Wpis Nr. 35 – Mesraim Za Czasów Osarsefa

 

Materiał stworzony a dokładnie wklejony na podstawie postu

Tak więc jest to post załączony do części pierwszej tym razem dotyczący Egiptu za czasów Mojżesza

 


Powszechnie nam się mówi że Biblia jest zbiorem babilońskich mitów jakiś zjaranych pastuchów hebrajskich a Eksodusu praktycznie nie było i to spisek przeciwko tak wielkiej cywilizacji i skarbnicy wiedzy tajemnej jak Egipt.

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,740074

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie-2015-03

[[https://ashraf62.wordpress.com/ancient-egypt-knew-no-pharaohs/]]

 

Wiele z tych materiałów ściemnia niemalże na każdym kroku.

Po pierwsze nie można mylić Żydów z Izraelitami czy Hebrajczykami, ponieważ Biblia mówi o 12 Plemionach Izraela. Ani Jakub ani Mojżesz ani Abraham ani Juda nie zostali nazwani żydami.

 

Generalnie pod napływem licznych dowodów całą ta propaganda idzie się sypać.

Przede wszystkim Egipt ten starożytny był ośrodkiem okultyzmu, czarów i magii a także faraonów Gigantów.

W Egipcie rozwijał się wyższy poziom okultyzmu – Gnostycyzm Radykalny, Hermetyzm, Kabała (w dużej mierze) a samym Egiptem władali Nefilimowie:

Co ja widzę, żarówka wężowa ?

https://www.onfirecafe.net/the-nephilim-in-egypt/

W Indiach także byli giganci:
https://en.wikipedia.org/wiki/Daitya

U Basków także:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jentil

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Giants

Piramidy czy świątynia w Baalbek to podobno także ich dzieła.

Musimy uważać ponieważ dużo zdjęć szkieletów gigantów to fejki ponieważ diabłocholicy chcą zdyskredytować temat Gigantów.
W razie czego będą nam pokazywać fałszywki zaś autentyczne kości ukrywać.
Albo będą udawać że tematu nie ma – Bestia ukrywa te rzeczy, ich przedstawiciele Łowcy Dusz ujawniający wiele elementów prawdy aby stworzyć sektę i zachęcić do kontaktów z demonami nazywanymi Orbsami, duchami, istotami z wyższych wymiarów…

W kwestii Gigantów to większość mitów, legend i opowiadań mówią nam pośrednio prawdę. Tolkien był geniuszem przez duże g i udowodnił że to wszystko ma sens (i nawet przemycał do swojego świata wiele elementów Biblijnych, też tak robię) , dlatego także dzięki takim ludziom chce mi się cokolwiek z Biblii czytać albo tłumaczyć.

 

 

I te królestwo zostało przez Boga przez zniszczone – dokonano wyroku

Księga Wyjścia 12:(12) Tej nocy przejdę przez ziemię egipską i zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka do bydła, i dokonam sądów nad wszystkimi bogami Egiptu: Ja, Pan.

Mamy więc potwierdzenie iż tak zwane Egipskie, Perskie, Hinduskie, Chińskie, Sumeryjskie, Azteckie, Greckie mity nie były do końca fikcją literacką a luźną interpretacją rzeczywistości.

Jednym z pryncypalnych kłopotów owych zbuntowanych aniołów władających Egiptem czy Kanaanem a także ich wiernych sług stojących na czele aparatu państwowego (sam Isus odmawiał prób nawrócenia tejże grupy) były plagi ze strony Boga.

Bardzo ucierpieli ze strony Stwórcy który odpłacił im się niejednokrotnie:
A) Popotem – reset
B) Zniszczeniem Wieży (Zigguratu) Pomieszania (Babel) – reset nieudane NWO
C) Zniszczeniem Sodomy, Gomory i kilku innych miast – reset nieudane zbydlęcenie
D) Zniszczeniem Egiptu i upokorzeniem faraona
E) Zniszczeniem Kanaanu i upokorzeniem tychże krajów
F) Zniszczeniem Asyrii, Chaldei
G) Upokorzenie Aleksandra III i Antiocha IV –
H) Zniszczeniem Imperium Rzymskiego w przyszłości
I) Uwolnieniem Pełnego Narodu Wybranego

 

 

Siły diabelskie najbardziej więc ucierpiały poprzez Potop i Eksodus Izraelitów z Egiptu. To była największa ich sromotna klęska, i bardzo ich to zabolało, dlatego starają się to jakoś wszystko odkręcić.

 

Nie zdołali jednak pochować wszystkich dowodów z Septuagintą włącznie, nawet spalenie Biblioteki Aleksandryjskiej nie na wiele się stało a przynajmniej nie udało im się zataić najważniejszych informacji.

Słyszymy te absurdalne bzdury z ich strony.
Z jednej strony Bóg to okrutny satanistyczny jaszczur Jahwe tresujący żydów nauczający czystego składania ofiar łaknący ciągle krwi i wojne, wielki gnębiciel biednych Egipcjan którzy przegonili bandę pastuchów.

A z drugiej strony, przecież to są mity…

To w końcu jest satanistą czy nie istnieje ?

Bóg jest satanistą i kłamcą ale przecież on nie istnieje.

Czy można jedno z drugim pogodzić ? Oczywiście że nie!

Nie chcą się przyznać wprost że dostali spore lanie w Egipcie i w Kanaanie od Stwórcy dlatego wychodzą takie sprzecznych z ich strony w naszym kierunku. Te bzdury nie są więc bezcelowe, są oznaką bezradności.

O Septuagincie czyli najlepszym przekładzie Starego Testamentu jakoś nie wspominają a jak już to zażydzają Biblię stawiając na wysoce skażony Tanach niejasnego pochodzenia.

Negując LXX negujemy cały Nowy Testament gdzie znajduje się sporo cytatów odsyłających nas do tego przekładu.

Różnie to nam negatorzy Biblii wyjaśniają postać Mojżesza że nie wierzył w Boga, że tyran, że nie istniał i tak dalej.

A prawda jest taka że gdyby nie Mojżesz to by nas nie było i ich też by nie było bowiem to były tak zdziczałe ludy które prędzej czy później same by się wytłukły.

