Wpis Nr. 11 – I Nie Dopuść Abyśmy Zgrzeszyli

Początkowo miałem tego nie robić lecz z powodu ilości komentarzy postanowiłem przenieść posty związane z Modlitwą Pańską tutaj:

W miarę upływu czas ten zbiór kilku postów może zostać przekształcony w większy artykuł, chociaż niczego nikomu nie ł-obiecuję

 

Na początek pozytywna informacja wprost z ust samego Frania, rano oglądałem w FNM że:
Papciu chce zmienić tekst w Modliwtwie Pańskiej. Czyżby także i on czytał fora i blogi?
Pierwszy lepszy artykuł

http://fakty.interia.pl/religia/news-papiez-franciszek-chce-zmienic-modlitwe-ojcze-nasz,nId,2475600

Ten człowiekowi również brak logiki w frazie nie wódź nas na pokuszenie | i chce zmienić na nie pozwól, byśmy ulegli pokusie
Dawno temu o tym pisałem że druga opcja według mnie jest lepsza.

Franio nie może ciągle głosić herezji jak wcześniej o Izusie i musi czasem coś mądrego powiedzieć. Dobrze że nie ruszył innego zdania ”Thy Kingdom Come” na zabierz nas do nieba albo coś w tym stylu.

Gdybym ja bym był papieżem (co by było gdyby, fantazja) to po pierwsze sporządziłbym rozporządzenie o świętości Septuaginty. Nakazałbym przeszukać Biblioteki i przetłumaczyć wszystkie ”Apokryfy” na j. grecki, angielski a później na inne języki świata.

Papcio chyba boi się aż tak Boga łudząc się że kiedy poda trochę prawdy to dostanie łagodniejszy wyrok.

Dla przypomnienia co głosi ten człowiek który skutecznie wprowadza w błąd mieszając prawdę z kłamstwem, inaczej mówiąc pokaże dobrą drogę w labiryncie ludzkiej egzystencji aby przyprowadzić nas wprost do minotaura:

 

Papcio Franio ma nieciekawą wizję na temat Isusa jako diabłą lub ”jego syna”:
https://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,483,franciszek-jezus-stal-sie-grzechem.html
https://newsbook.pl/2017/07/18/papiez-franciszek-zwiazki-z-jezusem-sa-niebezpieczne-i-szkodliwe/
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szok-franciszek-twierdzi-ze-jezus-stal-sie-diablem-wezem-radio-tv-watykanska-pomijaja-slowa-2017-04

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/modlitwy/ap_07042013.html

[[Franciszek majstruje przy modlitwie „Ojcze nasz”. Co na to Biblia? – J. Międlar (wPrawo.pl)]]

 

Myliłem się. wcześniej myślałem że Frankowi chodziło o kontakty z Jezusem typu ”Bóg mi powiedział to czy tamto, jak to robią w religiach” tymczasem chodzi o kontakty poza kościołami, zboruchami, cerkwiami – szukanie Boga na własną rękę.

Papa przebił swoich poprzedników nazywając Mesjasza, diabłem który został unicestwiony a ostatnio nazywa Chrystusa miłością. Coś tu jest nie tak albo wie że robi ludziom wodę arbuzową z mózgów.

Jeżeli Franek nazywał Isusa diabłem (tak swoją drogą dlaczego żaden znawca łaciny nie wziął się za tamtą łacińską śpiewkę) to oznacza że Isus nie jest jego przyjacielem (ale to już inna sprawa). Dlaczego nie ani księża ani negatorzy Biblii nie przekazują co Bóg nauczał.

Wcześniej głoszono ateizm, mówiono że nie ma Boga itd a teraz mamy jeszcze wyższy stopień ignorancji i perfidii na 666 sposobów 🙂
Bóg satanista ? tego jeszcze nie nadawano, oczywiście Jezus nie jest Bogiem i tylko na podstawie Biblii czy jak to się mówi pewnej książeczki jaszczura Jahwe jest tam jasno napisane:

Ewangelia Jana 10:(29) Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.  (30) Ja i Ojciec jedno jesteśmy

No właśnie Isus mówi że jest ktoś większy od niego, a chodzi o naszego Boga, Ojca i Stwórcę.

 

Fraza nie wódz nas na pokuszenie przedstawia Boga jako złego jaszczura Jahwe który chce nas karać piekłem i porywa do nieba… a za porwanie jest według Prawa zabronione. Jeszcze kiedyś wkleję te 613 pełne przykazań a dużo z tego nas obecnie nie obowiązuje. Mam na myśli prawo Wojenne, kapłańskie itd.

Biblia wprost mówi że to demony i upadłe anioły wodzą nas na ”pokuszenie” a Bóg jedynie nas testuje.
Czym są jednak te pokusy ?

Coś zakazanego np. morderstwo, kradzież. A pokusa (zła myśl) prowadzi do grzechu czyli do złamania prawa.
O tym mówił Isos w Ewangelii Mateusza rozdział 5 ale religie interpretują to w taki sposób abyśmy dalej nic nie rozumieli i przy okazji bali się

Boga. Bój się Boga… Ale czy to Bóg jest satanistą czy Azazel czy inny Hermes ?

Co znaczy bać się Boga ?

Księga Przysłów Salomona 8: 

(12) Ja, mądrość, mieszkam z roztropnością, umiem udzielić dobrej rady. (13) Bać się Pana – znaczy nienawidzić zła; nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy. (14) U mnie jest rada i zdrowy rozsądek; mam rozum, mam także moc. (15) Dzięki mnie królują królowie i władcy wydają sprawiedliwe prawa. (16) Dzięki mnie rządzą książęta i dostojnicy sądzą sprawiedliwie.

(17) Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie. (18) U mnie jest bogactwo i sława, trwałe dobra i powodzenie. (19) Mój plon jest lepszy niż złoto, złoto wyborne, a moje wyniki lepsze niż doborowe srebro.

(20) Chodzę ścieżką sprawiedliwości, drogami prawa,

(21) Darząc bogactwem tych, którzy mnie miłują, i napełniając ich skarbce. (22) Pan stworzył mnie jako pierwociny swojego stworzenia, na początku swych dzieł, z dawna. (23) Przed wiekami byłam ustanowiona, od początków, przed powstaniem świata, (24) Gdy jeszcze nie było morza, zostałam zrodzona, gdy jeszcze nie było źródeł obfitujących w wody. (25) Zanim góry były założone i powstały wzgórza, zostałam zrodzona (26) Gdy jeszcze nie uczynił ziemi i pól, i pierwszych brył gleby. (27) Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni. (28) Gdy w górze utwierdzał obłoki i wyprowadzał z toni potężne źródła, (29) Gdy morzu wyznaczał granice, aby wody nie przekraczały jego rozkazu; gdy kładł podwaliny ziemi (30) Ja byłam u jego boku mistrzynią, byłam jego rozkoszą dzień w dzień, igrając przed nim przez cały czas, (31) Igrając na okręgu jego ziemi, rozkoszując się synami ludzkimi.

(32) Otóż teraz słuchajcie mnie, synowie: Błogosławieni ci, którzy się trzymają moich dróg! (33) Słuchajcie przestrogi, abyście byli mądrzy, a nie odrzucajcie jej!

(34) Błogosławiony człowiek, który mnie słucha, czuwając dzień w dzień u moich drzwi, strzegąc progów moich bram!

(35) Bo kto mnie znalazł, znalazł życie i zyskał łaskę u Pana.

(36) Lecz kto mnie pomija, zadaje gwałt własnej duszy: Wszyscy, którzy mnie nienawidzą, miłują śmierć.

 

Księga Kaznodziei 12: (13) Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka,

 

 

Bóg jednak jest potężniejszy od wszelkiego stworzenia ale nie chce dla nas złego.

Ponadto cały czas jesteśmy zapewnieni iż przestrzeganie przykazań jest związane z mądrością (gr. sophia) i poznaniem prawdy (gr. gnozą).

Jednakże gnostycyzm oraz Sofia mają niewiele wspołnego z poznaniem w domyśle prawdy i mądrością, ot puste hasła.

Prawdziwa mądrość pochodzi od Boga i tyczy się przestrzegania Prawa, natomiast fałszywi pasterze odnoszą się nie do przykazań a do własnych pokrętnych doktryn zmieniając wiele definicji i wpuszczając wiele fałszu.

 

Pamiętamy co zalecał Isus wspólnocie mesjańskiej w Smyrnie ?

Objawienie Jana 2: (8) A do anioła wspólnoty mesjańskiej w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył; (9) Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Judejczyków, a nimi nie są, ale są synagogą szatana. (10) Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota. (11) Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do eklezji. Zwycięzca nie dozna szkody od drugiej śmierci.

Słowo Żyd oryginalnie w Biblie nie występuje, podobnie Protestancki wyraz – zbór.

 

W religiach nawet nie tłumaczą czym jest grzech. Jedynie się nas straszy ”to jest grzech” bo nie poszedłeć w niedziele na mszę..
Słowa apostoła pomazańca Apollyona są ważniejsze dla Chrześcijań niż Słowa Krzewiciela Prawa Bożego.

