąki i oliwą na ofiarę napoju, jedna trzecia środków ropy dla każdego barana, ale wybrany parę byków, ale z każdym z bykami – siedem roczniak ovno wi kudłaty kozioł odpokutować za grzechy ludzi, z ich ofiary mokre byki, barany, a na wszystkich czternastu rocznych baranów.
Tuk wnętrzności swoich pozwalają na ołtarzu spalony – cały tłuszcz wnętrzności nimi, a także nerek i wątroby, a może usunąć tłuszcz, który obejmuje je, a płat i zad – ponad tłuszczu zad, to wszystko pozwolić na ołtarzu z libacji spalone całopalenie z miłe zapach przed Panem.
I niech wszystkie uplifted ofiary będą z libacjami, zgodnie z zasadami. I umieścić go na swoje ofiary kadzidła, palić kadzidło na ołtarzu pamiątkę, a reszta niech jedzą ofiary na dziedzińcu, z przaśny chleb zjadane przez kapłanów. Ale nie jedzą co kwaszonego dzień – jeść swoje ofiary przed wschodem słońca, wszystkie ofiary otrzymały solą, niech będzie to „przymierze soli” jako przymierze wieczne.
Doprowadzić dobrowolne ofiary Panu, ze barany owiec, tak – pierś i prawa noga, szczęka, żołądek, a przednie nogi aż do łopatek, to twoja ofiara, a udział kapłanów – nóg, klatki piersiowej, żuchwy, żołądka, przedramiona. To ich akcje zawsze zgodnie z prawem synom Izraelskim, i Lewitów – ostrze jest prawo zawsze dla nich i dla ich potomstwa.
I niech dają przywódcom tysiące udziałów z baranów i tryków. Każdy kapłan barana tak baran, jak i lewici, baran i barana, i do liderów – baran i barana, każdy pułk z dwunastu pokoleń Izraela, które jedli tego dnia na dziedzińcu przed Jahwe.
I niech piją – pierwsi kapłani, potem Lewici, a za nimi liderzy tysięcy Izraela, dowódcy pułków chorążych, wybitni ludzie najpierw pili, a potem lud – od dużych do małych. Niech wszyscy piją młode wino, nie jedząc niedojrzałych jagód, gdyż w tym dniu można się dobrze bawić i pić najlepsze wino, młode wino wszystkim synom Izraela przed obliczem Jahwe. To jest prawo wieczne dla wszystkich pokoleń: rok po roku, gdziekolwiek mieszkają, aby się radowali w tym dniu, wylewając napój młodego wina na ołtarzu Jahwe.
Świeży olej

Teraz liczą się w tym dniu siedem razy siedem tygodni, czterdzieści dziewięć dni, siedem soboty – aż do dnia po siódmym szabacie, a na pięćdziesiątej dzień przynosi świeży olej z siedliska armie Izraelitów polmery świeży olej z każdego pokolenia. I niech podnesut to czysty olej poświęcenia pierwszego zbioru na ołtarzu przed Panem. Trzy miary mąki rozpuścić ten olej, biorąc jego polmery i nagrać go z tłuszczem ofiary w ofercie według zwyczaju jako całopalenie, z miłej wonności Panu, niech lampy spalić ten olej.
I tak książęta podnesut i znamenosnye prezesów tysięcy byki, barany i czternaście rocznych jagniąt pić ofercie – informacje na temat baranów i owiec i tak zabije lewitów i kapłanów – Synowie Aarona pokropił krwią ofiar na ołtarzu Pana, niech zapuka ołtarzu spalonego, tłuszczu ofiary z libacją, z przyjemnym zapachem przed twarzą Jahwe.
I być wywyższony owiec i ofiary baranów jego wolności: prawo podudzie, przednie nogi i klatki piersiowej, niech najpierw, a potem szczękę i żołądek udziału księdza w Karcie, a Lewici da ostrze. I przydzielono część synów Izraela, że Izraelici dał kapłan barana barana Tak, i Lewitów i barana, a wraz z nim barana, a każde plemię – barana i barana, aby jeść je w zewnętrznym dziedzińcu przed obliczem Pana.
Tutaj jest ustawa wieczysta dla wszystkich pokoleń, bez względu na to, gdzie żyli: jeść ofiarę z libacji świeżych oliwek, olej z oliwek nowej kolekcji w Dniu Pojednania oleju świeżego, po całej ziemi raz w roku, przed Panem radości – wszyscy synowie Izraela, gdzie żył , to jest prawo dla wszystkich pokoleń.
Ofiara drzew

Potem przynieście Jahwe ofiarę z drzew, a jednocześnie dwa kozy kudłaty przy stole z libacjami.
Byka, barana, jednorocznego barana wpuszczają każde kolano po kolanie – wszystkie dwanaście pokoleń synów Jakuba pozwoliło im zabrać je na ołtarz z ofiarowaniem za codzienną ofiarę.
Pierwszego dnia kapłan złoży wielką ofiarę dla Lewitów, a następnie złoży ofiarę dla pokolenia Judy. Dla kadzenia przed nim niech kudłaty ubite, a wywyższy krew ofiary na ołtarzu w specjalnym zbiorniku, smarujemy wszystkie cztery rogi ołtarza palcami, posypać krew bazy i cały ołtarz, na każdej stronie. I spalić tłuszcz arcykapłana, tłuszcz wnętrzności i tłuszczu, który obejmuje wątrobę i nerki – usuwa tłuszcz z nich, wziął dławicy, spalić tłuszcz na ołtarzu tym razem z ofiarą. A na ofiarę całopalną jest libacja z przyjemnym zapachem dla Jahwe.
Doprowadzić byki, jeden po drugim, palenie, i owiec, jeden po drugim, i baranów, i nawet będę zwiększać ofiary mokrą ofiarę w ustawie do końca wszystkich pokoleń, przed obliczem Pana.
I podobnie, jak ofiara Lewitów, plemię Judy złoży ofiarę, zgodnie z tym samym statusem, co plemię Lewiego, plemię Judy przynosi ofiarę za nimi.
A na drugi dzień na początku synowie Beniamina, a potem pokolenia Józefa, synowie Efraima i Menasze, ofiara. Trzeciego dnia – zwłaszcza ofiary Reuven, a potem szczególnie – kolano Szimona. Czwartego dnia – ofiar Iszszara i Zvuluna, piątego dnia synowie Gada i Aser zostaną poświęceni, a dnia szóstego – ofiary Dana i Naftalego.
Nowy Rok

Pierwszego dnia siódmego miesiąca odbędziesz uroczyste spotkanie z ofiarą całopalenia z przyjemnym zapachem przed Panem.
Doprowadzić byka wyboru, baran barany rocznych, jako całość, a kudłaty kozła na ofiarę za grzech napój zgodnie z rozporządzeniem, o przyjemnym zapachu – oprócz miesięcznych i codziennej ofiary, kiedy przynoszą tę ofiarę. Niech będzie dzień trzeciej ofiary – jest to wieczne przymierze dla wszystkich pokoleń, gdzie nie żyli byś świętować w dniu tym, radujcie się, nie pracują i nie przeszkadza, niech będzie ten dzień jako sabat.
Dzień Sądu

Dzień Sądu w tym miesiącu to dziesiąty dzień.
W tym dniu wypróbujcie swoje dusze, gdyż dusza tego, który nie będzie tego dnia badać do samej istoty, oddzieli się od swego ludu.
I poświęcenie Panu w tym czasie przynieść byka do owiec, ale siedem rocznych baranów, i za grzechy kozła kudłaty innych niż te, które ponoszą grzechy tego sądnego dnia. Niech te legendy z libacją, zgodnie z zasadami, wszystko zgodnie z zasadami: byk, baran i barany z kudłatymi. I na odpuszczenie grzechów, przynieść parę wołów jako pojedyncze ofiary: dla siebie i dla domu swego ojca niech oferują arcykapłana.
I arcykapłan miotali na dwóch kozłów Kudłaty jeden dużo Jahwe, a drugi – Azazel. I uboju kości kudłaty pod wywyższyć Jahwe swoją krew w złotej misce, a wraz z krwią byka, który jest dla ludzi, dla całej społeczności, jak to możliwe, a wraz z krwią kozła. Koza jako tłuszczu w napoju ofiary spalić na ołtarzu, a mięso i skóry spalony, wraz z częściami byka, wniesionych za grzechy ludzi na odpuszczenie społeczności, więc będzie łatwiej. A on zmyć krew z rąk i stóp najwyższego kapłana, i grzechy pójdzie i spadnie na głowę kozła na sekundę, wszystkie grzechy synów Izraela, a wszystkie ich przestępstwo i wykroczenie zostanie przeniesiony na czele Kudłaty i wygnać jego służyć Azazel pustyni, a koza wszystkie grzechy Zabiorą, a ich grzechy zostaną przebaczone Izraelitom.
Następnie przynieść ofiarę według zwyczaju: byk, owce i barany synów Izraela – to prawo zawsze, dla wszystkich pokoleń. I jak w dzień – tylko jednego roku, dzień pamięci, tak że nikt nie pracował tego dnia i nie działa, ponieważ jest to sabat sobota, a więc ktoś, kto będzie działać i nie będzie szybko – dusza ekskomunikowany od ludzi. Sobotni odpoczynek w tym dniu i święte zgromadzenie poświęcone upamiętnieniu: we wszystkich miejscach zamieszkania, aby nikt nie trudził się.
Święto Namiotów

Piętnastego dnia tego samego miesiąca, spędzić zwołanie święte: nie pracują, nie przeszkadza, a całopalenia na miłą woń Jahwe, siedem dni święto Pańskie.
W pierwszym dniu Ofiary wybrano trzynaście byki, parę baranów, baranków rocznych czternaście, bez skazy, ale koza kudłate grzechy mąki zmieszane z olejem – trzy środki polmery i polmery wina za napój na byki, dla wszystkich trzynaście, a ofiara z mąki i oleju – dwie miary trzeciego środka, i wina na libacja jednej trzeciej środków dla każdego barana – tak jak owce i tyle mąki – a ponad jedna czwarta ropy i działanie wina na drinka do każdego barana, i więc dla wszystkich czternastu baranów i dla kudłatego – oprócz codziennej ofiary . I niech wyleją przyjemny zapach na ołtarz całopalenia dla Pana.
A w drugi dzień dwanaście byków przynieść parę baranów czternastu baranów, i dla grzechów Kudłaty – oferując ofiary mokre według zwyczaju: byki, barany i jagnięta do całopaleń do kudłaty miłą woń przed Panem.
Na trzeci dzień – jedenaście cielców, baranów dwa, czternaście jagniąt, ale kóz Kudłaty jednym – oto twoja ofiara ofiara napój zgodnie z rozporządzeniem w sprawie byków, owiec, kóz i baranów.
Na czwarty dzień – dziesięć byków, parę baranów, jagniąt, kóz rocznych czternaście Kudłaty za grzechy kozłów pić ofercie – byki, barany na dla baranów i Kudłaty – wszystko według zwyczaju.
Piąty dzień – dziewięć byki, barany para, czternaście jagniąt i jedną kozę za grzechy shaggy ofiary – Wszystkie napoju, wszystko według zwyczaju – do byków, baranów i jagniąt na Kudłaty.
A w szóstym dniu – osiem wołów, baranów para, czternaście jagniąt, jeden za grzechy kozłów kosmatych – doprowadzić je do ofiary napoju według zwyczaju na byki, barany i jagnięta z Kudłaty.
I na siódmy – siedem cielców, baranów dwa, czternaście jagniąt, jedna koza za grzechy shaggy poświęcił napój ofercie, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie byki, barany, jagnięta i Kudłaty.
A ósmego dnia wszystkie trudy i dzieła, które macie, przestaną istnieć. Potem ofiarujcie ofiarę całopalną Pańską przyjemnym zapachem: jeden byk, jeden baran, siedem baranów i kozę kudłatą za grzechy za ofiarę. Ofiara z byka, owce, barany i Kudłaty jako obowiązku Jahwe przynieść te ofiary w kategoriach, między innymi śluby i dawania, i ich napoju na swoich ofiarach w domu mieszkania, a na nim – moje imię.
Codzienne ofiary zgodnie z prawem, zgodnie z rozporządzeniem – wieczna ofiara z dzieci Izraela, oprócz Dayan – wszyscy podnesut ofiary mokre, a wszelkiego rodzaju prezenty, których podnesut mnie do woli i własnej wolnej woli.
I będę z nimi na wieki, i będę uświęcać świątynię Mojej obecności swej chwały, która zamieszka w świątyni – My chwałę aż do dnia błogosławieństwa, który Ja wzbudzę świętą świątynię mojej drodze i przygotować wszystkie dni przymierza, które ja uczynił z Jakuba w Betel, i Uświęcę świątynię Moją chwałą.
Budynki na dziedzińcu

Skonstruować północ struktury świątyni do podnoszenia kształt kwadratu, od rogu do rogu – dwadzieścia łokci do ściany ukryte – siedem łokci, a ściany zrobić grubości Cztery wysokości łokcia sam – czterdzieści łokci, ale wewnątrz kąta narożnika – dwanaście łokci
i kwadratowy filar na środku czterech łokci szerokości, a wokół – wznoszące się schody.
I w drodze do tego budynku, otwórz drzwi, które otwierają się na dach świątyni. Drzwi wejściowe – wyjście na dach, przez który sanktuarium na górze tylnej, a cały dom pokryty odzysku złota: ściany, drzwi i dach, wewnątrz i na zewnątrz struktury i słup zostanie pokryta i kroki – wszystko czynili, jak Ja wam przykazałem.
Zbuduj umywalkę mieszkalną na południowym-wschodzie – kwadratową konstrukcję, boki dwudziestu jeden łokci, odległość do ołtarza – pięćdziesiąt łokci, wysokość – dwadzieścia. Czy drzwi na wschód, północ i zachód. Szerokość wejścia jest na cztery łokcie, a wysokość na siedem łokci.
Uczyńcie w nich nisze o szerokości łokcia, cztery łokcie wysokości od ziemi, wyłożone złotem, aby kapłani wkładali swoje ubrania tam, kiedy przychodzili do nich na górze domu, gdy przybyli, aby służyć kapliczce.
I wykopać rów w domu ablucji. Niech rowy odejdą od umywalki w tunelu, zejdą i zejdą do podziemia, aby woda wpadła do niej i wewnątrz ziemi się rozprzestrzeniła, i żadna z osób z tych wód nie dotknęła się, gdyż krew ofiar została z nimi zmieszana.
Kapłani nie będą uświęcać mojego ludu w szatach, w których służą. Więc budować wschodnią budynku – dom dla dań, w wysokości toaletach, w odległości siedmiu łokci z murów, całą strukturę i urządzenie jak w umywalni: dwoma wejściami – Północnej i Południowej, jeden przeciw drugiemu, o takim samym rozmiarze jak wejście do umywalka. A wokół tego domu wszystkie ściany wewnątrz ustalenia ślepe nisze w dwóch łokci szerokości i głębokości, wysokość wynosi cztery, na basenach i łopaty i akcesoriów ministrantów.

Byki nad głową by związać pierścienie zostanie następnie cięcie w doniczkach zbierających krew i wylano na ołtarz podstawy. Usuń skórki od byków, pokrojone mięso, kawałki mięsa sól Ambasador, umyć wnętrzności i łydki i sól sól i ogień na ołtarzu powinien je spalić. Byk i byk w kawałkach, z ofertą sanktuarium, z winem na libacja z niej spłoną z najlepszych kapłanów, synów Aarona na ołtarzu całopalenia z miłej wonności Panu.

Ale jeśli obumrze, a każdy kapłan kapłanów w niepoświęconych ubrania umrze także, żeby nie niszczy świątynię Boga swego, i nie będzie ponosić winy za grzech śmierć.
[…]
Niech uświęcają miejsce wokół ołtarza, sanktuarium, umywalki i basenu – tak bądźcie święci, bardzo święci na wieki wieków.
Połóż się na zachód od filarów sanktuarium przy basenie, aby odpokutować grzechy i grzeszników. Nie będzie odcinek za grzechy iereeev i kudłaty, ofiara za grzechy ludzi, by nie mieszać tych, i tych, więc dział będzie miejscem, aby uniknąć błędów podczas mieszania we wszystkich grzechach ludzi we wszystkich win.

Grubość ścian siedmiu łokci, a wysokość – czterdzieści pięć łokci do dachu, szerokość sali dwadzieścia sześć łokci od rogu do rogu. Szerokość bramy czternaście łokci, wysokość – dwadzieścia osiem łokci od progu do nadproża i na suficie do nadproża – czternaście łokci. Tam też kadź wyłożona jest cedrem, wyłożona czystym złotem, a drzwi są pokryte dobrym złotem. Od rogu do rogu bramki w stoczni sto dwadzieścia łokci, a na tym modelu – we wszystkich bramach.
Zrobić miejsce na dziedzińcu dla kapłanów, ich ofiar i najpiękniejsze owoce, dziesięciny dla zbiorów i odpokutować za ofiary, ale nie mieszać dzieci Izraela pokuty z ofiarami księży, a cztery rogi pieca sprawiają, że do ich ofiar są gotowane.
Drugie podwórze

Zbuduj drugie podwórze wokół dziedzińca. Jego szerokość jest czterysta osiemdziesiąt łokci, jedna po każdej stronie. A na wszystkich wiatrach – na południu, na morzu i na północy, grubość muru jest na cztery łokcie, a wysokość na dwadzieścia osiem łokci. Tam komórki, przymocowane do ściany, od komórki do komórki – trzy łokcie.

Człowiek idzie do wybranej społeczności i dać okup za duszę Panu – za pół szekla, zgodnie z odwiecznym prawem w pamięci wszystkich siedlisk górach dwadzieścia – jedna szekla.
Gdy zbliżysz się do hostii i dasz Mi pół sykla, dołączą do nich ci, którzy są w wieku dwudziestu lat.
A u bramy dziedzińca są imiona, imiona synów Izraela: Szimon, Lewi i Juda – od wschodu słońca; Ruben, Józef i Beniamin – z pustyni, od południa; Isaskhara, Zvulun i Gad – z morza; Dana, Naftali i Asher – na północy.
Oto miary bramy: od rogu od strony północnej do bramy Szimona – dziewięćdziesiąt dziewięć łokci. Szerokość bramy wynosi dwadzieścia osiem łokci. Od bramy Szimona do bramy Lewiego jest dziewięćdziesiąt dziewięć łokci. Od bramy Lewiego aż do bram Judy – ta sama miara …
Trzecie podwórze

Szerokość to około połowy stoczni sześćset łokci, a długość ścianki około jeden tysiąc sześćset łokci, od rogu do rogu na każdej z wiatrem, a środek ten – na wschodzie i na południu, do morza i do północy. Grubość ściany wynosi siedem łokci i niszę między bramami na zewnątrz do dekoracji. Trzy bramy na wschodzie i trzy na południu, trzy na morze i trzy na północ. Szerokość bramy były pięćdziesiąt łokci, a wysokość siedemdziesięciu, od bramy do bramy trzysta sześćdziesiąt łokci.
Od rogu do bramy Szimona trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Szimona do bramy Lewiego ta sama miara. Od bramy Lewiego aż do bramy Judy, ta sama miara, trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Judy do południowego rogu, ta sama miara, trzysta sześćdziesiąt łokci. A od tego rogu do bramy Reuven trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Reuven do bramy Józefa – trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Józefowej do bramy Beniamina trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Beniamina do rogu zachodniego trzysta sześćdziesiąt łokci i ta sama odległość od tego kąta do bramy Isaszara wynosi trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Isaszara do bramy Zibulun, trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Zabulona do bramy Gada trzysta sześćdziesiąt łokci. Od bramy Gada do północnego rogu jest trzysta sześćdziesiąt łokci. Od tego kąta do bramy Dana jest trzysta sześćdziesiąt łokci, a także od bramy Dana do bramy Naftalego trzysta sześćdziesiąt łokci,
Wieże wychodzą ze ściany siedem łokci na zewnątrz, a od ściany dziedzińca trzydzieści sześć łokci. Szerokość bramy wynosi czternaście łokci, a jej wysokość wynosi dwadzieścia osiem łokci do nadproża. Przykryj je drzewem cedrowym, koronką w złocie, złóż swoje sklepienia czystym złotem i zbuduj wewnątrz niszy.
Szerokość komórki wynosi dziesięć łokci, długość dwadzieścia, wysokość czternaście. Pokryta jest deskami z cedru. Grubość ściany wynosi dwa łokcie. Poza tym jest nisza. Szerokość jest dziesięć łokci, długość dwadzieścia, ściana o dwóch łokciach grubości. A wysokość jest czternaście łokci do nadproża, a wejście na trzy łokcie.
Zrób w każdym pokoju palenisko na dziesięć łokci od drzwi. Więc zbuduj osiemnaście nisz. A budynek ze schodami Budowanie bramy ściennych, niech etap przejść do drugiego piętra i dachu, a komórkami i niszy – drugi i trzeci – Ułożyć na dnie.
Przesłanki na Święto Namiotów

