Wpis Nr. 01 – Słowa Wstępne

Jestem amatorem w kwestiach blogów i to mój dopiero pierwszy blog.

Imię Nataniel (nosił je jeden z apostołów Bartłomiej, | Nathanael to inna wersja. nie jest moim prawdziwym. Od dziecka podobało mnie się więc używam je autorsko. Mój ulubiony kolor to niebieski, zielony, fioletowy a zresztą to nie jest ważne 🙂 

Dlaczego założyłem witrynę ?

Moim celem jest w prosty sposób (czasami chaotycznie) ukazanie chwały Bożej oraz wiarygodności Biblii, a także głównego tematu w niej zawartego. Ukazać chce prawdziwe zbawiciela Jezusa (Isusa) Krystusa (Chrystusa) w Ewangelii O Królestwie a także skutki działania fałszywych uczniów Chrystusa, których to produkowane owoce widzimy i zrywamy obecnie.

 

Nie jestem prorokiem, bożym wysłannikiem, katolikiem, muzułmaninem, żydem, nie należę do żadnej grupy religijnej, nie czynię cudów, nie uzdrawiam rękami, nie hipnotyzuję, nie posiadam zdolności paranormalnych, nie otrzymuję żadnych wizji od świetlistych istot. Nigdy nie byłem jakoś specjalnie religijny ani kościelny. Nie należałem do najgrzeczniejszych dzieci. Nie staram się szukać taniej sensacji czy rozgłosu, po prostu piszę i piszę …

 

W niniejszym krótkim materiale chciałbym przedstawić krótko swoją historię poznanie Boga, Prawy i Biblii. Nie było w niej żadnych świetlistych postaci czy mistycznych doświadczeń.

Rozpocząłem swoje poszukiwania całkiem przypadkiem od wpisania na przeglądarce Google hasła ”Atlantyda” oraz ”Lemuria” między 2014 a 2015 rokiem.

W połowie Lipca 2015 nastąpił ogromny przełom. Czytałem mnóstwo na temat zaginionych cywilizacji tzw. Annunaki, Sargon jako król Nimrod. Przykładowe linki:  [http://www.podkop.com/2014/09/06/sargon-wielki-biblijny-nimrod/]] |  [[https://lukaszkulak92.wordpress.com/2014/05/12/245/]]

Był to okres wakacyjny a ja poświęciłem nieco czasu na Starożytne Ufo, czytałem jak to naukowcy odkryli wodę i piramidy na Marsie. Zecharias Sithin przykuł mogą uwagę na temat Sumerów, Nibiru, Annunaki.

Nie miałem siły niczego zanegować choć widziałem krytyczne komentarze poniżej zamieszczanych materiałych .

Wszystko się zmieniło po przeczytaniu jednego z artykułów wywracając mój pogląd na rzeczywistość o 180 stopni

[[https://lukaszkulak92.wordpress.com/2014/03/29/prawdziwe-pochodzenie-chrzescijanstwa/]]

Dość szybko po tym przerzuciłem się na tematykę Chrześcijaństwa. Nadal wierząc w Annunaki oraz w pisma Edgara Cayce jako te natchnione.

Nieświadomy wówczas wielu schematy wertując różne witryny, fora, blogi natrafiłem na pewną stronę która wydawała mnie się źródłem prawdy:

http://www.wikalim.republika.pl/0005_artbib.html

Przez krótki czas uwierzyłem w takie nauki że istnieje dwóch Bogów – Adonaj (Pan/Enki) i Jahwe (Enlil) a Jezus (Isus) jest synem jednego z nich.

Po czasie wiele z tych rzeczy zaczęło mi nie zwyczajnie pasować i nie układało się w logiczną całość. Po drugie nie mogłem znaleźć źródeł potwierdzających owe odkrycia.

Następnie natrafiłem na Blog Detektywa Prawdy skąd znalazłem link do Strony

http://zbawienie.com/

Czytałem również artykuły z innych witryn jak ”Loża Bez Tajemnic” czy Paranormalne ”Uderz W Fałsz” ”Wolna Polska”

Przez pewien okres czasu czytałem artykuły ze strony Henryka lecz równie szybko od nich uciekłem gdy znalazlem  negatywne komentarze na temat witryny oraz autora.

Zorientowałem się po pewnym czasie że wielu anty systemowych stron nie porusza tych samych tematów co Zbawienie.com.

Pod koniec 2015 czytałem nadal bezmyślnie choć przerzuciłem się głównie na jedną stronę a z czasem pod wpływem wykładów prof. Waltera J. Veitha i Kenta Hovinda zakwestionowałem Ateizm, Darwinizm oraz kilka innych nielogicznych dogmatów .

Jednego zimowanego (Listopad) dnia przeczytałem w całości artykuł od Kaina Do Chazarii…. wtedy okazało się że prawda jest na wyciągnięcie ręki.

Nie wszystko co jeszcze czytałem zrozumiałem. Dopiero po kilku miesiącach doszła do mnie rzeczywistość kiedy ponownie zabrałem się za stare artykuły.

Po nabraniu wiedzy mogłem swobodniej poruszać dane tematy. Odtrącał mnie jedynie temat Płaskiej Ziemi. Myślałem ”hmmm, może gośćcu tu i tam ma rację ale w temacie PZ ewidentnie bredzi bo przecież ziemia jest kulą no i planety”.

Z własnego doświadczenia wiem że na poznanie wielu konspiracje potrzebny jest czas aby się tego ”nauczyć” i rozpoznawać co jest oszustwem a co skrywaną prawdą.

Aby się orientować w wielu tematach trzeba poświęcić sporo czasu także osoba która ”wie” wiele… musiała brać aktywny udział w wielu dyskusjach internetowych typu Fora, Facebook itp. Albo była tzw. Lurkerem czyli jak ja biernie przeglądała wiele stron do chwili ułożenia tych informacji jedną logiczną całość.

Co innego kiedy osoba mówi od siebie tak po prostu a co innego kiedy dana osoba posiada swego rodzaju plan edukacyjny i wie o czym mówi a pomija wiele istotnych kwestii.

Na poważnie zająłem się czytaniem Biblii na przełomie roku 2015/2016 zacząwszy od Ewangelii Mateusza niechronologicznie zabierając się pobieżnie za całość.

Staram się jednak unikać typowego starodawnego liturgicznego języka czy też slangu Pawłościańskiego….

 

 

 

Wyzwanie Wiary | W co wierzę | Jaki jest mój cel

 1. Głównym źródłem informacji jest dla mnie Biblia, a zwłaszcza słowa Boga oraz Jezusa (Isusa) Chrystusa (Krystusa).
 2. Lubie w wolnych chwilach czytać w internecie i większość informacji przekazuje z polskojęzycznego albo anglojęzycznego zakątka internetu.
 3. Niemal wszystkie religie Chrześcijańskie są oparte na herezjach fałszywego apostoła Pawła
 4. Biblia czyli księgi starego i nowego testamentu zawierają słowa samego Stwórcy.
 5. Ewangelia czyli plan utworzenia przez Boga raju na ziemi tzw. Królestwa Bożego. Ziemia i Niebo zostaną uwolnione od śmierci i łamania prawa danego Mojżeszowi.
 6. Państwo to będzie zawierało zjednoczony Naród przez Boga wybrany czyli rzekome zaginione 10 plemion Izraela.
 7. Królem będzie sam Isus Krzewiciel Prawa Bożego, który na mocy swojej krwi będzie w stanie wymazać wiele naszych grzechów pod warunkiem naszego nawrócenia do Boga. Życie wieczne otrzymamy pod warunkiem przestrzegania Prawa Bożego z Dekalogiem włącznie.
 8. Uważam że 10 plemion Izraela to głównie narody Słowian plus część ortodoksyjnych Żydów (Judejczyków). Nie wykluczam że wśród innych narodów żyją Izraelici lecz nie są nazywani Słowianami.
 9. Odrzucam typowo chrześcijański język, slang oraz dogmaty charakterystyczne dla grup chrześcijańskich. Mam na myśli dogmaty/nauki o piekle, czyśćcu, przedawnionym zakonie, Trójcy,  pomazaniec, zbór, mówienie językami, dary ducha,, niepokalany, matka boska itd.
 10. Isus z Nazaretu jest Mesjaszem czyli Obiecanym Przez Boga Wybrańcem oraz przykładem do naśladowaniem. Wszelka jednak chwała należy się Bogu naszemu Ojcu, który jest w niebie.
 11. Jestem przeciwny bałwochwalstwu czyli wielbieniu figurek Marii, świętych obcowanie, odpustom, wielbieniom krzyży jako narzędzia śmierci.
 12. Uznaję za natchnioną 1 Księgę Henocha
 13. Nie uznaję za natchnione listy Pawła oraz jego ucznia: Marka, Barnaby, Łukasza
 14. Biblia zawiera sprzeczności dokonane piórem sił diabelskich, Bóg dopuścił do skażenia swego słowa abyśmy ruszyli głową i doszli samemu do Prawdy.
 15. Dogmat o Porwaniu danej grupy religijnej uważam za przeciwieństwo planów Bożych. Plan Boga mówi o wybraniu grupy 144 tys Izraelitów po 12 tys z każdego plemienia jako część Administracyjna przyszłego rządu Bożego na ziemi – przeciwieństwo New World Order (NWO)
 16. Zdaje sobie z tego sprawę że piszę nieco chaotycznie na dodatek poruszam tematy absolutnie nie do przyjęcia przez większość społeczeństwa.
  – Nie nazywam Chrystusa Bogiem a Krzewicielem (Wybranym przez Boga)
  – Pawła uważam za fałszywego apostoła
  – Nie promuję trójcy, dogmatu porwania do nieba, piekła, czyśćca
 17. Moje poznanie z dnia na dzień rośnie a nie mam czasu i chęci na poprawy starszych tekstów skazujących na moje wcześniejsze błedne przekonania. Jednakże kiedy znajdę znajdę wiarygodniejsze źródło, wtedy zmieniam zdanie gdyż nie uznaję dogmatu własnej nieomylności. Tylko oszuści nie przyznają się do błędów a wytykają je innym.
 18. Obecnie internet jest przeładowany przez ”Trolli” czy też płatnych agentów (albo obie grupy na raz), więc radzę uważać na źródła i zawsze sprawdzać (ich) podejście władz politycznych i religijnych w danych kwestiach.
 19. Staram się unikać typowego liturgicznego religijnego języka (slangu) nadużywanego w kościołach.