 

Ten ”artykuł” skłonił mnie do ponownej walki z dezinformacją w niemalże każdym aspekcie

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie-2015-03

Facet (autor) ma na najwyraźniej celu podsycenia nienawiści pomiędzy Islamem a Judaizmem tak ogólnie mówiąc. Tym razem to Arabowie z Egiptu i Koptowie mają się wkurzyć na Syjonistów, którzy rzekomo napisali Biblię i zniszczyli ICH historię. Tylko co mają wspólnego Arabowie ze starożytnym Egiptem, phę ?

Autor ”nie wie” że Mesraim/Misr to Egipt a wyraz faraon było używane przez Greków i znaczyło ”wielki dom”. Faraon to inaczej król Egiptu.

Facet mocno mnie podpada ponieważ atakuje Septuagintę chociaż nie podaje żadnych większy dodowód i pokazuje różnic pomiędzy LXX a Tanachem. Bazuje jednak na nastrojach antysyjonistycznych ze strony ludzi prawicowych.

Nie wspomina że istnieje setki dowodów potwierdzających Eksodos np. lud Hyksosów, reforma Echnatona (Amenhotepa IV). Nie wspomina że historia jest pisana przez zwyciężców i pisanie o takiej klęsce dla ”bogów egipskich” było wysoce nie na miejscu.

Ale chwali za to kulturę Egipską, a wiemy z wielu źródeł New Age i UFO kto tam w rzeczywistości rządził – rody Olbrzymów.

Ten pan twierdzi że Septuaginta została przetłumaczona z języka Aramejskiego na Grecki przy okazji nazywa Edomitów Izraelitami i nie wspomina nic o tym jak gnębili Seleucydzi Judę (powstanie Machabeuszy).

Skąd wie że współczesny ”Hebrajski” to dialekt Aramejskiego ?

Nie wygląda to za dobrze i trochę przypomina mi on przekazem tego gościa ktory pracując dla Watykanu tłumaczył ponownie skażone teksty rabinów niejasnego pochodzenia.

Negując Septuagintę negujemy cały NT i usprawiedliwiamy oszustwa.
Zwracajmy uwagę na to kto atakuje LXX albo Boga za rzekomy satanizm. Jeszcze kilka spełnionych takich podpunktów i już możemy być pewni komu ta osoba służy – Kłamstwu które niejedno ma imię

Facet zapomnina o tym że Koran jest również oparty na Biblii i Muzułmanie jak najbardziej szanują Mojżesza (Musa), Abrahama (Ibrahim), Aarona (Harum), Enocha (Idris), Jana (Jahja), Isusa (Isa) czyli powinni uznawać Eksodos za fakt historyczny tymczasem atakuje się Biblię i Koran pod pozorem ataku na Syfonistów.

Tym razem chodzi o otumanienie Arabów mieszkających w Egipcie ale przecież podobnej treści ściemy przedostają się do Chrześcijan. Nawet w Polsce mamy ataki na najwspanialszą istotę na ziemi i wybielanie największych ściemniaczy na ziemi.

Zwala się oczywiście całą winę ogólnie na żydów czy jak kto woli na Illumanati chociaż dalej nie wiadomo na kogo. Zwalając winę na ludzi bronimy tyłki tych oprawców z dawnych epok.

Dzięki temu wiemy jak potężny cios zadał im Ten ”jaszczur” który niby jest satanistą a z drugiej strony przecież to mity.


 

Dzieje Izraelitów W Egipcie

Poniżej porozrzucane meteriały dotyczące Eksodusu, z innego wątku o podobnej tematyce

 

Zastanawia mnie pochodzenie pewnego ludu: Hyksosi (po egipsku to władcy obcych krajów, a po arabsku królowie Pasterze).  Według źródeł król Amazis (Jahmes) zdołał przepędzić Hyksosów i odepchnąć ich od granic kraju. Podobno stolica Hyksosów – Awaris, była zamieszkana przez dwie grupy ”Azjatów” – Izraelici a także jakaś inna grupa.

Przybyli do Egiptu w okresie 1650-1540 r. p.n.e. – czas przebywania Izraelitów w Mesraimie.
Stolicą Hyksosów było Awaris (Abaris ?)
Nie zakładali własnej administracji ani nawet nie stosowali reprecji do ludu.

Według Historii zostali wykopani z Egiptu przez Kamose’a oraz jego brata i następsy Ahmose’a (Yahmes). W języku Aramejskim greckie ”i” zapisują jako ”y” dla przykładu: Ioannes > Yohannes, Isus/Jesus / Yaszua (imiona Egipsko-Chaldejskie + starożytne ”sz”)

Rzekomo wyparcie Hyksosów zapoczątało największej świetności Egiptu.
Moim zdaniem Egipt nie został tak zniszczony całkiem ale gniew Boży niedługo zaczął działać.
Faraona, czołowego Giganta i jego poddanych z równie zmieszanym DNA nie wyłowiono w Morza Czerwonego.

Takiego władcę (Amen-Hotep I) Egipcjanie znienawidzili zapewne za klęski i osłabienie państwa, więc kronikarze dostali bana na pisanie o tym wydarzeniu (exodos z Egiptu).

Z czasem Egipt podbili Asyryjczycy, Persowie, Hellenowie z Heliosem na czele, Rzymianie, Izraelici (nie jestem pewien), Arabowie, itd

W czasie podboju Filistyny przez Izraelitów, władcy Kanaanu i Egiptu przesyłali między sobą liczbe korespondencje. Klęski Kanaanu były także porażkami dla Królestwa Mesraima – czołowego osiedla czarnej magii i okultyzmu, Nefilimów i wiele innych

Hyksosi praktykowali rytualne pogrzeby koników (jak Scytowie i inne Izraelickie plemiona) a także czcili Baala (jak Izraelici).
Jeden z ich królów nazywał się Sakir-Har, był chyba także faraonem z XV dynastii – a więc oficjalną Historię Egiptu można także wywalić na śmietnik.

Har czyli góra, a Sakir ? może to odniesienie do Izaaka, Saków itd

Istniała także pewna grupa beduinów w Egipcie, byli także na półwysepie Syn-aj przez wielu utożsamiani z Izraelitami

 

HABIRU Czyli Synowie Hebera ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Shasu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szasu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Habiru
https://pl.wikipedia.org/wiki/Listy_z_Amarna

Wszystko składa się w logiczną całość, w kwestii Habiru dodam jeszcze taki werset:

 

Księga Wyjścia 12:

(31) I wezwał Mojżesza i Aarona w nocy, mówiąc: Wstańcie, wyjdźcie spośród ludu mojego, zarówno wy jak i synowie izraelscy; idźcie, służcie Panu, jak mówiliście. (32) Zabierzcie też trzody wasze i bydło wasze, jak mówiliście, i idźcie; a błogosławcie też i mnie.