Nam się mówi że masturbacja jest grzechem bo Onan, że patrzenie na kobiety jest złe (bo Paweł), że powinniśmy rozdawać cały majątek ubogim (hoduj pastucha).

Nie twierdzę że onanizm jest dobry ale czemu każdy cytuje w tej kwestii osobę która oficjalnie nienawidziła Kobiet, rodziny i Boga…

Prawdę mówiąc to z każdej strony jesteśmy atakowani wszelkiego rodzaju bredniami.
Nie tylko Chrześcijaństwo jako religia jest fałszywa ale i również opozycja w postaci New Age itd.
Najbardziej znienawidzony jest oczywiście Islam, Judaizm Starozakonny i Chrześcijaństwo.
Islam atakuje się w bardzo prymitywny sposób:

pokazuje się wariatów i mówi: on krzyczał Allahu Akbar, każdy z nich modli się do diabłą, jest obłąkany itd. Dobrze że żydzi ich młucą.
Allahu Akbar znaczy że Bóg jest wielki… ale ten według Koranu a Koran zniekształca obraz Boga ponieważ Islam stworzyli Katolicy Rzymscy a nie na odwrót.

Po drugie przeszkadza komuś modlący się muzułmanim albo chodzący wokół czarnego pogańskiego kamienia ? Przecież polacy też się modlą i nie wiedzą o co, chodzą na pielgrzymki ? I co nazywa ich ktoś satanistami ?
Tutaj chodzi o podział i pokazanie że jedni są ludźmi (normalnymi) a drudzy nie (obłąkani).

Judaizm – syfonistów przedstawia się jako typowe żyda ale o tych spokojnych ludziach się nie wspomina.
Pokazując fałszywośc tych religii trzeba pokazać prawdziwą opcję.

Według tego planu alternatywą ma być bezprawie ale agenci Boga mogą (powinni) wskazywać na Biblię.
Powolutku ukazać bezsensowność wielu dogmatów z piekłem i porywaniem kościoła włącznie.

Temat naszego globu albo dysku nie jest aż tak ważny dla nas w kwestii naszej egzystencji. Czy to coś zmieni że żyjemy na piłce, kwadracie, okręgu itd ? Chodzi głównie o prawdę a wielu ośmiesza temat PZ czy inne ważne tematy samym swoim jestestwem.

Dogmat o byciu ponownie narodzonym chrześcijaninem jest kolejną farsą jeśli źródłem wiedzy jest apostoł pomazańca bowiem apostoł znaczy wysłannik ale Saul nie był wysłany przez Isusa.

Prawdziwe ponowne narodzenie polega na odrzuceni fałszywych dogmatów i powrocie do źródła mądrości: Linki

 

P.N.CH. wierzą że już zostali zbawieni, krytykują religię Rzymu ale chwalą Protestantów.

A kto jest bardziej Pawłościański ? Hmmm..
Kto naucza kłamliwie że apostołowie zakładali jakieś zbory czyli Protestanckie świątynie?
Kto kładzie większy nacisk na dogmat że Jezus jest Bogiem ?
Kto kładzie większy nacisk na wiarę niż czyny ?
Kto kładzie nacisk na poziom dupowy, Dar ducha Bożego itp ?
Kto kładzie nacisk na dogmat o porwaniu ?
Czy których z tych tworów naucza o Chiliazmie, krytykuje Ascetyzm albo głosi powrót 12 narodów do Kanaanu ?
A straszą nas że 98% ludzkości pójdzie do piekła ?
Czy głoszą dogmat dot. Bitwy Armageddonu gdzie ma zginąć większość ludzkośc ?
Czy przychylni teksom Tannaickim, Amoraickim (Talmud), Masoreckim ?

Oba twory są zapczeniem Słowa Bożego i niestety ci ludzie zostali oszukani myśląć że Bóg jest tak głupi i uwierzy w głośne ich wołanie jak to uwierzyli w Chrystusa jako swego jedynego zbawiciela i Boga…


 

2) Wracając do Frania, dawno zauważyłem że ten człowiek umiejętnie łączy prawdę z kłamstwem.
Już nie wgłębiając się komu ten człowiek służy.

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomason-bergoglio-nie-ukrywa-swojej-religii-2013-10

– „Wierzę w Boga, nie katolickiego Boga, nie istnieje Bóg katolicki, istnieje Bóg i ja wierzę w Jezusa Chrystusa, jego wcielenie. Jezus jest moim nauczycielem i moim pasterzem, ale Bóg, Ojciec, Abba, jest światłem i stwórcą. To jest moja Istota”.

– „Z mojego punktu widzenia Bóg jest światłem, które iluminuje ciemność, nawet jeżeli nie rozprasza jej, i iskra światła jest w każdym z nas. W liście, który napisałem do pana, pamięta pan, że powiedziałem, że nasz gatunek będzie miał koniec ale światło Boga nie skończy się i w tym momencie obejmie wszystkie dusze i całe będzie w każdym”.

 

Ten człowiek czasem musi zrobić coś dobrego np. dać komuś pieniądze, gdzieś pojechać itd. Dobrze się kamufluje 🙂
Modlitwa Pańska jest naturalnie doskonałym przykładem. Nie musimy się modlić słowo w słowo i możemy coś dodać od siebie np. cytat z psalmów a najlepiej od siebie. Bóg nie chce abyśmy recytowali bezmyślnie modlitwę jak wierszyk.

Nie rozumiem za bardzo ataków na tę modlitwę skoro zawiera wszystko co jest nam potrzebne do życia

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=128713

https://cyryl27.wordpress.com/2017/01/11/obalenie-atakow-na-modlitwe-ojcze-nasz/

https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/04/13/793/

http://szerlowski.apologetyka.info/upload/articles/pdfs/64/db47456/975_chrzescijanstwo-nie-jest-kopia-religii-egipskiej.pdf

 

Twierdzi się że rzekoma Modlitwa Ślepca jest oryginałem chociaż nie znany źródła owego tłumaczenia… Pogrubię podobieństwa i pokoloruję różnice

Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo , dające światło światu gwiazd i naszemu życiu. Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem, ale nas chroń od pokusy i zła.

Podobieństwa są pozorne, cóż jeśli jest to nowoczesny falsyfikat to nic dziwnego 🙂

 

 

 

Mój przykład i wyjaśnienie Mateusza 6:9-13 Pater Imon (Ojcze Nasz)
Ojcze Nasz wszechmogący | Bóg jest naszym stwórcą
Który jesteś w niebie | Stwórca jest na górze a nie w nas, jest ktoś powyżej
Niech się uświęci imię twoje | Bóg ma reputację oraz tytuł Gospodarza i rzeczywistego Pana tego świata
Przyjdź Królestwo Twoje | Modlimy się o przyjście (mocy) Boga i Jego rządu do nas na ziemię
Bądż wola twoje | aby było Bogu po myśli
Jako W Niebie Tak I Na ziemi | nie trzeba tłumaczyć, nawet Gnostycy mówią jak i dole tak i górze
Daj Nam Dzisiaj Naszego Powszedniego Chleba | nie chodzi o konkretny rodzaj jedzenia a o mądrość i dobrobyt.
I Odpuść Nam Nasze Winy | Ponieważ jesteśmy niedoskonali jako naród Słowiański wypełniony bałwochwalstwem czyli łamiemy prawo.
Jako I My Przebaczamy Naszym Winowajcom | o tym Isos mówił abyśmy sie nie wyzywali od satanistów i agentów ale byśmy przebaczali oszukanym ponieważ nie są w pełni świadomi tego co czynią, czy mamy winić kogoś za to że ma wyprany mózg ?
I Nie Dopuść Abyśmy Ulegli Pokusie | Czyli nie pozwól abyśmy zgrzeszyli np. złamali jedno z podpunktów w Dekalogu 
Ale Wybaw Nas Ode Złego
Albowiem Twoje Jest Królestwo I Potęga I Chwała Na Wieki Wieków
[…..]
W tym miejscu możemy walić do Boga z mostu jak najlepszego przyjaciela i jedynego obrońcę itd.

Niech Tak Się Stanie I Niech Tak Będzie

W frazie I Nie Dopuść Abyśmy Ulegli Pokusie | mamy wprost powiedziane, prosimy cię Panie abyś nie dopuścił naszego złamania prawa i żeby nas żaden demon nie gnębił itd. Czyli Bóg stoi ponad wszystkich i testuje ludzkośc ale nie ma zamiaru abyśmy łamali prawo

A tu Nie wódź nas na pokuszenie | tutaj znów mamy Boga jako kusiciela. Czyli to Bóg prowadzi nas do złego i jest gorszy od diabła…

Niby gra słów i zwrotów a jednak wiele wyjaśnia.
Ten drugi frazes został rozpropagowany poprzez Łacińską Wulgatę, a jest jeszcze wersja grecka i Aramejska.

Jak to wygląda w innych przekładach:

Co ciekawe ”nie wódz nas…] jest używanym frazesem w przekładach protestanckich a najbardziej znana Biblia Tysiąclecia zawiera ”nie dopuść…]

Dobrze wygląda to w przekładzie Biblii Ewangelicznej aby Bóg był przy nas.