 

Jakie tematy oparte na Biblii, kronikach, apokryfach, hipotezach, zgłębiam?

Podstawowe Tematy Niezbędne do zrozumienia Biblii:

 1. Ewangelia, Czyli Dobra Nowina O Królestwie Bożym Na Ziemi
 2. Kwestia Zjednoczenia 12 Plemion Sławnych Słowian Biblijnego Izraela Pod Sztandarem Isusa Krzewiciela Prawa Bożego
 3. Kwestia Isusa jako Krzewiciela (Mesjasza) Prawa Mojżeszowego, jego imie jest pochodzenia Staro-Hebrajskiego zaś tytuł jest pochodzenia Greckiego.
 4. Kwestia Zbawienia (Sotiria)
 5. Teonomia, Prawo I Przykazania Dane Mojżeszowi
 6. Sabat, Chiliazm, Eucharystia (Dziękczynienie),  Baptyzm – Dogmaty, Doktryny, Religie 
 7. Kwestia Kształtu Ziemi 
 8.  Księgi Biblijne I Apokryfy (jako ukryte pisma proroków) oraz fałszywe dzieła wrzucane do jednego worka 
 9. Kwestia Fałszywych proroków, pseudo-apostołów synów złego.
 10. Kwestia Apostolstwa Pawła Z Tarsu oraz jego uczniów: Łukasza, Barnaby, Marka, Tymoteusza
 11.  Kwestia Życia Przedpotopowego
 12. Synowie Noego (Sem Cham Jafet)
 13. Synowie Abrahama (Ezaw, Ismael, Dan)
 14. Kwestia Poznania Istoty Stworzyciela Nieba I Ziemi Czyli Boga 
 15. Kwestia Septuaginty
 16. Kwestia Egregorów Demonów Nefilimów = Upadłych Aniołów i Gigantów
 17. Kwestia Kontroli Umysłów

 

 

 

 

 

 


 

Dlaczego blog nosi nazwę Basilea ?

Ponieważ Basilea/Vasilea po grecku oznacza Królestwo, z domysłem Boże.

Zdjęcie na górze ekranu przedstawia wzgórze Syjon, miejsce święte według Boga oraz pożądane przez zaciekłych wrogów Stwórcy i Prawa.

Syjonizm (od nazwy wzgórza Syjon w Jerozolimie, na którym stała Świątynia Jerozolimska) – ruch polityczny i społeczny, dążący do odtworzenia żydowskiej siedziby narodowej na terenach starożytnego Izraela, będących w okresie międzywojennym mandatem Wielkiej Brytanii (Brytyjski Mandat Palestyny). Syjonizm doprowadził do powstania państwa Izrael w 1948. Współcześnie jego celem jest także utrzymanie jedności narodu żydowskiego żyjącego w rozproszeniu i jego więzi z Izraelem. Ruch zapoczątkowany pod koniec XIX wieku miał wiele nurtów i postaci, powszechnie utożsamiany z syjonizmem politycznym, interpretowanym w różny sposób: jako patriotyzm żydowski, jako ruch narodowowyzwoleńczy i państwowotwórczy, jako kierunek kulturalny i społeczny, wreszcie jako ruch religijny. Poza syjonizmem politycznym mówiono o syjonizmie duchowym, którego celem była nowa tożsamość żydowska (Ahad ha-Am), odrodzenie języka hebrajskiego (Eliezer ben-Yehuda) i powstanie literatury i kultury w tym języku. Wikipedia

 

Co mówi Biblia O Syjonie ?

Księga Izajasza 34: (5) Gdyż mój miecz zwisa z nieba, oto spada na Edom i na lud obłożony przeze mnie klątwą. (6) Miecz Pana ocieka krwią, pokryty jest tłuszczem, krwią jagniąt i kozłów, tłuszczem nerek baranów, gdyż krwawą ofiarę urządza Pan w Bosra, wielką rzeź w ziemi edomskiej. (7) I padną wraz z nimi bawoły i cielce z tucznymi wołami; ich ziemia będzie przesiąknięta krwią, a ich proch przesycony tłuszczem. (8) Bo jest to dzień pomsty Pana, rok odwetu za spór z Syjonem(9) Toteż potoki Edomu zamienią się w smołę, a jego glina w siarkę, a jego ziemia stanie się smołą gorejącą: (10) Ani w nocy, ani w dzień nie zgaśnie, jego dym wznosić się będzie zawsze; z pokolenia w pokolenie będzie pustynią, po wiek wieków nikt nie będzie nią chodził.

 

 

Istnieją dwie grupy żydów mesjańskich – Syjoniści i Chasydzi, zwalczające siebie nazwajem.

W rzeczywistości ściana płaczu to rzymska Twierdza Antonia

 


François-Marie Arouet (Voltaire / Wolter) powiedział:

”Jeżeli chcesz wiedzieć, kto tobą rządzi, zapytaj, kogo nie wolno krytykować. Przemyśl to dokładnie, głęboko a znajdziesz wiele odpowiedzi”

”Jeden Polak to istny czar, dwóch Polaków – to awantura, trzech Polaków – och, to już jest polski problem.”

”Historia wielkich wydarzeń na tym świecie jest zaledwie historią jego zbrodni.”

”Historia Jest Wspólnie Uzgodnionym Kłamstwem”

 

Historia jest pisana przez zwycięzców / History is written by the victors. (ang.) ”Winston Churchill

”Historia to uzgodniony zestaw kłamstw” Napoleon I

Każdy dąży do tego samego, mimo to wiele jest wersji historii. ”Sulejman Wspaniały, cyt. za: Jerzy S. Łątka, Sulejman II ‚Wspaniały, Warszawa 2004.”

 

Miłośnik nau Pawła Z Tarsu i Marcina Lutra… Adolf H ”Cytat Armeński” o Polakach i Ormianach.

„Naszą siłą jest nasza szybkość i brutalność. Dżyngis Chan rzucił miliony kobiet i dzieci na rzeź z premedytacją i z lekkim sercem – historia widzi w nim tylko wielkiego założyciela państw. To, co mówią o mnie słabe cywilizacje zachodnioeuropejskie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Wydałem rozkaz – i każę rozstrzelać każdego, kto wyrazi choć jedno słowo krytyki – że celem wojny nie jest osiągnięcie jakiejś linii geograficznej, ale fizyczna eksterminacja wrogów. Obecnie tylko na wschodzie umieściłem oddziały SS Totenkopf, dając im rozkaz nieugiętego i bezlitosnego zabijania wszystkich mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej rasy i języka, bo tylko tą drogą zdobyć możemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Kto w naszych czasach jeszcze mówi o eksterminacji Ormian?”

 

 

Joseph ”Rabbi” Goebbels powiedział:

 • Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.

 • Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.

 • Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy.

 • Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

 • Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.

Obecne czasy niestety to post-Goebbelsowska i Hitlerowska propagandyra. Nie różniło się wiele pod względem metod w czasach komunizmu czy nazizmu… 

 

Im większe kłamstwa, tym szybciej je wsiąkniesz jak gąbka bez zapytania czy jest to prawda czy ściema. Próbuje wmówić się Tobie na siłę, że podobno Boga nie ma i że żyjesz na jakiejś plane(cie) w wyniku kosmicznego beknięcia a sam jesteś wyżej rozwiniętą małpą a wcześniej skałą powstałą w wyniku jakiejś samoczynnej ewolucji i twoim celem jest bycie rurkowcem czyli:

Żyć i Żryć…

oraz pić, ćpać, płacić podatki, głosować w wyborach i szybko umrzeć płodząc wcześniej piękne potomstwo wyżej rozwiniętych zwierząt czekając na kolejny koniec świata i kolejną ewolucje i wcześniejsze zbadanie kosmosu.