Na dachu krzyżuj je z filarami i belkami. Tutaj jest miejsce dla Namiotów wysokiej osiem łokci do budki wykonane corocznie w święto Kuczek dla starszych wspólnoty, do liderów, szefów rodzin, dla synów Izraela i szefów tysiącami i naczelników setek, to wznieść i będą tam siedzieć, dopóki nie przyjść do swojego życia poświęcić na Święto Namiotów.
O jedzeniu i piciu

Będzie miał je w dniach soboty iw dni nowego miesiąca, w dniach pierwocin zboża, moszczu i oliwy, a pod względem drzew ofiary – wszystkie te dni nie będzie, bo w przyszłym roku nie opuści.
Bo tak się stanie: od święta pierwszego spotkania będą jeść chleb do przyszłego roku, aż do dnia pierwszego żniwa. Wino będzie pijane od daty „tyrosa” do terminu „tyros” w następnym roku. Olej pierwszej kolekcji od terminu „Itzhar” do przyszłego roku, aż do tego samego okresu, aż do dnia ofiarowania na ołtarzu nowej oliwy. I wszystko, co pozostało po tym okresie, zdradzi ogień, niech się pali, nie jedz go więcej, bo jest przeklęty.
Ci, którzy mieszkają daleko od świątyni w odstępie trzech dni, które mogą pozwolić zabrać ze sobą, a kto nie może niech sprzeda i przynieść pieniądze. kupują chleb, wino i olej, woły i owce, kupić i zjeść podczas uroczystości, ale nie chce jeść z niego w ciągu tygodnia, bo to jest święte świętych dni, to jest możliwe, a tam w dni powszednie.
Pomieszczenia

Oddziel pokoje od bramy Szimona do bramy Judy dla kapłanów, wszyscy po prawej i lewej stronie bramy Lewiego, synom Aarona, rozdzielili sto osiem nisz, ich cele i dwa namioty, te na dachu. Dla synów Judy – od bramy Judy do rogu, pięćdziesiąt cztery nisze i cele, i krzak nad nimi. A synom Szimona – od bramy Szimona aż do rogu drugiego – nisze, komórki i namioty.
Synowie Rubena – od wewnętrznego kąta, który należy do synów Judy, do bramy Reuven – jest pięćdziesiąt dwie nisze, komórki i namioty. Od bramy Reuven do bramy Józefa – synów Józefa Efraima i Menasze. Od bramy Józefa do bramy Beniamina – do synów Khatova, od synów Lewiego. I od bramy Benyamina do rogu na zachód – do synów Benyamina. Od tego zakrętu do bramy Isaskharova – do synów
Isaskharov. Od bramy Isaszara do bramy Zvuluna do synów Zvulunowa. Od bramy Zabulona do bramy Gada, do synów Hirszona, którzy są z Lewitów. I od bramy Gada do północnego rogu – do synów Gada.
Od tego kąta do bram Dany do synów Dana. Od bramy Dana do bramy Naftalego do synów Naftali. Od bramy Naftalego do bramy Aser, do synów Mriri, od Lewitów. A od bramy Aser do rogu wschodniego do synów Aser.
W sumie dwieście siedemdziesiąt nisz są oddzielone dla plemienia Lewiego. A synowie Izraela – osiemdziesiąt pięćset i sześć nisz.
Przepisy dotyczące czystości

Kiedy przychodzą strażnicy, drugi wychodzi i idzie w lewo, a wtedy pierwszy wyjdzie, wtedy ci nie będą mieszać z nimi broni. Ten stoi, a ten przemija i nie będzie zamieszania.
Mężczyzna, który zdarzył się w nocy, nie przyjdzie do świątyni przed trzema dniami. On wypierze ubranie i wykąpie się pierwszego i trzeciego dnia, ponownie obmyje swoje ubranie, a słońce wzejdzie, a potem przyjdzie tylko do świątyni. Nie przyjdą w grzechach i nieczystości w mojej świątyni.
Przez całe życie nikt nie ślepi i nie zbezcześci miast, w których mieszkam, bo Ja jestem Jahwe na zawsze wśród synów Izraela.
Każdy, kto oczyścił z wygaśnięcia, policzy siedem dni swej czystości, a siódmego dnia prać ubrania, umyje się w wodzie przy życiu, a potem przyjdzie do miasta, w którym znajduje się świątynia.
Żaden trędowaty i wariat nie przyjdzie do niego, dopóki nie zostaną oczyszczeni.

Żaden nieczysty ptak nie może być wewnątrz Mojej świątyni, kiedy w nim jestem.

Poświęćcie moją świątynię, będą się bali Mojej świątyni, w której ja
… …
Ustanawiam specjalne miejsca, w których mieszkańcy mogą wyjść na północny zachód od miasta. Istnieją budynki, koryta i doły, w których znajduje się kał. Niech wejdą i nie będą widoczni z miasta przez trzy tysiące łokci.

W mieście Moja świątynia będzie jasna i czysta. Wszystko w nim będzie czyste. Wszystko, co do niego wejdzie, będzie czyste. Wino, masło i jedzenie będą czyste. Skóry czystego bydła, które w innych miastach nie przyniosą, bo w miastach będą na nich pracować, ale w mieście, w którym nie ma mojej świątyni.

Nie niszczyć miast, w których osiadłem w świątyni mojego imienia, gdyż w skórach przynieś wino, masło i żywność do miasta, w którym znajduje się świątynia. Niech nie zanieczyszczają mojej świątyni skórami wniebowstąpienia i obrzydliwością niesioną w obcych krajach.
Oczyszczę więc skórę: Moja świątynia oczyści moją świątynię, a w miastach innych miasta te zostaną oczyszczone. Cała czystość świątyni jest w skórach. Przyprowadźcie ich, ale nie zanieczyszczajcie Mojej świątyni i miasta skórami obrzydliwości.
Prawa żywnościowe

Kormoran, bocian, czapla ze swoją rasą, dudek i nietoperz, a także wszystkie owady, które latają – są dla ciebie obrzydliwością.
Ale latające owady, które będziesz miał: szarańcza z jej rasą, krykiet z rasą i konik polny z jego rasą – będziesz je miał, z kolanami do skoku na ziemię lub skrzydełkami.
Jakakolwiek padlina, drób i bydło nie jedzą, ale sprzedają goja. Nie jedzcie złych rzeczy, bo jesteście ludem świętego Jahwe, waszego Boga, waszymi synami są Jahwe, wasz Bóg.
Prawa zmarłych

Nie drap się, nie gol między oczami umarłych, a zadrapanie duszy nie przedstawia się w twoim ciele. Nie napiszcie na sobie napisu z tatuażem, bo jesteście świętym ludem dla waszego Boskiego Jahwe.
Nie kalaj swojego kraju. Co inne narody nie robią: grzebią zmarłych wszędzie, nawet wewnątrz domów. Ale oddzielasz obszary w swoim kraju i tam, pomiędzy czterema miastami organizujesz miejsca pogrzebów.
Jeśli ktoś umrze w twoim mieście, dom, w którym zmarli, siedem dni zostanie splugawiony. Każdy, kto jest w domu, i każdy, kto przyjdzie do domu, będzie nieczysty, a wszelki pokarm będzie nieczysty przez siedem dni. Wszystkie narzędzia zostaną splugawione, a wszystko, co jest w ich obecności, będzie nieczyste. Iw dniu kiedy odprowadzają zmarłych, niech podmetut dom, oczyścić go z oleju brudu, wina i wody, ściany i drzwi niech zarysowania, zamki, ościeżnice, progi i nadproża przemyć wodą – w dniu, kiedy porwać umarłych – i oczyścić dom i wszystko narzędzia i wióry oraz stupa, wszystkie narzędzia wykonane z drewna, żelaza i miedzi.
Teraz wszystkie narzędzia, które mają – czyste, ubrania, torby i wyprane skóry. Wszyscy, którzy byli w domu, i wszyscy w domu przychodzili, niech się myją wodą. Umywają swoje ubrania pierwszego dnia, a trzeciego dnia pozwalają im nalać wody i umyć je. Siódmego dnia, niech po raz drugi wyleją na nie wodę, obmyjcie się i umyjcie ich ubrania i rzeczy, a wieczorem zostaną oczyszczeni z umarłych.
Osoba, która dotknęła otwartego miejsca kości zabitego mieczem, martwą osobą, jego krwią lub trumną, niech dokona oczyszczenia. Jeśli nie, zgodnie z prawem tej doktryny, jest brudny, a jego nieczystość spoczywa na nim. Każdy, kto się go dotknie, niech myje swoje ubranie i myje się, a wieczorem jest czysty.
Jeśli kobieta jest w ciąży, a jej dziecko umiera, to będzie tratowana jak trumna. Każdy dom, do którego wejdzie, zostanie splugawiony, a każdy, kto go dotknie, będzie nieczysty aż do wieczora i wejdzie z nim do domu – siedem dni jest brudne. Pozwól mu umyć ubranie i umyć się pierwszego dnia, a trzeciego dnia pójdzie, wypierze ubranie i umyje się, a siódmego dnia znów wypierze ubranie i umyje się, a słońce wstaje i jest czysty.
Jesteście splugawieni z każdego stworzenia na ziemi: od ryjówki, od myszy, od żółwia z jego rasą, od jaszczurki, jaszczurki i orła, każdy, kto ich dotknie, zostanie splugawiony. A gdy umrą, wszystko, co z nich przyjdzie, będzie dla was nieczyste. Każdy, kto jest z nich skalany, będzie mył ubranie aż do wieczora, obmyje się wodą, a słońce wzejdzie – i jest czysty. Z tymi samymi kośćmi i częściami ciała – skórą, mięsem i pazurami – niech się myje i myje wodą, a słońce wschodzi i jest czyste.
Ostrzeż wszystkich synów Izraela przed tymi nieczystościami, a nie zostaną splugawieni przez tych, których mówię w Moim nauczaniu, nie będą splugawieni, ponieważ Ja, Jahwe, jestem wśród synów Izraela. Ty ich uświęcasz, aby byli święci, a ich dusze nie będą zanieczyszczone – ci, których oddzieliłem od brudu, niech będą święci.
Prawo Trybunału

Sędziowie i strażnicy daję wam. Przy wszystkich bramach osądzaj ludzi uczciwym sądem. Nie patrz na twarze, nie przyjmuj łapówek, nie usuwaj sądu. Za łapówkę przyjmuje się sąd, wypacza bezpośrednie słowa, oślepia oczy mędrców i szkodzi uczciwym. Odziedziczyłeś ziemię przekazaną mi na wieki, ale łapówka i uczciwy sąd, który cię prowadzi, zostaną zabite, a ty nie unikasz jego egzekucji.
W sposobach kultu

Nie działaj w swoim kraju, jak inne narody. Płoną, układają dębowe gaje, stoją posągi, dają bogom rzeźbione kamienie i kłaniają się. I nie sadzisz dębu ani drzewa przy moim ołtarzu i nie wkładasz posągu ani rzeźbionego kamienia, którego nienawidzę, tego nie robisz w swoim kraju.
Nie palcie mi jałówki, która ma wadę, bo jest obrzydliwością. Nie palcie mnie jałówek i kozłów, które mają w brzuchu, bo są dla mnie obrzydliwością. Nie podnoś cielca i jego owoców w jeden dzień i nie przebijaj matki na potomstwo.
Każdy pierworodny, który narodzi się wśród waszego bydła, oddacie Mi. Nie będziesz pracował na pierworodnym między swoimi bykami, nie odetniesz pierworodnych między barany. Nie blokuj ujścia wołu, ziarna młócenia, nie będziesz orał wołu i osła. Nie będziesz wkładał zgniłego mięsa do Mojej świątyni.
Wszystko, co polecam, nie dodawaj do tego ani nie zmniejszaj.
The Laws of Apostasy

Jeśli tam powstać między wami prorok lub snów, a dam ci znak i świadectwo i powiedzieć tak: Chodź, pozwól nam czcić innych bogów, których nie znasz, nie słuchać słów proroka, i że wspomniana marzycielem, bo jestem świadkiem, czy kochasz Pana, Boga twego przodkowie całym sercem i całą moją duszą. Pan, Bóg twój, będzie śledzić i wielbić Go boi się go słuchać, aby mu wierzyć, a prorok i marzyciel zabić, dla grzesznego słowa powiedział o Bogu twój Pan, który cię wywiódł z Egiptu, kupiony z domu, zapukał cię z drogi , zgodnie z którym nakazałem iść, tak że wypalisz całe zło w sobie.
Jeśli usłyszysz, że niektóre miasta nie było ludzi, synowie Beliala, i przynieśli ze wszystkich osadników, mówiąc: Pójdźmy i służyć bogom, których nie znają i poprosić i dobrze issleduesh – Tak, wszystko jest obrzydliwością w Izrael – i zabijesz wszystkich osadników, zniszczysz ich i ich bydło, zbierzesz majątek i spalisz całe miasto w ogniu. Stanie się wieczną górą, która nie zostanie ponownie odbudowana. Do twojej ręki niech żaden z nich nie przychodzi do mnie, abym mógł odwrócić się od gniewu.
Rozmawiałem z waszymi przodkami: Jeśli będziecie posłuszni memu głosowi i będziecie posłuszni wszystkim przykazaniom, które dziś wam daję, będzie to dla was dobre przed Panem, waszym Bogiem.
A gdy znajdziesz się przy bramie mężczyzna lub kobieta, która ma zły uczynek, opuścili przymierze i poszedł po innych bogów czcić – słońce, księżyc, całe wojsko nieba – i słyszeć to w wątpliwość, badane, a tutaj – to jest prawda, prawda, w Izraelu zrobiono tę obrzydliwość – a potem weźcie tego mężczyznę lub kobietę i kamień kamieniami.
Pójdziesz do lewitów lub sędziów tamtych dni, pytając o to, co wymyśliłeś. I będą was sądzić, i będziecie postępować zgodnie z ich nauczaniem, ponieważ powiedzą wam z księgi nauk, z miejsca, w którym ustanowiłem moje imię. I zrobisz wszystko, co ci powiedzą, zgodnie z ogłoszonym sądem, i nie odejdziesz od nauczania, które mówi o prawicy i lewicy. Osoba, która nie słuchać i robić dowolnie, tak aby nie słuchać tego, który stał przede mną kapłana lub sędzia – umrze, a ty vyzhzhesh zło w Izraelu, i wszyscy ludzie będą wiedzieć i nie zrobi złego woli.
Prawa cara

Przychodzicie do ziemi, którą wam daję, będziecie w niej żyć i powiecie: Króla nade mną położę jak wszystkie narody. A król wybierze, można go wybrać z braci powołanych króla – nie jest obcy, który nie jest bratem do ciebie, ale nie powinien mieć zestaw koni, a on nie wróci do walki ludzi z Egiptu, aby wiele koni, srebra i złota.
Więc mówię ci, nie będzie go kobiety, które uszkodzone serce jego, srebro i złoto nie będzie wiele, zasiądzie na tronie królestwa i napisze do niego to nauczanie kapłanów w książce.
Oto nauka, że napisze mu kapłaństwo, w dniu, kiedy synowie Izraela poświęcisz go od dwudziestu do sześćdziesięciu lat ich bannerów na głowach, kapitanów tysięcy, setek, dziesiątek lat pięćdziesiątych i we wszystkich miastach.
I wybierze sobie spośród nich tysiąc ludzi z plemienia – z nim będzie dwanaście tysięcy wojowników, którzy nie zostawią go w spokoju i nie zaczną walczyć z niewiernymi. Wszyscy wybrani będą ludźmi prawdy, którzy boją się Boga, którzy nienawidzą bezprawia, odważni w wojnie. Będą z nim zawsze – dzień i noc, będą go chronić przed obcymi ludami. A wraz z nim także dwanaście przywódcy ludu, od kapłanów i lewitów dwanaście dwanaście, którzy będą siedzieć z nim w sądzie, i przez wzgląd na nauczanie, a nie wzrośnie powyżej serca.
Żona mu nie będzie, bo od niewiernych córki z domu ojca, zabrać małżonka z rodziną swego ojca i nie ma drugą żonę, ale ona będzie z nim po wszystkie dni swego życia. Jeśli ten umrze, to bierze inny z domu ojca.
A gdy król dowie się o ludziach, którzy chcą skrzywdzić Izraela, wyślą z nim jedną dziesiątą żołnierzy, by wyruszył na wojnę, przeciw wrogom, a oni razem z nim wyjdą. Jeśli wielki lud pojedzie do ziemi Izraela, jedna piąta wojowników zostanie wysłana. Jeśli ludzie w głowę króla, z rydwanów i jeźdźców, a wielu ludzi, zostanie wysłany do naszego króla trzecia żołnierzy, a dwie trzecie pozostanie na straży miasta i granicy z oddziału wroga nie przeszło w głąb lądu. I nawet jeśli wojna nasili się, a połowa ludzi ją wyśle, druga połowa ich miast nie opuści.
Gdy pokonać wroga, zgniatać, uderzać aż do zniszczenia, a następnie podjąć zdobycz, i da królowi dziesiątą część kapłana – jeden promil, i Lewitów – jedną setną wszystko zrobione, a pozostałe sekcje między żołnierzy i ich bracia, którzy pozostali w miastach na baczności.
Jeśli król idzie na wojnę, a wraz z nim piątą część armii – wszyscy mężowie waleczni, bohaterskich wojowników, którzy unikają spraw grzeszne, a winy i grzechu – że przed wydaniem kapłana wielkiego, do kwestionowania Urim i Tummim, wszystko dzieje się według słowa króla, a Izraelici, którzy są z nim, będą stanowili radę serca aż do czasu, kiedy zwróci się on do sądu Urima i Tummima.
A teraz Izraelici w krajach swoich wrogów jęczą, krzyczą z ciężkiego jarzma, wzywają i nie słyszą, płaczą i nie odpowiadają z powodu swoich złych uczynków. Ukrywam przed nimi twarz – będą padać ofiarą ognia i rabunku, a nie ma zbawiciela od zła. Zerwali przymierze ze Mną i Moim nauczaniem, ich dusza została splugawiona, oni są winni.
Ale następnie włączyć go do Mnie całym swym sercem i całą duszą, na rękach wroga zapisywane mam je według tej doktryny, kupiłem je z ręki nienawiści, przyniósł je do ziemi ich ojców, kupione, mnoży i szczęśliwy dla nich, jestem ich Bogiem, a oni mi – ludziom.
Albowiem król, którego oczy i serce odstąpiły od Moich rozkazów, nie ma potomka na tronie ich przodków, gdyż jego potomstwo na zawsze zostanie odrzucone przez rząd Izraela. Jeśli przestrzega moich praw, zachowuje moje rozkazy, to słuszne, a jego syn zasiadający na tronie królestwa Izraela nigdy go nie odrzuci. Będę z nim i uratuje go przed wrogami, przed tymi, którzy domagali się jego duszy. Będę rządził w jego woli – jego wrogowie nie będą nim rządzić, naprawię go wyżej, a nie poniżej, zrobię swoją głowę, nie mój ogon, on będzie w swoim królestwie przez wiele dni, a potem jego synów.
Prawa wojny

Przybywasz do kraju, który ci daję. Nie ucz się robić abominacji innych narodów. Nie znajduj się w swoim środowisku, aby prowadzić przez ogień syna lub córkę, pokazując cuda, czarnoksiężnika i czarnoksiężnika, czarnego maga i powodującego umarłych, gdyż obrzydliwością w moich oczach jest każdy, kto to robi.
Jeśli przyjdziesz do miasta, aby z nim walczyć, i zawołasz go do pokoju, a jeśli otrzymasz odpowiedź i otworzysz się, wtedy wszyscy ludzie, którzy w nim są, zapłacą ci hołd. A jeśli nie zawrze z tobą pokoju, zacznie walczyć, a ty zwyciężysz, dam ci to miasto dla siebie. Zniszczysz w nim wszystkich ludzi, pozostaną kobiety, dzieci i bydło, a będziesz rabował i jadł zdobycz wrogów, które ci dałem.
Więc zrobisz z miastami, które są daleko. Nie pochodzi ono od miast narodów, są one z miast tych narodów, które oddaję w posiadanie. Zwyciężysz Hetytów, Amorytów, Kananejczyków i Heves, Jebusytów, Girgaszów i Preseas, jak wam nakazałem. I nie uczysz się obrzydliwości, które robią dla swoich bogów.
O urodzie uwięzionej

Jeśli poszedł na wojnę z wrogiem, i dałem je w swoje ręce, a ty jesteś więźniem, aby zobaczyć piękno i żona niej chciał doprowadzić go do swojego domu, Obrey głowie, obrzezać paznokcie a wraz z nimi jej niewoli znaki. I niech miesiąc siedzi, płacząc za ojcem i matką. A potem przyjdziesz do niej jako mąż i będzie twoją żoną.
O przestępcach

Jeżeli dana osoba ma syna buntowniczy, kto nie słucha ojca i matki, i zwrócił się do niego ze słowami, a on nie chce słuchać, a potem złapał matkę i ojca i doprowadzić go do starszych w mieście, do bramy i powiedzieć: to jest nasz syn, zbuntowany, nie słucha naszego głosu, tylko je i pije, a mieszkańcy miasta obmywają go kamieniami. Umrze, ale ty wypalisz zło, a wszyscy synowie Izraela usłyszą i przestraszą się.
Informator, który uważa, że jego ludzi do nieznajomego i czyni zło, umrze u ujścia dwóch świadków, według słowa trzech świadków będzie wisiał na drzewie i umiera.
Jeśli morderca ucieknie do nieznajomego i przeklnie jego lud – synów Izraela, powiesić go na drzewie. Umrze, a jego martwe ciało nie będzie wisiało na drzewie nocy, tego samego dnia, pochowajcie go. Albowiem oni są przeklęci przez Boga wiszącego na drzewie i nie plugawiacie ziemi, którą wam daję za posiadanie.
Znaleziono bydło, gniazdo ptaków i nowy dom

Nie będziesz obserwował wilka, owiec ani brata. Przyprowadź ich do brata. Jeśli twój brat nie jest blisko, nie znajdziesz go, będą z tobą, dopóki się nie zapyta.