(33) I nalegali Egipcjanie na lud, by ich śpiesznie wyprawić z kraju, bo mówili: Wszyscy pomrzemy.

(35) I synowie izraelscy uczynili tak, jak kazał Mojżesz, i pożyczyli od Egipcjan srebrne i złote przedmioty oraz szaty.

(36) A Pan usposobił Egipcjan życzliwie do ludu, tak że im pożyczyli; i tak złupili Egipcjan.

(37) Synowie izraelscy wyruszyli z Ramses do Sukkot w liczbie około sześciuset tysięcy mężów pieszych oprócz dzieci.

(38) A szło z nimi także mnóstwo obcego ludu i trzody, i bydła, bardzo liczny dobytek.

(39) A z ciasta, które wynieśli z Egiptu, napiekli niekwaszonych placków, gdyż nie zdążyło się zakwasić, zostali bowiem wypędzeni z Egiptu, a nie mogąc zwlekać nie przygotowali sobie zapasów.

(40) Pobyt synów izraelskich w Egipcie trwał czterysta trzydzieści lat.

(41) Po upływie tych czterystu trzydziestu lat, dokładnie tego samego dnia, wyruszyły z ziemi egipskiej wszystkie zastępy Pana.

(42) Była to noc, w której czuwał Pan, aby wyprowadzić je z ziemi egipskiej. Toteż ma ona być nocą czuwania wszystkich synów Izraela po wszystkie ich pokolenia ku czci Pana. (43) I rzekł Pan do Mojżesza i do Aarona: Oto ustawa o ofierze paschalnej: Żaden cudzoziemiec nie będzie z niej spożywał.

(44) Lecz każdy niewolnik, nabyty za pieniądze, jeśli go obrzeżesz, może z niej spożywać. (45) Obcy mieszkaniec albo najemnik nie będzie z niej spożywał. […] (48) A jeśli zatrzyma się u ciebie cudzoziemiec i będzie chciał obchodzić Paschę Pana, spraw wpierw, żeby wszyscy męscy członkowie jego rodziny zostali obrzezani, i wtedy może brać udział w święcie, i będzie zrównany z tubylcem; lecz żaden nieobrzezany nie będzie z niej spożywał. (49) Jedno prawo obowiązywać będzie tubylca i cudzoziemca, goszczącego wśród was. (50) Wszyscy synowie Izraela uczynili tak, jak Pan nakazał Mojżeszowi i Aaronowi; tak uczynili, (51) Tego właśnie dnia wyprowadził Pan synów izraelskich z ziemi egipskiej, zastęp za zastępem.

 

Oczywiście Habiru to nie tylko Izraelici, lecz wiele przypadków mogło dotyczyć Izraelitów którzy byli opisywani jako dzikusy, niewolnicy, brudasy, smoluchy, pastuchy, cebulaki…

Chronologiczne wszystko się ze sobą zgadza – Egipt nie był w stanie pomóc rozbitym państewkom Kanaanejskim gdzie ich władcy obawiali się o swoje życia.

 

 

Mówi się nam także że (podobno) Hyksosi posługiwali się tetragamem za pomocą hieroglifów. Tylko jest jeden problem, cztery litery które na język grecki przetłumaczono na Theos (th = t) czyli Bóg. Izraelici mówili więc o Bogu w swoim języku (Staro-hebrajskim podobnym do Fenickiego, Słowiańskiego, Sanskrytu, Perskiego?)

Coś nie udało się ukryć wszystkich informacji dotyczących podboju Palestyny przez 12 Plemion Izraela.
Oficjalnie istnieją teksty w alfabecie Starohebrajskim podobnym do Fenickiego. Co dziwne tłumaczy się je na alfabet Aramejski a następnie Idumejski (Hebrajski).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_artifacts_in_biblical_archaeology#1500_BCE
Jednakże to wrogowie Izraelitów używali imienia JotHaWuHa (Jahwe, Jehowa, Iah). W Aramejskim nasze J to ich ”Y” stąd mamy Yah itp.

Hyksosi, Eksodus, Izraelici,
Wracając do ludu Hyksosów z Egiptu za czasów przebywania Izraelitów. Nazwa ich ludu oznacza króli-pasterzy bądź władców obcych ziem.

Nawet Józef Flawiusz starał się powiązać ten lud z historią Izraelitów. To Faraon Amenophis (Amenhotep) wykąpał się w Morzu Czerwonym, zaś Egipcjanie nie chcieli o tym wydarzeniu wspominać i woleli wymazać z pamięci.

Józef Flawiusz w swojej apologii pt. ”Przeciw Apionowi” wspomniał dlaczego Grecy nie pisali o Judejczykach. Wypisał on jednak źródła o Izraelitach w kronikach Egipcjanina Manethosa. od rozdziału 14.

http://biblioteka.kijowski.pl/antyk%20rzymski/06.%20flawiusz%20j%E3%B3zef%20-%20przeciwko%20apionowi.pdf
Zarzucał on Herodotowi przedstawianie nieprawdy dotyczącej Egiptu. Kilku Hebrajczyków było nawet na wysokich stanowiskach w Mesraimie.

Egipcjanie mieli dwie opcje do wyboru w kwestii Izraelitów. Jedna to absolutne milczenie a druga to ”Reductio ad Hitlerum” czyli przedstawienie wroga jako bandytów i sapiących hitlerowców (grabieżców, dzikusów, pastuchów, buntowników, jeńców). Mamy także dowód że Izraelici prowadzili koczowniczy tryb życia lub pasterski. Dlatego mamy dwie grupy Słowian, rolnicy i wojownicy.

  • Jeszcze o Egipcie. To nie prawda że nie ma żadnych dowodów na działalność Hebrajczyków w Mesrainie bo sami Egipcjanie o nich pisali. Okres 18 Dynastii to czas Exodosu i żywotu faraonów: Ahmose (Jahmes), Amenhotep I, Totmes, Amenhotep IV (Echnaton), Tutenchanmon, Horemhe

bhttps://pl.wikipedia.org/wiki/XVIII_dynastia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Okres_amarne%C5%84ski
Okres zaburzeń, czy raczej gniewu Bożego ? Nie zapominajmy że władcy Palestyny w tym Kananejczycy, Filistyni i Hetyci wymienali się listami z faraonami pisząc o nękających ich Ysyrial.

https://en.wikipedia.org/wiki/Origins_of_the_Hyksos
SamJ osephus Flawiusz starał się zsynchonizować dzieje Hyksosów z ludem Izraela do którego chyba należał jako Judejczyk lub Lewita.Podobno opuścili Egipt Hyksosi dla Jerozolimy.