 

Biblia Brzeska (1563) Mat 6:13 bb (13) I nie w wodź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Abowiem twoje jest królestwo i moc i chwała na wieki. Amen.”
Biblia Ewangeliczna EIB (2016) Mat 6:13 eib „(13) Bądź przy nas także w chwili próby, aby zachować nas od złego, ponieważ Twoje jest Królestwo, moc i chwała — na wieki. Amen.”
Biblia Gdańska (1632) Mat 6:13 bg (13) I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; albowiem twoje jest królestwo i moc i chwała na wieki. Amen.”
Biblia Jakuba Wujka (1599) Mat 6:13 wuj (13) I nie wódź nas w pokuszenie. Ale nas zbaw ode złego. Amen.”
Biblia Paulistów (2008) Mat 6:13 pau (13) I nie dopuszczaj do nas pokusy, ale nas wybaw od złego.”
Biblia Poznańska (1974/75) Mat 6:13 bp (13) I nie dozwól nam ulec pokusie, ale wybaw nas od złego.”
Biblia Tysiąclecia, wyd IV (1983)Mat 6:13 bt4 (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!”
Biblia Warszawska (1975) Mat 6:13 bw (13) i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego; albowiem twoje jest Królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen.”
Biblia Warszawsko-Praska (1997) Mat 6:13 br (13) I nie poddawaj nas pokusie ale wybaw nas ode złego.”
Nowa Biblia Gdańska (2011) Mat 6:13 nbg-pl (13) i nie wprowadź nas w doświadczenie, ale nas wybaw od złego. Bowiem Twoje jest Królestwo, moc i chwała na wieki wieków. Amen.”
NT w przekł. Kowalskiego (1956) Mat 6:13 kow (13) I nie wódź nas na pokuszenie. Ale nas zbaw ode złego. [Amen.]”
Przekład Dosłowny (2002) Mat 6:13 bpd (13) i spraw, byśmy nie ulegli w próbie, ale zachowaj nas od złego, gdyż Twoje jest Królestwo, moc, i chwała na wieki wieków. Amen.”
Przekład Ekumeniczny (2009) Mat 6:13 eku (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego.”
Przekład Nowego Świata (1997) Mat 6:13 nwt-pl (13) I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.”
Słowo Życia (1989) Mat 6:13 psz (13) Nie pozwól, byśmy ulegli pokusie i wybaw od złego.”
Uwspółcześniona Biblia Gdańska (2017) Mat 6:13 ubg (13) I nie wystawiaj nas na pokusę, ale wybaw nas od złego; twoje bowiem jest królestwo, moc i chwała na wieki. Amen.”
Współczesny Przekład (1991) Mat 6:13 wsp (13) I nie wystawiaj nas na próbę, ale wybaw nas od złego. Do ciebie bowiem należy Królestwo, moc i chwała na wieki. Amen.”

 

 

Pomijam egipsko-asyryjskiego Amena. Wszystkie te przekłady są nieprecyzyjne. Jedna mówi żebyśmy nie ulegali w próbie, druga żebyśmy nie ulegli pokusie prowadzącej do grzechu, trzecia żeby nas Bóg nie wystawał na grzech itd.

Bóg nie jest kusicielem a pozwala aniołom na działanie aby nas przetestować a to całkiem inna sprawa.
W Biblii mamy pełno przykładów testu ze strony Boga – Dawid, Salomon, Saul, Judasz

Salomon dał ciała i zaczął wielbić matkę boską, Dawid dał ciała i odebrał żonę i życie Uriasza (ohydny czyn) ale mimo to żałożał. Pytanie czy Bóg chciał aby Dawid zrobił takie świństwo czy tylko testował Ukochanego (hbr. David). Dawid mimo to żałował czynu ale nie oznacza to otwartych wrót dla grzechu.

Judasz, jego grzeszkiem nie jest samobójstwo a zdrada i chciwość (temat na dłuższą rozmowę, przy okazji bronię samobójców ponieważ trzeba być zwyrolem aby potępiać ludzi pokrzywdzonych). Ale Judasz został potępiony za zdradę, Onan został potępiony za bunt, Kore został potępiony za bunt.
Bunt czyli otwarte kwestionowanie mocy Stwórcy.

—-

2) Franio nie jest źródłem doktrynalnym z wiadomych przyczyn, na dodatek z kilkumiesięcznym opóźnieniem.
Frania nie chce jednak przedstawić Stwórcę jako sprawiedliwego sędzie a kochoć kto bezinteresownie kocha wszystkich i wszystko.
Pokusa moim zdaniem moim zdaniem jest zachęcaniem do złego ”no zjedz owoc Ewko, no zjedz”.
Kto jest więc Po-kusicielem, Bóg czy jego wrogowie ?

Kuszą nas oczywiście demony i zbuntowani aniołowie za małym przyzwoleniem Boga. W taki sposób interpretuję ”wolną wolę” że Bóg daje nam możliwość wyboru i przyjęcie znamienia bestii lub pieczęci Bożej będzie świadomym wyborem.

Jakby nie patrzeć większość złych charakterów w ST i NT świadomie zbuntowała się przeciwko Stwórcy.
Ulegać pokusie czyli złamać prawo, poddać się diabłu
Zaś wodzenie na pokuszenie brzmi jakby Bóg miałby nas prowadzić do grzechu

Problemem nie jest to czy będzie to czy tamto, większym problemem jest przedstawienie Stwórcy jako testera i sędzie a demonów jako kusicieli.

Franio jako kolejny Faryzeusz przedstawia problem a nie przedstawia rozwiązania.
Co do krytyki Stwórcy, gorzej mieli Izraelici którzy komunikowali się z Wszechpotężnym na codzień czyli nie mieli wymówki że nie wiedzieli. Dzisiaj dużo z 613 praw nie obowiązuje i obowiązywać nie może (prawo wojenne, kapłańskie, sabat).
Hiob był kuszony przez Boga a poddawany próbie.

Lepiej jest prosić Boga o pomoc w zaliczeniu tych testów niż zniesienie tychże egzaminów, bowiem poddawanie próbie to egzamin z życia.
Hiob, Mojżesz, Abraham itd. zostali nagrodzeni nie przez wiarę w Boga a dobre postępowanie i zaliczenie wszystkich prób. Bóg ich kusił ? Nie! sprawdzał..

Zobaczmy przykład Abrahama, czy Bóg chciał żeby Abram zamordował Izaaka jak to wielu głosi czy przetestować jak wierny jest Abraham ?
Został nagrodzony nie przez wiarę a czyny
Nowożytna Księga Jaszera z tego co pamiętam, było tam napisane że aniołowie potrafią przyjmować ludzką formę.

Księga Jaszera 23:
(20) A Abraham ruszył z Izaakiem, swoim synem, by złożyć go w ofierze Panu, tak jak On mu kazał.

(21) I Abraham wziął ze sobą dwóch ze swych młodych mężczyzn, Izmaela, syna Hagar i Eliezera, swego sługę i poszli razem, a podczas gdy szli, młodzi mężczyźni mówili do siebie następujące słowa.

(22) Izmael rzekł do Eliezera: „Mój ojciec, Abraham, idzie z Izaakiem by złożyć go w ofierze całopalnej Panu, jak On mu kazał.

(23) Kiedy powróci, odda mi wszystko, co posiada, w spadku po sobie, ponieważ ja jestem jego pierworodnym.”

(24) A Eliezer odpowiedział Izmaelowi: „Z pewnością, Abraham wyrzucił cię wraz z twoją matką i przyrzekł, że nie odziedziczysz nic, co on posiada, a komu odda wszystko, co ma, ze wszystkimi swoimi skarbami, jeśli nie mi, swemu słudze, który jest wierny w jego domu, który służy mu dzień i noc i czyni wszystko, czego on pragnie To mi w dniu swojej śmierci przekaże wszystko, co posiada.”

(25) I podczas gdy Abraham szedł drogą naprzód ze swym synem, Izaakiem, przyszedł Szatan i ukazał się Abrahamowi pod postacią bardzo starego człowieka, skromnego i z duchem pełnym skruchy i podszedł do Abrahama i rzekł do niego: „Czyś głupi lub okrutny, że dzisiaj idziesz uczynić coś takiego swojemu jedynemu synowi?

(26) Ponieważ Bóg dał ci syna w twych ostatnich latach, w twym podeszłym wieku, a ty pójdziesz i zabijesz go dzisiaj, mimo że nie dopuścił się przemocy i sprawisz, że dusza twojego jedynego syna przepadnie z powierzchni ziemi?

(27) Czy nie wiesz i nie rozumiesz, że rzecz ta nie może pochodzić od Pana? Ponieważ Pan nie może uczynić człowiekowi takiego zła i powiedzieć do niego: Idź i zabij swoje dziecko.”

(28) A Abraham usłyszał te słowa i wiedział, że to słowa Szatana, który pragnął ściągnąć go z drogi Pana i nie posłuchał szatana, lecz zganił go tak, że ten odszedł.