Jeśli znajdziesz gniazdo ptaka na drzewie lub na ziemi, a tam są pisklęta lub jaja i matka z nimi, nie weźmiesz matek i piskląt. Uciekniesz przed matką i weź pisklęta, abyś czuł się dobrze i żyłeś przez wiele lat.

Jeśli zbudujesz nowy dom, zbuduj balustradę na dachu i nie będzie krwi w twoim domu, bo nikt nie spadnie z niej.
O kobietach

Jeśli mężczyzna wziął kobietę i był jej mężem, ale nie lubił jej i uczynił ją złym imieniem, mówiąc: Podszedłem do niej, ale nie odnalazłem jej z dziewictwem, wtedy ojciec lub matka tej kobiety zaprowadzi ją do starszych, którzy siedzą przy bramie. A jej ojciec powie najstarszemu: dałem mojej córce, by poślubiła tego człowieka, ale on jej nie kochał i mówił o niej złych rzeczy, że nie znalazł dziewictwa mojej córki. Starsi w mieście wezmą tego człowieka, pojmą go i ukarzą go, i dadzą sto srebrników swemu ojcu, albowiem utworzył złe imię dla dziewicy izraelskiej.
Mężczyzna nie weźmie żony ojca, nie weźmie żony brata, syna ojca lub matki, ponieważ ona jest dla niego nieczysta. Mężczyzna nie weźmie swojej siostry, córki ojca lub matki, ponieważ ona jest nieczysta. Mężczyzna nie weźmie siostry ojca lub siostry matki, ponieważ jest obrzydliwością. Mężczyzna nie weźmie córki brata lub siostry, ponieważ ona jest dla niego nieczysta.

——

„Temple Scroll” (11Q Temple Scroll)


Thus says Yahweh brave:
I will do something great with you. So all the Amorites and Canaanites, the Hittites, the Girgashai and the Preseans, and the Hebrews and the Jebusites are cast out from your presence. Practice yourself – do not enter into an alliance with the inhabitants of the land you enter into, so they will not be trapped for you. Altars smash them, crush pillars, cut oaks and burn the idols of the gods with fire. Do not put your money on their silver and their gold: by them they tempt you, for all this is filthy in My eyes. Do not take them to take to your house, or you’ll be cursed, defiled by a nasty, disgusting abomination. And do not beat the other gods: Yahweh – My name, I’m a jealous God! But beware, do not enter into an alliance with those who live in this land. So that you do not wander after their gods, and that you are not called for a sacrifice to them or from their altars to eat, and that you do not take their daughters for your sons, and that their daughters do not roam after their gods.
Ark of the Covenant

One and a half cubits is the height of the ark with a lid, its length is two and a half cubits, and its width is one and a half.
Make two cherubim on both ends of the lid: one cherub on one side, another cherub on the other side, with wings stretched to the middle of the ark, so that the wings cover the lid, and between the wings – up from the ark – their faces facing each other to friend.
And make a veil of gold.
Offer table

Make a table of acacia wood two cubits long, one cubit wide, one and a half tall. Dress it with pure gold and make a fringe to it.
Mix two measures for a loaf of flour, bake twelve loaves of bread from it, put it on a table in the form of two pyramids and a mound of salt and pure incense on them – let this frankincense with bread in Yahweh’s commemoration be a burnt offering, so that you may burn it on the Sabbath day, the Sabbath day on the altar of incense.
And when you knead, you take away the old bread and put it on the table, the rash is incense, and let this bread go away from Me, but it will be an eternal covenant for all the descendants of Israel in their generations, for these are the bread for the priests and let them eat them holy place.
Semi-candleholder

Make a chandelier of pure gold – a stem and branches and bowls with buds and flowers: six branches, in both sides of the outstretched, three branches one by one, three on the other side of the stem, three bowls of almonds – a flower with a bud on the first branch, on the other branch – three bowls of almonds, a flower with a bud, and so on all six branches stretched from the stem. And on the stem itself there are four bowls: under the steam of the branches there is a flower and a bud of almonds, under the four branches there is a flower with a bud and under the six there is also a flower with a bud, and three buds on each branch, six of which are stretched from the stem.
Make for the lamp seven lamps, tongs and scoops of pure gold, with a total weight of two talents, seven lamps, that they shine, its lamps.
And set the candlestick against the table in the sanctuary, and the priests, the sons of Aaron, shall set the lamps, that they may always burn; that is the law eternal, for all generations.
Time of sacrifice

Offer sacrifices on the altar in the days of Yahweh – on Sabbaths and on New Moon months, on the first month of the day, on Easter and on the feast of unleavened bread, and on the day of the ascendance of a sheaf of barley, on the Feast of the Seeds, when the first sheaves of the wheat harvest are raised, and the term tirosh is the libation of the young wine, and in the time of Itzhar, the liberation of fresh oil, and for six days the sacrifice of trees, the New Year’s and Judgment Day, the Feast of Tabernacles and the festive gathering.
Daily Victims

Bring on the altar of one-year-old rams without flaw, two daily – as a sacrifice forever.
One of the rams you will bring in the morning (you will bring the second ram in the evening), and mix a quarter of the oil with a measure of flour, and a quarter of the wine is the burnt offering, forever, a pleasant fragrance for Yahweh. And the skin of the ram is for the priest, this is the portion of the priest who brought the sacrifice.
The second ram you bring in the evening, just as the one that in the morning – a burnt offering, as a sacrifice forever, in all your births – for Yahweh is a pleasant fragrance.
Saturday and New Moon

And on Saturdays bring one-year-old rams, in which there is no flaw. And pour for this Saturday sacrifice two measures of flour, dissolved in oil. Pour them on your eternal sacrifice to Yahweh.
And in the days of the new moons, bring Yahweh to the sacrifice of calves-a pair of choice bulls, one ram, seven year-old rams, in which there is no flaw, with flour-three measures for half the oil, and half the wine for libations for each bull, measures of oil and a third of wine for each sheep, and measure the flour with a quarter of the oil and a quarter of the wine for each of the rams.
Bring these sacrifices for ever, for Yahweh a pleasant fragrance, bring them every month.
Years

And on the first day of the first moon, on the first new moon before all the moons of the year, also bring the shaggy goats for their sins for purification, so let them be the redeeming sacrifice. And bring one calf without blemish, one ram and seven year-old rams – this is besides the daily sacrifice – and the flour with butter is half a measure per bull, and the wines for the libation are half-measures, Yahweh is a pleasant fragrance. And two measures of flour and a third of butter and a third of wine for the libation of one ram for the burnt offering, Yahweh is a pleasant fragrance. And the measure of flour and a quarter of the oil and a quarter of wine for the libation of each of those seven rams and the shaggy, sacrifice of purification.
The Sabbath Year

In the seventh year, bring the shaggy goats for cleansing and letting go of the rules, and in addition – the ram, day after day on the sheep and to those sheep – bread baskets: one on a ram. For seven days you will bring rams, from day to day, and bread in baskets.
The right leg for the sacrifice of the ram is Yahweh, the fat of the nutra and the kidneys, and the kidneys are fat, and the omentum, and the whole trochee, which is above the sacrum, and also the liver-that is the offering with the libation according to the statute.
Take a cake of white bread, bread loaf from one basket and lay the bread over the fat and fat on the right leg of the victim. So sacrifice rams and bread in baskets.
So perform this burnt offering of Yahweh – with a pleasant fragrance, let Yahweh for their sacrificial carcasses burn on the altar for seven days in succession beyond the usual sacrifice.
And when a great priest rises before Yahweh, let him wear a dress of fathers, his ancestors, let him bring an ox in the name of the people and a bull from all the priests, first the bull for all the priests, and lay the hands of the priest-priests on the bull’s head, and
after them the great priest, let the priests fall before the Yahweh.
And let the priests dip their fingers into the blood of the bull, put the horns of the altar on, sprinkle the horns of the altar with blood, all four horns, and smear the lobe of the right ear and the thumb of the right hand and the right foot of the great priest, and blood will sprinkle his clothes from the altar
will be holy, as long as he lives the high priest, the great prince and no one else who is dead will touch, even the father or mother of the deceased, for he is consecrated for his God Yahweh, for he brought a sacrifice on the altar, the fat of the first of the oxen burning, liver and kidneys, fattening from the kidneys and omentum, for he performed the oblation and libation according to the statute, for he lit on the altar, bringing a burnt offering, for Yahweh a pleasant fragrance. And burn the flesh of the bull and the skin with manure on the fire outside the temple district – in the distance, in the uninitiated place, burn it with your head and legs, with all its interior, except fat and fat, burned on the altar for the sins of the people.
Let him then take from the bull of the second, who is for the people, for the sake of the common forgiveness, the blood and fat, and – like with the first bull, so with it – into the blood of the fingers, dipping the horns of the altar, sprinkling the altar, all four horns, and its fat with the libation on the altar for the sins of the people.
Easter and a holiday of fresh breads

On the fourteenth day of the first month at dusk, celebrate the Passover Yahweh: bring Him an evening sacrifice in this time, and everyone – from twenty years of age and older – eat it at night, and whoever in holy courts, let them go to their tabernacles.
On the fifteenth day is a sacred gathering, and no one works on this day, and the feast of unleavened bread of Yahweh may last seven days. Bring in these days a daily sacrifice: a pair of bulls, a sheep, seven rams, in which there is no flaw, and a goat shaggy for sins as a sacrifice with libations according to the regulations – with bulls, rams, rams and shaggy, and the seventh day dedicate Yahweh – in it day, so that no one worked.
Let them bring the shaggy one for the sake of forgiveness of sins with a libation according to the regulations: the measure of flour and a quarter of the oil and a quarter of the wine for libations, and all the sins will be forgiven to the community, they will be forgiven – this is the eternal law, for all generations, wherever they dwell. And let them bring one ram to the day of the ascendance of a sheaf of barley, on the day „Omer”.
Seventh Holiday

Then count the seven full sabbaths from the day of the ascendance, fifty days to the first day after the seventh Sabbath, and wherever you dwell, bring again that day the baptism of Yahweh: the bread of flour with the new leaven, the first gathering of Yahweh, the wheat bread, two measures per loaf, and twelve loaves, let the leaders bring the tribes of Israel, the sacrifice from the first gathering, the sacrifice with the libation, the sacrifice according to the statute. And the priests, having offered a sacrifice-according to the charter, with libation, the first harvest bread-let the priests eat this new dish in the inner courtyard, the bread from the first gathering, and then – new bread daily, unripe and mature bread, and arrange a sacred assembly. Here is the law for you forever, for all generations: that no one on this day did not work and did not work, this holiday of weekdays, the festival of the first gathering for ever.
New wine

Then count from the day of the tribute for another offering of Yahweh – from the festival of the first harvest of wheat seven Saturdays, seven full weeks count, and on the fiftieth day that follows the seventh Sabbath, offer a new wine for libation – four measures from all the tribes of Israel, one-third Let the wine bring the wine from the tribe, and the leaders of the thousands of Israel – twelve sheep for the sacrifice of Yahweh, with the sacrifice according to the regulations: two measures of flour and oil for libation, one third of the oil for each ram, and a select pair of bulls, and with each bull – seven year olds ovno and the shaggy goat for atonement, for the sins of the people, with the libations of the bulls, the sheep, and all the fourteen one-year-old rams.
Tuk their chickens should be burned on the altar – all the fat of their chickpeas, as well as the kidneys and liver, and let them take off the fat that covers them, and the omentum and kurdyuk – over the sacrament of lard, all this, let them at the altar with libations burnt for the burnt offering with a pleasant a fragrance before Yahweh.
And let all the uplifted offerings be with the libations, according to the rules. And put incense on your sacrifices, burn incense on the altar in commemoration, and eat the rest of the sacrifice in the courtyard, the priests eat up the unleavened bread. But do not taste leaven on this day – eat your sacrifices before sunrise, all your sacrifices taste with salt, let this „covenant of salt” be an eternal covenant.
Bring free sacrifices to Yahweh: from rams and rams, to the sternum and right foot, jaws, stomach and front legs to the shoulder blades, this is your sacrifice, and the proportion of the priests is legs, chest, jaw, stomach, forearms. Such is their portion forever, according to the law of the sons of Israel, and to the Levites – the shoulder blades, this is the law for ever for them, and for their offspring.
And let them give the leaders thousands of shares from the rams and from the rams. To every priest on the ram and on the ram, also the Levites on the sheep and the ram and the leaders – on the ram and ram, on each regiment of the twelve tribes of Israel, that they may eat on that day in the courtyard before Yahweh.
And let them drink – the first priests, then the Levites, followed by the leaders of thousands of Israel, the commanders of the regiments of the flag-bearers, the eminent people let them drink at first, and then the people – from large to small. Let all drink young wine without eating immature berries, for on this day it is possible to have fun and drink the best wine, wine young to all the sons of Israel before the face of Yahweh. This is the law eternal for all generations: year after year, wherever they dwell, that they may rejoice on this day, pouring out the drink of young wine on the altar of Yahweh.
Fresh oil

Now count from this day seven times seven weeks, forty-nine days, seven Sabbaths – until the day after the seventh Sabbath and on the fiftieth day, bring fresh oil from the habitats of the armies of the sons of Israel, half the fresh oil from each tribe. And let the victim of the first gathering on the altar in front of Yahweh be brought with this pure oil. Take three measures of flour with this oil, taking it half the measures, and light it with the fat of the sacrifice as an offering for the burnt offering, with a pleasant fragrance for Yahweh, and let this oil burn in the lamps.
And princes and flag-bearers of the thousands of bulls, rams and fourteen one-year-old rams with libation – for rams and rams, and the Levites will slaughter them, and the priests – the sons of Aaron will sprinkle the blood of the victims of the altar of Yahweh, let them sacrifice the sacrifices on the altar, sacrifices with libation, with a pleasant fragrance before the face of Yahweh.
And they will bring forth a free sacrifice from the rams and from the rams: the right shin, the front leg and chest, let them bring first, and then the jaws and the stomach in proportion to the priests according to the regulations, and the Levites will be given spatulas. And they shall set aside a portion of the children of Israel, that the sons of Israel give to the priests a ram and a ram, and the Levites also a ram, and with it a ram and each tribe, over a sheep and a ram, that they may eat them in the outer court before Yahweh.
Here is an eternal statute for all generations, wherever they dwell: to eat sacrifices with libations of fresh oil, olive oil from the new collection on this day of cleansing fresh oil, throughout the land once a year before Yahweh rejoicing – to all the sons of Israel, wherever they dwell , that’s the law for all generations.
Sacrifice of trees

Then bring Yahweh the sacrifice of the trees, and at the same time the two goats shaggy at the table with libations.
Bull, ram, one-year-old ram let each knee after knee – all the twelve tribes of the sons of Jacob let them take them to the altar with a libation for the daily sacrifice.
On the first day the priest will bring a great sacrifice for the Levites, and then he will offer a sacrifice for the tribe of Judah. By incense, let the shaggy man be slaughtered before him, and he will take the blood of the sacrifice to the altar in the basin by a special, spread all four corners of the altar with the fingers, sprinkle the base of the blood and the entire altar on each side with blood. And the fat will be burned by the great priest: the fat of the nutra and the fat that covers the liver and kidneys will remove the fat from them and, taking the oil seal, will light this lard with the victim on the altar. And to the burnt offering is a libation with a pleasant fragrance for Yahweh.
They bring bulls, one after another, burning, and sheep, one by one, and the rams, and I myself will multiply these sacrifices with the libations according to this statute until the end of the century for all generations, before Yahweh.
And, like the sacrifice of the Levites, the tribe of Judah will sacrifice, according to the same statute as the Levi tribe, the tribe of Judah brings the sacrifice after them.
And on the second day in the beginning, the sons of Benjamin, and then the generations of Joseph, the sons of Ephraim and Menashe, sacrifice. On the third day – victims of Reuven, especially, and then, especially – the knee of Shimon. On the fourth day – the victims of Ishashar and Zvulun, on the fifth day the sons of Gad and Asher will be sacrificed, and on the sixth day – the victims of Dan and Naftali.
New Year

And on the first day of the seventh month, you will have a festive meeting with the offering of the burnt offering with a pleasant scent before Yahweh.
Bring a bull from the best, one sheep, one year old rams, entirely, and one shaggy goat as a sacrifice for sins, with libations according to the rules, with a pleasant fragrance – in addition to the monthly and daily sacrifice, after them bring this sacrifice. May it be this day the third sacrifice – this is an everlasting covenant for all generations, wherever you dwell, celebrate on this day, rejoice, do not work and do not work: let this day be like the Sabbath day.
Judgment Day

Judgment Day this month is the tenth day.
On this day, try your souls, for the soul of one who does not examine it on this day to the very essence, will split off from its people.
And in the sacrifice of Yahweh, at that time, bring a bull with a sheep, seven seven-year-old rams and for the sins of a shaggy goat, besides those you will bring for the sins of the day of judgment. May these legends with a libation, according to the rules, all according to the rules: bull, ram and rams with shaggy. And for the sake of forgiveness of sins, bring a pair of bulls as one sacrifice: for yourself and for your father’s house, let her great prince bring her.
And the priest will cast a great two lots about the shaggy goats: one is the lot of Yahweh, the other is Azazel. And, slaughtering the shaggy man under the Yahweh’s lot, his blood will be lifted up in a golden bowl and, like the blood of a bull that is for the people, for the entire congregation, he will do the same with goat blood. The goat’s fat will be lit on the altar with libation, and the meat and skin will be burned together with the parts of the bull brought for the sin of the people for the sake of the community’s forgiveness, and be forgiven. And the blood will be washed from the hands and feet of the great prince, and sins will pass and fall on the head of the goat of the second, all the sins of the sons of Israel, all their sins and misdemeanors will pass to the head of this shaggy one, and the servant will drive him to the Azazel of the desert, and that goat all sins They will take away, and their sins are forgiven to the children of Israel.
Then they will make a sacrifice according to the regulations: bull, sheep and rams for the sons of Israel – this is the law for ever and ever, for all generations. And such a day is only one in the year, a day of commemoration, so that no one on this day would work or work, for this is Saturday of the Sabbath, and therefore everyone who will work, but will not fast – the soul is excommunicated from the people. Saturday rest on this day and a sacred assembly dedicated to the commemoration: in all places of dwelling so that no one toiled.
Feast of Tabernacles

On the fifteenth day of the same month, lead a sacred assembly: do not work, do not labor, and offer burnt offerings with Yahweh with a pleasant fragrance, and for seven days celebrate this feast of Yahweh.
On the first day, sacrifice thirteen best bulls, a pair of rams, fourteen one-year-old rams, where there is no flaw, and the goat shaggy for sins with flour mixed with butter – three measures per half-measures, and half the wine for the libation of bulls, for all thirteen, and the offering of flour and oil – two measures per third of measure, and guilt for a third of the measure for each ram – this is so on both rams, and as much flour – and a quarter of the measure of oil and wine for libation for each ram, and so for all fourteen rams and for the shaggy – in addition to the daily sacrifice . And let them pour a pleasant fragrance on the altar of the burnt offering for Yahweh.
And on the second day you bring twelve bulls, a pair of rams, fourteen rams and shaggy for sins – an offering with libations according to the statute: bulls, rams, rams and shaggy at a burnt offering with a pleasant fragrance before Yahweh.
On the third day – eleven bulls, two rams, fourteen rams, and from the shaggy ones of the shaggy ones – these are your sacrifices with libations according to the regulations for bulls, rams, goats and rams.
On the fourth day – ten bulls, a pair of rams, fourteen one-year-old rams, a goat shaggy for sins as a sacrifice with a libation – for bulls, for rams, for rams and for shaggy – all according to the statute.
And on the fifth day there are nine bulls, a couple of sheep, fourteen rams and one goat shaggy for sins – all with libations, all according to the rules – bulls, sheep, shaggy and rams.
And on the sixth day, the bulls are eight, the sheep are a couple, fourteen rams, one for the sins of the shaggy goats – sacrifice them with libations according to the regulations for bulls, sheep and rams with shaggy.
On the seventh day, seven bulls, two rams, fourteen rams, one goat shaggy for sins as a sacrifice with a libation, according to the regulations for bulls, rams, rams and shaggy.
And on the eighth day, all the labors and works you have will cease. Bring then the offering of the burnt offering of Yahweh with a pleasant fragrance: one bull, one ram, seven rams and a goat shaggy for sins for a sacrifice. In the offering of a bull, ram, rams and shaggy according to the statute, bring Yahweh these sacrifices in time along with other vows and giving, and a drink offering for your sacrifices in the house of dwelling, and on it is My name.
Victims are daily according to the law, according to the rules, they are eternal sacrifices from the sons of Israel, in addition to giving – all that they will offer with a libation and with all sorts of gifts that they will give me at will and in their own free will.
And I will be with them forever and sanctify my temple with my glory that will dwell in the temple – my glory until the day of the blessing in which I will raise up my holy temple and prepare all the days according to the covenant that I made with Jacob in Bethel, and I will sanctify the temple with My glory.
Buildings in the courtyard

Build to the north of the sanctuary a building for the rise of a square shape, from the corner to the corner – twenty cubits, to the wall of the sanctuary – seven cubits, and the walls shall be four cubits thick, forty cubits in height, and twelve cubits inward from corner to corner,
and a square pillar in the middle of four cubits wide, and around – ascending steps.
And on the way to this building, make the doors that open to the roof of the sanctuary. The entrance to the door leads to the roof, through which the sanctuaries rise to the top, and cover the whole house of ascent with gold: its walls, doors and roof, inside and outside, and the pillar adorn and steps – do everything as I commanded you.
Build a house-washbasin to the southeast – a square structure, sides of twenty-one elbows, distance to the altar-fifty cubits, height-twenty. Do the doors east, north and west. The width of the entrance is four cubits, the height is seven cubits.
Make in them niches with a width of an elbow, four cubits in height from the ground, lined with gold, so that priests put their clothes there when they come to them on the top of the house, when they come to serve the shrine.
And dig a ditch around the house of ablutions. Let the ditch move away from the wash-hand basin in the tunnel, descend and go underground so that water flows into it and within the earth spread, and that none of the people of these waters touch, for the blood of the victims is mixed with them.
And the priests will not sanctify My people in the garments in which they serve. So build to the east a building – a house for utensils, in the size of a washbasin, at a distance of seven cubits from the walls, the whole structure and device like a washbasin: two entrances – to the north and south, one against the other, the same size as the entrance to the washbasin. And in all that house, on all walls, arrange from within two deaf niches, two cubits in breadth and depth, four in height, for basins and scoops and accessories for the altar.