Tak ponoć mówił ten jegomość https://pl.wikipedia.org/wiki/Manethon Wspomniał on także o Egipskim

renegacie https://en.wikipedia.org/wiki/Osarseph czyli o Mojżeszu który wywołał rebelę prowadząc 80 tysięcy trędowatych. Sami uważają że jest to aluzja to Mojżesza.

A może jego imie miało słowiańskie a nie Egipskie pochodzenie np. od słowa Misa, Miska, Mieszko, MożeSZ, Mójżesz, Moja Rzecz ?

Coś czuje że Izraelici przybyli do Egiptu kiedy panowała XIV lub XV Dynastia.Stolicą XIV dynastii było miasto Awaris i była podobno pochodzenia Kananejskiego lub zachodnio semickiego.Ale XV dynastia to Hyksosi. Jeden z nich miał na imię uwaga, uwaga Jakobher! a po egipsku Merioserre.
https://en.wikipedia.org/wiki/Yaqub-Har

Har to góra, Yaqub to Jakub Izrael znany jako YakBaal. Elity z Egiptu strasznie namieszały z historia z tamtego okresu dlatego panuje jedna wielka niewiadoma.

A z polskich źródeł: Nie więcej niż 480 tysięcy z ludu Pasterzy opuściło Egipt w stronę Syrii odpierając ataki Asyrii i zbudowali miasto nazywane wówczas Judeą i nazwali je Jerozolimą.

Flawiusz dobrze wiedział o historii Izraela i dlatego jest niezwykle ważną postacią.Mojżesz żyjący w XVI w. p.n.e. był według kapłana Manetona natywnym mieszkańcem Heliopolis (On) o imieniu Osarsef po Ozyrysie (El-Azar, Asar, Yasar, ASER, Ausir, Ausare, Usir, Wesir).

Czyżby Ozyrys podbierał imiona czy podobna sprawa jak z Jewe i Allahem czyli Panem Bogiem ?Ale kiedy dołączył do Izraelitów zmieniono mu imię na Mouses/Auses/Mojżesz.
Istnieje Papirus Ipuwera czyli zeznania Egipcjan o 10 plagach itd.

https://web.archive.org/web/20160113193318/http://potop-exodus.w.interiowo.pl:80/exodus/ipuwer.html
https://web.archive.org/web/20160205033355/http://acalyludpowieamen.pl/wyjscie-izraelitow-z-egiptu-relacje-sasiadow/
Akcja dzieje się właśnie podczas przebywania obcych Hyksosów.

Inny link którego nie czytałem
https://www.academia.edu/4544547/Szasu_Seir_Choryci_a_pochodzenie_patriarch%C3%B3w
Podobno Faraonem z czasów Józefa był Senuseret III z XII Dynastii. Izraelici opuścili Egipt około 430 lat po Józefie.Oczywiście Egipcjanie i Filistyni byli ze sobą spokrewnieni – Mesraim syn Chama a Kanaan syn Chama.

Faraonami którzy mieli do czynienia z Mojżeszem to byli Jahmes (według Flawiusza Iahmes), Amenhotep I oraz II. Thothmes. Jak wiadomo Egipcjanie po przegranej potrzebowali nowego dowódcy, nowego Hitlera jak Amenhotep II.

Zaś Totmes I (Tutmosis) objął władzę po bezpotomnej śmierci Amenhotepa I, który ”umarł” rzekomo w 1504 r. p.n.e.Totmes był dowódcą armii poprzednika, i przejął władzę siłą czyli dyktator i kolejny z ”odpowiednimi genami”. Bardziej sądzę że to Iahmes dokonywał aborcji Hebrajczyków albo Amenhotep I możliwe że Totmes miał także w tym udział – sami swoi.

Izraelici dopiero po ok. 40 latach doszli do Filistyny. Przez ten czas siły gigantów otrzymały potworne straty.
Amenhotep IV (Echnaton) wymienił bóstwo Amena (Amon) na Atena (Aton) to tylko kwestia samogłosek.

Od tego czasu kraj chylił się ku upadkowi, upokorzony przez traktaty pokojowe i klęski żywiołowe (plagi) czekali już tylko na Asyryjczyków.Aton był bóstwem solarnym, i wielu pogan jak Z. Freund twierdzi że Izraelici rzekomo przejęli kult Boga (jako Jothawuha) od Atona.Ale Mojżesz według wielu źródeł był znanym Egipskim kapłanem, wykształconym znającym język Egipski.

Nie miał on wcześniej szans na poznanie Boga swoich przodków podobnie jak Izraelici dzisiaj wielbiący drewno i kamienie. Mógł on rzeczywiście nosić imię Egipskie i praktykować Egipskie rytuały w wersji Słowiańskiej – bałwochwalca ale dobry człowiek.Za swoje dobre postępowanie został wynagrodzony,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Senenmut

Głównym powodem nastrojów antyh uchodźczych był nowy król, nowa dynastia, nowe Nephilimy,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Totmes_III

Ten jegomość był najdłużej panującym tyranem z XVIII Dynastii. Posiadał także imperium okultyzmu pod swoim berłem.
Według jednego z dokumentów Jahmes (Amosis, Tethmosis) był oznaczony numerem 33.
Księga Sothis tak zwana, rzekomy falsyfikat.

Izraelitów nazywano na wiele sposobów np. jako Habiru czyli tułacze, niewolnicy i co ciekawe ze czasów XVIII Dynastii.
Faraonowie byli bardzo zepsutymi ludźmi, pyrrusowe zwycięstwa były dla nich wielkimi zwycięstwami a o porażkach nie wspominali.
Pomimo faktu że większość ludzi uznaje eksodus za bajkę Hebrajskich zaganiaczy owiec.

Tak więc mamy mnóstwo dowodów od samych Egipcjan i ludów Chanaanu na HisToryCzność dziejów Izraela jednakże ”Habiru” nie są tam przedstawieni jako wygrani a raczej jako faszyści, banda brudasów którą udało się wypełnić z kwitnącej ziemi Egiptu która niedługo została zamieniona w pustynię i w puszczę (tzw. okres Amarneński)

W okresie Hellenistycznym w Egipcie powstała nowa trójca – SerApis, Izyda (Iset/Isis), Harpokrates (dzieciątko Horus).