Co to jest Zbawienie?

Zbawienie (gr. Sotiria ang. Salvation) – jest to uwolnienie od (śmierci i rządów diabelskich a także wpływów kontroli umysłów) do (Królestwa Bożego pod rządami Krzewiciela Prawa Bożego Bożego  – Isusa (Jezusa) Krystusa (Chrystusa).

Czy będę zbawiony jeśli chodzę/nie chodzę do kościoła lub cerkwi albo zboru?

Czy będę zbawiony jeśli należę/nie należę do świadków jehowych ?

Czy będę zbawiony jeśli jestem/nie jestem protestantem?

Czy będę zbawiony jeżeli jestem ateistą/darwinistą?

Czy jestem zbawiony jeśli nie byłem święty a pozostało mnie niewiele z życia?

Czy będę zbawiony jeśli nie jestem/jestem Adwentystą?

 

Isus nigdy nie założył religii! Nie głosił tego co się głosi w religiach. Żadnych rytuałów, świąt, ornamentów, kapłanów, dewocjonali, pielgrzymek, i wiele wiele innych…

Apostołowie nie zakładali katolickich kościołów ani zborów protestanckich ale eklezje czyli chrześcijańskie zgromadzenia (eklezje) niemające nic wspólnego z religią.

Isusa, syna samego Boga, zabiła religia służąca otwarcie Bogu a skrycie zbuntowanym aniołom i demonom…

Warunkiem do zbawienia jest nasze zastosowanie się do Prawa (przykazań), czyli nasze postępowanie a mianowicie dobre uczynki:

Nie jest więc człowiekowi potrzebne miejsce do modlitwy (kościół/zbór/mitreum/meczet/synagoga), ”święte obrazki”, kropidła, opłatki, kapłani ani nawet spowiednik.

 

Ewangelia Mateusza 5:(48) Bądźcie więc doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec, który jest w niebie.

List Jakuba 4:(10) Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was.

List Jakuba 5:(20) Niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.

Księga Micheasza 6:(8) Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.

Ewangelia Mateusza 7:(1) Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.(2) Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą. (3) A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? (4) Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? (5) Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. (6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was.

Ewangelia Mateusza 7:(16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (21) Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie.(22) W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? (23) A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.

5 Ksiega Mojżeszowa 16: (19) Nie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy, nie będziesz brał łapówki, gdyż łapówka zaślepia oczy mądrych i zniekształca sprawy tych, którzy mają słuszność.(20) O sprawiedliwość, li tylko o sprawiedliwość będziesz zabiegał, abyś zachował życie i utrzymał w posiadaniu ziemię, którą ci da Pan, Bóg twój.(21) Nie będziesz sobie sadził świętego drzewa jakiegokolwiek rodzaju przy ołtarzu Pana, Boga twego, który sobie zbudujesz.

(22) Nie postawisz też sobie pomnika, którego Pan, Bóg twój nienawidzi.

5 Księga Mojżeszowa 4:(19) I abyś, gdy podniesiesz swoje oczy ku niebu i ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, cały zastęp niebiański, nie dał się zwieść i nie oddawał im pokłonu, i nie służył im, skoro Pan, twój Bóg, przydzielił je wszystkim ludom pod całym niebem.

5 Księga Mojżeszowa 22: (5) Kobieta nie będzie nosiła ubioru męskiego, a mężczyzna nie ubierze szaty kobiecej, gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni

5 Księga Mojżeszowa 23: (20) Nie będziesz pożyczał na lichwiarskie odsetki twemu bratu, nie będziesz brał odsetek za wierzytelność pieniężną ani za wierzytelność żywnościową, ani za cokolwiek, za co się bierze odsetki.

4 Księga Ezdrasza: 15:(24) Biada tym którzy grzeszą, i nie zachowują przykazania mego, tak mówi Pan.     

Księga Powtórzonego Prawa 30

(1) Gdy tedy przyjdzie na cię to wszystko, błogosławieństwo i przekleństwo, które ci przedłożyłem, i weźmiesz je sobie do serca pośród wszystkich narodów, dokąd wypędzi cię Pan, Bóg twój,

(2) I nawrócisz się do Pana, Boga twego, i będziesz słuchał jego głosu zgodnie z tym wszystkim, co ja ci dziś nakazuję, ty i twoi synowie, z całego serca twego i z całej duszy twojej, (3) To wtedy przywróci Pan, Bóg twój, twoich jeńców i zmiłuje się nad tobą, i zgromadzi cię z powrotem ze wszystkich ludów, gdzie cię rozproszył Pan, Bóg twój. (4) Choćby twoi wygnańcy byli na krańcu nieba, to i stamtąd zgromadzi cię Pan, Bóg twój, i stamtąd cię zabierze,

(5) I sprowadzi cię Pan, Bóg twój, do ziemi, którą posiadali twoi ojcowie, i posiądziesz ją i ty, i uczyni cię szczęśliwszym i liczniejszym od twoich ojców,

(6) I obrzeże Pan, Bóg twój, twoje serce i serce twego potomstwa, abyś miłował Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej, abyś żył.

(7) Włoży zaś Pan, Bóg twój, wszystkie te przekleństwa na twoich nieprzyjaciół i na tych, którzy cię nienawidzili i prześladowali.

(8) Ty zaś nawrócisz się i będziesz słuchał głosu Pana, i spełniał wszystkie jego przykazania, które ja ci dziś nadaję.

(9) Obficie obdarzy cię Pan, Bóg twój, dobrem w każdym dziele twoich rąk, w twoim potomstwie, w rozpłodzie twojego bydła, w plonie twojej ziemi, gdyż Pan znów radować się będzie twoją pomyślnością, jak radował się twoimi ojcami,

(10) Jeżeli będziesz słuchał głosu Pana, Boga twego, i będziesz przestrzegał jego przykazań i ustaw zapisanych w księdze tego zakonu, jeżeli nawrócisz się do Pana, Boga twego, z całego serca twego i z całej duszy twojej.

(11) To przykazanie bowiem, które ja ci dziś nadaję, nie jest dla ciebie ani za trudne, ani za dalekie.

(12) Nie jest ono na niebie, aby trzeba było mówić: Któż nam wstąpi do nieba i do nas je sprowadzi, i nam je oznajmi, abyśmy je spełniali?

(13) Nie jest też ono za morzem, aby trzeba było mówić: Któż nam się przeprawi za morze i do nas je sprowadzi, i nam je oznajmi, abyśmy je spełniali?

(14) Lecz bardzo blisko ciebie jest słowo, w twoich ustach i w twoim sercu, abyś je czynił.

(15) Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;

(16) Gdyż ja nakazuję ci dzisiaj, abyś miłował Pana, Boga twego, chodził jego drogami i przestrzegał jego przykazań, ustaw i praw, abyś żył i rozmnażał się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść.

(17) Jeżeli zaś odwróci się twoje serce i nie będziesz słuchał, jeżeli dasz się odwieść i będziesz oddawał pokłon innym bogom oraz im służył,

(18) To oznajmiam wam dzisiaj, że zginiecie i niedługie będą wasze dni na ziemi, do której przeprawiasz się przez Jordan, aby dojść do niej i objąć ją w posiadanie. (19) Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię. Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo, (20) Miłując Pana, Boga twego, słuchając jego głosu i lgnąc do niego, gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni, abyś mieszkał na ziemi, którą Pan przysiągł dać twoim ojcom, Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.

Księga Ezechiela 34

(1) I doszło mnie słowo Pana tej treści: (2) Synu człowieczy, prorokuj przeciwko pasterzom Izraela, prorokuj i powiedz im: Pasterze! Tak mówi Wszechmocny Pan: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie paśli! Czy pasterze nie powinni raczej paść trzody? (3) Mleko wy zjadacie, w wełnę wy się ubieracie, tuczne zarzynacie, lecz owiec nie pasiecie. (4) Słabej nie wzmacnialiście, chorej nie leczyliście, skaleczonej nie opatrywaliście, zbłąkanej nie sprowadzaliście z powrotem, zagubionej nie szukaliście, a nawet silną rządziliście gwałtem i surowo. (5) Tak rozproszyły się moje owce, gdyż nie było pasterza i były żerem dla wszelkiego zwierzęcia polnego. Rozproszyły się

(6) I błąkały się moje owce po wszystkich górach i po wszystkich wysokich pagórkach; po całym kraju rozproszyły się moje owce, a nie było nikogo, kto by się o nie zatroszczył lub ich szukał. (7) Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pana!

(8) Jakom żyw – mówi Wszechmocny Pan – ponieważ moje owce stały się łupem i ponieważ moje owce były żerem dla wszelkiego zwierzęcia polnego, gdyż nie było pasterza, a moi pasterze nie troszczyli się o moje owce, a sami się paśli pasterze, a moich owiec nie paśli, (9) Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pana!