Bulls for the heads will be tied to the rings, then they will be cut, their blood gathering in the basins, and poured onto the altar, on its base. Take the skins from the bulls, cut the meat, chop the meat with salt, wash the insides and shins and salted with salt and burn them on the altar. A bull and a bull, in pieces, with a sacrifice of flour, with wine for libations, with its fat let the priests, the sons of Aaron burn on the altar of burnt offering with a pleasant fragrance before Yahweh.

And if the priest dies and every man of the priests in uninitiated clothes dies also, let them not defiled the temple of his God and they will not bear the sin of the guilt of death.

And let them sanctify the place around the altar, the sanctuary, the wash basin and the basin – so be holy, very holy for ever and ever.
Arrange to the west of the sanctuary pillars around the pool for sins and for sinners. There will be a separation for the sins of the priests and for the shaggy people brought for the sins of the people, so that those and these will not be confounded, and the place will be separated so as to avoid mistakes in confounding all the sins of the people, in all the wines.

The thickness of the wall is seven cubits, the height is forty-five cubits to the roof, the width of the rooms is twenty-six cubits from corner to corner. The width of the gate is fourteen cubits, the height is twenty-eight cubits from the threshold to the lintel, and fourteen cubits from the ceiling to the lintel. And there the laver covered with cedar, lined with pure gold, and its doors be covered with good gold. From the corner of the gate to the corner in the courtyard, one hundred and twenty cubits and according to this pattern – at all the gates.
Do in the courtyard places for the priests, their sacrifices and the fruits of the choicest, for the tithes of the harvest and for the victims of redemption, and the sacrifices of the redemption of the sons of Israel with the sacrifices of the priests do not mingle, and at four corners make them stoves to make their sacrifices.
Second courtyard

Build a second courtyard around the courtyard. Its breadth is four hundred and eighty cubits, one on all sides. And on all the winds – to the south, to the sea and to the north, the thickness of the wall is four cubits and the height is twenty-eight cubits. There cells, attached to the wall, from the cell to the cell – three cubits.

That person will go to the community of the elect and give Yahweh a ransom for his soul – half a shekel, according to the eternal law in memory in all habitats, twenty mountains – one shekel.
After they approach the host and give Me half a shekel, they will be joined by those who are at the age of twenty and older.
And at the gate of the court there are names, the names of the sons of Israel: Shimon, Levi and Judah – from the rising of the sun; Reuben, Joseph and Benjamin – from the desert, from the south; Isaskhara, Zvulun and Gad – from the sea; Dana, Naftali and Asher – to the north.
Here are the measures of the gate: from the corner from the north side to the gate of Shimon – ninety-nine cubits. The width of the gate is twenty-eight cubits. From the gate of Shimon to the gate of Levi is ninety-nine cubits. From the gate of Levi to the gates of Judah – the same measure …
Third courtyard

Its width is about six hundred cubits around the middle court, and the length of the wall is about one thousand six hundred cubits from corner to corner to each of the winds, and this measure is to the east and south, to the sea and to the north. The thickness of the wall is seven cubits and a niche between the gates outside for decoration. Three gates to the east and three to the south, three to the sea and three to the north. The width of the gate is fifty cubits, the height is seventy, from the gate to the gate, three hundred and sixty cubits.
From the corner to the gate of Shimon, three hundred and sixty cubits. From the gate of Shimon to the gate of Levi the same measure. From the gate of Levi to the gate of Judah, the same measure, three hundred and sixty cubits. From the gate of Judah to the south corner, the same measure, three hundred and sixty cubits. And from this corner to the gate of Reuven three hundred and sixty cubits. From the gate of Reuven to the gate of Joseph the same measure, three hundred and sixty cubits. From the gate of Joseph to the gate of Benjamin three hundred and sixty cubits. From the gate of Benjamin to the western corner, three hundred and sixty cubits and the same distance from this corner to the gate of Ishashar is three hundred and sixty cubits. From the gate of Ishashar to the gate of Zibulun, three hundred and sixty cubits. From the gate of Zebulun to the gate of Gad, three hundred and sixty cubits. From the gate of Gad to the north corner is three hundred and sixty cubits. From this corner to the gate of Dan is three hundred and sixty cubits, and also from the gate of Dan to the gate of Naftali, three hundred and sixty cubits,
Towers protrude from the wall seven cubits outward, and inward from the courtyard wall by thirty-six cubits. The width of the gate is fourteen cubits, their height is twenty-eight cubits to the lintel. Cover them with a tree of cedar, lace in gold, fold their vaults with pure gold and build inside the niche.
The width of the cell is ten cubits, length twenty, height fourteen. It is covered with boards of cedar. The wall thickness is two cubits. Outside of it is a niche. The width is ten cubits, length twenty, a wall two cubits thick. And the height is fourteen cubits to the lintel and the entrance is three cubits.
Do in each room a hearth at ten cubits from the doors. So build eighteen niches. And build a building with a staircase near the wall of the gate, let the steps go to the second floor and onto the roof, and the cells and niches – the second and third – should be set up as below.
Premises for the Feast of Tabernacles

On the roof make the pillars and the beams cross them. Here is the place for Tabernacles-high eight cubits to a booth made each year in the feast of tabernacles for the elders of the community, to the leaders, the heads of the families, for the sons of Israel and the chiefs of thousands and chiefs of hundreds, that ascend and will sit there until they come to their life to sacrifice for the Feast of Tabernacles.
About food and drink

They will eat in the days of the Sabbath and in the days of the new months, in the days of the first fruits of bread, wine and oil, and in the time of the sacrifice of the trees – they will eat all these days, they will not leave it for next year.
For they will be so: from the holiday of the first gathering they will eat bread until next year, until the day of the first harvest festival. Wine will be drunk from the „tyrosh” date to the „tyrosh” term of the next year. The oil of the first collection from the term „Itzhar” until next year, until the same period, until the day of offering on the altar of the new oil. And all that is left after this period, betray the fire, let it burn, do not eat it any more, for it is cursed.
Living away from the temple at a distance of three days, who can let him bring, and who can not let him sell and bring money. They will buy bread, wine and oil, cattle and small animals, buy them and eat them during the days of celebrations, but will not eat it on weekdays, for it is holy, in its holy days it is possible, but on weekdays there is not.
Premises

Separate the rooms from the gate of Shimon to the gate of Judah for the priests, all to the right and left of the gate of Levi to the sons of Aaron, separated one hundred and eight niches, their cells, and two tents, those on the roof. For the sons of Judah – from the gate of Judah to the corner, fifty-four niches and cells and the bush that is over them. And to the sons of Shimon – from the gate of Shimon to the corner of the second – niches, cells and tents.
For the sons of Reuben – from the inner corner, which belongs to the sons of Judah, to the gate of Reuven, there are fifty-two niches and cells and tents. From the gate of Reuven to the gate of Joseph – the sons of Joseph Ephraim and Menashe. From the gate of Joseph to the gate of Benjamin – to the sons of Khatov, from the sons of Levi. And from the gate of Benyamin to the corner to the west – to Benyamin’s sons. From this corner to the gate of the Isaskharovs – to the sons
Isaskharov. From the gate of Ishashar to the gate of Zvulun to the sons of Zvulunov. From the gate of Zebulun to the gate of Gad, to the sons of Hirshon, who are of the Levites. And from the gate of Gad to the north corner – to the sons of Gad.
From this corner to the gates of Dana to the sons of Dan. From the gate of Dan to the gate of Naftali to the sons of Naftali. From the gate of Naftali to the gate of Asher, to the sons of Mriri, of the Levites. And from the gate of Asher to the east corner to the sons of Asher.
In total, two hundred and seventy niches are separated for the Levi tribe. And the sons of Israel – eighty five hundred and six niches.
Laws on cleanliness

When the guards come, the second one comes out and goes to the left, and at that time the first will come out, then these will not mix weapons with those. This one stands, and the one passes, and there will be no confusion.
The man who happened at night will not come to the temple before three days later. He will wash his clothes and bathe himself on the first and third day, wash his clothes again, and the sun will rise, and then he will only come to the temple. They will not come in sins and uncleanness in My temple.
No one blind enters it all his days and defile the cities where I dwell, for I am Yahweh, forever among the sons of Israel.
Everyone who has cleansed of expiration will count the seven days of his purity and on the seventh day he launder clothes, he will wash himself in the water alive, and then he will come to the city where the temple is.
No leper and madman will come to him until they are cleansed.

No unclean bird can be inside My temple when I’m in it.

Dedicate my temple, they will fear My temple, in which I
… …
Set up special places for residents to go outside to the north-west of the city. There are buildings, troughs and pits in which feces. Let them come in, and they will not be visible from the city for three thousand cubits.

In the city My temple will be bright and pure. Everything in it will be clean. Everything that comes into it will be pure. Wine and butter and food will be clean. Skins of pure cattle, which in other cities, will not bring in it, for in the cities they will work on them, but in the city where my temple is not carried.

Do not deface the cities where I settled in the temple of my name, for in the skins bring wine and butter and food to the city where the temple is. Let them not defile my temple with the skins of ascension and the abominations carried in foreign countries.
So I will clean the skins: My temple will cleanse My temple, and in the cities of others, these cities will be cleansed. All the purity of the temple is in the skins. Bring them, but do not defile My temple and city with the skins of abomination.
Food Laws

Cormorant, stork, heron with its breed, hoopoe and bat, as well as all the insects that fly – they are an abomination to you.
But flying insects, which you will have: a locust with its breed, a cricket with its breed and a grasshopper with its breed – you’ll have them, with their knees up to jump on the ground or fly wings.
Any carrion, poultry and cattle, do not eat, but sell the gentile. Do not eat bad things, for you are a people to the holy Yahweh your God, your sons are Yahweh your God.
The laws of the dead

Do not scratch yourself, do not shave between the eyes of the dead and the scratch of the soul do not depict in your flesh. Do not write the inscription on yourself with a tattoo, for you are a holy people to your God Yahweh.
Do not defile your country. What other nations do not do: they bury the dead everywhere, even inside houses. But you separate the areas in your country and there, between the four cities arrange places for funerals.
If a person dies in your city, a house in which the dead, seven days will be defiled. Everyone who is in the house, and everyone coming into the house, will be unclean, and any food will be unclean for seven days. All the instruments will be defiled, and all that is in their presence will be impure. And on the day when they take away the dead, let them sweep the house, clear it of mud, oil, wine and water, and let the walls and doors be scraped, the locks, the doorposts, thresholds and lintels will be washed with water – the day they carry the dead – and clean the house and all tools, and a winnowing and stupa, all implements made of wood, iron and copper.
Now all the tools that they have – clean, clothes, bags and leather washed. Everyone who was in the house, and everyone in the house coming, let them wash themselves with water. They wash their clothes on the first day, and on the third day let them pour water on them and wash them. On the seventh day, let them pour water on them for a second time, wash and wash their clothes and things, and in the evening they will be cleansed of the dead.
A person who touched an open place of bones killed by a sword or a dead person or his blood or a coffin, let him make a cleansing. If he does not, as the law of this doctrine demands, he is filthy, and his filth is on him. Anyone who touches him, let him wash his clothes and wash himself, and by the evening he is clean.
If a woman is pregnant, and her child dies, then she will be foul as a coffin. Any house into which it will enter will be defiled, and anyone who touches it, is unclean until the evening, and enters with it inside the house – seven days are filthy. Let him wash his clothes and wash himself on the first day. On the third day he will go, wash his clothes and wash himself, and on the seventh day he will wash his clothes again and wash himself, and the sun came up and he is clean.
You are defiled from every creature of the earth: from the shrew, from the mouse, from the turtle with its breed, from the lizard, the lizard and the eagle, any one who touches them will be defiled. And when they are dead, all that comes from them is filth to you. Everyone who is defiled from them, will wash clothes till evening, wash himself with water, and the sun will rise-and he is clean. Bearing the same bones and parts of the corpses – skin, meat and claws – let it wash clothes and be washed with water, and the sun rises and it is clean.
Warn all the sons of Israel of these impurities, and they shall not be defiled by those whom I say in My teaching, they will not be defiled, for I, Yahweh, am among the sons of Israel. You sanctify them, that they may be holy, and their souls shall not be polluted – those whom I have separated from filth, may they be holy.
Law of the Court

Judges and guards I give to you. At all gates, judge the people by an honest court. Do not look at faces, do not take bribes, do not remove the court. For the bribe takes the court, distorts the direct words, blinds the eyes of the wise and defile the honest. You have inherited the land given to me for ever, but the bribe taking and the honest court that leads you will be killed, and you do not shy away from his execution.
On Ways of Worship

Do not act in your country like other nations. They burn, arrange oak groves, erect statues, give the gods carved stones and they bow. And you do not plant oak and tree at my altar and do not put a statue or a carved stone, which I hate, this you do not do in your country.
Do not smoke me a heifer, which has a vice, for it is an abomination. Do not smoke me heifers and goats that have in their belly, for they are to me an abomination. Do not raise the calf and its fruit in one day and do not pierce the mother on the offspring.
Every first-born, who will be born among your cattle, you will dedicate to Me. You will not work on the first-born among your bulls, you will not cut off the first-born among your rams. Do not block the mouth of the ox, the threshing grain, you will not plow the ox and donkey. You will not put rotten meat in My temple.
All that I command, do not add to it or reduce it.
The Laws of Apostasy

If a prophet or dreamer comes up from you and gives you a sign and a testimony and says so: let’s go, worship other gods whom you did not know, do not listen to the words of the prophet and what the dreamer said, for I am a witness, do you love Yahweh your God ancestors with all my heart and all my soul. Yahweh, your God will follow and worship, be afraid of Him, listen to Him, believe in Him, and kill the prophet and dreamer, for he has spoken of a sinful word about your God Yahweh who brought you out of Egypt, bought from the house of slavery, he knocked you off the road , according to which I commanded to go, and so you will burn out all evil in yourself.
If you hear that in such and such a city people appeared, the sons of Belial, and brought out all the settlers from the city, saying: Let’s go, we will serve the gods that you do not know, and you will ask and study well – yes, everything is so, Israel – and you will kill all the settlers, you will destroy them and their cattle, collect the property and burn the whole city in fire. It will become an eternal hill that will not be rebuilt again. To your hand, let none of them come to me, so that I can turn away from anger.
I spoke to your ancestors, If you obey my voice and obey all the commandments that I give you today, it will be good for you before Yahweh your God.
And when you find a man or a woman at your gate who is doing an evil deed, depart from the covenant, go to other gods to bow – to the sun, to the moon, to the whole army of the heavens – and you heard it, questioned, explored, and that’s the truth, was made this abomination in Israel – then take that man or woman and stone with stones.
You will go to the Levites or the judges of those days, asking about what you came up with. And they will judge you, and you will do according to their teaching, for they will tell you from the book of doctrine, from the place where I set my name. And you will do everything that they will tell you, according to the announced court, and you will not depart from the teaching, which speaks about the right and left. But a man who does not listen and will do it at will, so as not to heed the priest or judge standing before me, he will die, and you will burn out evil in Israel, and all the people will know and will not do evil at will.
Laws of the Tsar

You will come to the land that I give to you, you will live in it and say: I will put the king over me, as around all nations. And choose a king, choose him from the brothers, you will put the king – not a stranger, who is not your brother, but he will not have many horses and he will not return the people to fight in Egypt, to get many horses, silver and gold.
So I say to you: he will not have women who will corrupt his heart, silver and gold will not be much, he will sit on the throne of the kingdom, and the priests will write it to the books.
This is the teaching that the priests will write to him, the day the Israelites will dedicate it from twenty to sixty years, according to their banners, according to their heads, the chiefs of thousands, hundreds, fifties and tens in all cities.
And he will choose to himself from them a thousand from the tribe – to be with him twelve thousand warriors who will not leave him alone and enter into battle with the infidels. All these elect will be people of truth, who are afraid of God, who hate lawlessness, courageous in war. They will be with him always – day and night, they will protect him from foreign peoples. And with him are also twelve chiefs of the people, of the priests twelve, and of the Levites twelve, who will sit with him in judgment and for the sake of the doctrine, and his heart will not rise above them.
And he will take the wife not from the daughters of the Gentiles, from his father’s house he will take the spouse, from the father’s family, and will not take the other’s wife, only she will be with him all the days of his life. If this one dies, then he takes another from his father’s house.
And when the king finds out about the people who want to harm Israel, they will send one-tenth of the troops with him to go to war, against the enemies, and they will go out with him. If a great people are going to the land of Israel, one-fifth of the warriors will be sent. If, at the head of that people, the king with chariots and equestrian people and a lot of people send a third of the soldiers to our king, and two-thirds will remain guarding the cities and borders so that the detachment of enemies does not go inside the country. And even if the war intensifies and half of the people send it, the other half of their cities will not leave.
When the enemies are defeated, crushed, struck to extinction, they take prey and give the king a tenth, to priests – one part of a thousand and to the Levites – one-hundredth of everything taken, and the rest will be divided between soldiers and their brothers, who were left in the cities guarded.
If the king goes to war, and with him a fifth of the army-all warlike people, heroes-warriors who shun sinful deeds, and guilt and sin-until the exit of the great prince, to the questioning of the Urim and Thummim, everything happens according to the king’s word, and the children of Israel that are with him will make up the counsel of the heart until the time when he turns to the Urim and Thummim judgment.
And now the Israelites in the countries of their enemies groan, yell from the heavy yoke, they call and do not hear, they cry and do not answer because of their evil deeds. I hide my face from them – they will become prey for fire and robbery, and there is no savior from evil. They have broken the covenant with Me and My teaching, their soul has become defiled, they are to blame.
But then they will turn to Me with all their heart and soul, because I saved them from the hands of the enemies according to this teaching, I bought them out of the hands of the hating, brought them to the land of the fathers, redeemed, multiplied and rejoiced for them, I was God to them, and they to me – the people.
For the king, whose eyes and heart have departed from My orders, there is no descendant on the throne of their ancestors, for his offspring will forever be rejected from the government of Israel. If he follows my laws, he keeps my orders, it’s right to do, his son who sits on the throne of the kingdom of Israel will never reject him. And I will be with him and save him from the hands of enemies, from those who demanded his soul. I will rule at his will – his enemies will not rule him, I will fix him above, and not below, I will make my head, not my tail, he will be in his kingdom for many days, and afterwards his sons.
The laws of war

You come to the country that I give you. Do not learn to do the abominations of other peoples. Do not be in your environment to conduct a son or daughter through the fire, showing miracles, sorcerer and sorcerer, a black magician and causing the dead, for the abomination in my eyes is everyone who does it.
If you come to the city to fight with him, and call him to peace, and if you are answered and opened, then all the people who are in it will pay you tribute. And if he does not make peace with you, he will start to fight, and you will conquer, I will give you this city for myself. You will destroy all men in it, there will remain women, children and cattle, and you will plunder and eat the prey of the enemies that I gave you.
So you will do with cities that are far away. It is not from the cities of the nations here, they are from the cities of those nations that I give you into possession. And you will conquer the Hittites, the Amorites, the Canaanites and the Heves, the Jebusites, the Girgashas and the Preseas, as I commanded you. And you do not learn the abominations that they do for their gods.
About the captive beauty

If you went to war with your enemies, and I gave them into your hands, and you saw a beautiful woman in captivity and wished her to marry her, cut her head, cut off her fingernails and with them signs of captivity. And let the month sit, crying for the father and mother. And afterwards you will come to her as a husband, and will be your wife.
About criminals

If a person has a disobedient son who does not listen to his father and mother and turns to him with words, but he does not listen, then his father and mother will grab him and lead him to the eldest in the city, to the gate and say: here is our son disobedient, not he listens to our voice, only eats and drunks, and the people of the city shower him with stones. He will die, but you will burn out the evil, and all the sons of Israel will hear and be afraid.
The informer, who considers his people as a stranger and does evil, will die by the word of two witnesses, and according to the word of three witnesses he will be hanged on a tree and die.
If the murderer fled to a stranger and curse his people – the sons of Israel, hang it on a tree. He will die, and his dead body will not hang on the tree of the night; on the same day, bury him. For they are cursed by God hanging on a tree, and you do not defile the land that I give you for a possession.
Found cattle, bird nest and new house

You will not watch a wolf or a sheep wander, or your brother’s ass. Bring them back to your brother. If your brother is not near, you have not found him, they will be with you until he asks.