Na listach greckich Faraonów Egipskich widnieje imię Ouses (Ozeasz czyli Isus ale też kojarzy się to z Mojżeszem (Mouses / Ouses). Flawiusz jednego z Thothmosezów (III) nazywa Chebronem np.

Jako że Mojżesz był obywatelem Egipskim w ich kronikarz był określany egipskim imieniem które zmienił na Mouses czyli chyba Ozeasz a jest to skrót od Isus. Amenhotep I to Amenophis, Thoumosis I to Mefres/Misafris itd.

Ale Echnaton to już u Flawiusza i innych Orus. Ahmose faraon przez Flawiusza Iahmes ale u Juliusza Afrykańskiego i Euzebiusza jako Amos/Amoses.

Chcieli chyba na siłę połączyć Biblię z językiem Egipskim a rezultatem tego był kult Atona przy okazji zrobiono z Mojżesza faszystę i kapłana Ozyrysa choć mógł mieć imię od Ozyrysa nie znał on wcześniej Boga.

Egipcjanie w swoich kronikach opisywali Izraelitów w negatywnym świetle. W pewnym okresie czasu Hebrajczycy praktycznie rządzili państwem a jeden z nich (Jóżef) był drugą osobą w państwie po Faraonie.

Podobnie Słowianie oraz ludy ”koczownicze irańskie” były opisywane jako ludy dzikich barbarzyńców, niewolników i pogan. Jednakże kiedy dany kronikarz przebywał wśród owych ludów zazwyczaj zmieniał zdanie bowiem wobec Słowian stosowano taktykę Reductio Ad Hitlerum (Hitleryzacji) więc nic dziwnego że uważano nas za nieludzi lub podludzi.

Według źródeł król Amazis (Jahmes) zdołał przepędzić Hyksosów i odepchnąć ich od granic kraju.
Podobno stolica Hyksosów – Awaris, była zamieszkana przez dwie grupy ”Azjatów” – Izraelici a także jakaś inna grupa.

Jest jeszcze film taki:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Exodus_Decoded
Nie wszystko musi tam prawdę ale lepiej wiedzieć jak to mówią.

Pojawia się wciąz ten sam wątek:
Hyksosi, XVIII Dynastia, Awaris, bożek lunarny Jah/Yah/Iah/Ah, Danici/Mykeńczycy, Ludy Morza, reformy króla/faraona Echnatona to znaczy zamiast wielbić Amona to zaczęli wielbić Atona.

Jeden z faraonów z okresu XIV-XV dynastii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Yaqub-Har

Papirus (Lamentacje) Ipuwera:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ipuwer_Papyrus

Potop, Eksodus i podbój Kanaanu jest im wysoce nie rękę dlatego starają się to jakoś odkręcić.
Aztekowie czcili tych samych bogów, budowali piramidy i składali ofiary dla Słońca (Heliosa).

Treny Ipuwera, jest tego kilka odcinków:

https://apologetyka.toborek.info/habiru-i-listy-z-amarna-11/113/

Sam tekst:
Porównywanie Piecioksięgu a Papisuru, po angielsku:
<blockquote>https://ohr.edu/yhiy/article.php/838</blockquote&gt;
<blockquote>http://www.reshafim.org.il/ad/egypt/texts/ipuwer.htm</blockquote&gt;

Po polsku:
http://www.academia.edu/30206785/Filozoficzna_zawarto%C5%9B%C4%87_Lamentacji_Ipuwera_Proroctwa_Neferty_i_Lamentacji_Khakeperre-sonbe
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=128463

 

http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/faraon-echnaton-religia-solarna-amarna-newsweek-pl,artykuly,343108,1.html

| Co prawda chce się nam przedstawić rzeczy na odwrót, 

 

2 Księga Mojżeszowa: 12:(12) Tej nocy przejdę przez ziemię egipską i zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka do bydła, i dokonam sądów nad wszystkimi bogami Egiptu: Ja, Pan.

 

2 Księga Mojżeszowa 3:
(1) Gdy Mojżesz pasał trzodę teścia swego Jetry, kapłana Midianitów, pognał raz trzodę poza pustynię i przybył do góry Bożej, do Horebu. (2) Wtem ukazał mu się anioł Pański w płomieniu ognia że środka krzewu; i spojrzał, a oto krzew płonął ogniem, jednakże krzew nie spłonął.

(3) Wtedy rzekł Mojżesz: Podejdę, aby zobaczyć to wielkie zjawisko, dlaczego krzew się nie spala.

(4) Gdy Pan widział, że podchodzi, aby zobaczyć, zawołał nań Bóg spośród krzewu i rzekł: Mojżeszu! Mojżeszu! A on odpowiedział: Oto jestem!

(5) Wtedy rzekł: Nie zbliżaj się tu! Zdejm z nóg sandały swoje, bo miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą.

(6) Rzekł też: Jam jest Bóg ojca twego, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, i Bóg Jakuba. Wtedy Mojżesz zakrył oblicze swoje, bał się bowiem patrzeć na Boga.

(7) Rzekł jeszcze Pan: Napatrzyłem się na niedolę ludu mojego w Egipcie i słyszałem krzyk ich z powodu naganiaczy jego; znam cierpienia jego.

(8) Zstąpiłem przeto, by go wyrwać z mocy Egiptu i wyprowadzić go z tego kraju do ziemi żyznej i rozległej, do ziemi opływającej w mleko i miód, do siedziby Kananejczyków, Chetejczyków i Amorejczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków.

(9) Teraz oto krzyk synów izraelskich dotarł do mnie. Widziałem także udrękę, którą Egipcjanie ich dręczą.

(10) Przeto teraz idź! Posyłam cię do faraona. Wyprowadź lud mój, synów izraelskich, z Egiptu.

(11) A Mojżesz rzekł do Boga: Kimże jestem, bym miał pójść do faraona i wyprowadzić synów izraelskich z Egiptu?

(12) I odpowiedział: Będę z tobą, a to będzie dla ciebie znakiem, że Ja cię posłałem: Gdy wyprowadzisz lud z Egiptu, służyć będziecie Bogu na tej górze.

(13) A Mojżesz rzekł do Boga: Gdy przyjdę do synów izraelskich i powiem im: Bóg ojców waszych posłał mnie do was, a oni mnie zapytają, jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć?