(29) I szatan powrócił i podszedł do Izaaka. I pojawił się Izaakowi pod postacią młodego człowieka, urodziwego i dobrze sytuowanego.

(30) I zbliżył się do Izaaka i rzekł do niego: „Nie wiesz ani nie rozumiesz, że twój głupi stary ojciec prowadzi cię dzisiaj za nic na rzeź?

(31) Dlatego teraz, mój synu, nie słuchaj go i bądź mu sługą, gdyż jest on starym głupcem i nie pozwól, by twoja cenna dusza i twoja piękna postać zostały stracone z powierzchni ziemi.”

(32) A Izaak usłyszał to i powiedział do Abrahama: „Czy słyszałeś, mój ojcze, to, co powiedział ten mężczyzna? Tak właśnie powiedział.”

(33) A Abraham odpowiedział swemu synowi, Izaakowi: „Uważaj na niego i nie słuchaj jego słów ani nie bądź mu sługą, ponieważ to szatan, który pragnie odciągnąć nas dziś od nakazów Boga.”

(34) I Abraham nadal ganił szatana i szatan odszedł odnich, a widząc, że nie może nad nimi zapanować, ukrył się przed nimi, poszedł i wyprzedził ich na drodze. I zmienił się w duże źródło na drodze, a Abraham, Izaak i dwóch młodych ludzi dotarli do tego miejsca i zobaczyli źródło, wielkie i mocne jak the wodny żywioł.

(35) I weszli do źródła i przeszli przez nie, a wody najpierw dosięgły ich nóg.

(36) I weszli głębiej do źródła, a wody dosięgły ich szyj i wszyscy bali się wody, a podczas gdy przechodzili przez źródło, Abraham rozpoznał to miejsce i wiedział, że wcześniej nie było tam wody.

(37) I Abraham rzekł do swojego syna, Izaaka: „Znam to miejsce, w którym nie było ani źródła ani wody, dlatego to Szatan nam to czyni, by odciągnąć nas dzisiaj od przykazań Boga.”

(38) I Abraham zganił go i rzekł do niego: „Pan cię gani, o, Szatanie, odejdź od nas gdyż idziemy z polecenia Boga.”

(39) A szatan bał się głosu Abrahama i odszedł od nich, a miejsce to stało się z powrotem suche tak jak na początku.

(40) I Abraham ruszył z Izaakiem do miejsca, które wskazał mu Bóg.

(41) A trzeciego dnia Abraham podniósł oczy i ujrzał w oddali miejsce, o którym mówił mu Bóg.

(42) I ukazał mu się słup ognia sięgający od ziemi do nieba i chmura chwały nad górą i w chmurze widać było chwałę Pana.

(43) I Abraham rzekł do Izaaka: „Mój synu, czy widzisz tę górę, którą spostrzegamy w oddali, tę samą, którą ja widzę?”

(44) A Izaak odpowiedział swemu ojcu: „Widzę, również słup ognia i chmurę, a w chmurze widać chwałę Pana.”

(45) I Abraham wiedział, że jego syn, Izaak, został przez Pana przyjęty na ofiarę całopalną.

(46) I Abraham rzekł do Eliezera i Izmaela, swego syna: „Czy wy także widzicie to, co my na górze w oddali?”

(47) A oni odpowiedzieli: „Nie widzimy nic więcej niż zwykłe góry na ziemi.” I Abraham wiedział, że nie zostali zaakceptowani przez Pana by iść z nimi i Abraham powiedział do nich: „Zostańcie tu z osłem, podczas gdy ja i Izaak, mój syn, pójdziemy do tejże góry by złożyć Panu cześć.”

(48) Eliezer i Izmael pozostali w tym miejscu, tak jak kazał Abraham.

(49) A Abraham wziął drewno na ofiarę całopalną i dał je Izaakowi i wziął ogień i nóż i oboje udali się w tamto miejsce.

(50) I podczas gdy szli, Izaak rzekł do swego ojca: „Oto widzę ogień i drewno, a gdzie jest jagnię, które ma być ofiarą całopalną dla Pana?”

(51) A Abraham odpowiedział swemu synowi, Izaakowi: „Pan wybrał ciebie, mój synu, na doskonałą ofiarę całopalną zamiast jagnięcia.”

(52) A Izaak odpowiedział swemu ojcu: „Uczynię wszystko, co powiedział ci Pan, z radością i wesołością serca.”

(53) A Abraham rzekł znów do Izaaka, swego syna: „Czy w twym sercu jest jakaś myśl lub zamiar tego dotyczący, który nie jest właściwy? Powiedz mi, synu, błagam cię, o, mój synu, nie ukrywaj tego przede mną.”

(54) A Izaak odpowiedział swemu ojcu, Abrahamowi: „O, mój ojcze, jak żyje Pan i jak żyje twoja dusza, nie ma w mym sercu nic, co sprawiłoby, że zboczę w prawo lub w lewo od słowa, które do Ciebie przemówił.

(55) Nie drgnie ani kończyna ani mięsień, nie ma też w moim sercu żadnej myśli albo złego zamiaru.

(56) Moje serce jednak raduje się i weseli w tej sprawie i mówię, niech będzie pochwalony Pan, dzisiaj wybrał mnie na swoją ofiarę całopalną.”

(57) A Abraham wielce uradował się na słowa Izaaka i poszli i razem dotarli do miejsca, o którym mówił Pan.

(58) I Abraham podszedł, by w tym miejscu wybudować ołtarz i płakał, a Izaak zajął się kamieniami i zaprawą, aż ukończyli budowę ołtarza.

(59) I Abraham wziął drewno i umieścił je równo na ołtarzu, który wybudował.

(60) I wziął swego syna Izaaka i związał go po to, by umieścić go na drewnie, które było na ołtarzu i aby zabić go na ofiarę całopalną dla Pana.

(61) A Izaak rzekł do swego ojca: „Zwiąż mnie mocno i wtedy połóż na ołtarzu bym się nie obrócił i poruszył i uciekł przed uderzeniem noża w moje ciało i bym w ten sposób nie sprofanował ofiary całopalnej.” I Abraham tak uczynił.

(62) A Izaak powiedział jeszcze do swojego ojca: „O, mój ojcze, kiedy już mnie zabijesz i spalisz w ofierze, weź ze sobą to, co zostanie z moich popiołów i zanieś Sarze, mojej matce i powiedz jej: Oto słodki zapach twojego syna, lecz nie mów jej tego, jeśli będzie siedziała przy studni albo w jakimś wysokim miejscu, by nie rzuciła za mną swej duszy i umarła.”

(63) I Abraham wysłuchał słów Izaaka i wzniósł swój głos i płakał, kiedy Izaak mówił te słowa i łzy Abrahama spłynęły na Izaaka, jego syna, a Izaak gorzko zapłakał i powiedział swemu ojcu: „Spiesz się, o, mój ojcze, i wypełnij wolę Pana naszego Boga tak, jak tobie nakazał.”

(64) A serca Abrahama i Izaaka radowały się na to, co Pan im nakazał, lecz ich oczy gorzko płakały, podczas gdy radowały się ich serca.

(65) I Abraham związał swego syna Izaaka i ułożył go na ołtarzu na drewnie, a Izaak wyciągnął szyję na ołtarzu przed swym ojcem, a Abraham wyciągnął rękę by wziąć nóż by zabić swojego syna na ofiarę całopalną dla Pana.

(66) W tym czasie aniołowie łaski przybyły przed oblicze Pana i wstawiły się za Izaakiem, mówiąc:

(67) „O Panie, ty jesteś łaskawym i współczującym Królem ponad wszystkim, co stworzyłeś w niebie i na ziemi i wszystko wspierasz, dlatego daj odkupienie i zbawienie swojemu synowi Izaakowi i pożałuj i miej współczucie dla Abrahama i Izaaka jego syna, którzy dzisiaj wypełniają twoje nakazy.

(68) Czy widzisz, o Panie, jak Izaak, syn Abrahama, twojego sługi, jest związany na rzeź jak zwierzę? Dlatego okaż im litość, o Panie.”

(69) W tym czasie Abrahamowi ukazał się Pan i zawołał do niego z nieba i rzekł do niego: „Nie kładź swej ręki na chłopcu i nie czyń mu nic, ponieważ ja wiem, że boisz się Boga dokonując tego czynu i nie odmawiając mi swojego syna, jedynego syna.”

(70) A Abraham podniósł oczy i zobaczył i oto w zaroślach zahaczył się za rogi baran, a był to ten sam baran, którego Pan Bóg stworzył na ziemi tego dnia, w którym stworzył niebo i ziemię. (71) Ponieważ Pan przygotowywał tego barana od tamtego dnia, by stał się ofiarą całopalną zamiast Izaaka.

(72) I baran ten podchodził do Abrahama, kiedy złapał go szatan i zaplątał jego rogi w zarośla tak, by nie mógł podejść do Abrahama i po to, by Abraham zabił swojego syna. (73) A Abraham, widząc nadchodzącego barana i przytrzymującego go Szatana, poszedł po niego i przyniósł go przed ołtarz, a swojego syna Izaaka rozwiązał, położył na jego miejsce barana i Abraham zabił barana na ołtarzu i złożył w ofierze w miejscu swego syna Izaaka.