If you find a nest of a bird on a tree or on the ground, and there are chicks or eggs and a mother with them, you will not take mothers and chicks. You’ll run away from the mother, and take the chicks so that you will be well and that you have lived for many years.

If you build a new house, build a railing on the roof, and there will be no blood on your house, for no one will fall from it.
About women

If a man took a woman and was her husband, but disliked her and made her a bad name, saying: I approached her, but did not find her with virginity, then the father or mother of that woman will take her to the elders who sit at the gate. And her father will say to the eldest: I gave my daughter to marry this man, but he did not love her and said bad things about her, that he did not find my daughter’s virginity. And the elders in the city will take that man, they will seize him and punish him, and give one hundred pieces of silver to his father, for he made a bad name for the virgin of Israel.
The man will not take his father’s wife, he will not take the wife of a brother, the son of a father or mother, for she is unclean to him. A man will not take his sister, the daughter of a father or mother, for she is unclean. The man will not take the sister of the father or sister of the mother, for she is an abomination. The man will not take the daughter of a brother or sister, for she is unclean to him.
* * *Translation by A. Volokhonsky

Notes

(The Charter of War, Section "On the principles and timing"). Fifty-two are the twelve senior priests and the same number of senior Levites, the high priest, his deputy and twenty-six heads of families (chred), according to the number of weeks in the solar year from 364 days. The year of Essen was different from that of Judea. 
The remaining years - from the 49-year anniversary cycle one seven-year anniversary is entirely Saturday and does not count. Of the forty-two years, six are Saturday's seven-year periods. One year is the summer of God determined for the holy war. There are 35 years left: six for training, ten for wars against the descendants of Ham and Japheth, and Sima is given nine years, since Israel itself is the tenth people from his descendants.

(Section "The Rule of how to stand in the forefront"). Gates of battle - a gap in the unfolded phalanx structure, through which the columns come out detachments from the rear rows.

(The section whose beginning is lost). Darkness is "ten thousand", a military detachment roughly equivalent to the Roman legion. In the army of the sons of light he consisted of four thousand foot soldiers and eight hundred mounted horses.

(Temple scroll, to the section "Easter" and further on). According to I. Yadin, the holidays are held in the following calendar order. The first day of the year is Wednesday. Easter is the 14th day of the first month. The sheaf of barley sheaves is on the 26th, the same month, Sunday. The sheaf of the sheaf of wheat is on the 15th, the third month; the first wine - the 3rd, the fifth month; The first oil is on the 22nd, the sixth month, all on Sundays. The sacrifice of the trees is from the 23rd to the 30th of the sixth month, with the passage of the Sabbath. New Year - the first day of the seventh month. Judgment Day is the 10th seventh month. From the 15th to the 22nd of the same month - the Feast of Tabernacles. 
In a word, I carry esron everywhere when it comes to flour, and guin, speaking of wine and oil. The Esron was approximately 4.5 gin - 6.5 liters. 
The dots mark the places where the destroyed text prevents a coherent translation.

Thus says Yahweh brave:
I will do something great with you. So all the Amorites and Canaanites, the Hittites, the Girgashai and the Preseans, and the Hebrews and the Jebusites are cast out from your presence. Practice yourself – do not enter into an alliance with the inhabitants of the land you enter into, so they will not be trapped for you. Altars smash them, crush pillars, cut oaks and burn the idols of the gods with fire. Do not put your money on their silver and their gold: by them they tempt you, for all this is filthy in My eyes. Do not take them to take to your house, or you’ll be cursed, defiled by a nasty, disgusting abomination. And do not beat the other gods: Yahweh – My name, I’m a jealous God! But beware, do not enter into an alliance with those who live in this land. So that you do not wander after their gods, and that you are not called for a sacrifice to them or from their altars to eat, and that you do not take their daughters for your sons, and that their daughters do not roam after their gods.
Ark of the Covenant

One and a half cubits is the height of the ark with a lid, its length is two and a half cubits, and its width is one and a half.
Make two cherubim on both ends of the lid: one cherub on one side, another cherub on the other side, with wings stretched to the middle of the ark, so that the wings cover the lid, and between the wings – up from the ark – their faces facing each other to friend.
And make a veil of gold.
Offer table

Make a table of acacia wood two cubits long, one cubit wide, one and a half tall. Dress it with pure gold and make a fringe to it.
Mix two measures for a loaf of flour, bake twelve loaves of bread from it, put it on a table in the form of two pyramids and a mound of salt and pure incense on them – let this frankincense with bread in Yahweh’s commemoration be a burnt offering, so that you may burn it on the Sabbath day, the Sabbath day on the altar of incense.
And when you knead, you take away the old bread and put it on the table, the rash is incense, and let this bread go away from Me, but it will be an eternal covenant for all the descendants of Israel in their generations, for these are the bread for the priests and let them eat them holy place.
Semi-candleholder

Make a chandelier of pure gold – a stem and branches and bowls with buds and flowers: six branches, in both sides of the outstretched, three branches one by one, three on the other side of the stem, three bowls of almonds – a flower with a bud on the first branch, on the other branch – three bowls of almonds, a flower with a bud, and so on all six branches stretched from the stem. And on the stem itself there are four bowls: under the steam of the branches there is a flower and a bud of almonds, under the four branches there is a flower with a bud and under the six there is also a flower with a bud, and three buds on each branch, six of which are stretched from the stem.
Make for the lamp seven lamps, tongs and scoops of pure gold, with a total weight of two talents, seven lamps, that they shine, its lamps.
And set the candlestick against the table in the sanctuary, and the priests, the sons of Aaron, shall set the lamps, that they may always burn; that is the law eternal, for all generations.
Time of sacrifice

Offer sacrifices on the altar in the days of Yahweh – on Sabbaths and on New Moon months, on the first month of the day, on Easter and on the feast of unleavened bread, and on the day of the ascendance of a sheaf of barley, on the Feast of the Seeds, when the first sheaves of the wheat harvest are raised, and the term tirosh is the libation of the young wine, and in the time of Itzhar, the liberation of fresh oil, and for six days the sacrifice of trees, the New Year’s and Judgment Day, the Feast of Tabernacles and the festive gathering.
Daily Victims

Bring on the altar of one-year-old rams without flaw, two daily – as a sacrifice forever.
One of the rams you will bring in the morning (you will bring the second ram in the evening), and mix a quarter of the oil with a measure of flour, and a quarter of the wine is the burnt offering, forever, a pleasant fragrance for Yahweh. And the skin of the ram is for the priest, this is the portion of the priest who brought the sacrifice.
The second ram you bring in the evening, just as the one that in the morning – a burnt offering, as a sacrifice forever, in all your births – for Yahweh is a pleasant fragrance.
Saturday and New Moon

And on Saturdays bring one-year-old rams, in which there is no flaw. And pour for this Saturday sacrifice two measures of flour, dissolved in oil. Pour them on your eternal sacrifice to Yahweh.
And in the days of the new moons, bring Yahweh to the sacrifice of calves-a pair of choice bulls, one ram, seven year-old rams, in which there is no flaw, with flour-three measures for half the oil, and half the wine for libations for each bull, measures of oil and a third of wine for each sheep, and measure the flour with a quarter of the oil and a quarter of the wine for each of the rams.
Bring these sacrifices for ever, for Yahweh a pleasant fragrance, bring them every month.
Years

And on the first day of the first moon, on the first new moon before all the moons of the year, also bring the shaggy goats for their sins for purification, so let them be the redeeming sacrifice. And bring one calf without blemish, one ram and seven year-old rams – this is besides the daily sacrifice – and the flour with butter is half a measure per bull, and the wines for the libation are half-measures, Yahweh is a pleasant fragrance. And two measures of flour and a third of butter and a third of wine for the libation of one ram for the burnt offering, Yahweh is a pleasant fragrance. And the measure of flour and a quarter of the oil and a quarter of wine for the libation of each of those seven rams and the shaggy, sacrifice of purification.
The Sabbath Year

In the seventh year, bring the shaggy goats for cleansing and letting go of the rules, and in addition – the ram, day after day on the sheep and to those sheep – bread baskets: one on a ram. For seven days you will bring rams, from day to day, and bread in baskets.
The right leg for the sacrifice of the ram is Yahweh, the fat of the nutra and the kidneys, and the kidneys are fat, and the omentum, and the whole trochee, which is above the sacrum, and also the liver-that is the offering with the libation according to the statute.
Take a cake of white bread, bread loaf from one basket and lay the bread over the fat and fat on the right leg of the victim. So sacrifice rams and bread in baskets.
So perform this burnt offering of Yahweh – with a pleasant fragrance, let Yahweh for their sacrificial carcasses burn on the altar for seven days in succession beyond the usual sacrifice.
And when a great priest rises before Yahweh, let him wear a dress of fathers, his ancestors, let him bring an ox in the name of the people and a bull from all the priests, first the bull for all the priests, and lay the hands of the priest-priests on the bull’s head, and
after them the great priest, let the priests fall before the Yahweh.
And let the priests dip their fingers into the blood of the bull, put the horns of the altar on, sprinkle the horns of the altar with blood, all four horns, and smear the lobe of the right ear and the thumb of the right hand and the right foot of the great priest, and blood will sprinkle his clothes from the altar
will be holy, as long as he lives the high priest, the great prince and no one else who is dead will touch, even the father or mother of the deceased, for he is consecrated for his God Yahweh, for he brought a sacrifice on the altar, the fat of the first of the oxen burning, liver and kidneys, fattening from the kidneys and omentum, for he performed the oblation and libation according to the statute, for he lit on the altar, bringing a burnt offering, for Yahweh a pleasant fragrance. And burn the flesh of the bull and the skin with manure on the fire outside the temple district – in the distance, in the uninitiated place, burn it with your head and legs, with all its interior, except fat and fat, burned on the altar for the sins of the people.
Let him then take from the bull of the second, who is for the people, for the sake of the common forgiveness, the blood and fat, and – like with the first bull, so with it – into the blood of the fingers, dipping the horns of the altar, sprinkling the altar, all four horns, and its fat with the libation on the altar for the sins of the people.
Easter and a holiday of fresh breads

On the fourteenth day of the first month at dusk, celebrate the Passover Yahweh: bring Him an evening sacrifice in this time, and everyone – from twenty years of age and older – eat it at night, and whoever in holy courts, let them go to their tabernacles.
On the fifteenth day is a sacred gathering, and no one works on this day, and the feast of unleavened bread of Yahweh may last seven days. Bring in these days a daily sacrifice: a pair of bulls, a sheep, seven rams, in which there is no flaw, and a goat shaggy for sins as a sacrifice with libations according to the regulations – with bulls, rams, rams and shaggy, and the seventh day dedicate Yahweh – in it day, so that no one worked.
Let them bring the shaggy one for the sake of forgiveness of sins with a libation according to the regulations: the measure of flour and a quarter of the oil and a quarter of the wine for libations, and all the sins will be forgiven to the community, they will be forgiven – this is the eternal law, for all generations, wherever they dwell. And let them bring one ram to the day of the ascendance of a sheaf of barley, on the day „Omer”.
Seventh Holiday

Then count the seven full sabbaths from the day of the ascendance, fifty days to the first day after the seventh Sabbath, and wherever you dwell, bring again that day the baptism of Yahweh: the bread of flour with the new leaven, the first gathering of Yahweh, the wheat bread, two measures per loaf, and twelve loaves, let the leaders bring the tribes of Israel, the sacrifice from the first gathering, the sacrifice with the libation, the sacrifice according to the statute. And the priests, having offered a sacrifice-according to the charter, with libation, the first harvest bread-let the priests eat this new dish in the inner courtyard, the bread from the first gathering, and then – new bread daily, unripe and mature bread, and arrange a sacred assembly. Here is the law for you forever, for all generations: that no one on this day did not work and did not work, this holiday of weekdays, the festival of the first gathering for ever.
New wine

Then count from the day of the tribute for another offering of Yahweh – from the festival of the first harvest of wheat seven Saturdays, seven full weeks count, and on the fiftieth day that follows the seventh Sabbath, offer a new wine for libation – four measures from all the tribes of Israel, one-third Let the wine bring the wine from the tribe, and the leaders of the thousands of Israel – twelve sheep for the sacrifice of Yahweh, with the sacrifice according to the regulations: two measures of flour and oil for libation, one third of the oil for each ram, and a select pair of bulls, and with each bull – seven year olds ovno and the shaggy goat for atonement, for the sins of the people, with the libations of the bulls, the sheep, and all the fourteen one-year-old rams.
Tuk their chickens should be burned on the altar – all the fat of their chickpeas, as well as the kidneys and liver, and let them take off the fat that covers them, and the omentum and kurdyuk – over the sacrament of lard, all this, let them at the altar with libations burnt for the burnt offering with a pleasant a fragrance before Yahweh.
And let all the uplifted offerings be with the libations, according to the rules. And put incense on your sacrifices, burn incense on the altar in commemoration, and eat the rest of the sacrifice in the courtyard, the priests eat up the unleavened bread. But do not taste leaven on this day – eat your sacrifices before sunrise, all your sacrifices taste with salt, let this „covenant of salt” be an eternal covenant.
Bring free sacrifices to Yahweh: from rams and rams, to the sternum and right foot, jaws, stomach and front legs to the shoulder blades, this is your sacrifice, and the proportion of the priests is legs, chest, jaw, stomach, forearms. Such is their portion forever, according to the law of the sons of Israel, and to the Levites – the shoulder blades, this is the law for ever for them, and for their offspring.
And let them give the leaders thousands of shares from the rams and from the rams. To every priest on the ram and on the ram, also the Levites on the sheep and the ram and the leaders – on the ram and ram, on each regiment of the twelve tribes of Israel, that they may eat on that day in the courtyard before Yahweh.
And let them drink – the first priests, then the Levites, followed by the leaders of thousands of Israel, the commanders of the regiments of the flag-bearers, the eminent people let them drink at first, and then the people – from large to small. Let all drink young wine without eating immature berries, for on this day it is possible to have fun and drink the best wine, wine young to all the sons of Israel before the face of Yahweh. This is the law eternal for all generations: year after year, wherever they dwell, that they may rejoice on this day, pouring out the drink of young wine on the altar of Yahweh.
Fresh oil

Now count from this day seven times seven weeks, forty-nine days, seven Sabbaths – until the day after the seventh Sabbath and on the fiftieth day, bring fresh oil from the habitats of the armies of the sons of Israel, half the fresh oil from each tribe. And let the victim of the first gathering on the altar in front of Yahweh be brought with this pure oil. Take three measures of flour with this oil, taking it half the measures, and light it with the fat of the sacrifice as an offering for the burnt offering, with a pleasant fragrance for Yahweh, and let this oil burn in the lamps.
And princes and flag-bearers of the thousands of bulls, rams and fourteen one-year-old rams with libation – for rams and rams, and the Levites will slaughter them, and the priests – the sons of Aaron will sprinkle the blood of the victims of the altar of Yahweh, let them sacrifice the sacrifices on the altar, sacrifices with libation, with a pleasant fragrance before the face of Yahweh.
And they will bring forth a free sacrifice from the rams and from the rams: the right shin, the front leg and chest, let them bring first, and then the jaws and the stomach in proportion to the priests according to the regulations, and the Levites will be given spatulas. And they shall set aside a portion of the children of Israel, that the sons of Israel give to the priests a ram and a ram, and the Levites also a ram, and with it a ram and each tribe, over a sheep and a ram, that they may eat them in the outer court before Yahweh.
Here is an eternal statute for all generations, wherever they dwell: to eat sacrifices with libations of fresh oil, olive oil from the new collection on this day of cleansing fresh oil, throughout the land once a year before Yahweh rejoicing – to all the sons of Israel, wherever they dwell , that’s the law for all generations.
Sacrifice of trees

Then bring Yahweh the sacrifice of the trees, and at the same time the two goats shaggy at the table with libations.
Bull, ram, one-year-old ram let each knee after knee – all the twelve tribes of the sons of Jacob let them take them to the altar with a libation for the daily sacrifice.
On the first day the priest will bring a great sacrifice for the Levites, and then he will offer a sacrifice for the tribe of Judah. By incense, let the shaggy man be slaughtered before him, and he will take the blood of the sacrifice to the altar in the basin by a special, spread all four corners of the altar with the fingers, sprinkle the base of the blood and the entire altar on each side with blood. And the fat will be burned by the great priest: the fat of the nutra and the fat that covers the liver and kidneys will remove the fat from them and, taking the oil seal, will light this lard with the victim on the altar. And to the burnt offering is a libation with a pleasant fragrance for Yahweh.
They bring bulls, one after another, burning, and sheep, one by one, and the rams, and I myself will multiply these sacrifices with the libations according to this statute until the end of the century for all generations, before Yahweh.
And, like the sacrifice of the Levites, the tribe of Judah will sacrifice, according to the same statute as the Levi tribe, the tribe of Judah brings the sacrifice after them.
And on the second day in the beginning, the sons of Benjamin, and then the generations of Joseph, the sons of Ephraim and Menashe, sacrifice. On the third day – victims of Reuven, especially, and then, especially – the knee of Shimon. On the fourth day – the victims of Ishashar and Zvulun, on the fifth day the sons of Gad and Asher will be sacrificed, and on the sixth day – the victims of Dan and Naftali.
New Year

And on the first day of the seventh month, you will have a festive meeting with the offering of the burnt offering with a pleasant scent before Yahweh.
Bring a bull from the best, one sheep, one year old rams, entirely, and one shaggy goat as a sacrifice for sins, with libations according to the rules, with a pleasant fragrance – in addition to the monthly and daily sacrifice, after them bring this sacrifice. May it be this day the third sacrifice – this is an everlasting covenant for all generations, wherever you dwell, celebrate on this day, rejoice, do not work and do not work: let this day be like the Sabbath day.
Judgment Day

Judgment Day this month is the tenth day.
On this day, try your souls, for the soul of one who does not examine it on this day to the very essence, will split off from its people.
And in the sacrifice of Yahweh, at that time, bring a bull with a sheep, seven seven-year-old rams and for the sins of a shaggy goat, besides those you will bring for the sins of the day of judgment. May these legends with a libation, according to the rules, all according to the rules: bull, ram and rams with shaggy. And for the sake of forgiveness of sins, bring a pair of bulls as one sacrifice: for yourself and for your father’s house, let her great prince bring her.
And the priest will cast a great two lots about the shaggy goats: one is the lot of Yahweh, the other is Azazel. And, slaughtering the shaggy man under the Yahweh’s lot, his blood will be lifted up in a golden bowl and, like the blood of a bull that is for the people, for the entire congregation, he will do the same with goat blood. The goat’s fat will be lit on the altar with libation, and the meat and skin will be burned together with the parts of the bull brought for the sin of the people for the sake of the community’s forgiveness, and be forgiven. And the blood will be washed from the hands and feet of the great prince, and sins will pass and fall on the head of the goat of the second, all the sins of the sons of Israel, all their sins and misdemeanors will pass to the head of this shaggy one, and the servant will drive him to the Azazel of the desert, and that goat all sins They will take away, and their sins are forgiven to the children of Israel.
Then they will make a sacrifice according to the regulations: bull, sheep and rams for the sons of Israel – this is the law for ever and ever, for all generations. And such a day is only one in the year, a day of commemoration, so that no one on this day would work or work, for this is Saturday of the Sabbath, and therefore everyone who will work, but will not fast – the soul is excommunicated from the people. Saturday rest on this day and a sacred assembly dedicated to the commemoration: in all places of dwelling so that no one toiled.
Feast of Tabernacles