(10) Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto ja wystąpię przeciwko pasterzom i zażądam od nich moich owiec, i usunę ich od pasienia moich owiec, i pasterze nie będą już paść samych siebie. Wyrwę moje owce z ich paszczy; nie będą już ich żerem.

(11) Gdyż tak mówi Wszechmocny Pan: Oto ja sam zatroszczę się o moje owce i będę ich doglądał. (12) Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak ja zatroszczę się o moje owce i wyratuję je z wszystkich miejsc, dokąd zostały rozproszone w dniu chmurnym i mrocznym.

(13) Wyprowadzę je spomiędzy ludów i zbiorę je z ziem; przyprowadzę je znowu do ich ziemi i będę je pasł na górach izraelskich, w dolinach i na wszystkich równinach kraju.

(14) Będę je pasł na dobrych pastwiskach i ich błonie będzie na wysokich górach izraelskich. Tam będą odpoczywać na dobrym błoniu i będą się paść na tłustych pastwiskach na górach izraelskich.

(15) Ja sam będę pasł moje owce i ja sam ułożę je na ich legowisku – mówi Wszechmocny Pan.

(16) Będę szukał zaginionych, rozproszone sprowadzę z powrotem, zranione opatrzę, chore wzmocnię, tłustych i mocnych będę strzegł, i będę pasł sprawiedliwie.

(17) Do was zaś, moje owce, mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja rozsądzę między owcą a owcą, między baranami i kozłami.

(18) Czy nie dość wam tego, że spasacie najlepsze pastwisko, ale jeszcze resztę waszego pastwiska depczecie swoimi nogami, pijecie czystą wodę, ale jeszcze pozostałą resztę mącicie swoimi nogami?

(19) I moje owce musiały paść się na tym, co zdeptały wasze nogi, i pić to, co zmąciły wasze nogi.

(20) Dlaczego tak mówi do nich Wszechmocny Pan: Oto Ja sam rozsądzę między owcami tłustymi a owcami chudymi.

(21) Ponieważ odepchnęliście wszystkie słabe bokiem i plecami i odtrąciliście je swoimi rogami, aż wypchnęliście je na zewnątrz,

(22) Dlatego wyratuję moją trzodę i już nie będzie łupem. Rozsądzę między owcą a owcą,

(23) Ustanowię nad nimi jednego pasterza, mojego sługę Dawida, i będzie je pasł; będzie je pasł i będzie ich pasterzem.

(24) A Ja, Pan, będę ich Bogiem, a mój sługa Dawid będzie księciem wśród nich – Ja, Pan, to powiedziałem.

(25) Zawrę z nimi przymierze pokoju, wytępię z ziemi drapieżne zwierzęta, tak że będą bezpiecznie mieszkać nawet na pustyni i spać w lasach.

(26) I złożę na nich i na otoczenie mojego wzgórza błogosławieństwo, i spuszczę na nich deszcz we właściwym czasie, a będzie to deszcz błogosławieństwa.

(27) Wtedy drzewa leśne wydadzą swój owoc, a ziemia wyda swoje plony; będą bezpiecznie mieszkać na swojej ziemi i poznają, że Ja jestem Pan, gdy połamię drążki ich jarzma i wyratuję ich z ręki ich ciemięzców.

(28) Już nie będą łupem narodów ani dzikie zwierzęta nie będą ich pożerać; będą bezpiecznie mieszkać, a nikt nie będzie ich straszył.

(29) I wywiodę dla nich bujną roślinność, tak że już nie będą ofiarami głodu w kraju ani nie będą już znosić zniewag narodów.

(30) I poznają, że Ja, Pan, ich Bóg, jestem z nimi, i że oni, dom izraelski, są moim ludem – mówi Wszechmocny Pan. (31) Moimi owcami jesteście, owcami mojego pastwiska, a Ja jestem waszym Bogiem – mówi Wszechmocny Pan.

Zapewne wszyscy znają dekalog :) :

Oryginalny znajduje się na 20 rozdziale II Księgi Mojżeszowej oraz na 5 rozdziale V Księgi Mojżeszowej. Tak ważne i proste do zrozumienia rzeczy Bóg powtarza niejednokrotnie.

5 Księga Mojżeszowa 5:(7): Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (8): Nie uczyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (9): Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mię nienawidzą, (10): A okazuje łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy mię miłują i przestrzegają moich przykazań. (11): Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie pozostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego. (12): Przestrzegaj dnia sabatu, aby go święcić, jak rozkazał ci Pan, twój Bóg. (13): Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twoją pracę, (14): Ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty. (15): Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i że Pan, twój Bóg, wyprowadził cię stamtąd ręką możną i ramieniem wyciągniętym. Dlatego rozkazał ci Pan, twój Bóg, abyś obchodził dzień sabatu. (16): Czcij ojca twego i matkę twoją, jak ci rozkazał Pan, twój Bóg, aby długo trwały twoje dni i aby ci się dobrze działo w ziemi, którą Pan, twój Bóg, ci daje. (17): Nie zabijaj. (18): Nie cudzołóż. (19): Nie kradnij. (20): Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. (21): Nie pożądaj żony bliźniego swego i nie pożądaj domu bliźniego swego ani jego pola, ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Najważniejszym naszym paliwem powinno być szczególnie jedno najważniejsze przykazanie:

5 Księga Mojżeszowa 6: (5): Będziesz tedy miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej siły swojej. 

Ewangelia Mateusza 22:(37): A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. (38): To jest największe i pierwsze przykazanie. (39): A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. (40): Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.

Miłuj Boga I Bliźniego

Jeśli stosujesz te prawo w życiu, znasz kazanie na górze, Ojcze Nasz, i ”10 przykazań” i… ”zbawienie/życie” mamy w kieszeni. Nie musimy znać wszystkich proroctw, ani należeć do jakiejkolwiek religii (Bóg nie będzie karał kogoś kto został oszukany, pomimo bycia dobrym człowiekiem)

Przykładowo sprawa sabatu jest dziecinnie prosta a jednocześnie trudna gdyż problem rozwiązywany jest zwykle w czysto sekciarski sposób. Sabat oznacza odpoczynek wolny od pracy. Jest to dzień siódmy.

W większości państw owym siódmym dniem jest niedziela. Z polskiego i rosyjskiego – czyli języków słowiańskich, niedziela oznacza nie działaj, czyli nic nie rób. W językach zachodnich takich jak angielski, niemiecki czy łacina niedziela oznacza – dzień słońca czyli Heliosa/Mitry/Apolla (Sunday, Dies Solis). Ale skąd możemy mieć pewność czy większość kalendarzy została właśnie w taki sposób stworzony aby ukryć przed nami rzeczywistą datę dnia odpoczynku oraz Świąt Biblijnych ?

 

1 Księga Mojżeszowa 2:2-3 (2) I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił. (3) I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg uczynił.

2 Księga Mojżeszowa 20 8-11 (8) Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. (9) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, (10) Ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach. (11) Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go.

Zapytaj się więc swoich przywódców religijnych jak oni postrzegają zbawienie, pozwól im mówić i wyrażać na ten temat opinie:

 1. Jaki jest główny temat zawarty w Biblii?
 2. czy wierzą w czyściec i jak to widzą (w jakim miejscu stawia to Boga, szatana, i proces zbawienia)
 3. czy wierzą w piekło i jak to widzą (w jakim miejscu stawia to Boga, szatana, i proces zbawienia)
 4. czy wierzą w istnienie gigantów (Nefilimów), upadłych aniołów, demonów co do których jest wiele udokumentowanych dowodów jak np. w Sardynii.
 5. Czy popierają religię new age, Judaizm, Islam, Hinduizm, Ateizm.
 6. Dlaczego jest tysiące chrześcijańskich wyznań które zwalczają się wzajemnie?
 7. Kto, kiedy i dlaczego wymyślił tytuły kapłańskie: Biskup, Diakon, Kleryk, Papież….
 8. Kto, kiedy i po co  wymyślił Wielkanoc, Boże narodzenie, Boże ciało, święto zmarłych, Post, i inne liturgiczne terminy?
 9. Czy rzeczywiście Bóg stworzyć świat w sześć dni w okresie 24 godzinnym około 6-10 tysiąca lat temu?
 10. Jak traktować fałszywych proroków, fałszywe objawienie.
 11. Co oznacza termin Ewangelia?
 12. Co to jest Królestwo Boże?
 13. Czy mamy miłować nieprzyjaciół?
 14. Czy powinniśmy karać morderców np. karą śmierci
 15. Czy ostrzegają o rządach szatana.
 16. Czy uważają wypełnienie się proroctw z apokalipsy Jana jako duchowe czy literalne
 17. Czy Księgi Starego Testamentu zawierają nadal aktualne treści?
 18. Czy znają znaczenie słów jak: Armageddon, Apokalipsa, Gehenna, Szeol, Hades, Tartar, jezioro ognia, Zbawienie, Chwasty,
 19. Czy ostrzegają przed wzięciem ”znaku bestii” na czoło lub na rękę
 20. Czy uznają wyjście Izraelitów z Egiptu za historię prawdziwą?
 21. Czy uznają globalny potop za prawdziwe wydarzenie?
 22. Czy Popierają niebiblijne nauki (ewolucja, ufo, wielki wybuch)
 23. Czy popierają ”technologię gender” aborcję, homoseksualizm, bałwochwalstwo, działania wojenne, islamizację, syjonizm, ruch ekumeniczny, charyzmaty, cuda, uzdrowienia, rządy, mówienie językami,
 24. Czyje pisma ważniejsze Pawła i Łukasza czy Ewangelistów/Apostołów (Jan, Mateusz, Jakub, Juda)
 25. Czy papież ten grzeszy i czy może służyć szatanowi, jeśli tak to czy należy go słuchać
 26. Czy królestwo Boże będzie na ziemi czy w niebie?
 27. Czy to prawda że szatan jest księciem tego świata?
 28. Czy dany władca może służyć szatanowi?
 29. Co jest ważniejsze wiara czy uczynki?
 30. Czy przykazania nas obowiązują?
 31. Jeśli nie to czy możemy kłamać, okradać a nawet zabijać bliźnich jak wojska polskie w Afganistanie czy armia USA w wielu miejscach na świecie?
 32. Co Bóg zamierza zrobić w przyszłości z: Katolikami, Prawosławnymi, Świadkami Jehowy, Protestantami, Hinduistami, Islamistami, Żydaistami (rabinami), Ateistami, Mazdaistami, Taoistami, i z wieloma innymi grupami
 33. Dlaczego Bóg zezwolił na wymordowanie 6 mln Żydów na 3 lata przed ‚zaprowadzeniem’ ich do Palestyny?
 34. Cóż takiego złego oni zrobili aby ich tak srogo ukarać?
 35. Czy istnieją dzisiaj potomkowie Ezawa, jest tak to jak się dzisiaj nazywa ten naród. Czy istnieją dzisiaj potomkowie starożytnych narodów (Egipcjanie, Rzymianie, Trakowie, Filistyni, Asyryjczycy, Moabici, Ammonici, Galowie) ?
 36. Czy to prawdą że Bóg zamierza zjednoczyć 12 plemion Izraela.
 37. Dlaczego w katechizmie są zmienione dwa przykazania, kto je usunął i dlaczego.
 38. Dlaczego niewielu o tych rzeczach się mówi ? 

 

 

W poniższym poście będzie o tym co to jest zbawienie i jakie znaczenie ma Prawo Boga. Jeżeli chcesz poznać Boga i Jego plany wobec Ciebie .

https://basileia785.wordpress.com/2016/10/15/prawo-boga/

Zapomnij co wiesz o Stwórcy ze źródeł religijnych (jak np. Kościół) i zacznij czytać przede wszystkim Ewangelię Mateusza (rozdziały 5 6 7 obowiązkowe) i Jana a także List Jakuba i Judy. Dodatkowo ważne jest stosowanie 10 przykazań Biblijnych oraz poruszające fragmenty z Księgi Ezechiela. Biblia mówi jasno czego nie powinniśmy robić a co jest naszym obowiązkiem. Innej drogi nie ma, chyba że do jeziora ognia czyli na śmierć. 

Ewangelia Mateusza, Ucznia Isusa (10:26) Przeto nie bójcie się ich; albowiem nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano.

Ewangelia Marka, Ucznia Pawła  (4:22) Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione i nic nie pozostało utajone, co by nie wyszło na jaw.

 

Na Koniec Psalm 90 Napisany Przez Mojżesza

KSIĘGA PSALMÓW Dawida

(1) Modlitwa Mojżesza, męża Bożego. Panie, Tyś był ostoją naszą Z pokolenia w pokolenie.

(2) Zanim góry powstały, Zanim stworzyłeś ziemię i świat, Od wieków na wieki Tyś jest, o Boże!

(3) Ty znowu człowieka w proch obracasz I mówisz: Wracajcie, synowie ludzcy!

(4) Albowiem tysiąc lat w oczach twoich Jest jak dzień wczorajszy, który przeminął, I jak straż nocna.

(5) Wartko porywasz ich, są jak sen poranny, Jak trawa, która znika: (6) Rano kwitnie i rośnie, Pod wieczór więdnie i usycha. (7) Tak i my giniemy od gniewu twego, A srogością twoją jesteśmy przerażeni.

(8) Położyłeś winy nasze przed sobą, Tajne grzechy nasze w świetle oblicza swego.

(9) Wszystkie dni nasze znikają z powodu gniewu twego. Lata nasze giną jak westchnienie.

(10) Życie nasze trwa lat siedemdziesiąt, A gdy sił stanie, lat osiemdziesiąt; A to, co się ich chlubą wydaje, to tylko trud i znój, Gdyż chyżo mijają, a my odlatujemy.

(11) Któż zna moc gniewu twego? Kto boi się ciebie w uniesieniu twoim? (12) Naucz nas liczyć dni nasze, Abyśmy posiedli mądre serce!

(13) Zwróć się ku nam, Panie, jak długo jeszcze, Zmiłuj się nad sługami swymi!

(14) Nasyć nas o świcie łaską swoją, Abyśmy się weselili i radowali przez wszystkie dni nasze!

(15) Rozwesel nas w zamian za dni, gdyś nas utrapił, Za lata, w których oglądaliśmy niedolę!

(16) Niech się ukaże sługom twoim dzieło twoje, A majestat twój synom ich!

(17) Niech spocznie na nas łaska Pana, Boga naszego, A dzieło rąk naszych utwierdzaj wśród nas! Tak, utwierdź dzieło rąk naszych!

————————————————————————————————————————————————————

Napisano: 1.10.2016

Ostatnia Aktualizacja: 13.05.2017

26 comments

  • Dziękuję za opinie, początkowo myślałem że będzie lepiej widoczne a później nie chciało mnie się tego zmieniać 🙂 Od jakiegoś czasu używam głównie jasnych kolorów (zielony i żółty). Poleruję jednak cały czas posty. Chaotyczność to moja dziedzina 🙂 Dopiero uczę się technik bloga. Nazwałem ten artykuł Sotiria choć możliwe że kiedyś zmienię tytuł. Z Panem Bogiem!

   Polubienie

 1. Odnośnie Dekalogu i 7-go dnia tygodnia w Biblii:
  Wj. 20:8-10
  (8) Pamiętaj o dniu s z a b a t u, aby go uświęcić (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest s z a b a t e m ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram.

  Wśród izraelitów siódmy dzień tygodnia zaczynał się od końca szóstego dnia (czyli współcześnie : po zachodzie słońca w piątek) – a kończył siódmego dania ( po zachodzie słońca w sobotę) .
  W jezyku hebrajskim dni tygodnia nie maja nazwy tylko numery, oprócz 7-go dnia, który znaczy : „odpoczynek”
  Podaję znaczenie kolejnych dni tygodnia :
  transliteracja wymowy w języku hebrajskim – tłumaczenie na polski – polski odpowiednik
  Yom Reeshone – Pierwszy dzień – Niedziela
  Yom Shaynee – Drugi dzień – Poniedziałek
  Yom Shlee´shee – Trzeci dzień – Wtorek
  Yom Revee´ee – Czwarty dzień – Środa
  Yom Khah´mee´shee – Piąty dzień – Czwartek
  Yom Ha´shee´shee – Szósty dzień – Piątek
  Shabbat – Odpoczynek – Sobota

  Polskie słowo : „niedziela” ☛ ne delati (od XIV w. ), czyli : nie pracuję , nie ma nic wspólnego z biblijnym dniem wolnym, którym jest nasza sobota ☛ hebr. szabat ….
  Oficjalnie niedziela została uznana jako dzień odpoczynku w dekrecie cesarza rzymskiego Konstantyna Wielkiego z dnia 3 marca 321 r. i tak zastało do teraz…
  Ponieważ wg. ST nakaz odpoczynku w siódmy dzień został ustanowiony przez Boga i ma być rygorystycznie przestrzegany – co istotnie ma miejsce w Judaizmie – nie rozumiem jak można traktować niedzielę jako dzień świąteczny i wolny od pracy , jednocześnie wierząc i przestrzegając nakazów danych od tego samego Boga?…
  … Przyjmując twierdzenie, że dniem wolnym jest właśnie niedziela, zmieniamy informację podaną w Torze – ale wyłącznie dlatego, że dotyczy to zachodniego Chrześcijaństwa, (m.in. Katolicyzmu i większości kościołów Protestanckich). Eufemistycznie mówimy na to : „Chrześcijański Sabat” .
  Wiecej informacji:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Sabbath_in_Christianity
  https://en.wikipedia.org/wiki/Lord%27s_Day

  Polubienie

  • Większość znanych nam kalendarzy jest wytworzone (przy współpracy z astrologami czyli okultystami starożytnymi) aby właśnie uniemożliwić świętowanie dnia Szabatu.
   Piątek, dzień piąty jest uwielbiany przez Islamistów
   Sobota, sabat-a, sabota-ż jest uwielbiana przez Żydów i Adwentystów
   Niedziela, nie udzielaj (się), nie działaj jest uwielbianym dniem przez Katolików.