(74) I Abraham pokropił ołtarz krwią barana i krzyknął: „Oto miejsce mojego syna, a krew ta niech będzie dzisiaj przed Panem krwią jego.”

(75) I przy wszystkim, co robił przy tej okazji, Abraham krzyczał: „Oto miejsce mojego syna, a krew ta niech będzie dzisiaj przed Panem krwią jego.” I Abraham skończył składać ofiarę przy ołtarzu i została ona zaakceptowana przez Pana i uznana tak, jakby to był Izaak. A Pan pobłogosławił Abrahamowi i jego nasieniu tamtego dnia.

(76) A szatan udał się do Sary i ukazał się jej pod postacią starca, bardzo skromnego i łagodnego, a Abraham był cały czas zajęty ofiarą całopalną dla Pana.

(77) I rzekł do niej: „Czyż nie wiesz o tym wszystkim, co dzisiaj uczynił Abraham z twoim jedynym synem? Wziął Izaaka i zbudował ołtarz i zabił go i złożył w ofierze na ołtarzu, a Izaak płakał i szlochał przed swoim ojcem, lecz nie spojrzał on na niego ani nie miał dla niego współczucia.”

(78) I szatan powtórzył te słowa i odszedł, a Sara wysłuchała wszystkich słów szatana i wyobraziła sobie, że był on jednym ze starców spośród synów człowieczych, który był z jej synem i który przyszedł powiedzieć jej te rzeczy.

(79) I Sara podniosła głos i szlochała i płakała gorzko z powodu swojego syna i rzuciła się na ziemię, obsypała sobie głowę piaskiem i powiedziała: „O, mój synu, Izaaku, mój synu. O, gdybym to ja dzisiaj umarła zamiast ciebie.” I dalej płakała i powiedziała: „Przykro mi za ciebie, o mój synu, mój synu Izaaku. O, gdybym to ja dzisiaj umarła zamiast ciebie.”

(80) I dalej szlochała i mówiła: „Przykro mi za ciebie, po tym, jak cię wychowałam. Teraz moja radość została zamieniona na żałobę po tobie, ja, która pragnęłam cię i płakałam i modliłam się do Boga aż cię urodziłam w wieku dziewięćdziesięciu lat. I dzisiaj poszedłeś pod nóż i w ogień, by stać się ofiarą.

(81) Lecz pocieszam się w tobie, mój synu, w tym, że jest to słowo Pana, ponieważ wykonałeś nakaz swojego Boga, bo któż może sprzeciwić się słowu naszego Boga, w którego rękach jest dusza każdego żyjącego stworzenia?

(82) Jesteś sprawiedliwy, o Panie nasz Boże, bo każde twoje dzieło jest dobre i słuszne, gdyż ja także raduję się twym słowem, które nakazałeś i podczas, gdy moje oko gorzko płacze, raduje się moje serce.”

(83) I Sara złożyła głowę na łonie jednej ze swoich służących i znieruchomiała jak kamień.

(84) A potem powstała i zaczęła się dowiadywać, aż dotarła do Hebronu i wypytywała wszystkich, których spotkała po drodze, lecz nikt nie umiał jej powiedzieć, co się stało z jej synem.

(85) I wraz ze swymi służącymi dotarła do Kiriatarba, czyli do Hebronu i pytała o swego syna i została tam, wysławszy kilka sług, by dowiedzieli się, dokąd udał się Abraham z Izaakiem. Poszli oni szukać go w domu Sema w Eber i nie znaleźli go i szukali w całym kraju, a jego tam nie było.

(86) I oto szatan przyszedł do Sary pod postacią starca i stanął przed nią i rzekł do niej: „Nie powiedziałem ci prawdy, gdyż Abraham nie zabił swojego syna i nie jest on martwy.” I kiedy usłyszała ona te słowa jej radość była tak bardzo gwałtowna z powodu jej syna, że wypaliła się jej dusza. Umarła i zabrano ją do jej ludzi.

(87) I kiedy Abraham skończył składać ofiarę, wrócił ze swym synem Izaakiem do swych młodych mężczyzn, powstali, razem poszli do Beer-Szeby i dotarli do domu. (88) A Abraham szukał Sary i nie mógł jej znaleźć i pytał o nią i powiedziano mu: „Poszła aż do Hebronu by was szukać, kiedy was nie było, ponieważ tak jej powiedziano.”

(89) I Abraham i Izaak poszli do niej do Hebronu i kiedy dowiedzieli się, że zmarła, podnieśli głosy i szlochali nad nią gorzko, a Izaak padł do twarzy swej matki, szlochał nad nią i powiedział: „O, moja matko, moja matko, dlaczego mnie zostawiłaś i dokąd poszłaś? O, dlaczego mnie zostawiłaś!”

(90) I Abraham i Izaak szlochali, a wszystkie ich sługi szlochały z nimi z powodu Sary i pogrążyli się po niej w wielkiej, ciężkiej żałobie.

———–
Jest jeszcze gorzej ponieważ jakieś ponad 90% Krześcijaństwa przypisuje Bogu cechy satanisty popierając dogmat piekła i wiele innych.
O co więc prosimy Boga, aby nas prowadził do pokusy czyli do złego czynu czy aby nas przed tym złym czynem uchronił ?

Zbawienie, wybawienie to przede wszystkim uwolnienie od …. skutku śmierci czyli od grzechu ale nie od tego świata.
Nie ma tak jak to głosi Chrześcijaństwo że władcą świata jest ktoś inny niż Bóg (co najwyżej samozwańcom i okupantem) a dla nas przygotowane jest porwanie z tego świata gdzieś tam do raju dla nierobów.

Nawet Henoch i Eliasz nie zostali porwani a wzięci do nieba, w plotki dotyczące przemiany Enocha w anioła nie za bardzo wierzę (3 Ks Henocha).

 

 

A po drugie jest coś co 99% Chrześcijan rozumie i nigdy nie zrozumie a chodzi o stosunek ludzi do aktu płciowego.
Większość tych ludzi powie że seks tylko po ślubie, jest to rzecz brudna i nie masz się patrzeć na inną kobietę.
To czemu Bóg stworzył:
1) Kobietę i Chłopa
2) proces rozmnażania

Oni jeszcze nazywają seks grzechem albo pokusą ponieważ cytują wroga Kobiet i rodziny… Pawła
Kobiety w Islamie noszą burki, są pozakrywanie i co ? Dużo dzieci a mało miłości. Nie dziwie im się, ja nawet nie mam pretensji do tych byczków że gwałcą, kobiety też nie są winne.

Nastała w obecnych czasach że brzydotę (sztuczność) reklamuje się jako piękno a faceta przedstawia jako zboczeńca który przeleci każdą laskę a to jest mit.

Pokusą, kuszeniem nie jest to że zobaczyć obcą kobietę i z nią zagadasz. Co w tym złego ? A jak gadasz z innym chłopem to od razu gej ? A po drugie dlaczego większość chrześcijan skazuje WSZYSTKICH gejów na piekło ?

Aż tak niedobry Bóg że nie da szansy gejom i nie naprawi ich DNA ?
No tak, przecież ezoterycy mówią że Jahwe kazał mordować tych biednych Kananejczyków, kraść, składać ofiary z nieletnich pierworodnych baranków i takie tam.

Temat Pawła dlatego jest niezwykle ważny ponieważ odrzucenie tego zboczeńca pozwala na ponowne przejrzenie większość doktryn a jeśli taki chrześcijanin dalej wierzy w piekło, zbawienie z samej wiary i straszy każdego że to jest grzech i tamto też”

Jak chcemy wrócić maksymalnie do tory to musielibyśmy się pozabijać wzajemnie ponieważ większość przypisów dotyczyła pełnego narody wybranego jeszcze niedojrzałego do podejmowania samodzielnych decyzji. Dzisiaj nasza moralność wyższa nie licząc gorliwych katolików czy islamistów i tym podobne, bowiem religie niszczą moralność i obżydzają to co dobre.

Bredzi się pokarmie duchowym, duchowości itd. A co jeśli duchowość to nasze wnętrze i jeżeli Królestwo Boga zostanie przywrócone/założone na ziemi to ważniejsza jest tzw. Cielesność czyli miłowanie Boga, ludzi, siebie…

Kolejny przykład szkodliwości nauczania abstynencji Seksualnej (nie patrz na kobiety bo to grzech).
Nasi księża nie mogą oficjalnie zawierać małżeństw to korzystają po kryjomu czyli przyzwyczajają się do konspirowania, sodomii, oszukiwania, życia w stresie itd.

Dlatego jest mi trochę żal tych duchownych bo to nie jest aż tak wina że zostali zniszczeni przez ten celibat. Co innego ludzie żyjący w kłamstwie tak sami z siebie.

Większość przekładów Biblijnych przedstawia wyrażenia nieprecyzyjne, szczególnie zażydzają protestanci ponieważ odrzucając Kanon LXX musieli jednocześnie wywyższyć listy grupy o podejrzanym życiorysie.