On the fifteenth day of the same month, lead a sacred assembly: do not work, do not labor, and offer burnt offerings with Yahweh with a pleasant fragrance, and for seven days celebrate this feast of Yahweh.
On the first day, sacrifice thirteen best bulls, a pair of rams, fourteen one-year-old rams, where there is no flaw, and the goat shaggy for sins with flour mixed with butter – three measures per half-measures, and half the wine for the libation of bulls, for all thirteen, and the offering of flour and oil – two measures per third of measure, and guilt for a third of the measure for each ram – this is so on both rams, and as much flour – and a quarter of the measure of oil and wine for libation for each ram, and so for all fourteen rams and for the shaggy – in addition to the daily sacrifice . And let them pour a pleasant fragrance on the altar of the burnt offering for Yahweh.
And on the second day you bring twelve bulls, a pair of rams, fourteen rams and shaggy for sins – an offering with libations according to the statute: bulls, rams, rams and shaggy at a burnt offering with a pleasant fragrance before Yahweh.
On the third day – eleven bulls, two rams, fourteen rams, and from the shaggy ones of the shaggy ones – these are your sacrifices with libations according to the regulations for bulls, rams, goats and rams.
On the fourth day – ten bulls, a pair of rams, fourteen one-year-old rams, a goat shaggy for sins as a sacrifice with a libation – for bulls, for rams, for rams and for shaggy – all according to the statute.
And on the fifth day there are nine bulls, a couple of sheep, fourteen rams and one goat shaggy for sins – all with libations, all according to the rules – bulls, sheep, shaggy and rams.
And on the sixth day, the bulls are eight, the sheep are a couple, fourteen rams, one for the sins of the shaggy goats – sacrifice them with libations according to the regulations for bulls, sheep and rams with shaggy.
On the seventh day, seven bulls, two rams, fourteen rams, one goat shaggy for sins as a sacrifice with a libation, according to the regulations for bulls, rams, rams and shaggy.
And on the eighth day, all the labors and works you have will cease. Bring then the offering of the burnt offering of Yahweh with a pleasant fragrance: one bull, one ram, seven rams and a goat shaggy for sins for a sacrifice. In the offering of a bull, ram, rams and shaggy according to the statute, bring Yahweh these sacrifices in time along with other vows and giving, and a drink offering for your sacrifices in the house of dwelling, and on it is My name.
Victims are daily according to the law, according to the rules, they are eternal sacrifices from the sons of Israel, in addition to giving – all that they will offer with a libation and with all sorts of gifts that they will give me at will and in their own free will.
And I will be with them forever and sanctify my temple with my glory that will dwell in the temple – my glory until the day of the blessing in which I will raise up my holy temple and prepare all the days according to the covenant that I made with Jacob in Bethel, and I will sanctify the temple with My glory.
Buildings in the courtyard

Build to the north of the sanctuary a building for the rise of a square shape, from the corner to the corner – twenty cubits, to the wall of the sanctuary – seven cubits, and the walls shall be four cubits thick, forty cubits in height, and twelve cubits inward from corner to corner,
and a square pillar in the middle of four cubits wide, and around – ascending steps.
And on the way to this building, make the doors that open to the roof of the sanctuary. The entrance to the door leads to the roof, through which the sanctuaries rise to the top, and cover the whole house of ascent with gold: its walls, doors and roof, inside and outside, and the pillar adorn and steps – do everything as I commanded you.
Build a house-washbasin to the southeast – a square structure, sides of twenty-one elbows, distance to the altar-fifty cubits, height-twenty. Do the doors east, north and west. The width of the entrance is four cubits, the height is seven cubits.
Make in them niches with a width of an elbow, four cubits in height from the ground, lined with gold, so that priests put their clothes there when they come to them on the top of the house, when they come to serve the shrine.
And dig a ditch around the house of ablutions. Let the ditch move away from the wash-hand basin in the tunnel, descend and go underground so that water flows into it and within the earth spread, and that none of the people of these waters touch, for the blood of the victims is mixed with them.
And the priests will not sanctify My people in the garments in which they serve. So build to the east a building – a house for utensils, in the size of a washbasin, at a distance of seven cubits from the walls, the whole structure and device like a washbasin: two entrances – to the north and south, one against the other, the same size as the entrance to the washbasin. And in all that house, on all walls, arrange from within two deaf niches, two cubits in breadth and depth, four in height, for basins and scoops and accessories for the altar.

Bulls for the heads will be tied to the rings, then they will be cut, their blood gathering in the basins, and poured onto the altar, on its base. Take the skins from the bulls, cut the meat, chop the meat with salt, wash the insides and shins and salted with salt and burn them on the altar. A bull and a bull, in pieces, with a sacrifice of flour, with wine for libations, with its fat let the priests, the sons of Aaron burn on the altar of burnt offering with a pleasant fragrance before Yahweh.

And if the priest dies and every man of the priests in uninitiated clothes dies also, let them not defiled the temple of his God and they will not bear the sin of the guilt of death.

And let them sanctify the place around the altar, the sanctuary, the wash basin and the basin – so be holy, very holy for ever and ever.
Arrange to the west of the sanctuary pillars around the pool for sins and for sinners. There will be a separation for the sins of the priests and for the shaggy people brought for the sins of the people, so that those and these will not be confounded, and the place will be separated so as to avoid mistakes in confounding all the sins of the people, in all the wines.

The thickness of the wall is seven cubits, the height is forty-five cubits to the roof, the width of the rooms is twenty-six cubits from corner to corner. The width of the gate is fourteen cubits, the height is twenty-eight cubits from the threshold to the lintel, and fourteen cubits from the ceiling to the lintel. And there the laver covered with cedar, lined with pure gold, and its doors be covered with good gold. From the corner of the gate to the corner in the courtyard, one hundred and twenty cubits and according to this pattern – at all the gates.
Do in the courtyard places for the priests, their sacrifices and the fruits of the choicest, for the tithes of the harvest and for the victims of redemption, and the sacrifices of the redemption of the sons of Israel with the sacrifices of the priests do not mingle, and at four corners make them stoves to make their sacrifices.
Second courtyard

Build a second courtyard around the courtyard. Its breadth is four hundred and eighty cubits, one on all sides. And on all the winds – to the south, to the sea and to the north, the thickness of the wall is four cubits and the height is twenty-eight cubits. There cells, attached to the wall, from the cell to the cell – three cubits.

That person will go to the community of the elect and give Yahweh a ransom for his soul – half a shekel, according to the eternal law in memory in all habitats, twenty mountains – one shekel.
After they approach the host and give Me half a shekel, they will be joined by those who are at the age of twenty and older.
And at the gate of the court there are names, the names of the sons of Israel: Shimon, Levi and Judah – from the rising of the sun; Reuben, Joseph and Benjamin – from the desert, from the south; Isaskhara, Zvulun and Gad – from the sea; Dana, Naftali and Asher – to the north.
Here are the measures of the gate: from the corner from the north side to the gate of Shimon – ninety-nine cubits. The width of the gate is twenty-eight cubits. From the gate of Shimon to the gate of Levi is ninety-nine cubits. From the gate of Levi to the gates of Judah – the same measure …
Third courtyard

Its width is about six hundred cubits around the middle court, and the length of the wall is about one thousand six hundred cubits from corner to corner to each of the winds, and this measure is to the east and south, to the sea and to the north. The thickness of the wall is seven cubits and a niche between the gates outside for decoration. Three gates to the east and three to the south, three to the sea and three to the north. The width of the gate is fifty cubits, the height is seventy, from the gate to the gate, three hundred and sixty cubits.
From the corner to the gate of Shimon, three hundred and sixty cubits. From the gate of Shimon to the gate of Levi the same measure. From the gate of Levi to the gate of Judah, the same measure, three hundred and sixty cubits. From the gate of Judah to the south corner, the same measure, three hundred and sixty cubits. And from this corner to the gate of Reuven three hundred and sixty cubits. From the gate of Reuven to the gate of Joseph the same measure, three hundred and sixty cubits. From the gate of Joseph to the gate of Benjamin three hundred and sixty cubits. From the gate of Benjamin to the western corner, three hundred and sixty cubits and the same distance from this corner to the gate of Ishashar is three hundred and sixty cubits. From the gate of Ishashar to the gate of Zibulun, three hundred and sixty cubits. From the gate of Zebulun to the gate of Gad, three hundred and sixty cubits. From the gate of Gad to the north corner is three hundred and sixty cubits. From this corner to the gate of Dan is three hundred and sixty cubits, and also from the gate of Dan to the gate of Naftali, three hundred and sixty cubits,
Towers protrude from the wall seven cubits outward, and inward from the courtyard wall by thirty-six cubits. The width of the gate is fourteen cubits, their height is twenty-eight cubits to the lintel. Cover them with a tree of cedar, lace in gold, fold their vaults with pure gold and build inside the niche.
The width of the cell is ten cubits, length twenty, height fourteen. It is covered with boards of cedar. The wall thickness is two cubits. Outside of it is a niche. The width is ten cubits, length twenty, a wall two cubits thick. And the height is fourteen cubits to the lintel and the entrance is three cubits.
Do in each room a hearth at ten cubits from the doors. So build eighteen niches. And build a building with a staircase near the wall of the gate, let the steps go to the second floor and onto the roof, and the cells and niches – the second and third – should be set up as below.
Premises for the Feast of Tabernacles

On the roof make the pillars and the beams cross them. Here is the place for Tabernacles-high eight cubits to a booth made each year in the feast of tabernacles for the elders of the community, to the leaders, the heads of the families, for the sons of Israel and the chiefs of thousands and chiefs of hundreds, that ascend and will sit there until they come to their life to sacrifice for the Feast of Tabernacles.
About food and drink

They will eat in the days of the Sabbath and in the days of the new months, in the days of the first fruits of bread, wine and oil, and in the time of the sacrifice of the trees – they will eat all these days, they will not leave it for next year.
For they will be so: from the holiday of the first gathering they will eat bread until next year, until the day of the first harvest festival. Wine will be drunk from the „tyrosh” date to the „tyrosh” term of the next year. The oil of the first collection from the term „Itzhar” until next year, until the same period, until the day of offering on the altar of the new oil. And all that is left after this period, betray the fire, let it burn, do not eat it any more, for it is cursed.
Living away from the temple at a distance of three days, who can let him bring, and who can not let him sell and bring money. They will buy bread, wine and oil, cattle and small animals, buy them and eat them during the days of celebrations, but will not eat it on weekdays, for it is holy, in its holy days it is possible, but on weekdays there is not.
Premises

Separate the rooms from the gate of Shimon to the gate of Judah for the priests, all to the right and left of the gate of Levi to the sons of Aaron, separated one hundred and eight niches, their cells, and two tents, those on the roof. For the sons of Judah – from the gate of Judah to the corner, fifty-four niches and cells and the bush that is over them. And to the sons of Shimon – from the gate of Shimon to the corner of the second – niches, cells and tents.
For the sons of Reuben – from the inner corner, which belongs to the sons of Judah, to the gate of Reuven, there are fifty-two niches and cells and tents. From the gate of Reuven to the gate of Joseph – the sons of Joseph Ephraim and Menashe. From the gate of Joseph to the gate of Benjamin – to the sons of Khatov, from the sons of Levi. And from the gate of Benyamin to the corner to the west – to Benyamin’s sons. From this corner to the gate of the Isaskharovs – to the sons
Isaskharov. From the gate of Ishashar to the gate of Zvulun to the sons of Zvulunov. From the gate of Zebulun to the gate of Gad, to the sons of Hirshon, who are of the Levites. And from the gate of Gad to the north corner – to the sons of Gad.
From this corner to the gates of Dana to the sons of Dan. From the gate of Dan to the gate of Naftali to the sons of Naftali. From the gate of Naftali to the gate of Asher, to the sons of Mriri, of the Levites. And from the gate of Asher to the east corner to the sons of Asher.
In total, two hundred and seventy niches are separated for the Levi tribe. And the sons of Israel – eighty five hundred and six niches.
Laws on cleanliness

When the guards come, the second one comes out and goes to the left, and at that time the first will come out, then these will not mix weapons with those. This one stands, and the one passes, and there will be no confusion.
The man who happened at night will not come to the temple before three days later. He will wash his clothes and bathe himself on the first and third day, wash his clothes again, and the sun will rise, and then he will only come to the temple. They will not come in sins and uncleanness in My temple.
No one blind enters it all his days and defile the cities where I dwell, for I am Yahweh, forever among the sons of Israel.
Everyone who has cleansed of expiration will count the seven days of his purity and on the seventh day he launder clothes, he will wash himself in the water alive, and then he will come to the city where the temple is.
No leper and madman will come to him until they are cleansed.

No unclean bird can be inside My temple when I’m in it.

Dedicate my temple, they will fear My temple, in which I
… …
Set up special places for residents to go outside to the north-west of the city. There are buildings, troughs and pits in which feces. Let them come in, and they will not be visible from the city for three thousand cubits.

In the city My temple will be bright and pure. Everything in it will be clean. Everything that comes into it will be pure. Wine and butter and food will be clean. Skins of pure cattle, which in other cities, will not bring in it, for in the cities they will work on them, but in the city where my temple is not carried.

Do not deface the cities where I settled in the temple of my name, for in the skins bring wine and butter and food to the city where the temple is. Let them not defile my temple with the skins of ascension and the abominations carried in foreign countries.
So I will clean the skins: My temple will cleanse My temple, and in the cities of others, these cities will be cleansed. All the purity of the temple is in the skins. Bring them, but do not defile My temple and city with the skins of abomination.
Food Laws

Cormorant, stork, heron with its breed, hoopoe and bat, as well as all the insects that fly – they are an abomination to you.
But flying insects, which you will have: a locust with its breed, a cricket with its breed and a grasshopper with its breed – you’ll have them, with their knees up to jump on the ground or fly wings.
Any carrion, poultry and cattle, do not eat, but sell the gentile. Do not eat bad things, for you are a people to the holy Yahweh your God, your sons are Yahweh your God.
The laws of the dead

Do not scratch yourself, do not shave between the eyes of the dead and the scratch of the soul do not depict in your flesh. Do not write the inscription on yourself with a tattoo, for you are a holy people to your God Yahweh.
Do not defile your country. What other nations do not do: they bury the dead everywhere, even inside houses. But you separate the areas in your country and there, between the four cities arrange places for funerals.
If a person dies in your city, a house in which the dead, seven days will be defiled. Everyone who is in the house, and everyone coming into the house, will be unclean, and any food will be unclean for seven days. All the instruments will be defiled, and all that is in their presence will be impure. And on the day when they take away the dead, let them sweep the house, clear it of mud, oil, wine and water, and let the walls and doors be scraped, the locks, the doorposts, thresholds and lintels will be washed with water – the day they carry the dead – and clean the house and all tools, and a winnowing and stupa, all implements made of wood, iron and copper.
Now all the tools that they have – clean, clothes, bags and leather washed. Everyone who was in the house, and everyone in the house coming, let them wash themselves with water. They wash their clothes on the first day, and on the third day let them pour water on them and wash them. On the seventh day, let them pour water on them for a second time, wash and wash their clothes and things, and in the evening they will be cleansed of the dead.
A person who touched an open place of bones killed by a sword or a dead person or his blood or a coffin, let him make a cleansing. If he does not, as the law of this doctrine demands, he is filthy, and his filth is on him. Anyone who touches him, let him wash his clothes and wash himself, and by the evening he is clean.
If a woman is pregnant, and her child dies, then she will be foul as a coffin. Any house into which it will enter will be defiled, and anyone who touches it, is unclean until the evening, and enters with it inside the house – seven days are filthy. Let him wash his clothes and wash himself on the first day. On the third day he will go, wash his clothes and wash himself, and on the seventh day he will wash his clothes again and wash himself, and the sun came up and he is clean.
You are defiled from every creature of the earth: from the shrew, from the mouse, from the turtle with its breed, from the lizard, the lizard and the eagle, any one who touches them will be defiled. And when they are dead, all that comes from them is filth to you. Everyone who is defiled from them, will wash clothes till evening, wash himself with water, and the sun will rise-and he is clean. Bearing the same bones and parts of the corpses – skin, meat and claws – let it wash clothes and be washed with water, and the sun rises and it is clean.
Warn all the sons of Israel of these impurities, and they shall not be defiled by those whom I say in My teaching, they will not be defiled, for I, Yahweh, am among the sons of Israel. You sanctify them, that they may be holy, and their souls shall not be polluted – those whom I have separated from filth, may they be holy.
Law of the Court

Judges and guards I give to you. At all gates, judge the people by an honest court. Do not look at faces, do not take bribes, do not remove the court. For the bribe takes the court, distorts the direct words, blinds the eyes of the wise and defile the honest. You have inherited the land given to me for ever, but the bribe taking and the honest court that leads you will be killed, and you do not shy away from his execution.
On Ways of Worship

Do not act in your country like other nations. They burn, arrange oak groves, erect statues, give the gods carved stones and they bow. And you do not plant oak and tree at my altar and do not put a statue or a carved stone, which I hate, this you do not do in your country.
Do not smoke me a heifer, which has a vice, for it is an abomination. Do not smoke me heifers and goats that have in their belly, for they are to me an abomination. Do not raise the calf and its fruit in one day and do not pierce the mother on the offspring.
Every first-born, who will be born among your cattle, you will dedicate to Me. You will not work on the first-born among your bulls, you will not cut off the first-born among your rams. Do not block the mouth of the ox, the threshing grain, you will not plow the ox and donkey. You will not put rotten meat in My temple.
All that I command, do not add to it or reduce it.
The Laws of Apostasy

If a prophet or dreamer comes up from you and gives you a sign and a testimony and says so: let’s go, worship other gods whom you did not know, do not listen to the words of the prophet and what the dreamer said, for I am a witness, do you love Yahweh your God ancestors with all my heart and all my soul. Yahweh, your God will follow and worship, be afraid of Him, listen to Him, believe in Him, and kill the prophet and dreamer, for he has spoken of a sinful word about your God Yahweh who brought you out of Egypt, bought from the house of slavery, he knocked you off the road , according to which I commanded to go, and so you will burn out all evil in yourself.
If you hear that in such and such a city people appeared, the sons of Belial, and brought out all the settlers from the city, saying: Let’s go, we will serve the gods that you do not know, and you will ask and study well – yes, everything is so, Israel – and you will kill all the settlers, you will destroy them and their cattle, collect the property and burn the whole city in fire. It will become an eternal hill that will not be rebuilt again. To your hand, let none of them come to me, so that I can turn away from anger.
I spoke to your ancestors, If you obey my voice and obey all the commandments that I give you today, it will be good for you before Yahweh your God.
And when you find a man or a woman at your gate who is doing an evil deed, depart from the covenant, go to other gods to bow – to the sun, to the moon, to the whole army of the heavens – and you heard it, questioned, explored, and that’s the truth, was made this abomination in Israel – then take that man or woman and stone with stones.
You will go to the Levites or the judges of those days, asking about what you came up with. And they will judge you, and you will do according to their teaching, for they will tell you from the book of doctrine, from the place where I set my name. And you will do everything that they will tell you, according to the announced court, and you will not depart from the teaching, which speaks about the right and left. But a man who does not listen and will do it at will, so as not to heed the priest or judge standing before me, he will die, and you will burn out evil in Israel, and all the people will know and will not do evil at will.
Laws of the Tsar