(14) A Bóg rzekł do Mojżesza: Ja istnieję. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: „Istniejący” posłał mnie do was!

(15) I mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz synom izraelskim: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i tak mnie nazywać będą po wszystkie pokolenia.

(16) Idź i zgromadź starszych Izraela, i powiedz im: Pan, Bóg ojców waszych objawił mi się, Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, mówiąc: Patrzyłem na was i na to, co wam czyniono w Egipcie.

(17) Postanowiłem więc, że wyprowadzę was z niedoli egipskiej do ziemi Kananejczyków i Chetejczyków, i Amorejczyków, i Perezyjczyków, i Chiwwijczyków, i Jebuzejczyków, do ziemi opływającej w mleko i miód.

(18) A gdy usłuchają głosu twego, wtedy pójdziesz ty i starsi Izraela do króla egipskiego i powiecie mu: Pan, Bóg Hebrajczyków, objawił się nam. Chcemy więc odbyć trzydniową wędrówkę na pustynię, aby złożyć ofiarę Panu, Bogu naszemu.

(19) Lecz ja wiem, że król egipski nie pozwoli wam pójść, chyba że będzie zmuszony ręką przemożną.

(20) Wyciągnę przeto rękę swoją i uderzę Egipt wszelkimi cudami moimi, których dokonam pośród nich, a potem wypuści was.

(21) Sprawię też, że lud ten znajdzie łaskę w oczach Egipcjan i gdy wychodzić będziecie, nie wyjdziecie z próżnymi rękami.

(22) Niech więc każda kobieta wyprosi od sąsiadki swojej i od współmieszkanki domu swego przedmioty ze srebra i złota oraz szaty; włożycie je na synów i na córki wasze i tak złupicie Egipt.

 

A wrogowie Boga znają proroctwa doskonale!

Księga Jeremiasza 30:

(10) Dlatego nie bój się ty, mój sługo, Jakubie – mówi Pan – i nie trwóż się, Izraelu, gdyż oto wybawię cię z daleka, a twoje potomstwo z ziemi ich wygnania. I wróci Jakub, i będzie żył w spokoju i beztrosko, i nikt go nie będzie straszył.

(11) Gdyż Ja jestem z tobą – mówi Pan – aby cię wybawić. Albowiem wygubię wszystkie narody, między którymi cię rozproszyłem, lecz ciebie nie wygubię; będę cię karał według prawa, lecz cię nie zostawię całkiem bez kary.

 

Ten fragment występuje tylko w Tanachu, tego nie znajdziemy w Septuagincie. Znajdziemy jednak w LXX inne fragmenty, dokładniejsze wersy wskazujące wyraźnie na wyzwolenie ludu obietnicy:

https://basileia785.wordpress.com/2017/09/28/apologia-nr-6-eschatologia-i-ewangelia/

 

AMEN 

No właśnie jeden z faranów miał na imię Amenhotep

Amon (egip. Imn – ukryty; również Amon-Ra/Re, Amoun, Amun, Amen; rzadziej Imen, Ammon, Hammon) – egipski bóg, sprawca niewidzialnego wiatru, urodzaju, płodności[a]. Był uosobieniem niewidzialnych życiodajnych elementów natury: powietrza i wiatru. Powodował, że plony były obfite, zwierzęta się mnożyły, a kobiety rodziły dzieci. Wraz ze swoją małżonką Mut oraz synem Chonsu – bogiem-księżycem – stanowili w Karnaku tebańską triadę. Jego żeńskim odpowiednikiem była Amaunet. Natomiast jako Amon-Kematef[b] wchodził w skład Ogdoady, której kult trwał w Hermopolis Magna.

https://truththeory.com/2017/11/25/egyptian-roots-say-amen-prayer/

A także kolejny link:

http://reshafim.org.il/ad/egypt/religion/amen.htm

Theban Triad: Amen, Mut i Khons

Amen

(Amon, Amun, Ammon, Amoun)    Imię Amena oznacza „Ukryty”. Był lokalnym boga tebańskiego od najwcześniejszych czasów i był postrzegany (wraz ze swoją towarzyszką Amaunet ) jako pierwotne stworzenie-bóstwo przez kapłanów Hermopolis. (patrz Ogdoad )
Inne możliwe wyprowadzenie jego imienia może pochodzić od libijskiego amanu , wody, stąd jego okazjonalne przedstawienie jako gęsi. Jest również pokazany jako boga płodności, jako baran lub baran, odnosząc się ponownie do stworzenia i płodności, lub jako wąż, gdy nosi imię Kematef.
Aż do Środkowego Królestwa jego wpływ był lokalny; ale kiedy królowie tebańczycy ustanowili swoją suwerenność nad Egiptem, Amen zyskał narodową przewagę jako Amen-Re,  [3 ] i przez18 Dynastię nazywano Królem Bogów. Jego słynna świątynia, Karnak, jest największą religijną budowlą, jaką kiedykolwiek zbudował człowiek.

Amen, zgodnie ze starszymi tradycjami tebańskimi, został stworzony przez Thota jako jedno z ośmiu pierwotnych bóstw stworzenia (Amen, Amaunet, Hah, Hauhet, Nun, Naunet, Kau, Kauket). Późniejsze tradycje wcieliły go w rolę stworzonego przez siebie twórcy, który ukształtował uporządkowany świat z chaosu poprzez masturbację i samozapłodnienie.
Jako bóg stworzenia przyjął czasem nazwę Kematef (Greek Kneph) i był przedstawiany jako wąż.

 

 

A jak dobrze wiemy Biblia była pisana głównie w dwóch językach – Starohebrajski (ST) i Grecki (NT).

Nawet wyraz Biblion jest pochodzenia greckiego i oznacza księgę.

Tak zwany Tetragram jak się okazało nie jest imieniem własnym a wyrazem które znaczy Bóg

Kwestia Septuaginty powoduje całkowity zanik zaufania do judaistycznych fachowców propagujących nam żydowski Tanach i inne tego typu rytuały.

Nawet język Hebrajski nie ma za wiele wspólnego z językiem Mojżesza. Język Hebrajski współczesny to praktycznie dialekt języka Aramejskiego (Syryjskiego) z co najwyżej zapożyczeniami ze Staro-Hebrajskiego.