Są jeszcze ludzie którzy wierzą że list do hebrajczyków napisał Saweł. Albo to była aż tak zdolna chłopina albo cała grupa pracowała np. ten pisał list do tych a drugi do tamtych

 


 

FRANEK

 

Franio oczywiście miesza, ponieważ zamiast tłumaczyć proste nauki Biblijne… gmatwa je jeszcze bardziej bowiem chce nam pokazać że Bóg kocha a nie osądza

Ten człowiek nie precyzuje prawidłowo teksu, on należy do tej grupy która nienawidzi rodziny a zwłaszcza kobiet.
Gadanie że samo patrzenie na kobiety że się ubrały tak czy nie tak jest już oznaką nie tyle satanizmu a małą oznaką wrogości do rodzaju ludzkiego

Bo dlaczego tym gwiazdeczką (Madonnom, Lejdim zgadom, kejtim perry) całe sztaby ludzi piszą takie teksy i ”wielcy reżyserowie” tworzą takie klipy aby dzieło Boga obżydzić. Czemu zamiast normalnego związku chłop-baba reklamuje się wyuzdanie, byle jaki seks z pierwszym lepszym.

Tak swoją drogą nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego pary się zdradzają, przecież ta ”chwila słabości” to jedynie durny pretekst.

Oczywiście jesteśmy stale atakowani przez aniołów i demony. Księża są atakowani przez demoralizujący celibat. Co z tego że kasa, jeśli nie mają duszy.
Islam oficjalnie nie lubi kobiet a młode byki więcej gwałcą od naszych.

Dość ciekawa książka na temat polskiego kościoła w Polsce:

Część 1 Część 2 Część 3 

 

 

Pytanie czy chce aby Bóg nam pomógl nie ulec (poddać się, przegrać) pokusie czy chcemy aby prowadzić do pokusy.
Pan Duchów nie kusi i nie nakłania do grzechy a testuje.

Abram, Hiob, Judasz, Saul, Dawid, Onan i wszyscy inni przechodzili testy.
Onan nie został ”nagrodzony” za stosunek przerywany a za jawny bunt przeciwko Bogu.
Kore oraz Izraelici także się zbuntowali.

Pokusa pokazuje że mamy możliwość wyboru a pawłościaństwo naucza że grzechem jest seks, masturbacja, niechodzenie do kościoła itd.

Akurat miłość czy też pożądanie kobiety jest największym darem Boga, który niewielu jest w stanie zrozumieć.
Islamiści czy księża pod celibem nie są w stanie normalnie funkcjonować ze względu na lucyferyczne nauki Saula. Nie chodzi tylko o seks, bowiem te intelektualne eunuch myślą że jak już zobaczą kobitę to nie wiadomo jacy źli.

Ascetyzm ideologiczny podobnie jak Wegatarianizm i New Age to delikatny link do satanizmu.

Wodzić na pokuszenie, znowu archaiczny (sekciarski frazes)
Wodzić od wodza a pokusa prowadzi do grzechu.
Czym innym są testu Boga a czym innym pokusy księcia zbuntowanych aniołów Satanaila

Jakby nie patrzeć to pierwotnie było i dopuść abyśmy ulegli pokusie czyli abyśmy nie złamali przymierza.

 

Co mówi Biblia o pokusie:

http://zbawienie.forumotion.com/t305-czym-jest-pokusa-i-kuszenie-czy-pokusa-i-proba-to-to-samo#13402

Ewangelia Mateusza 26:(41) Czuwajcie i módlcie się, abyście nie popadli w pokuszenie; duch wprawdzie jest ochotny, ale ciało mdłe. BM

Ewangelia Mateusza 26:(41) Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Duch wprawdzie jest ochoczy, ale ciało słabe. B Poznańska

List Jakuba 1:(12) Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują. (13) Niechaj nikt, gdy wystawiony jest na pokusę, nie mówi: Przez Boga jestem kuszony; Bóg bowiem nie jest podatny na pokusy do złego ani sam nikogo nie kusi. (14) Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; (15) Potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć. (16) Nie błądźcie, umiłowani bracia moi.

4 Księga Ezdrasza 7: (126) Przez chwilę żyliśmy popełniając nieprawość, nie rozważaliśmy, że po śmierci moglibyśmy cierpieć.” (127) O odpowiedział i rzekł: „Takie jest znaczenie walki, którą toczyć będzie każdy człowiek, który się na ziemi urodzi. (128) Że jeśli zostanie pokonany, będzie cierpiał to, co powiedziałeś: lecz jeśli zwycięży, otrzyma to co ja powiedziałem. (129) Bo to jest droga o której Mojżesz, kiedy za życia oznajmiał ludowi mówiąc: ‚Wybierz sobie życie, abyś mógł żyć.’ (130) Ale mu nie wierzyli, także prorokom po nim, ani mnie samemu, kiedy mówiłem do nich. (131) Także nie bądź tak dalece smutny z ich zatracenia, ale raczej ciesz się z tych, dla których zbawienie jest zapewnione.” (132) I odpowiedziałem i rzekłem: „Wiem panie, że Najwyższy nazywany jest teraz miłosiernym, ponieważ ma litość nad tymi, którzy jeszcze na świat nie przyszli, (133) I jest łaskawy, ponieważ jest łaskawy nad tymi, którzy zwracają się w skrusze ku jego prawu, (134) I jest cierpliwy, ponieważ on okazuje cierpliwość tym, którzy grzeszyli, ponieważ oni są dziełem Jego;  (135) I jest szczodry, ponieważ On dałby raczej aniżeli odebrał; (136) I obfity w miłosierdziu, ponieważ rozmnaża swe miłosierdzie bardziej nad tymi, którzy teraz żyją i dla tych którzy przeminęli i którzy nadejdą, (137) Bo jeśliby nie uczynił ich obfitującymi, świat z tymi, którzy go zamieszkują nie miałby życia na nim; (138) I jest On nazwany Dawcą, ponieważ gdyby nie okazywał swej dobroci, ci, którzy popełniali nieprawości, mogliby z nich być uwolnieni,  nikt z dziesięciotysięcznej część ludzkości nie miałby życia; (139) I sędzią, jeśliby nie odpuścił tym, którzy byli stworzeni słowem Jego, i wybaczył im mnóstwa ich grzechów, (140) Prawdopodobnie pozostałoby tylko niewielu z niezliczonej liczby.”

 

Przykładowo po angielsku jest w wielu przekładach
And lead us not into temptation | dosłownie nie prowadź nas w pokusę
w aramejskiej wersji jest Do not let us enter into Temptation
Oczywiście powinna nas interesować przekład grecki a Fraciszki i cały ten proces Arameizowania Biblii czyli narzucania praktyk Asyryjskich, Chaldejskich i Kanananejskich won!
W Tanachu słowo ”kusić” oznacza rownież wystawiać na próbę… pozornie

1 Księga Mojżeszowa 22:1

LXX
22:1 And it came to pass after these things that God tempted Abraam, and said to him, Abraam, Abraam; and he said, Lo! I [am here].

KJV
22:1 And it came to pass after these things, that God did tempt Abraham, and said unto him, Abraham: and he said, Behold, here I am.

BSM {Biblia Słowiańska Mesjańska):
22:(1) Po tych wydarzeniach wystawił Bóg Abrahama na próbę i rzekł do niego: Abrahamie! A on odpowiedział: Otom ja.

Wiemy jak sprawa się potoczyła z Abrahamem i Bóg wcale nie chciał nikogo tam zabijać a przetestować. To spora różnica, i takie rzeczy trzeba wytłumaczyć a nam się kłamie że Bóg nie jest sędzia ale kocha, że rozdawanie pięniędzy ubogim (hodowanie pasożytów, 500+) i celibat są dobre.

Wracając do tłumaczenia z aramejskiego jako rzekomego oryginału

Tam jest mocno zmasakrowane…

Z wegetarianizmem oczywiście nie walczę, z członkami religii także.
Walczę raczej z dogmatem piekła, porYwania, Tetragramizacji (Jahwe, Jałe, Jothawuha) i ogólnie religii.
Niby mamy NWO, ale niewielu z adeptów New Age nie potrafi wytłumaczyć dlaczego tak jest a nie inaczej.
Ile można ludzi okradać i wysysać z pieniędzy…
Mówi się że chodzi tylko pieniądze. Za kasę można kontrolować masy, ale władza okupanta anielskiego (tzw. szatan) nie maleje a i kasy nie maleje.

Tylko Biblia podaje realną przyczynę tego wszystkiego, że nie chodzi o nas a o Stwórcę.

A Franek ?

Cóż….

Jeden antychryst zidentyfikowany!

 

Ewangelia Mateusza 15:(14) Zostawcie ich: ślepi prowadzą ślepych, a jeżeli ślepy ślepego poprowadzi, obaj w dół wpadną.