You will come to the land that I give to you, you will live in it and say: I will put the king over me, as around all nations. And choose a king, choose him from the brothers, you will put the king – not a stranger, who is not your brother, but he will not have many horses and he will not return the people to fight in Egypt, to get many horses, silver and gold.
So I say to you: he will not have women who will corrupt his heart, silver and gold will not be much, he will sit on the throne of the kingdom, and the priests will write it to the books.
This is the teaching that the priests will write to him, the day the Israelites will dedicate it from twenty to sixty years, according to their banners, according to their heads, the chiefs of thousands, hundreds, fifties and tens in all cities.
And he will choose to himself from them a thousand from the tribe – to be with him twelve thousand warriors who will not leave him alone and enter into battle with the infidels. All these elect will be people of truth, who are afraid of God, who hate lawlessness, courageous in war. They will be with him always – day and night, they will protect him from foreign peoples. And with him are also twelve chiefs of the people, of the priests twelve, and of the Levites twelve, who will sit with him in judgment and for the sake of the doctrine, and his heart will not rise above them.
And he will take the wife not from the daughters of the Gentiles, from his father’s house he will take the spouse, from the father’s family, and will not take the other’s wife, only she will be with him all the days of his life. If this one dies, then he takes another from his father’s house.
And when the king finds out about the people who want to harm Israel, they will send one-tenth of the troops with him to go to war, against the enemies, and they will go out with him. If a great people are going to the land of Israel, one-fifth of the warriors will be sent. If, at the head of that people, the king with chariots and equestrian people and a lot of people send a third of the soldiers to our king, and two-thirds will remain guarding the cities and borders so that the detachment of enemies does not go inside the country. And even if the war intensifies and half of the people send it, the other half of their cities will not leave.
When the enemies are defeated, crushed, struck to extinction, they take prey and give the king a tenth, to priests – one part of a thousand and to the Levites – one-hundredth of everything taken, and the rest will be divided between soldiers and their brothers, who were left in the cities guarded.
If the king goes to war, and with him a fifth of the army-all warlike people, heroes-warriors who shun sinful deeds, and guilt and sin-until the exit of the great prince, to the questioning of the Urim and Thummim, everything happens according to the king’s word, and the children of Israel that are with him will make up the counsel of the heart until the time when he turns to the Urim and Thummim judgment.
And now the Israelites in the countries of their enemies groan, yell from the heavy yoke, they call and do not hear, they cry and do not answer because of their evil deeds. I hide my face from them – they will become prey for fire and robbery, and there is no savior from evil. They have broken the covenant with Me and My teaching, their soul has become defiled, they are to blame.
But then they will turn to Me with all their heart and soul, because I saved them from the hands of the enemies according to this teaching, I bought them out of the hands of the hating, brought them to the land of the fathers, redeemed, multiplied and rejoiced for them, I was God to them, and they to me – the people.
For the king, whose eyes and heart have departed from My orders, there is no descendant on the throne of their ancestors, for his offspring will forever be rejected from the government of Israel. If he follows my laws, he keeps my orders, it’s right to do, his son who sits on the throne of the kingdom of Israel will never reject him. And I will be with him and save him from the hands of enemies, from those who demanded his soul. I will rule at his will – his enemies will not rule him, I will fix him above, and not below, I will make my head, not my tail, he will be in his kingdom for many days, and afterwards his sons.
The laws of war

You come to the country that I give you. Do not learn to do the abominations of other peoples. Do not be in your environment to conduct a son or daughter through the fire, showing miracles, sorcerer and sorcerer, a black magician and causing the dead, for the abomination in my eyes is everyone who does it.
If you come to the city to fight with him, and call him to peace, and if you are answered and opened, then all the people who are in it will pay you tribute. And if he does not make peace with you, he will start to fight, and you will conquer, I will give you this city for myself. You will destroy all men in it, there will remain women, children and cattle, and you will plunder and eat the prey of the enemies that I gave you.
So you will do with cities that are far away. It is not from the cities of the nations here, they are from the cities of those nations that I give you into possession. And you will conquer the Hittites, the Amorites, the Canaanites and the Heves, the Jebusites, the Girgashas and the Preseas, as I commanded you. And you do not learn the abominations that they do for their gods.
About the captive beauty

If you went to war with your enemies, and I gave them into your hands, and you saw a beautiful woman in captivity and wished her to marry her, cut her head, cut off her fingernails and with them signs of captivity. And let the month sit, crying for the father and mother. And afterwards you will come to her as a husband, and will be your wife.
About criminals

If a person has a disobedient son who does not listen to his father and mother and turns to him with words, but he does not listen, then his father and mother will grab him and lead him to the eldest in the city, to the gate and say: here is our son disobedient, not he listens to our voice, only eats and drunks, and the people of the city shower him with stones. He will die, but you will burn out the evil, and all the sons of Israel will hear and be afraid.
The informer, who considers his people as a stranger and does evil, will die by the word of two witnesses, and according to the word of three witnesses he will be hanged on a tree and die.
If the murderer fled to a stranger and curse his people – the sons of Israel, hang it on a tree. He will die, and his dead body will not hang on the tree of the night; on the same day, bury him. For they are cursed by God hanging on a tree, and you do not defile the land that I give you for a possession.
Found cattle, bird nest and new house

You will not watch a wolf or a sheep wander, or your brother’s ass. Bring them back to your brother. If your brother is not near, you have not found him, they will be with you until he asks.

If you find a nest of a bird on a tree or on the ground, and there are chicks or eggs and a mother with them, you will not take mothers and chicks. You’ll run away from the mother, and take the chicks so that you will be well and that you have lived for many years.

If you build a new house, build a railing on the roof, and there will be no blood on your house, for no one will fall from it.
About women

If a man took a woman and was her husband, but disliked her and made her a bad name, saying: I approached her, but did not find her with virginity, then the father or mother of that woman will take her to the elders who sit at the gate. And her father will say to the eldest: I gave my daughter to marry this man, but he did not love her and said bad things about her, that he did not find my daughter’s virginity. And the elders in the city will take that man, they will seize him and punish him, and give one hundred pieces of silver to his father, for he made a bad name for the virgin of Israel.
The man will not take his father’s wife, he will not take the wife of a brother, the son of a father or mother, for she is unclean to him. A man will not take his sister, the daughter of a father or mother, for she is unclean. The man will not take the sister of the father or sister of the mother, for she is an abomination. The man will not take the daughter of a brother or sister, for she is unclean to him.
* * *

Księga świętych

Sefer Kedoshim. Od pierwszego wieku naszej ery może być rodzicem. Stary żydowski tekst materiałów szkoleniowych rabinów. Czytając to, pamiętajcie, że docelową grupą odbiorców jest cały czas duchowieństwo, pisarze i króliki. Tekst aramejski jest dodatkiem do Genizy z Kairu, na przykład w zbiorze książek znanych jako Zohar. Zaktualizowano sierpień-wrzesień 2015 r.

„Pan rzekł do Mojżesza: mówić do całego zgromadzenia synów Izraela to: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem Pan, twój Bóg, jestem święty” (3Moos.19: 2). Rozpoczął się rabin Elazar; „Nie bądźcie jak nieprzytomne konie i muły” (Psalm 32: 9). Ile razy słowo pisane przez Boga przyciągało ludzi, jak często podnosił głos w każdym kierunku, aby je obudzić, ale wszyscy śpią, nieświadomi ich grzechów. Nie czekają ani nie zwracają uwagi na dzień, w którym wstają, aby stawić czoło dniu Niebiańskiego Sądu. W tym czasie Niebiański Król zażądał od nich wstydu spisanego Słowa Bożego, które im zawołał, a jednak nie odwrócili się od niego twarzą. Wszyscy okazują się być całkowicie przestępcami, ponieważ nie znali wiary Niebiańskiego Króla. Oby ich i ich dusze!

Bo to napisane słowo Boże wzywa go i mówi: „Ten, który jest prosty, niech idzie w ten sposób; kto bowiem nie rozumie, mówi …” (Przysłów 9: 4). Co oznacza „prosty”? Osoba, która nie ma wiary i dlatego jest winna wszelkiego rodzaju sposobów. Dlaczego „mówi” w kobiecym kształcie, jak mówi kobieta, kiedy mogłoby „mówić”, jak w wersecie „Mówię Bogu, moja skała …” (Ps.42: 10). Dlaczego tak jest „mówi”? Jego celem jest dodanie go do spisanego Słowa Bożego, Tory, który wzywa człowieka, „prostego”, tego, któremu brakuje wiary.

Dowiedzieliśmy się już, że nie jest dopuszczalne, aby podejść do kogoś takiego, kto nie widać wysiłek poprzez pisemne sprawach Słowie Bożym, i zabrania się być jego częścią lub robić interesy z nim, ani z niego robi się naprawdę wędrują w dół drogi, ponieważ brakuje mu wiary. Dowiedzieliśmy się już, że każdy, kto kroczy drogą, nie mówiąc o rzeczach zapisanych w Słowie Bożym, zagraża własnej duszy. Dotyczy to jeszcze bardziej tego, kto jest przyjacielem tego, z którym brak wiary, ponieważ nie oddaje czci swojemu Panu, a nie temu, co jest jego własne, ponieważ nie dba o swoją duszę.

Rabin Jehuda powiedział, jak ktoś, kto nie dba o własną duszę, mógł mieć syna prawego duszy? Rabin Elazar powiedział; Zastanawiam się nad tym pokoleniem, a to już zostało powiedziane. Jest tu napisane: „Nie bądźcie jak głupie konie i muły” (Psalm 32: 9). Błogosławieni sprawiedliwi, którzy widzą utrapienie spisanego słowa Bożego i znają drogi Boga, i uświęcają się świętością Mesjasza. Są doskonałymi świętymi. Właśnie dlatego otrzymują świętego ducha z góry. Ich dzieci są całkowicie sprawiedliwe i nazywane są „królewskimi dziećmi” i „świętymi dziećmi”.

Biada złoczyńcom, którzy są przytłaczający i aroganccy. Z tego powodu ich potomkowie będą drzemie w duszy od zanieczyszczeń źródła, jak jest napisane: „Nie plugawić z nimi” (3Moos.11: 43). Kto szuka nieczystości, będzie nieczysty. „Nie jest tak bezsensowne jak koni i mułów” (Psalm 32: 9), jak te zwierzęta są naprawdę nieograniczone morale, bardziej niż inne, „bez sensu”, ponieważ ludzie lubią ten nie szuka w ten sposób i nie ojentaudu go. Jest napisane, że są „brutalne” i „Jednakże, te psy są vimmainen głodny, nie są one niczym zadowolony. A oni są pasterzami! Oni nic nie rozumieją. Mają wszystko okazało się na swój sposób i dążyć każdy własne zwycięstwo, każdy” (Jes.56: 11). Oznacza to, że przygotowują dla siebie takie „nieodpowiednie” dzieci, które są „absurdalne”.

„A tacy są pasterze”. Kim zatem są ci pasterze? To oni kierują ludźmi do piekła. „Nie są zadowoleni”. Napisano: „kręgowiec ma dwie córki: Daj jeszcze! ​​Daj jeszcze!” (Prz 30, 15). Ponieważ oni po prostu mówią „daj, daj”, nie robią nic. „Wszyscy oni zwrócili się ku własnym drogom i szukali każdego własnego zwycięstwa, każdego” (Iz.56: 11) jest to, że szukają piekła. Co powoduje to wszystko? Fakt, że nie uświęcili się tak, jak powinni. Dlatego jest napisane: „Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Boga twego, jestem święty”. Bóg mówi, że „ze wszystkich narodów chciałem, aby Izrael przyłączył się do mnie” jak jest napisane, „ale ty,

„Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Boga twego, jestem święty” (3Moos.19: 2). Rabin Itshak zaczął: „Niech skrzydła skrzydeł wiatru …” (Izajasz 18: 1). Skoro jest to „kraina skrzydeł skrzydeł”, to czy istnieje jakikolwiek powód, by krzyczeć? Rabbi Itshak wyjaśnił, że kiedy Bóg stworzył świat i chciał odkryć głębię rzeczy z jego skrzynki i oddzielić światło od ciemności, te słowa były mieszane. Z tego powodu ciemność stała się światłem, a wydzielanie ustało i stało się znane jako „głębia”. To był wynik. A zło było dobre, a sąd wyszedł z łaski. Wszystko było pomieszane, dobra skłonność mieszała się ze złem, od prawej do lewej, Izrael z innymi narodami, od białego do czarnego. Wszyscy byli od siebie zależni.

Dowiedzieliśmy się, że rabin Itshak powiedział dla rabina Jehudy, że cały świat jest postrzegany jako sieć razem, a ponieważ kiedy świat jest sądzony, jest potępiony przez sąd, na który również wpływa łaska. Jeśli nie, świat nie potrwa długo. Potwierdza to fakt, że jest napisane: „Gdy sąd twój spotka ziemię, mieszkańcy świata uczą się sprawiedliwości” (Iz 26: 9).

Kiedy przychodzi czas na sąd nad światem, a sprawiedliwość będzie koronowany wyroku, wielu ostrzach powstanie przeciwko orzeczeniu, w celu zdobycia władzy w świecie. Oni rozwinąć skrzydła z jednej i drugiej stronie, pilnować cały świat. Potem rosnąć ze skrzydłami i odnoszą się do wyroku i latać wokół Ziemi w celu uczynienia zła. Dlatego jest napisane: „może być szum skrzydeł kraju”. Rabbi Jehuda powiedział: „Widzę dzieci świata arogancki, są one całkowicie sprawiedliwy z wyjątkiem. Z tego powodu, wszystko jest w takim stanie. Każdy, kto chce być oczyszczony, zostaną zapisane. Jeśli ktoś będzie zanieczyszczony, to jak powiedzieliśmy już,” Nie plugawić z nimi „(3Moos 0,11: 43).

Rabin Jose szedł swoją drogą, gdy spotkał Rabiego Chaię. Powiedział mu, co potwierdzili skrybowie, co napisano o węgorzu. „Dlatego przysiągłem rodziny Helego, że zbrodnia nigdy nie zostanie oczyszczonej za pomocą ofiary ani ofiary” (1Sam.3, 14), to znaczy, że te ofiary nie będą pasować, ale będzie pasować do słowa pisanego Boga. Dlaczego? Ponieważ napisane słowo Boga jest większe niż wszystkie ofiary. Napisano: „To jest wcielenie całopaleń i ofiar spokojnych, i ofiar spokojnych, ofiar z ofiar spokojnych i ofiar spokojnych” (3Moj.7: 37). Tora, napisane słowo Boże, odpowiada zatem wszystkim ofiarom świata. Bo choć niebiosa nałożyłyby karę na tego, kto widzi kłopot w spisanym słowie Bożym, kara zostanie odwołana,

Przyjdź i zobacz, człowiek jest oczyszczony przez słowo pisane przez Boga przez przesadę. Słowa Tory nigdy nie są zanieczyszczone, ponieważ mają oczyścić nieczystych. Tora ma również zdrowie, jak jest napisane: „Jest zdrowe dla twojego ciała i orzeźwia kości” (NiP 3: 8). Tora jest czystością, jak jest napisane: „Bojaźń Pańska jest czysta, pozostaje na wieki” (Psalm 19:10). Co to znaczy „zostać na zawsze”? Zawsze pozostaje w stanie czystości, nie zmienia się. Lecz powiedziawszy, patrzcie, tam jest „bojaźń Pańska”, a ona nie wynagrodzi. Tora pochodzi ze stałej siły. Z wersetów można się nauczyć: „Bojaźń Pańska jest początkiem mądrości” (Ps 11, 10) i jest napisana: „Bojaźń Pańska jest czysta” (Ps 19, 10).

Napisane słowo Boże, Tora, jest również zwane świętym. Jest napisane: „Ja, Pan, twój Bóg, jestem święty” (3Moos.19: 2). I taka jest Tora, który jest święty, rajskie imię. Dlatego kto widzi z tym kłopoty, będzie czysty. a potem świętym, tak jak jest napisane: „Bądźcie świętymi”. To nie czyta, „nie teraz święte”, ale raczej: „Bądź!” Pyhittykää lub „ty pyhitytte”. I na pewno tak jest. Powiedział to jest napisane „a wy będziecie mi królewskim kapłaństwem i narodem świętym” (2Moos.19: 6). Później; „To są słowa …” (5 Mos.1: 1).

Dowiedzieliśmy się, że słowo pisane od Boga, Tory, świętość przekracza wszelkie rodzaje sanktuariów, a rajskie, zaszyfrowany świętość mądrości przekracza wszystko. Mówi się, że zapisane słowo Boże, Tora, nie istnieje bez mądrości i mądrości bez Tory. Wszystko jest na tym samym poziomie, wszystko jest równe. To w Niebiańskiej Mądrości jest kołowrotek i jest tam przez niego, a po każdej stronie są zasadzone korzenie.

W Menness napotkali jednego młodego człowieka, który jechał na koniu, gdzie trzymane są śmieci i śmieci. Następnie wyciągnął ręce do płaszcza drzewa, aby je oczyścić, chociaż nie dotykało nieczystego. Rabin Josi powiedział, że to, co zostało napisane, „uświęcać siebie więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty siebie Zbezcześcić ye nie w żadnym z ….” (3Moos.11: 44). Gdy człowiek uświęci się, będzie uświęcony na wysokości. To jest cała esencja tego wersetu: „Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Boga twego, jestem święty” (3Moos.19: 2).

Rabin Abba nauczał, że ta część tej księgi zawiera całą Torę i jest zapieczętowana pieczęcią prawdy. Ta sekcja zawiera nowe sekrety Niebiańskiej Tory; w dziesięciu przykazaniach i obrzędach, karach i niebiańskich instrukcjach. Kiedy przyjaciele przychodzili do tego rozdziału, radowali się. Rabin Abba powiedział: „Jaki jest powód, dla którego zabronione stosunki seksualne i świętość są po jednej stronie obok siebie?” Dowiedzieliśmy się, że ten, kto chroni się przed niedozwolonymi relacjami seksualnymi, z pewnością już udał się do sanktuarium. I to też jest z pewnością, jeśli on również uświęca się świętością Pańską. I patrzcie, przyjaciele myślą tak.

Kiedy nadszedł czas, aby zostać uświęconym (uświęconym i ogłoszonym jest to samo słowo, suom.huom.) Do zobowiązań małżeństwa? Przyjdź i zobacz; kto chce uświęcić się zgodnie z wolą Pana, dołączy żonę w środku nocy, bo wtedy Bóg jest Garden of Eden, a rajskie świętość jest zasnąć. Jest to czas uświęcenia. Odnosi się to do wszystkich, ale nauczyciele spisanego słowa Bożego wiedzą, że w środku nocy budzą się i widzą kłopoty z Torą, pisemnym Słowem Bożym. Wtedy zgromadzenie Izraela będzie chwalić imię i święty król.

Szabat w nocy, kiedy jest dobra wola całego, to słowo dla nauczycieli – i muullekin zgromadzenie Izraela – idealny czas, aby dołączyć do jego żony, bo Bóg ich kierunku dobrej woli, jak już dowiedziałem się wers: „Wy jesteście dziećmi Pana, Boga swego” ( 5Moos.14: 1). Zostały one nazwane świętym, tak jak jest napisane: „Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Bóg twój, jestem święty”, i tak dalej, jak jest napisane: „On jest jak drzewo zasadzone rysunek strumienie deska woda, która daje owoce w sezonie, i którego liść nie uschnie” (Ps.1: 3).

„Bądźcie świętymi”, zaczął abrambuł od wersetu: „Czym jest jeden naród, jak wasz lud, Izraelem?” (2Sam.7 23). Przyjdź i zobacz; Bóg nie chciał innych od narodów świata poza samym Izraelem. Zrobił z nich zwykłego człowieka na świecie. Nazwał ich „jednym”, tak jak jego imię. Ukoronował je licznymi ornamentami, które zostały upiększone licznymi aktami. Dał im te załączniki do Biblii, Tefil, do głowy i do ręki, aby mogły stać się równie piękne jak wysokość. A to dlatego, że wszystko będzie doskonałe.

W chwili, gdy osoba upiększa i uświęca ich, staje się doskonałym i jest nazywany „jednym”. Ponieważ nie jest nazywany jednym, zanim jest doskonały. Wadliwy nie jest nazywany jednym. Bóg jest jeden, we własnej szacownej doskonałości we wszystkim. To także ich ojcowie, patriarchowie, doskonałość i doskonałość Kościoła Izraela (knesset Izraela) . Z tego powodu Izrael jest „jeden” poniżej, tak jak wtedy, gdy człowiek nosi biblijne pisma i jest wyposażony w szatę swego przykazania, tallith . Następnie jest on upiększony tak świętymi pięknościami, które są podobne do wysokości i dlatego nazwał go „jednym”.

Z tego powodu niech będzie człowiekiem, a On go wyda, bo ten, który jest Bogiem, słucha Izraela. Bo to Król pracuje z czymś, co mu odpowiada. W tym celu napisano: „On pozostanie w tej samej decyzji, kto może mu przeszkodzić?” „To, co chce, będzie robił” (Job 23:13, werset wierszy zaczyna się „i on jest razem”, fiński werset został przetłumaczony bardzo interpretacyjnie, ). Bóg jest i mieszka tylko w tym, który jest „jeden”. „Słuchaj, Izraelu, Panu naszemu Bogu, Pan jest jeden”. Ale tutaj jest „razem”? Podobnie jak On, który jest jednym, przebywa razem w świętej świętości, działa razem i nie w niczym innym niż lud Boży.

Kiedy jest osoba nazywana „jednym”? W chwili, gdy mężczyzna i kobieta są razem, a człowiek uświęca się niebiańską świętością i wznosi święte życie. Przyjdźcie i zobaczcie, kiedy mężczyzna jest razem w jedności, mężczyźnie i kobiecie, a jego serce chce być właściwie uświęconym, wtedy jest doskonały i uważany jest za bez skazy.