Jest więc logiczne że dialekt Aramejskiego nie jest nam potrzebny do zrozumienia Biblii

 

aaaaa…men
Co ciekawe, o tym niby wszyscy wiedzą lecz co szkodzi to potwierdzić
https://en.wiktionary.org/wiki/Amen#English

Etymology 1
Alternative letter-case form of amen („so be it; may it be done”).

English Wikipedia has an article on:
Names and titles of Jesus in the New Testament
(biblical) Jesus, Son of God, as the authority.

Tak w wielu przekładach Krzewiciel nazywany jest Amenem, nie jako amen lecz Amen. Obj 3:14
Przekład dosłowny: A do anioła zboru w Laodycei napisz: Oto, co mówi Amen, Świadek wierny i prawdziwy, Początek Bożego stworzenia:

A jaki jest prawdziwy sens ?
http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/27/chapter/3/verse/14/param/1/version/TR

A do posłańca zgromadzenia Laodycejczykówc napisz: Oto, co mówi zaprawdę, Świadek wierny i prawdziwy, Początek Bożego stworzeniah
11
281
αμην
amēn
Hebrew
amen
[zaprawdę]

Hmm Laodycea… Prawo Ludu

I trzecia wersja etymologiczna wyrazu Amen
Proper noun
Amen
Alternative form of Amun

Alternatywa Amuna/Amona

https://en.wikipedia.org/wiki/Amun
Amun (także Amon, Ammon, Amen , grecki Ἄμμωω Ámmōn , Ἅμμων Hámmōn ) [1] jest ważnym starożytnym egipskim bóstwem, które pojawia się jako członek Ogopostu Hermopolitańskiego . Amun został poświadczony ze Starego Królestwa wraz ze swoją żoną Amaunet . Z 11 rodu ( ok. 21 wieku BC) Amon wzrosła do położenia patrona z Teb zastępując Montu . [2]

<strong>Po buncie Teb przeciwko Hyksosom i rządom Ahmose I </strong>(XVI wpne), Amun zyskał znaczenie narodowe , wyrażone w jego połączeniu z bogiem Słońca , Ra , jako Amun-Ra lub Amun-Re .

Amun-Ra zachował główne znaczenie w egipskim panteonie w całym Nowym Królestwie (z wyjątkiem ” herezji ateńskiej ” pod Akhenaten ). Amun-Ra w tym okresie (od 16 do 11 wieku pne) utrzymywał pozycję transcendentalnego , stworzonego przez siebie [3] bóstwa-stwórcy „par excellence”; on był mistrzem ubogich lub niespokojnych i centralnych w osobistej pobożności . [4] Jego pozycja jako Króla Bogów rozwinęła się do punktu wirtualnego monoteizmu, w którym inni bogowie stali się jego manifestacjami. W przypadku Ozyrysa , Amun-Ra jest najpowszechniej nagranym egipskim bogiem. [4]

Jako główne bóstwo egipskiego imperium , Amun-Ra również został czczony poza Egiptem, zgodnie z zeznaniami starożytnych greckich historiografów w Libii i Nubii . Jako Zeus Ammon , został utożsamiany ze Zeusem w Grecji.

Ten sam Ahmose vel Jahmes, ponieważ Ah, Iah, Jah, Yah, Aah to nic innego jak wariacje tego samego imienia, bożka lunarnego

Hyksosi to jeden z najbardziej tajemniczych ludów, według Josephusa Flawiusza Hyksosi to Izraelici.

 

 

 

Amen

Amen (z hebr. אמן amen – „niech się stanie”, „wierność”, od rdzenia amint – był mocny) – judaistyczna i chrześcijańska uroczysta formuła kończąca i zarazem potwierdzająca modlitwę lub hymn, także w tekstach biblijnych. Słowo „amen” jest także używane jako zwrot w rodzaju „niech tak będzie”.

Na Bliskim Wschodzie termin ten pierwotnie oznaczał potwierdzenie przysięgi żołnierskiej (Asyria) – odpowiednik dzisiejszego „tak jest”, „rozkaz” lub „wykonam”. Jego wypowiedzenie po wysłuchaniu modlitw i błogosławieństw zastępowało ich odmówienie – w starożytności niewiele osób znało modlitwy na pamięć.

Ciekawe, że jest to wyraz ”Hebrajski”

Jak to jest możliwe że Asyryjczycy używali języka Hebrajskiego ?

Z wielu źródeł że spadkobiercą języka Mojżesza jest Grecka Septuaginta oraz Język Grecki.

Pytanie jak imię upadłego anioła oraz wyraz Aramejski dostał się do Biblii ?

Prawdopodobnie wykorzystano podobieństwo wyrazów

  • αμην – zaprawdę (amin)
  • αληθος – zaiste, prawdziwy (alithos)
  • ασφαλώς – na pewno (asphalos)
  • ημέν – znaczące prawda, z pewnością (imen)
  • αμέ – z pewnością, na pewno (ame)

No właśnie mamy wyraz amin i nagle związki z Amenem znikają, a powodem jest tzw Itacyzm.

Jest także zasadnicza różnica pomiędzy:

bla bla bla, Amen

bla bla bla, amen

 

Najprawdopodobniej dopisywano na końcu zdania wyraz Amen zamiast niech tak się stanie, zaiste.

Ponadto w okultyzmie wzywa się demony czy grigori poprzez wielokrotne wywoływanie imienia. Tak to działa, mówisz diable wypad diabeł przychodzi, wołasz imię demona demon przychodzi.

A wzywanie imion fałszywych bóstwo jest poważnym naruszeniem prawa.

Jeśli modlitwa jest więc rozmową z Bogiem to w jakim celu dołączać do tego śmieszne rytuały, pośredników, formułki czy imiona ?

 

 

 

 

 

 

Na Koniec WYZWOLENIE

Psalm 136:
(5) Tego, który mądrze niebiosa uczynił, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(6) Tego, który rozpostarł ziemię na wodach, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(7) Tego, który uczynił wielkie światła, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(8) Słońce, aby panowało we dnie, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(9) Księżyc i gwiazdy, aby panowały w nocy, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(10) Tego, który pobił Egipt w pierworodnych jego, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(11) Wyprowadził Izraela spośród nich, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(12) Mocną ręką i podniesionym ramieniem, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(13) On rozdzielił Morze Czerwone na części, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(14) I przeprowadził Izraela środkiem jego, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(15) Wrzucił faraona i wojsko jego w Morze Czerwone, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(16) Prowadził lud swój przez pustynię, Albowiem na wieki trwa łaska jego!
(21) Dał im ziemię w dziedzictwo, Albowiem na wieki trwa łaska jego!