   Sobota (Saturday) to dzień Saturna czyli jakiegoś szatana, a Niedziela (Sunday) to dzień słońca czyli Heliosa. Poniedziałek (Monday) to dzień księżyca itd.

   Co nam mówi Bóg o sabacie?

   Pwt 5:(12) Przestrzegaj dnia sabatu, aby GO święcić, jak rozkazał ci Pan, twój Bóg. (13) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twoją pracę, (14) Ale siódmego dnia jest sabat Pana, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani twoje bydlę, ani Obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach, aby odpoczął twój sługa i twoja służebnica tak jak ty.

   Nie ma żadnej wzmianki że jest to Sobota czy Niedziela. Czy wiemy jaki dzień dla Izraelitów był siódmy? Może to była Środa albo jakiś inny dzień… Osobiście wolę Sobotę, gdyż Niedzielę zawsze kojarzę jako dzień kłótni i awantur. Nie powinien jednak nikogo zmuszać do czczenia Soboty czy Niedzieli. Bóg oczywiście nam takie błędy wybaczy, a Syn Boży nam to zapewne wytłumaczy. Póki co ważniejsze jest miłowanie bliźnich oraz Stwórcy. Planowałem zrobić krótki artykuł na temat Sabatu Królestwa Bożego. ”Ojcowie Kościoła” swoimi pismami unieważnili większość proroctw, nauk Biblijnych zastępując je duchowym Izraelem i innymi bajkami. Nie powielajmy ich błędów i trzymajmy się jednak jak najbliżej Słów Boga i Jego Syna.

   Polubienie

 2. O migracjach zaginionych plemion Gimirów (Cimmerowie) – bo tak byli nazwani Izraelici przez Asyryjczyków, co wiadomo z glinianych tabliczek Sargona II
  http://www.orange-street-church.org/text/lost-tribe-migration.htm
  https://aryanisrael.wordpress.com/tag/origin-of-the-celts/
  „The term Gimirri was used about a century later in the Behistun inscription (c. 515 BC) as an Assyro-Babylonian equivalent of Persian Saka (Scythians). Otherwise, Cimmerians disappeared from the historical record.”
  https://en.wikipedia.org/wiki/Thraco-Cimmerian
  https://wn.com/shocking_lost_tribes_of_the_bible_the_gimira

  Polubione przez 1 osoba

  • Dobre pytanie, spróbuje to sprawdzić 🙂

   III Mojżeszowa 18:
   Werset 18 może tutaj pomóc 🙂

   (1) I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:

   (2) Przemów do synów izraelskich i powiedz im: Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.
   (3) Nie czyńcie tak, jak się czyni w ziemi egipskiej, w której mieszkaliście. Nie czyńcie też tak, jak się czyni w ziemi kanaanejskiej, do której was prowadzę. Nie postępujcie według ich obyczajów.
   (4) Prawa moje wypełniajcie, ustaw moich przestrzegajcie i według nich postępujcie; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

   (5) Przepisów moich i praw moich przestrzegajcie. Człowiek, który je wykonuje, żyje przez nie; Jam jest Pan!

   (6) Nikt nie będzie się zbliżał do swojego krewnego, aby odsłaniać jego nagość; Jam jest Pan!

   (7) Nie będziesz odsłaniał nagości swojego ojca i nagości swojej matki. Jest ona twoją matką. Nie będziesz odsłaniał jej nagości.

   (8) Nie będziesz odsłaniał nagości żony swojego ojca, gdyż jest to nagość ojca twojego.

   …..

   (17) Nie będziesz odsłaniał nagości kobiety i jej córki. Nie weźmiesz córki jej syna ani córki jej córki, aby odsłonić jej nagość, są one krewne między sobą. Jest to sprośnością.

   (18) Nie weźmiesz sobie kobiety i jej siostry za nałożnicę i nie będziesz odsłaniał jej nagości za życia tamtej.
   (19) Nie zbliżaj się do kobiety, aby odsłaniać jej nagość w czasie jej nieczystości miesięcznej.
   (20) Z żoną twego bliźniego nie będziesz dzielił swego małżeńskiego łoża, bo się przez nią staniesz nieczysty.
   (21) Z potomstwa swego nie będziesz oddawał żadnego na ofiarę dla Molocha i nie będziesz przez to bezcześcił imienia Boga swojego; Jam jest Pan.
   (22) Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną jak z kobietą. Jest to obrzydliwością.

   (23) Nie będziesz obcował z żadnym zwierzęciem, bo przez to stałbyś się nieczysty. Także kobieta nie będzie się kładła pod zwierzę, aby się z nim parzyć. Jest to ohyda.
   (24) Nie kalajcie się tym wszystkim, gdyż tym wszystkim kalały się narody, które Ja przed wami wypędzam.
   (25) Także i ziemia została skalana, przeto ukarałem ją za jej winę i wyrzuciła ziemia swoich mieszkańców.
   (26) Przestrzegajcie zatem ustaw moich i praw moich i nie czyńcie żadnej z tych wszystkich obrzydliwości, ani tubylec, ani obcy przybysz, mieszkający pośród was.
   (27) Albowiem wszystkie te obrzydliwości czynili mieszkańcy tej ziemi, którzy tu byli przed wami, i ziemia ta stała się nieczystą,
   (28) Aby was ziemia ta nie wyrzuciła, gdy ją zanieczyszczacie, tak jak wyrzuciła naród, który tu był przed wami.
   (29) Gdyż wszyscy, którzy uczynią którąkolwiek z tych wszystkich obrzydliwości, będą wytraceni spośród ludu swego, ci co je uczynią.
   (30) Toteż przestrzegajcie nakazu mojego, by nie czynić nic z obrzydliwych obyczajów, jakie tu były stosowane przed wami, abyście się nimi nie skalali. Jam jest Pan, Bóg wasz!

   Owszem jest to księga zarezerwowana przede wszystkim dla kapłanów Izraela pochodzących w prostej linii od syna Jakuba – Lewiego
   Pozostałe podpunkty Bożej konstytucji zostały prościej spisane w pozostałych księgach, ostatnia dlatego nosi nazwę ”Powtórzone Prawo”
   Gdy królem Izraela był sam Bóg, Izraelici wiedzieli co im wolno a czego nie. Wówczas każde świadome złamanie prawa było o wiele gorszym przestępstwem niż obecnie. Izraelici którzy przyjmowali obyczaje Kananejskie i Egipskie olewając Prawo dane Mojżeszowi zasługiwali na śmierć – to była jawna kpina ze Stwórcy

   Bóg nie był tyranem i wiedział że mieszanie się ras niszczy tożsamość narodową i brudzi czystość genetyczną. Taki Salomon, najmądrzejszy człowiek tamtych czasów miał wiele kochanek i nałożnic które odwróciły go od Boga, Samson miał słabość do kobiet przez co zginął.
   Dlatego Zbawiciel stanowczo (z woli Boga) nie pochwalał poligamii.

   Bowiem jedna żona to jeden problem, a co dopiero trzy albo cztery jak u niektórych Muzułmanów…

   Bóg nie jest zwolennikiem homoseksualizmu, gwałtów, pedofilii i innych zboczeń. Nasz stwórca nie wymaga od nas nie wiadomo czego, chce dla nas jak najlepiej a szacunek dla instytucji małżeństwa jest tego przykładem!

   Izraelici nie byli jednak narodem wybranym z powodu swych czynów:

   II Księga Królewska 17:
   * Są to czasy uprowadzenia mieszkańców północnego Izraela przez Asyrię

   (6) W dziewiątym roku panowania Ozeasza król asyryjski zdobył Samarię, uprowadził Izraela do Asyrii i osadził ich tam w Chalach i nad Chaborem, rzeką Gozanu i w miastach medyjskich.

   (7) A stało się tak, ponieważ synowie izraelscy grzeszyli przeciwko Panu, Bogu swemu, który ich wyprowadził z ziemi egipskiej, spod władzy faraona, króla egipskiego, a czcili obcych bogów,

   (8) A postępowali według zwyczajów tych narodów, które Pan wypędził sprzed oblicza synów izraelskich, oraz tych, jakie wprowadzili królowie izraelscy.

   (9) Wymyślili też synowie izraelscy rzeczy niewłaściwe o Panu, Bogu swoim, pobudowali sobie świątynki na wzgórzach we wszystkich swoich miejscowościach, począwszy od baszty strażniczej aż do grodu warownego;

   (10) I nastawiali sobie słupów i posągów Aszery na każdym wyniosłym pagórku i pod każdym zielonym drzewem;

   (11) I spalali tam we wszystkich świątynkach na wyżynach kadzidła jak ludy, które Pan uprowadził przed nimi do niewoli; popełniali złe czyny, pobudzając Pana do gniewu.