 


 

 

Na Najbliższe święta ”Bożego” narodzenia

Nie popadajmy w paranoję i przesadzajmy w jedną czy w drugą stronę

Niedługo 25 Grudnia – Satanistyczne święto Sol Invictus

Sol to Helios czyli słońce. Helios + Apollyon + Mitra. Jest to dzień pogaństwa a nie Boga i Jego syna

Kilka dni święte świętowano Saturnalia (17-23 Grudnia) i składano ofiary dla Saturna czyli satana czyli oskarżyciela

Od IV wieku obmyślono (zrealizowano) plan pokonania i podbicia Chrześcijan raz na zawsze

”Jeśli nie możesz pokonać wroga to przyłącz się do niego”

Mitraiści pokroju tyrana i mordercy Konstantyna (wygląda albo na upośledzonego albo na bezdusznego sadystę wielkoluda) zaczęli nazywać siebie Chrześcijanami gnębiąc rzeczywistych naśladowców Krzewiciela Prawa Bożego opartego na sprawiedliwości i dobrobycie.

[[http://static.wixstatic.com/media/adf85a_9346250e5a358cdfc893c4e727cdac96.jpg_512]]

Z czasem powprowadzano serię niebiblijnych wręcz absurdalnych dogmatów:

 • Podział na kler i motłoch – połowa II wieku
 • Kult relikwii, zmarłych, krzyża, Marii (Miriam) na wzór Artemidy Efeskiej, Chrzest niemowląt, piekło
 • Świece, szaty, święta, ornamenty, frędzle, całowania papci w śmierdzące stopy
 • Codzienne odprawianie mszy od 394 roku
 • Czyściec w 593 roku jako dzieło papcia Grzegorza pierwszego. Ten sam człowiek jest odpowiedzialny za nakaz używania wyłącznie łaciny w liturgii.
 • Różaniec wzięty od hindusów podczas wypraw Krzyżowców w celu zdobycia Syjonu – świętego miejsca do samego Stwórcy
 • Odpusty, 7 sakramentów, drogi krzyżowe, święto CIAŁA Bożego (brzmi diabelsko) katechizm, niepokalane poczęcie, zbawienie tylko w kościele, Inkwizycja, wafelek komunijny, spowiedź (donoszenie księdzu), Transsbustancja,
 • W 1657 roku jezuita (rzekomo były, być może udawał że nie) Jan II Kazimierz przekazuje RzeczPospolitą w ręce upadłego anioła
 • Dogmat nieomylności papieża

Krzyż jest symbolem Tammuza, Mitra a przede wszystkim Heliosa. Dla tego właśnie słoneczka mordowali Aztekowie, Majowie, Kananejczycy itd.

Pal zaś jest symbolem Aszery czyli Astarte i jest to nawiązanie do narządów płciowych, kult falliczny.

Wszystkie te zwyrodniałe ludy zajmowały się kultem solarnym, magią, czarami, spirytyzmem, pedofilią, nekromancją itp

W Biblii mamy mocne potępienie tych wszystkich pogańskich rzeczy, sama nazwa mówi że poganie poganiają i są od poganiania.

W NT nie mamy ani słowa że Isos narodził się 24 Grudnia, mamy za to dużo dowodów że narodził się około wrzesień-październik roku 7-4 p.n.e.

Najgorsze jest to że ludzie nie widzą nic złego że aż tak nas się okłamuje ale nie jest tak źle jeśli z łatwością można rozdzielić religie od Boga i Jego Wybrańca bo grecki tytuł Christos/Chrestos dosłownie znaczy namaszczony olejkiem, wyznaczony do przyszłego objęcia władzy nad zdeprawowaną ziemią.

 

 

 


 


 

 

3 comments

 1. * Franio nie jest głupi i wiele prawdziwych rzecz może ośmieszać. Kazanie na górze mi obżydził z rok temu…
  A Kościelnych przekładach występuje fraza abyśmy nie ulegali pokusom. Czasem pokosa znaczy próbę ale to niezawsze.
  Nie wódz nas na pokuszenie czy nie prowadź nas do pokusy tak jakby Bóg nas prowadził do złego a nie testował i sądził
  Franek to kolejny faryzeusz dlatego iż nie tłumaczy tych rzeczy a rzuca hasła tworząc grupę zwolenników i przeciwników, spryciarz.

  Promuje się również dogmat (oprócz Porwania do nieba) Chrystusa Kosmicznego związane z innym dogmatem (jeśteś bogiem).

  * W dniach 17-23 grudnia trwały/ją rzymskie Saturnalia gdzie porywano ludzi na ofiary, czyli coś jest z tym dogmatem Porwania.
  Jednym z głównych propagatorów dogmatu Porwania był autor Bibli Darby’ego (John Nelson Darby). Jedni uważają że Bóg nas WSZYSTKICH zabije i zabierze duchy na do nieba inni że będzie Apokalipsa, Armageddon, rzezie i pójście do nieba. Ogólnie prawie wszędzie jest dogmat albo zamiany 12 narodów na jeden naród jako Chrześcijanie którzy zostaną uprowadzeni i porwani do nieba.
  Co najważniejsze ”pierwsi chrześcijanie/judeo-chrześcijanie/nazarejczycy” nie nauczali dogmatu porwania ponieważ człowiek jest przeznaczony do zaludniania ziemi a nie nieba.
  To stronnictwo Sawła nauczało porwania oraz zabrania fizycznego ciała, dlatego Chrześcijaństwo tak nienawidzi kobiet, stosunku płciowego, rodziny itd.
  Biblia natomiast mówi o następujących grupach (głównie 7 rozdział Objawienia)
  – Tłum narodów, języków i plemion
  – Pełne 12 Narodów Izraela
  – 144 Tysięcy Izraelitów, Wybranych urzędników Państwa Bożego, ale nie mowy że staną się aniołami czy zostaną w niebie na stałe. Wraz z Krzewicielem Mądrości Bożej wykonają wyrok na tamtym świecie (aniołowie) a także odbędzie się sąd tego świata (w tym ludu bożego) na pustynii ludów. Ktoś może powiedzieć że Chrystus nie zabronił iść na pustynię – tak zabronił iść gdziekolwiek nam każą nam pójść imitacje Chrystusa. W ST (Ks Izajasza, Jezekiela) a także w Ewangelii Mateusza mamy pełno wątków wskazujących na powtórkę z Eksodosu.

  Aby zostać ”zbawionym” najpierw trzeba poznać Boga i wyznawać w duchu i w prawdzie. Wpierw musi musi być zwiastowana Prawda wszystkim narodom oraz możliwość (szansa) na nawrócenie. ”Opamiętajcie się”
  Większośc Chrześcijan twierdzi że trzeba jedynie przyjąć Jezuska do swego serca a bilet aby zostać siłą uprowadzony do nudnego nieba mały w kieszeni.
  Czyli można kraść, mordować, gwałcić, rabować, idolizować, kłamać tylko uwierz że Jezus jest twoim panem.
  Proroctwa te prawdziwe jasna wskazują że Izus jest naznaczonym pzez Boga Królem (funkcja polityczna) oraz Krzewicielem Mądrości I Prawa Bożego (funkcja kapłanstwa i nauczycielska) a także Sędzią.
  To nie jest tak że dostaliśmy coś za nic gdyż to my mamy zwrócić się do Boga, to MY mamy nawrócić się do przykazań a przynajmniej do tych nadal aktualnych.

  ===

  Ciekawe że próbuje się podważyć fundamenty Biblii wynalazkami Jezuickimi – Modlitwa Ślepca, Chronologia Fomienki,
  http://szerlowski.apologetyka.info/upload/articles/pdfs/64/db47456/975_chrzescijanstwo-nie-jest-kopia-religii-egipskiej.pdf
  Pytanie które ”Chrześcijaństwo” Mojżeszowe/Isusowe czy Pawłościańskie ?

  Ta Modlitwa Ślepca… w starożytnym Egipcie nie było takiego czegoś jak grzech, odkupienie i miłosierdzie ponieważ tam panowali bezlitośni metrowi faraonowie.
  Po drugie ta modlitwa, widać że jej autor znał doskonale Pater Imon i usunął kilka rzeczy:
  – wzmiankę że Bóg jest w niebie, tutaj Bóg jest nieosiągalny czyli nie jasne gdzie, może w nas ?
  – Zamiast Królestwa Bożego jest Prawo, ale prawo to może być kanoniczne, sądownicze, morskie etc.
  – Jest tam na temat oświecenia, iluminaci a więc w hołdzie dla egipskich aniołów
  – Długi zamiast Grzechu, a dług (to określenie) zalatuje Hinduizmem, Metempsychozą, lucyferyzmem
  – Zamiast winowajców (tych którzy nam zawinili) mamy niebo, czyli kolejna sprzecznośc
  – Echnaton (Amenhotep IV) wprowadził kult Atona/Atena ze względu na wyrok Boga na bogach egiptu. Eksodus – a to się przed nami ukrywa i otwarcie neguje.