Z tego powodu człowiek musi być w tej chwili szczęśliwy z powodu swojej żony, aby przygotować go do przebywania z nim wraz z wolą. Oba muszą się przygotować. A kiedy oboje są razem, jest jedno ciało i jedna dusza. W duszy kojarzą się ze sobą we wspólnej woli. Z ciała nauczyliśmy się już, że jeśli mężczyzna się nie ożeni, jest jak połowa. Kiedy mężczyzna i kobieta są ze sobą połączeni, są jednym ciałem. Są więc jedną duszą, jednym ciałem, jednym. Wtedy Bóg mieszka w nim razem i umieszcza swoje święte życie razem.

albowiem oni będą nazwani synami Bożymi, jak dowiedzieliśmy się wyżej, i z tego powodu: „Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Boga twego, jestem święty”. Błogosławiony jest Izrael, który nie został umieszczony w innym miejscu, jak jest napisane: „Ja, Pan, Bóg twój, jestem święty”, których znaczenie jest to, że jej dzieci będą wyłącznie zależy od niego złapać, a nie inny. Dlatego „Bądźcie świętymi, bo Ja, Pan, Boga twego, jestem święty”.

„Niech każdy z was będzie szanował swoją matkę i ojca, i zachowaj mój sabat” (3 Mos 19: 3). Ten rozdział zawiera główne zasady Bożego słowa pisanego. W jaki sposób szacunek dla ojca i matki związany jest z szabatem? Rabin Josi powiedział, że to naprawdę to samo; który szanuje swoich rodziców, również sprawuje sabat.

„Każdy z was powinien szanować swoją matkę”. Dlaczego matka jest przed ojcem? Z jakiego powodu? Wyjaśniono, że szacunek dla matki nie jest tak potężny jak ojciec, więc najpierw należy szanować matkę. Rabbi Itshak powiedział, że zostało napisane wcześniej: „bądźcie świętymi”. Człowiek będzie uświęcony ze swoją żoną jako jedną. Która pochwała świętości jest najważniejsza? Mówimy tę żonę. Dlatego „każdy z was powinien szanować swoją matkę i ojca”.

Rabin Jehuda powiedział: „Każdy z was powinien czcić swoją matkę i ojca”, co odpowiada wersetowi „były to etapy tworzenia nieba i ziemi” (1Mo 2: 4). W drugim niebiosa są przed ziemią. Celem jest pokazanie, że zarówno niebiosa, jak i ziemia zostały stworzone jednocześnie. Podobnie i tutaj matka jest przed ojcem, a drugi ojciec przed matką, aby pokazać, że obaj pracują jako jedność.

„I zachowaj mój Sabat.” Są „sabaty”. Są one jednakowej wartości i mają ten sam zaszczyt. Jest napisane „zatem zachowywać moje sabaty, gdyż jest święty wam” (2Moos.31: 14) i „pamiętać szabatu, aby go uświęcić” (2Moos.20: 8). Pamiętając związana z ojcem, a w drugim wersecie odnosi się do utrzymania matki. „Każdy człowiek, jego matka i ojciec i zachowywać moje sabaty”. Z drugiej strony jest kirkoitettu że „zachowywać moje szabaty i szanować mój święty przybytek” (3Moos.26: 2). Co oznacza sanktuarium? To, jak również jego dosłownym znaczeniu, a także fakt, że odnosi się do tych, którzy poświęcają się w tym czasie. Jest też napisane w „rozpocznę uświęconego«(Hes.9: 6), nie czytaj»sanktuarium« ale»mój uświęceni”.

„Każdy z was powinien szanować swoją matkę i ojca”. Rabbi Szymon powiedział, że napisano: „wy, którzy lgniecie do Pana” (5,4-4: 4). Błogosławiony jest Izrael, który zależy od Boga. Ponieważ od niego zależą, wszystko zależy od siebie nawzajem, jak również od jednego.

Przyjdź i zobacz! Kiedy człowiek uświęca się w dół, jak dwaj przyjaciele poświęcają się w sobotę, w tym samym czasie w niebie jest ustawiony na łaskę i błogosławieństwo na swoje miejsce. Wszystkie są powiązane; dusza szabatu i ciało przygotowane na szabat. Dlatego jest napisane: „Każdy z was powinien czcić swoją matkę i ojca”. Są jednym ciałem, gdy człowiek jest uświęcony. „Tak trzymać moje sabaty” odnosi się do niebiańskiej Sabbath i tym niższym szabatu, który przygotowuje duszę do ciała źródła niebieskiego. Dlatego „zachowaj mój sabat” jest w liczbie mnogiej. Wszystko jest ze sobą powiązane, jeden do jednego. Błogosławieństwo jest częścią Izraela!

Inne wyjaśnienie, „zachowaj mój sabat”, jest ostrzeżeniem dla tych, którzy czekają, aż sabat zmieni się w inny. Napisano: „Dla rannych, którzy zachowują mój sabat” (Iz.56: 4). Kim są ci blubbery? Są to nauczyciele biblijni, którzy są jak eunuchowie we wszystkie inne dni, aby zobaczyć kłopoty z Bożym słowem pisanym. Czekają na szabat dla drugiego. To jest esencja pisma, które „zachowuje mój sabat”. Utrzymywanie jest tym, co jest napisane, „jego ojciec włożył to do głowy” (1 Moj. 37: 11). Z tego powodu jest napisane: „Zachowajcie mój Sabat”. „Każdy z was będzie szanował waszą matkę i ojca” odnosi się do ciała i „zachowuje mój sabat” w duszy. Wszystko jest powiązane. Błogosławieństwo jest częścią Izraela!

„Nie nawracajcie się do bożków i nie sprawiajcie, że rzucacie się na obraz Boga” (3 Kor. 19: 4). Rabin Chaia zaczął: „nie patrz na twardość, niegodziwość i grzech tego ludu” (5 Mk 9, 27). Kto może powiedzieć królowi, mówiąc: „nie wyglądają”, a dla nas to jest napisane, że „oczy są na sposobach człowieka i widzi wszystkie jego kroki” (Hioba 34:21) oraz „Czy każdy ukryj się ukryć, że nie powinien go zobaczyć „mówi Pan” (Jer.23: 24)? Bóg wszystko widzi i podejmuje wszelkie prace i doprowadzić wszystko do wyroku, dobre czy złe, jak jest napisane: „Albowiem Bóg wprowadzą każdą pracę w wyroku z każdą rzeczą tajną, dobre czy złe” (Saarn.12: 14) , Jednak Mojżesz mówi, że „nie patrz”.

Zrozumcie, jak bardzo człowiek musi być świadomy grzechów, aby nie złamał się przed świętym Mesjaszem. Przyjdź i zobacz! Kiedy jedna osoba wykonuje to zadanie, wznosi się do Boga i ogłasza, że ​​”należę do niego i do tego, który mnie zrobił”. Bóg wylicza to na korzyść tej osoby i widzi ją każdego dnia. Naruszenie słowa pisanego pojawia się również przed nim i mówi: „To i ono mnie stworzyło”. I pozostanie przed Bogiem dla kary. Oto esencja tego wersetu, który mówi, że „Pan to widział i odrzucił, rozgniewali go jego synowie i córki” (5Moj.32: 19). Zobacz co? Jego obrazka stoi przed nią.

Poprawa jest napisane: „Pan bowiem również zabrane twe grzechy, umrzesz” (2Sam.12: 13), co oznacza, że ​​nie ma nawet zdjęty z grzechu, że nie może go zobaczyć. Dlatego „nie patrz na twardość, niegodziwość i grzech tego ludu”. Rabbi Jozue powiedział, że obejmuje to również to, co napisano: „plama grzechu twego pozostaje przede mną, mówi Pan Bóg” (Jer.2: 22).

Przyjdź i zobacz! Zabronione jest, aby osoba patrzyła na miejsce, w którym żyje Bóg, jeśli jego dusza jest od niego daleka. Jeśli nie wolno widzieć tego, co Bóg kocha, to to, co jest daleko od niego, jest jeszcze bardziej zabronione. Przyjdźcie i zobaczcie, nie wolno patrzeć na tęczę, która odzwierciedla niebiańską, i zabronione jest szukać przymierza przymierza, ponieważ odnosi się do prawego świata. Zabrania się patrzenia na ręce kapłana, gdy podnosi je na modlitwę, bo jest niebiańska chwała Mesjasza. (Wszystko to wyjaśniono bardziej szczegółowo w misznie.)Jeśli zatem nie wolno patrzeć na niebiańską świętość, rzeczywiście konieczne jest spojrzenie na coś bezbożnego i nieczystego. Dlatego „nie nawracajcie się do bożków” (3 Mos.19: 4). Rabin Iitshack powiedział, że jeśli nie wolno im ich zobaczyć, to o ile więcej czczenia lub przygotowania?

Rabin Chaia powiedział, że zanim to jest napisane: „Ja jestem Pan, twój Bóg”, „pamiętaj, aby uświęcić szabatu”, „nie nadużywać Pana, Boga twego, w imię”, „nie zabijaj”, „Nie cudzołóż”, „nie kradnij” wszystkie te są zapisywane w urządzeniu, ale są w liczbie mnogiej: „ja jestem Pan, twój Bóg”, „wyróżnieniem każda matka i ojciec” i „zachowywać moje szabaty”, „nie włącza się bożków”, wszystko w liczbie mnogiej. Przyjdź i zobacz! Od pierwszego dnia, kiedy Izrael był na ziemi, nie mieli takiego konsensusu serca i woli przed Bogiem, jak dzień, w którym stali na Górze Synaj. Dlatego wszystko jest napisane w formie jednostkowej.

„Nie uciskają bliźniego i nie brać niczego od niego siłą, nie trzymaj ze względu na najemnika się aż do rana” (3Moos.19: 13). Dlaczego ten werset ma taki koniec? Należy to rozumieć jako akapicie drugim, „Zapłać mu jego zarobki każdego dnia przed zachodem słońca, bo jest słaba, i oczekują wynagrodzenia z całej duszy drogę woła do Pana za was, a wy będziecie opuszczony.” (5Moos.24 15). Słowa „przed zachodem słońca” oznacza, że ​​zostanie ostrzeżony, że można umieścić razem nie z tego świata ze względu na niego, przed czasem, tak jak jest napisane: „przed słońcem, czy światło, księżyc i gwiazdy są zaciemnione” (Saarn.12: 2). To mówi o wybuchu człowieka. Można się również nauczyć z tego, że jeśli dana osoba pomaga biednej duszy, a nawet jeśli jest to jego czas na odejście,

„Nie trzymaj samozatrudnionego do rana”. Przyjdź i zobacz! Podjęcie złej płacy jest tym samym, co odebranie życia i życia rodzinie. Jeśli skrócisz czyjeś życie, Bóg skróci jego życie, szczególnie ze świata, który z niego pochodzi. Albowiem każdy oddech ubogiego, który wychodzi z jego ust, stanie przed Bogiem i stanie tam. Wtedy, gdy ubodzy i dusze jego rodziny powstają, oddechy wzywają do sprawiedliwości przed Bogiem. Nawet jeśli ten człowiek został przepisany przez wiele lat i wiele dobrego, wszyscy zostaną od niego wyrwani. A poza tym jego dusza nie powstanie.

Rabin Chaia zaczął: „nie przeklinaj głuchych, ani nie stój na drodze ślepych” (3 Koryntian 19: 14). Jest to oczywiście dosłowne, ale nauczyliśmy się, że cała ta sprawa jest również duchowa. Przyjdź i zobacz! Kto przeklina osobę stojącą przed nim, sprawiając, że się wstydzi, jest tym samym, co przelanie krwi. Zrobiliśmy to z reguły. Jednak werset mówi o tym, że nikt nie stoi przed nim, a on jest przeklęty. Takie przemówienie wznosi się do Boga i jest tam, by raz winić tego diabła.

Nie ma słowa, które nie ma głosu, a ten głos jest tym, który powstaje. Ten głos jest wspierany przez szereg armii, aż wzniesie się, by obudzić tak wielką głębię. Te forty przychodzą na stronę tego człowieka. Biada temu, kto pozwala, by szkodliwa mowa wyszła z jego ust!

Dowiedzieliśmy się, że każdy, kto wędruje pisemnym Słowem Bożym na właściwej ścieżce i widzi na nim kłopoty, będzie miał znaczną część tego w przyszłym świecie, ponieważ nauczanie słowa Bożego, które wychodzi z jego ust, wznosi się naprawdę wysoko. Wielu świętych wysokości kojarzy się z tym słowem, a powstaje ono bezpośrednio, ozdobione świętą koroną. I taka przemowa zostanie obmyta strumieniem nadchodzącego świata wypływającego z Edenu, a Słowo zostanie tam przyjęte. To niebiańskie drzewo żyje z tego strumienia i opuszcza to niebiańskie światło, które upiększa tego mówcę przez cały dzień.

Kiedy osoba, która widzi kłopoty w Słowie Bożym, nie czyni tego czysto i sprawiedliwie, słowo wznosi się i odwraca od swojej ścieżki. Nie ma z tym nic wspólnego, ale wszyscy ją popychają, a ona leci na całym świecie bez odpoczynku. Kto to robi? Człowiek, który sam zboczył z tej prostej ścieżki. Ze względu na to, że jest napisane: „Nie przeklinaj głuchy, ani umieścić zgorszenie przed niewidomym, ale obawiają się, Boga twego: Ja jestem Pan.” (3Moos.19: 4).

Może to być również sytuacja, że ​​osoba naprawdę chciałaby zobaczyć kłopoty przed słowem Boga, ale ma nikogo, kto by go nauczyć. Ponieważ jednak kocha słowo Boże, mówi o tym i bada je, nie znając niczego lepszego. Każde z jego słów wzrasta, a Bóg raduje się w te słowa, przyjmują je i je sadzić tam wzdłuż strumienia, a te rosną do ogromnych drzew. Jest to wyjaśnienie dla zdania „nie zgubić swoją miłość na wieki” (Snl.5: 19).

Król Dawid powiedział: „Naucz mnie na swój sposób, Panie, i można chodzić w prawdzie twojej” (Ps.86: 11), a „Panie, naucz mnie na swój sposób, a prowadź mnie gładkiej drodze wrogów Star” (27: 11). Błogosławieni są ci, którzy znają słowo Boże, drogi i zobaczyć w nim wysiłek, proste drogi, ponieważ żyją roślinę, która leczy drzew na wysokim poziomie. Z tego powodu napisano: „właściwe pouczenie było w jego ustach” (Mal.2: 6). Czy to jest słowo Boże, które nie jest prawdą? Jeśli ktoś naucza, że ​​nie wie, jego słuchacze, aby dowiedzieć się od niego czegoś wbrew prawdzie, to dlaczego jest napisane, że „prawidłowe nauczanie było w ustach”.

Przyjdź zobaczyć! Kiedy Bóg stworzył świat, pokazał wszystko i wszystko na swoim miejscu, i pokazał im niebiańskie moce. Nie ma nawet karty zboża, która nie miałaby boskiej mocy do noszenia. Wszystko, co ktoś robi lub robi, jest pod niebiańską mocą, która jest w tym celu. Wszystko wiąże się z sądem, wszystko przechodzi przez sąd, a zdanie jest dobre. Nic nie może tego uniknąć. Wszystkie siły od stworzenia zostały zaprojektowane, by kontrolować wszystko i wszystkich. Wszyscy zachowują się drugie, zgodnie z prawem Niebieskiego, tak, że każdy z nich musi, jak jest napisane: „Ona rośnie gdy jest jeszcze noc, i daje chleb dla mieszkańców domu, pokojówka, którego losy” (Snl.31: 15). Prawa dotyczące nich pochodzą z niebios i dlatego nazywa się je „ustawami nieba”. Co wiemy, że są z nieba? Tak jak jest napisane: „To jest prawo Izraela, prawo Jakuba” (Ps.81: 5).

Dlatego, jak jest napisane, „zachowaj moje prawo” (3 Mos 19: 19). Wszystko bowiem jest adresowane do prawa. Z tego powodu nie wolno mieszać gatunki lub różnych gatunków, aby pasowały do siebie, jak to będzie wyrwać je z korzeniami sił przenoszących i szkalować Chrystusa Króla. Co to za miksy, kilaim , to są one? To jest jak człowiek, który postawił swoją sąsiadkę do więzienia, tak jak jest napisane: „Trzeba umieścić mnie w więzieniu” (Jer.37: 18, w więzieniu hebrajski jest tutaj Kele). Mieszanie gatunków powoduje blokowanie, uniemożliwia im wykonywanie własnych zadań. To dezorientuje Niebiański Zakon i wyłącza Messiaskuninga. Jest napisane: „Różne gatunki zwierząt nie wolno przyłączać karjassasi Nie siać swoje pole z dwóch rodzajów materiału siewnego w sobie nie mogą być tkane z dwóch rodzajów przędz ubrania ..” (3Moos.19: 19).

Przyjdź i zobacz! Napisane jest: „Ale nie jedzcie z drzewa dobrych i złych wieści, bo w dniu, w którym jecie, na pewno umrzecie” (1Mo 2: 17). Zmiana jego królewskich rozkazów stawia coś innego zamiast drzewa życia, w którym wszystko jest doskonałe, a wiara przywiązuje się do czegoś na próżno. Dowiedzieliśmy się już, że w każdym przypadku człowiek jest dobry, aby działać tak, jak by tam był i wykonywać swoją pracę tak, jak powinien. Jeśli ktoś robi w inny sposób, pociąga za sobą coś, co nie należy do niego. Kiedy człowiek robi to tutaj, święty duch łączy się z nim i opiera się na nim. Ale jeśli jest rzucony, niewłaściwie, to jest inny duch, którego się nie chce, i zaczyna przemieniać ludzi w zło, a duch jest z Nim złączony i spoczywa na Nim. Co sprawia, że ​​ten duch jest nim zainteresowany? Fakt, że jego działania znajdują odzwierciedlenie tam w świecie duchowym.

„Nie powinno być dwóch rodzajów tkanej odzieży z przędzy”. Więc co to jest „tutaj”? Nie pozwól, aby druga osoba cię rządziła! Człowiek musi robić to, co słuszne i właściwe. Kiedy człowiek to robi, jego noszenie jest duchem świętym i ten duch niebiański go uświęca. Poszukiwany czystości, będzie nazwane świętym, gdyż jest napisane: „uświęcać siebie więc i bądźcie świętymi, bo Ja jestem Pan, twój Bóg” (3Moos.20: 7).

Jest napisane: „Kapłan umieścić pellavapukuunsa” (3Moos.6: 3) .., i „On musi ubierać się w świętym pellavaihokas, pokrycie pellavahousuilla nagości, vyötettävä pas własny pościel i położyć głowę bielizna ścięcia, to są święte szaty swej woli umyć w wodzie i im ubierać na głowie „(3 Mo.16: 4). Dlaczego lniany pasek w języku hebrajskim jest zły, związany z samotnością, badad? Dlatego tkaniny tej nie należy mylić z inną tkaniną. Ręczniki te muszą być widoczne, gdy są podawane wraz z przypaloną komórką jajową lub po usunięciu spalonego tłuszczu. Spalony worek wiąże się z bałwochwalstwem i złymi myślami. Lnu nie należy mylić z wełną, którą grzechy mogły uczynić zadośćuczynieniem.

Gdy Kapłan przechodzi do rozciągacza, w pozycji pełnego obrazu, przy czym wszystkie kompletność podawać obejmują, ale nie może znaleźć zarówno wełny i lnu, tak metalowej cienkiej tupsutkin są ma niebieską kolejności od góry z grupy składającej się ze wszystkich zbiorników skroni, które również różnią od siebie. Wszystko jest zgodne z niebiańskim obrazem. Błogosławieni, synowie Izraela, któremu Bóg dał go do rzeczywistego słowo pisane, słowo wiary, a ich umiłował bardziej niż wszystkie narody, jak jest napisane: „Ja was umiłowałem, mówi Pan” (Mal.1: 2).

Błogosławieni są sprawiedliwi na tym świecie iw przyszłym świecie! Napisano: „ale ścieżka sprawiedliwych jest jak poranna chwalebna gloryfikacja” (Ew. Łukasza 4:18). Wtedy wąż kobiety zniknął, a człowiek jest na swoim miejscu, jak na początku, i wszystko będzie doskonałe. „Pan zna drogę sprawiedliwych, ale drogę niegodziwych zmarłych” (Ps. 1: 6). Co znaczy „Pan Wiem”? To jest, że Bóg patrzy i wygląda na sprawiedliwego, czyniąc ich dobrymi i broniąc ich, i idzie przed nimi, aby ich zachować. Dlatego, kto idzie na drogę, musi zobaczyć, czy rzeczywiście jest to droga Boga, droga, w której Bóg idzie z nim. Dlatego jest napisane: „Pan zna drogę sprawiedliwych, ale drogę niegodziwego perysesza”. Jest całkowicie autodestruktywny, ponieważ Bóg nie objawia się na ich sposób i nie postępuje z nimi. Czasami jest „droga”, a czasem „ścieżka”. Dlaczego, jaka jest różnica między nimi? Droga to droga, którą wszyscy ludzie dotykają, ale droga już niedługo się skończy i nie ma wiele do zrobienia. Z tej ścieżki napisano, że „ścieżka sprawiedliwych jest jak chwała poranna, która rozjaśnia się do pełni aż do dnia”. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.