   (12) Czcili też bałwany,

   o których powiedział im Pan: Nie czyńcie tego

   .

   (13) A chociaż Pan ostrzegał Izraela i Judę przez wszystkich swoich proroków, przez wszystkich jasnowidzów, mówiąc: Zawróćcie za swoich błędnych dróg i przestrzegajcie moich przykazań i ustaw zgodnie z całym zakonem, jaki nadałem waszym ojcom i przekazałem wam przez moje sługi, proroków,

   (14) Oni jednak nie słuchali i stwardniał ich kark, jak kark ich ojców, którzy nie zaufali Panu, Bogu swemu.

   (15) Owszem, wzgardzili jego ustawami i jego przymierzem, jakie zawarł z ich ojcami, i przestrogami, jakimi ich ostrzegał, i poszli za marnością, i sami stali się marnością – jak ludy okoliczne, o których nakazał im Pan, aby nie postępowali tak, jak one.

   (16) Odrzucili wszystkie przykazania Pana, Boga swego, i sporządzili sobie dwa odlewane cielce, sporządzili sobie posąg Aszery i oddawali pokłon całemu zastępowi niebiańskiemu, i służyli Baalowi.

   (17) Oddawali też na spalenie swoich synów i swoje córki i uprawiali czarodziejstwo i wróżbiarstwo, i całkowicie się zaprzedali, czyniąc to, co złe w oczach Pana i pobudzając go do gniewu.

   (18) Oburzył się więc Pan bardzo na Izraela i odrzucił ich sprzed swego oblicza, tak iż pozostało tylko samo plemię judzkie.

   (19) Ale i Judejczycy nie przestrzegali przykazań Pana, Boga swego, a poszli za zwyczajami Izraela, jakie ten wprowadził.

   (20) Toteż Pan wzgardził całym rodem Izraela i upokorzył ich, i wydał ich w moc grabieżców, odrzuciwszy ich całkiem od siebie.

   (21) Gdy bowiem Izrael oderwał się od domu Dawidowego i obwołali królem Jeroboama, syna Nebata, tenże Jeroboam popchnął Izraela do odstępstwa od Pana i wciągnął go w wielki grzech.

   (22) Chodzili tedy synowie izraelscy we wszystkich grzechach Jeroboama, które ten popełniał, nie odstąpili od nich,

   (23) Aż Pan usunął Izraela sprzed swego oblicza, jak zapowiedział przez wszystkie swoje sługi, proroków. I został Izrael uprowadzony do niewoli ze swojej ziemi do Asyrii aż po dzień dzisiejszy.

   (24) Król asyryjski zaś sprowadził z Babilonu, z Kuty, z Awwy, z Chamatu i z Sefarwaim ludzi i osiedlił ich zamiast synów izraelskich w miastach samaryjskich. I objęli oni w posiadanie Samarię, i zamieszkali w jej miastach.
   (25) Gdy na początku ich zamieszkania tamże nie oddawali czci Panu, nasłał Pan na nich lwy, które ich rozszarpywały.
   (26) Wtedy doniesiono królowi asyryjskiemu tak: Ludy, które zagarnąłeś i osiedliłeś w miastach samaryjskich, nie znają sposobu oddawania czci Bogu tej ziemi, toteż nasłał on na nich lwy, które pozbawiają je życia, gdyż one nie znają sposobu oddawania czci Bogu tej ziemi.

   (27) Wobec tego król asyryjski wydał taki rozkaz: Wyprawcie tam jednego z kapłanów, których stamtąd uprowadziliście, niech uda się i zamieszka tam, i nauczy je sposobu oddawania czci Bogu tej ziemi.

   (28) Udał się tam więc jeden z kapłanów, których uprowadzono z Samarii, i zamieszkał w Betel i on nauczył je, jak mają oddawać cześć Panu.

   (29) Tworzył sobie jednak każdy z tych ludów własnych bogów i wstawiał ich do świątynek na wyżynach, jakie pobudowali Samarytanie, każdy w swoich miastach, w których się osiedlił.
   (30) I tak Babilończycy stworzyli sobie Sukkot-Benota, Kutejczycy stworzyli sobie Nergala, Chamatczycy stworzyli sobie Aszimę;
   (31) Awwejczycy stworzyli sobie Nibchaza i Tartaka, Sefarwejczycy zaś spalali swoje dzieci dla Adrammeleka i Anammeleka, bogów sefarwejskich.
   (32) Oddawali też cześć Panu i ustanawiali spośród siebie kapłanów dla świątynek na wyżynach, i ci sprawowali dla nich obrzędy w świątynkach na wyżynach.

   (33) Czcili więc Boga, ale służyli także swoim bogom według zwyczaju tych ludów, z których zostali uprowadzeni do niewoli,

   (34) I aż po dziś dzień postępują według dawnych zwyczajów. Nie czczą więc Pana i nie postępują według jego ustaw i jego praw, według zakonu i według przykazania, jakie Pan nakazał synom Jakuba, któremu nadał imię Izrael.

   (35) A przecież Pan zawarł z nimi przymierze, nakazując im: Nie oddawajcie czci innym bogom i nie kłaniajcie im się, i nie służcie im, i nie składajcie im ofiar,

   (36) Lecz jedynie Panu, który was wyprowadził z ziemi egipskiej z wielką mocą i wyciągniętym ramieniem. Jemu oddawajcie cześć i jemu się kłaniajcie, i jemu składajcie ofiary!

   (37) Ustaw zaś i praw, i zakonu, i przykazań, które wam spisał, przestrzegajcie, wypełniając je po wszystkie dni, ale innym bogom czci nie oddawajcie.

   (38) O przymierzu, które zawarłem z wami, nie zapominajcie, a innym bogom czci nie oddawajcie.

   (39) Lecz jedynie Panu, Bogu waszemu, cześć oddawajcie, a On wyrwie was z mocy wszystkich waszych nieprzyjaciół.

   (40) Lecz oni nie usłuchali, ale postępują według dawnego swego zwyczaju.

   (41) I tak te narody oddawały cześć Panu, ale służyły też swoim bałwanom. Również ich synowie i wnuki postępują tak, jak postępowali ich ojcowie, aż do dnia dzisiejszego.

   * Post zainspirowany dyskusją: http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?31,33204
   Nie zgadzam się jednak z doktryną Izraela duchowego i cielesnego. Izraelici są tylko z krwi i kości, genetyczni synowie i córki 12 potomków Jakuba. Izraelitą można być jedynie w sposób dziedziczny, chociaż nie jest jasne kto jest Izraelitą i z jakiego plemienia.
   Po drugie Biblia nie mówi o żadnym YHWH, Jehowie i innych takich ponieważ mówi o Bogu którego Izraelici nazywali w swoim języku Jewe czyli Bóg
   Np. po angielsku ”I’m talking about the God” – mówię o Bogu ale nie używam imienia własnego. Tak samo robili Izraelici i takie jest prawidłowe znaczenie tego.
   Co ciekawe imion typu Jahwe używają ludzie którzy oczerniają Boga aniżeli wychwalając Pana Izraela.

   Polubienie

  • Odsłonięcie nagości kobiety jest swego rodzaju eufemizmem współżycia seksualnego.
   Cham odsłonił nagość swego ojca – Noego. Teksty rabiniczne sugerują stonek gejowski bądź kastrację – w co nie wierze.
   Biorąc pod uwagę Księgę Kapłańską, Kanaan syn Chama powstał ze związku Kazirodczego

   Dlatego Bóg kategorycznie zabrania związki kazirodcze, homoseksualne, multikulturalizm itd
   Tak samo zdrada małżeńska i poligamia jest zabroniona. Jednej żonie człowiek musi poświęcić dużo uwagi a co dopiero trzem albo czterem żonom 🙂

   Żona Żona Żona

   Jeśli człowiek jest kawalerem, to sprawa jest nieco inna. Nie powinno się jednak rozbijać innych małżeństw. Obecnie przyspieszono aktywność seksualną wśród dzieci za pomocą pornografii, nagości w mediach itd Za dużo tego wszystkieoo…..
   Dochodzi do częstszych zdrad, załapywania wenerycznych syfów i wielu innych przykrości.

   Wielu ”katoli” jest zdania iż ”seks powinien być tylko po ślubie”. To już jest kwestia poglądów. Moim zdaniem akt seksualny powinien być czymś w rodzaju wisienki na torcie (bez skojarzeń 🙂 a nie główną atrakcją. Wiele par właśnie opiera swój związek na barabarzeniu lub wywieraniu presji, rozkazom i nakazom zamiast na miłości, zaufaniu, wsparciu. Czy moralne jest przespanie się z dziewczyną którą się widziało pierwszy raz? No nie….