  Polubienie

 2. Co do kolegi Frania 🙂
  Kevin Annet z tego co widać działa i ma się dobrze, i jakoś nie ma mowy że wariat, oszust…
  absolutna cisza i nawet ci wielcy wrogowie także milczą a powinni chyba pierwsi o tym trąbić
  Sam Franiu to kolejny przykład łączenia dobrych idei z bredniami
  Dobre Idee to raczej uspokajające kłamstwa a brednie no to mamy że Isus jest diabłem, został unicestwiony, był grzesznikiem, uchodźcą
  Taka to miłość…
  I biała magia zewnętrznie….

  No cóż, taka strategia żeby unikać niewygodnyć pytań – udawać że ich nie ma, to nie do ciebie

  Papcio sam siebie kreuje na takiego supermena, biedaka który chce wszystko ale mu ci źli księża niepozwalają
  Wspomina się także na temat planowanego ochrzczenia obcych z innych planet czy konstelacji
  Może ktoś jeszcze pamięta ale wielokrotnie przepowiadano że coś miało się stać – 2 lata temu, rok temu…. i nic

  I takie bzdurki Frania jak rzekoma zmiana Pater Imon, od kiedy Franio preferuje przekłady Protestanckie ?
  Gieneralnie chodzi o skoncentrowanie uwagi na głupoty skrywając przy tym ważniejsze sprawy

  A NWO jako system albo istnieje od Edenu albo od 2001 roku + 3 Wojna Światowa
  NWO jako utopia to świrowanie pawiana dla mass, cele są czysto religijne jak odzyskanie ziemi świętej

  Krucjaty Krzyżowców przecież miały na celu odebraniu Palestyny od Idumejczyków i Muzułmanów
  Wtedy mówiono o tym otwarcie że Therion i ci którzy nie podporządkowali się Pawłościaństwu lądowali na czarną listę agentów (heretyków)
  Próbowano wieki wcześniej zmanipulować Ismaelitów i nawet dobrze szło, dużo Arabów odchodziło od Chrześcijaństwa
  Ale nawet tacy ludzie nie dali się do końca zmanipulować i nie chcieli oddawać Rzymowi i Bizancjum swych zdobytych łupów (ziem)
  Alberto Rivera, Walter Veith – dobre źródła informacji

  W tym czasie powstawały róźne tajne organizacje jak Templariusze, Krzyżacy, Joannici – oni rozpromowali Kabałę i tak dalej do Europy

  Co ma do tego Żydael ?
  Bardzo widoczne jest wybielanie tego państwa np. w mistrzostwach piłki kopanej mogą startować i do UEFA i do Fifa a państwa sąsiednie tylko do FIFA.. ja rozumiem Rosja ale tu jest widoczne pobłażanie
  Mówi nam się róźnie że mają prawo tam żyć, że nie chcieli w Argentynie, że Chazarowie i tak dalej ?
  A co jeśli walka toczy się o Syjon, a także o kopiowanie planów Bożych:
  12 Plemion Izraela – Żydzi
  Królestwo Boże – NWO
  Arcykapłan – Papież
  Mesjasz – Moszjah
  Ofiary przebłagalne – Pawłościańska Eucharystia

  Mówi się także coraz więcej na temat NWO czy na temat Kusmitów

  Z tego co widać to Chrześcijaństwo, Judaizm czy Islam jest jak najbardziej promowane ale albo w kwestii Ekumenii albo tak jak to ateiści robią
  Czasem trudno jest wyszukać innej nazwy niż Chrześćijaństwo które albo zniekształca proste rzeczy albo promuje Pawła
  Z wykształcaniem to na przykład Celibat – pod pozorem czystości podświadme niszczenie człowieka – homoseksualizm, pedofilia, Gynofobia, Mizoginia… ogólnie zmiejszanie populacji

  PS.
  Podobno Kolumb według Rivery był także Hezuitą,
  Dawno temu czytałem że Kolumb trochę jak Kopernik miał za zadanie rozreklamować jakąś idee
  Kopernik rozreklamował Heliocentryzm czyli Kult Heliosa a Colón wypromował podróże do Ameryki, i jest taka możliwość że już dawno opływano w małych grupach nieformalnie ten kontynent, potrzebny był jakiś typ dzięki któremu można było tam docierać masowo
  Nam się tylko mówi że Kolumb pomylił Indian z Hindusami, Amerykę z Indiami i w ogóle zmar w nędzy bez piniędzy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rycerze_Kolumba
  I takie rzeczy uszczelniają Chrześcijaństwo-Pawłościaństwo, taka troche masoneryja

  I tak się zastanawiam ten były ksiądz co chciał na siłę porównać Isusa do Orosa (Horusa).. przecież gdyby stanowił realne zagrożenie to pierwsze nikt by nie pozwolił na wydanie książki – ośmieszono by go, pokazano jako zboka czy coś w tym stylu, uciszono by go, zaszamtażowano
  A tu nic, jak najbardziej promowany ponieważ nie szkodzi a pomaga,
  Wiele z tych rzeczy odciąga przy okazji ludzi od Boga i odnosi się do niewiedzy

  * Temat Drugiej Fali czy też Bestii jest bardzo słabo omawiany,
  Dopiero od niedawno ujawnia się Bestia czy jej parobki otwarcie krytykujące Mainstream
  Sprzedają jednak okultyzm w innej formie
  Samo łacińskie słowo okultyzm ma neutralne znaczenie i oznacza coś tajemnego, wiadomo jednak że chodzi o czary, magię i wiedzę świetlistego chama Fosforu
  Powrzechnie dostępne są ksiązki dotyczące alchemii, magii, przywoływania demonów, Crowleya, starożytnych kusmitów,
  Czyli słaby okultyzm,
  I greckie słowo apokryfon to także znaczy ukryta wiedza, ale czy 1 Henocha jest księgą ukrytą skoro znajduje się w kanonie Etiopskim i ”Lehickim” ?
  Prawdziwy okultyzm w negatywnym znaczeniu czyli skutki i przyczyny nie są otwarcie wyjawiane

  Oczywiście wiadomo kto pilnuje wiedzy okultystycznej jak i apokryficznej czyli wiedzę od Boga i głupotę od diabła
  Ta mądrość diabła to taki zielony szlak do gehenny 🙂

  I to co piszę temat Drugiej Fali….
  Sama Bestia to właśnie Druga Fala i Trzecia Fala
  O Trzeciej Fali jest bardzo niewiele informacji a jak już to w taki sposób że nie można się połapać – jakieś Annunaki i inne takie

  Chodzi także a może głównie o linencjonowaną opozycję i jest ona kolejnym wabikiem dla gojów alternatywnych którzy są zrażeni do religii, Kościoła, polityków, mediów czyli do głównego nurtu pierwszej fali
  Często są to ludzie którzy dopiero zaczynają poznawać wiele rzeczy i na nich zastawiane są sidła

  Jak to rozpoznać ?
  Ano po tym jak traktują temat płaskiej ziemi – czy są bardzo wrogo nastawieni, jeśli mają stosunek neutralny to dobrze ale jak bezpodstawnie plują to jest źle
  Jak atakują fanatycznie tylko jedną grupę też niedobrze bo przecież w morzu róźnych grup innym jest to na rękę
  Ośmieszanie pewnych tematów swoją osobą – czyli przedstawianie dobrych idei w taki sposób aby je podświadomie skojarzyć z debilizmem, absurdem, foliarstwem….
  Zachęcanie do kontaktów z istotami z wyższych wymiarów

  W temacie PZ, uważam że nie ma sensu walczyć z Kuloziemcami czy z Płaskoziemcami – strata czasu i pewnie o to chodzi żeby ludzie walczyli o to czego nie mogą w 100% udowodnić

  —————-

  Czytnąłem sobie nieco o jednym z największych by—-w jakich nosiła ziemia
  Papa i opętana K Perry która sama przyznaje się do podpisania paktu z diabłem
  https://akns-images.eonline.com/eol_images/Entire_Site/2018328/rs_1520x1024-180428130832-1024-katy-perry-orlando-bloom-pope-francis-042818.jpg?fit=inside|900:auto&output-quality=90
  Ciekawe towarzystwo…

  O Fake newsach fajnie się wypowiada:
  https://ekai.pl/papiez-franciszek-apeluje-o-walke-z-fake-newsami/

  Sami rozsiewają fake newsy aby walczyć z prawdą…

  Owszem czasami na swój sposób nieco prawdy poda aby zyskać zaufanie tylko pytanie którego Boga ma na myśli skoro w okultyzmie Lucyfera nazywa się chrystusem a Boga szatanem ?
  I oczywiście ”wszyscy” o tym wiedzą i w jakiś sposob to trzeba wyjaśniać
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22799564,dla-prawdziwego-katolika-franciszek-to-wrecz-satanista-a.html

  https://www.tvp.info/35731295/papiez-franciszek-fake-newsy-budza-lek-gniew-i-tworza-wrogow
  Znane…
  Jest jeszcze gorzej ten człowiek wprowadził zakaz kary śmierci zatem ten typ nie ukrywa komu służy i dlaczego nienawidzi Boga…
  Może sam się tego obawia ?
  Niema sądu ludzkiego może uniknąć ale Bożego już nie

  Taki typowy przykład fałszywych pasterzy

  Proroctwa zapowiadają jeszcze lepszy upadek i Babilonu i Nierządnicy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.