(22) W dziedzictwo Izraelowi, słudze swemu, Albowiem na wieki trwa łaska jego!

(23) W poniżeniu naszym pamiętał o nas, Albowiem na wieki trwa łaska jego!

(24) Wybawił nas od nieprzyjaciół naszych, Albowiem na wieki trwa łaska jego!

Psalm 106:
(1) Wysławiajcie Pana, albowiem jest dobry, Albowiem łaska jego trwa na wieki!

(2) Kto wysłowi potężne dzieła Pana, Kto ogłosi całą chwałę jego?

(3) Błogosławieni, którzy strzegą prawa, W każdym czasie wykonują sprawiedliwość!

(4) Pomnij o mnie, Panie, przez życzliwość dla ludu swego, Nawiedź mnie zbawieniem swoim,

(5) Bym mógł oglądać szczęście wybrańców twoich, Radować się radością ludu twego, Chlubić się razem z dziedzictwem twoim!

(6) Zgrzeszyliśmy jak ojcowie nasi, Zawiniliśmy, postąpiliśmy bezbożnie.

(7) Ojcowie nasi nie zważali na cuda twoje w Egipcie, Nie pamiętali wielkiej łaski twojej I buntowali się nad Morzem Czerwonym.

(8) A jednak wybawił ich dla imienia swego, Aby okazać moc swoją.

(9) Zgromił Morze Czerwone, tak że wyschło, I przeprowadził ich przez głębiny jak przez pustynię.

(10) Tak wybawił ich z ręki tych, którzy ich nienawidzili, I wyzwolił ich z ręki wrogów.

(11) Wody okryły ich ciemięzców, Ani jeden z nich się nie ostał.

(12) Wtedy uwierzyli słowu jego, Śpiewali pieśni na jego chwałę.

(13) Lecz szybko zapomnieli o jego czynach, Nie pokładali nadziei w radzie jego.

(14) Dali upust pożądliwości na pustyni I kusili Boga na pustkowiu.

(15) Wtedy dał im, czego żądali, Tyle, że aż chorowali z przesytu.

(16) Gdy unieśli się zawiścią przeciw Mojżeszowi w obozie, Przeciw Aaronowi, świętemu Pańskiemu,

(17) Rozwarła się ziemia i połknęła Datana, I pokryła zgraję Abirama.

(18) Wybuchł też ogień przeciwko ich zgrai, Płomień strawił bezbożnych.

(19) Uczynili cielca na Horebie I kłaniali się ulanemu posągowi,

(20) Zamienili chwałę Boga swego Na obraz wołu jedzącego trawę.

(21) Zapomnieli o Bogu, wybawicielu swoim, Który wielkich dzieł dokonał w Egipcie,

(22) Cudów w krainie Chama, Rzeczy strasznych nad Morzem Czerwonym.

(23) Przeto byłby ich wygubił, jak zamyślał, Gdyby nie Mojżesz, wybraniec jego, Który stanął w wyłomie przed nim, Aby odwrócić gniew jego Tak, aby ich nie wytracił.

(24) I wzgardzili ziemią rozkoszną, Nie uwierzyli słowu jego.

(25) Szemrali w swoich namiotach, Nie słuchali głosu Pana.

(26) Wtedy podniósł na nich rękę swoją, By ich wytracić na pustyni,

(27) Aby potomstwo ich rozrzucić wśród narodów I rozproszyć ich po wszystkich ziemiach.

(28) Przyłączyli się do Baal-Peora I jedli z ofiar składanych umarłym.

(29) Rozgniewali go postępkami swymi, Dlatego spadła na nich plaga.

(30) Wtedy wystąpił Pinchas i wkroczył, I plaga ustała.

(31) Poczytano mu to za sprawiedliwość, Z pokolenia w pokolenie, na wieki.

(32) Potem rozgniewali go u wód Meriba Tak, że Mojżesz cierpiał z ich powodu,

(33) Bo rozgoryczyli ducha jego, I wypowiedział nierozważne słowa ustami swymi.

(34) Nie wytępili ludów Tak, jak Pan im nakazał,

(35) Ale zmieszali się z poganami I nauczyli się ich czynów.

(36) Oddawali cześć ich bałwanom, Które stały się dla nich pułapką.

(37) Ofiarowali demonom Synów swych i córki swoje.

(38) Wylewali krew niewinną, Krew synów i córek swoich, Które ofiarowali bałwanom Kanaanu, I skalana była ziemia krwią.

(39) Splugawili się czynami swoimi I cudzołożyli postępkami swymi.

(40) Przeto Pan zapłonął gniewem na lud swój I obrzydził sobie dziedzictwo swoje.

(41) Wydal ich w ręce narodów; I panowali nad nimi ci, którzy ich nienawidzili.

(42) Gnębili ich wrogowie, Ujarzmiając ich swoją ręką.

(43) Wiele razy ich wybawiał, Lecz oni buntowali się w zamysłach swoich I upadli przez winy swoje.

(44) Lecz wejrzał na ich niedolę I wysłuchał ich wołania.

(45) Przypomniał sobie o swym przymierzu z nimi I zlitował się według wielkiej łaski swojej.

(46) Wzbudził dla nich miłosierdzie U wszystkich, którzy ich uprowadzili w niewolę.

(47) Zbaw nas, Panie, Boże nasz, I zgromadź nas spośród narodów, Abyśmy dziękowali imieniu twemu świętemu I aby naszą chlubą było uwielbianie ciebie!

(48) Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, od wieków na wieki! Niech wszystek lud powie: Niech się stanie! Chwalmy Pana!

Psalm 83:
(2) Boże, nie milcz, nie bądź nieczuły, Nie bądź bezczynny, Boże!

(3) Bo oto burzą się nieprzyjaciele twoi, A ci, którzy cię nienawidzą, podnoszą głowę.

(4) Knują spisek przeciwko ludowi twemu I naradzają się przeciwko tym, których ochraniasz.

(5) Mówią: Nuże, wytępmy ich, niech nie będą narodem, Aby więcej nie wspominano imienia Izraela!

(6) Tak, naradzali się jednomyślnie, Przeciw tobie zawarli przymierze:

(7) Namioty Idumejczyków i Ismaelitów, Moabitów i Agareńczyków,

(8) Gebal i Ammon, i Amalek, Filistea z mieszkańcami Tyru.

(9) Assur też złączył się z nimi, Synów Lota wsparł swym ramieniem.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.