   Co innego para która żyje ze sobą od dłuższego czasu. Niestety od cienia tego wieku nie da się uciec, nie da się wycofać i się poddać. Bóg to jednak wszystko widzi i wie jak bardzo zdemoralizowano ludzkość za pomocą materializmu i upodlenia największych przyjemności (seks, muzyka, filmy, itd )

   Polubienie

  • Izraelici zwracają się do Stwórcy tytułami jak ” Pan (ang. Lord, gr. Kyrios, Łac. Dominus itd), Wszechmocny, Wszechpotężny Ojciec itd
   Ponieważ Bóg nie objawił nikomu swego imienia (jeśli je posiada). Bóg jest naszym Game Masterem i nie potrzebuje imienia własnego jak inni ”bogowie” którzy uzurpują sobie prawo do miana ”Kreatora” tego świata.

   Mamy dwa najsłynniejsze tytuły używane w czasach Apostołów w j. greckim: Kyrios (Pan) i Theos (Bóg)
   Teksty faryzejskie i Starohebrajskie używają nazw: Jewe/Eewe (Bóg) i Adonaj (Pan)
   W językach starożytnego Bliskiego Wschodu istniało bóstwo pogańskie ‚Ba’al. Owe imię znaczyło Pan. Był to więc ich ”Pan”. Taki panicz który był główną przyczyną upadku królestw Kananejskich.
   Istnieje także bożek, satyr o imieniu https://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_(mitologia)
   Zbieg okoliczności czy słowo ”Pan” było znane w wielu językach ?
   https://pl.wiktionary.org/wiki/pan

   Jednakże kiedy ktoś powie ”Bóg” każdy wie o kogo chodzi, tak samo jest z Baalem i jego odmianami: Baal Hammon, Baalberith (Pan Przymierza), Baalszamin.
   Jeśli komuś przeszkadza ”Pan” zawsze może użyć innych zwrotów: Stwórca, Król Niebieski, Odnowiciel itd

   Polubienie

 3. To dobra rada, więc ja już nigdy nie powiem :Pan Isus (tembardziej jakiś :Belzebub). Będę używał staropolskiego :Gospodzin Isus. Kto wie jak zamieniono :Gospodzin na Pan? I kto?

  Polubienie

  • Słowo Pan w jeżyku Polskim ma formę grzecznościową, np. Panie Bogusiu, Panie Janie itd.
   Ten artykuł może pomóc rozwiązać sprawę w kwestii Pana.
   http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/08/20/opanowanie-swiata/

   Zbiorem Panów nazywamy Państwo
   Nie wiadomo kto pierwszy użył słowa Pan, nasi czy antyczni Grecy.

   A ten bożek, faun to najwidoczniej prototyp obojniaka Bafometa,

   —-

   Jeśli chodzi o Salomona, to jego głównym grzechem nie była tylko kochliwość. Jeden grzech, jedno złamanie prawa powoduje śmiertelność a jak wiadomo ludzie nie są doskonali.
   W kwestii grzechu często posługuję się przykładem Onana. Miał złego brata, którego Bóg zabił, ale miał żonę z którą miał Onan na polecenie Stwórcy współżyć i zrobić dzieciaka. Ale ten praktykował stosunek przerywany czy coś w tym stylu i także został zabity… ale nie z powodu onanizmu czy nie ”otworzeniu warsztatu”. Dostał jasny cel od Boga ale odmówił i świadomie zbuntował się przeciw Bogu a za to jest śmierć. Teraz kiedy Bóg nie powołuje wielkich proroków jak Jeremiasz czy Izajasz jest dla nas małą formą obrony. Niewiedza i nieświadomość może nas uratować oczywiście nie uratuje nas złe postępowanie i bycie złym człowiekiem. A spowiedź także niewiele zmieni, gdyż powinniśmy najpierw zmienić swoje postępowanie i szukać Boga a nie przynosić informacje osobie trzeciej.

   Polubienie

 4. Sorry ale nie rozumiem za bardzo pytanie i nie wiem jak odpowiedzieć

  Obecnie nazywanie kogoś bratem ma znaczenie podobno co ”przyjaciel”. Chociaż jeden z apostołów był bratem Pańskim, bodajże krewnym. Maria po narodzeniu Pańskim miała ze starszym Józefem kilku synów więc dogmat o wietrznym dziewictwie przeczy Biblii i ubliża lekko Isusowi, bo jeśli nie jej dzieci to czyje ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Sprawiedliwy

  A było dwóch Kubusiów apostołów.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Wi%C4%99kszy_Aposto%C5%82
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Mniejszy_Aposto%C5%82

  Sprawiedliwy nie był Apostołem ale bratem, można się w tym pogubić
  Uważa się jego lub Jakuba mniejszego Apostoła za autora Listu Jakuba, tego który wyśmiewa nauki Pawła ”apostoła”
  Są dowodu które wskazują to Paweł był jednym z jego morderców a Ananiasz kazał go ukamienować. Sam się w tym pogubiłem.

  Mt 13:55-56 ”Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?”

  A Paweł był także killerem Szczepana oraz Jakuba (brata Chrystusa). Jeżeli Paweł i Szymon Mag to ta sama osoba wtedy mamy trzy ofiary bowiem Szymon Mag był nadwornym czarownikiem Nerona.

  Isus jest synem Boga, nie jest Bogiem bo ten fotel już zajęty więc siedzi po prawicy. A Maria jest w pewnym sensie Matką bo w jakiś sposób Isus musiał przyjść na świat. Sam Isus nazywał swoich uczniów przyjaciółmi albo braćmi.

  Jana 15:15 „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.” Biblia Warszawska – do uczniów

  Mateusza 23:8 „Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest – Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.” Biblia Warszawska – do faryzeuszów

  Tak więc ważniejszy jest stosunek do innych ludzi niż formułowanie nowych i wzniosłych tytułów (jeden pies czy brat czy przyjaciel jak dla mnie).

  —–
  ”Bracia” Isusa to synowie Marii i Józefa. Józef miał jeszcze dwie córki z pierwszego małzeństwa
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lizja_i_Lidia

  Jakub brat państwo został podobno zamordowany przez Pawła, ale wszyscy bracia mieli innego Ojca od Isusa. Ojcem Isusa Był Bóg a Jakuba Józef cieśla.

  Polubienie

 5. O w morde a co to jest 🙂
  A dobra już sobie przypominam to była postać z masońskich legend
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiram_Abiff

  Tak zwany murarz z plemienia Naftalego który uczestniczył w budowie I Świątyni Salomona,

  No to się wyjaśnił wewnętrzny cel powstania masonerii – odbudowa III Świątyni Salomona
  Syjoniści, Rzym, chcą tego samego..
  Powody są czysto religijne – Syjon
  A skoro wierzą w gościa który budował I Świątynie to znaczy że wierzą w całą tą historię a masom wmawiają że to są mity wielbicieli jakiegoś satanisty pustynnego o imieniu JotHaWuHa

  Czyli z jednej strony jaki niedobry jest ten jaszczur bo wybił Egipjan i Kananejczyków a z drugiej strony przecież to mity

  Najwyraźniej diabły poniosły tam gigantyczne szkody dlatego starają się to jakoś wszystko odkręcić na swoją korzyść
  Na zewnątrz zapewniają że jacyć wariaci wierzą w hebrajskie mity a
  Wewnątrz wierzą w Biblijną Historię ale nie stawiają na Boga jako dawcę gnozy (poznania prawdy), dla nich źródłem gnozy/illuminacji są słowa węża (ofisa) z Edenu

  Taka to różnica..

  Ale mają za to sposoby jak ośmieszać poszukiwaczy prawdy poprzez ludzi którzy mówią wiele prawdy albo w sposób niewiarygodni albo podstawiają obok nowego przywódcy gościa który ma za zadanie skompromitować swoją osobą

  Polubienie

 6. Witam cię przyjacielu. Dam ci radę. Jeśli prawdziwie chcesz poznać Boga i Pana Jezusa Chrystusa, módl się do Niego o to, a wskaże ci Prawdę, tak jak mnie. Droga prawdy nie jest łatwa, wymaga wiary, poświęcenia, zaufania i odrzucenia tych pokarmów, które przyjąłeś – wiedza z Internetu, czy jakiś książek i filmów o chrześcijaństwie. Wiele stron jest wartościowych, wiele skażonych i fałszywych. Aby wiedzieć które są właściwe, trzeba mieć Ducha Świętego i poznanie, tak samo jest z Kościołami. Weź Biblię, módl się i czytaj, proś Boga, chodź z nim, a wszystkiego ciebie nauczy, a nie przez rzekomo jakiś ludzi z Internetu, co mówią, że znają Prawdę, a tak naprawdę są od niej daleko. Jak się dobrze zacznie rosnąć w Panu, karmiąc się Słowem, to z czasem okaże się że nawet nauki św. Pawła nie są fałszywe (warto przemyśleć 2P 3:15-16), a wszystko doskonale do siebie pasuje, a także czym jest prawdziwe chrześcijaństwo. Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.